x-kom hosting

2 x Geforce 9600 1GB vs Geforce 9800 512 mb?

Anonim1
komentarz
komentarz
Widze ze wesoly temat sie z tego zrobil, dziekuje za wszystkie opinie, jescze sie zastanowie czy GF czy RADEON poniewaz myslalem nad tym czy nie kupic gotowego kompa na necie, tylko ze gdy w ktoryms jest Radeon to np jest Quad 2.4 ( ja szukam tylko z 2.5) a jak jest GF to jest wszystko OK i niedrogo ;P ale musze jeszcze poszukac bo dzieki wam mam chrapke na jednego z tych Radeonkow.

Jesli ktos chce jescze wyrazic jakas ciekawa opinie to prosze bardzo :)

Nie kupuj gotowych

malin9191
komentarz
komentarz

Tylko ze jak pójde do sklepu to wyjdzie drozej czyz nie ?? :blink:

Machur
komentarz
komentarz

ostatnio qmpel kupil kompa calego z allegro C2D 2.0(chyba) 8800gt, dysk 500gb, 4gb ramu itp. za 2000zl. Przeplacil? a komputer calkiem dobrze sie spisuje. B.fajny sprzecik

malin9191
komentarz
komentarz

No wlasnie moj kumpel kupil kompa na allegro z podobnym sprzetem, i tez niezle ciagnie dlatego musze rozwazyc wszelkie propozycje :) ( sorki za orty, jestem dyslektykiem :P)

//To, że jesteś dyslektykiem nie zwalnia cię z pisania postów bez błędów ortograficznych, zawsze możesz każde słowo sprawdzić w słowniku ortograficznym

//Marecki306

Machur
komentarz
komentarz

to juz jest indywidualna sprawa jak kupisz kompa. Tylko pamietaj zeby nie dac sobie wcisnac jakiegos dziadostwa;)

  • 1 miesiąc później...
malin9191
komentarz
komentarz

Kolejne pytanie mam :P Czy ta karta graficzna Gigabyte GeForce GTX -260 896MB 448BIT (576,1998) jest obecnie najlepsza na rynku kart graficznych, czy jest lepsza niz radeony HD 48XX i Gforce 9800 ?? Proszę o opinie :]

PS: Czy do wyżej wymienionych kart mogę podłączyć stary (,duży,kwadratowy, nie pamiętam jak się te monitory fachowo nazywały :P) monitor czy muszę kupować jakiś nowy LCD lub Plazmę specjalnie pod kartę którą wybiorę?? Pytanie wysuwam stąd iż zauważyłem że w tych kartach są takie dziwne wejścia jakby dwa (jedno długie prostokątne i drugie małe kwadratowe) w jednym, pod monitory tak jak naprzykład tu :

http://img99.imageshack.us/my.php?image=98...dboxlostyx4.jpg

Pozdrawiam

// temat oczyszczony z postów OT!

// każdy kolejny post odbiegający do tematu = warn!

// kwestie prywatne na priva

// naekana

BlackRaven
komentarz
komentarz
Czy ta karta graficzna Gigabyte GeForce GTX -260 896MB 448BIT (576,1998) jest obecnie najlepsza na rynku kart graficznych

Nie, najlepszy jest obecnie Radeon HD 4870X2, z GF najwyższym modelem jest GTX-280.

czy jest lepsza niz radeony HD 48XX i Gforce 9600 ?? Proszę o opinie :]

GF 9600GT jest dużo słabszy, Radeon HD 4870 jest bardziej opłacalny.

Czy do wyżej wymienionych kart mogę podłączyć stary (,duży,kwadratowy, nie pamiętam jak się te monitory fachowo nazywały tongue.gif) monitor

Możesz.

malin9191
komentarz
komentarz

A moglbys mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi innymi ,,dziwnymi" wejsciami na monitor ?? Dlaczego takie sa ??

PS : Wiec oplaca sie bardziej kupic ten komputer:

http://www.allegro.pl/item413956528_nowosc..._600w_wawa.html

czy moze ten:

http://www.allegro.pl/item414658782_power_...60_hd750gb.html

???????????

(prosze nie zwracac uwagi na pojemnosc dysku twardego tych komputerow lecz na reszte szczegolow technicznych poniewaz tak duzo tych Gigabajtow nie jest mi potrzebne :P)

mistrz933
komentarz
komentarz

Te 2 prostokątne to są wejścia DVI (monitory plazma i LCD), i tak przy okazji to nie czytałeś tematu na forum pt. "stop gotowcą z allegro" ?

Wejdź w temat "polecane zestawy komputerowe" i tam w swoim przedziale cenowym dobierz odpowiedni, lub napisz temat z prośbą o złożenie kompa, na pewno ktoś ci pomoże ;).

malin9191
komentarz
komentarz

Wiec moge podlaczyc zwykly monitor czy nie moge ??? :P

PS: Ale mimo wszystko chcialbym wiedziec ktory z tych komputerow jest lepszy.

mistrz933
komentarz
komentarz

Możesz ale przez przejściówkę ;).

Obydwa są dobre ale w zestawie pierwszym jest płyta BEZ CF, a radeon 4870 jest jednak trochę słabszy od GTX 260, za to w 2 zasilacz jest trochę za słaby bo GF ma większy pobór mocy od radka.

A no i oczywiście jak to komp do gier to E8400 a nie Q9300

malin9191
komentarz
komentarz
Możesz ale przez przejściówkę ;).

Obydwa są dobre ale w zestawie pierwszym jest płyta BEZ CF, a radeon 4870 jest jednak trochę słabszy od GTX 260, za to w 2 zasilacz jest trochę za słaby bo GF ma większy pobór mocy od radka.

A no i oczywiście jak to komp do gier to E8400 a nie Q9300

Jaka to przejsciowka?? Podasz mi linkagdzie moge to kupic i zdjecie ??

Co to CF, czyzby CrossFire ?? :P

Czemu E8400 a nie Q9300?? na Q9300 beda gorzej gry smigaly niz na E8400 ??

mistrz933
komentarz
komentarz

CF - CrossFire połączenie 2 kart z rodziny Radeonów w celu polepszenia jakości grafiki itp.

Gry do tej pory jeszcze nie umieją korzystać z 4 rdzeni i nie mamy pewności kiedy będą, za to na 2 rdzenie będą pewnie jeszcze przez baaaardzo długi czas wychodzić.

http://ww.jaaarek.pl/allegro/DVI-DSUB.jpg <---

mistrz933
komentarz
komentarz

A właśnie jak jednak zdecydujesz się na zestaw z GF GTX 260 to wypadałoby dokupić monitor min. 22cale full HD żeby nie marnować takiej ilości pamięci ;)

KOLEGO NIE Z ALLEGRO!!!!!!! na pierwszy rzut oka mogą się wydawać dobre ale później zobaczysz, że to tzw. SYF

Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz* 485 zł

Płyta DFI LanParty LT X38-T2R 638 zł

DDR2 2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL5 360 zł

x2 Radeon HD4850 PowerColor 512MB 868 zł

x2 Seagate Barracuda 500GB 32MB 410 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 75 zł

Zasilacz Chieftec CFT-750-14C 750W 309 zł

Patrzcie no, inny post i naprawdę dobry zestaw ;) (copy from: Polecane zestawy komputerowe - SIERPIEŃ 2008)

Taki komputer by ci wystarczył na naaaaapraaawdę długo, a obudowę kup antec three hundred, na allegro za 200zł, jak możesz się szarpnąć to kup antec nine hundred za 400zł na allegro ale wygląda ona pięknie ( http://www.allegro.pl/item412652215__antec...nowy_gwar_.html )

malin9191
komentarz
komentarz

Moze ktos jescze sie wypowie ?? :P

Prosilbym o wiecej opini na zadane przezemnie wyzej pytania.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Ja bym dołozył do 3,5 tys i kupił kompa z tym kosmicznym potworem :Dhttp://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-764 Wiadomo ze konieczne spooree OC!!.nawet po nim karta bedzie zwalniana ale i tak bedzie super wydajnie :)

Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz* 485 zł

Płyta DFI LanParty LT X38-T2R 638 zł

DDR2 2x2GB PC8500 1066MHz OCZ Reaper EPP CL5 360 zł

SAPPHIRE Radeon 4870x2 2gb 1439zl

Seagate Barracuda 500GB 32MB 205 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-20NS10 OEM Black SATA 75 zł

Zasilacz Chieftec CFT-750-14C 750W 309 zł

No i obudowa wystarczy CoolerMaster Elite 33* - 130 zł

Cene mozna zbić biorąc tansza plytke bez crossfire za ok. 350zl np. http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/41593

mistrz933
komentarz
komentarz

łohohhohohoho z kartą trochę przesadziłeś, poza tym jaki proc pozwoli jej korzystać ze 100% możliwości??

Jeżeli brać to GPU to wtedy kiedy wyjdzie jej stabilniejsza wersja za jakieś 3miesiące i oczywiście stanieje bo cena kosmiczna.

Chociaż ten wykrecony do 4Ghz nie będzie aż tak spowalniać ;)

Sonido
komentarz
komentarz
x2 Seagate Barracuda 500GB 32MB 410 zł

Lepsze rozwiązanie to 2x 640GB Samsung.

2 talerze, szybsze i cichsze od Seagate, a cena taka sama.

mistrz933
komentarz
komentarz

Niby tak ale nie wygląda już tak solidnie jak Seagate.

Niby tak ale nie wygląda już tak solidnie jak Seagate.

malin9191
komentarz
komentarz

A jakies bardziej normalne propozycje z innych sklepow niz Allegro ?? :P

mistrz933
komentarz
komentarz

Te podane przeze mnie i innych części są w każdym komputerowym sklepie.

Sonido
komentarz
komentarz

Solidnie? Budowa ta sama, elektronika również, ale liczą się głównie talerze i głowice, a te u Samsunga ciszej pracują. Seagate w tej kwestii ma niewiele do zaoferowania.

Twoja decyzja, ale ja Ci mówię, że 640GB będzie napewno cichsza i szybsza od 500GB. Za 640GB płaciłem niecałe 200zł. HD Tach 242MB/s przy kilku miesięcznym OS'ie, na nowym będzie jeszcze szybciej.

malin9191
komentarz
komentarz

Kolejne pytanko do was :P lepiej kupic Core 2 Duo E8400 czy E8500 ??

Czy lepiej bedzie kupic 2 x Radeon HD 4850 512 MB w Crossfire czy np: jednego Radeona 4870 lub G forca GT-280 ??

W aukcji przy karcie byl taki podpis : ,,Dwie superwydajne karty graficzne spięte w układ CROSSFIRE.

Wydajnościowo przewyższają GTX280 - najmocnieszą kartę na rynku, a przy tym kosztują o połowę mniej! "

Czy to prawda ??

Prosze o niezwloczna wypowiedz.

dzieki

grubys
komentarz
komentarz
Kolejne pytanko do was tongue.gif lepiej kupic Core 2 Duo E8400 czy E8500 ??

Lepiej E8500

Czy lepiej bedzie kupic 2 x Radeon HD 4850 512 MB w Crossfire czy np: jednego Radeona 4870 lub G forca GT-280 ??

Najwydajniejszy jest GTX280 ale lepiej kupić Radeona 4870

pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.