x-kom hosting

2 x Geforce 9600 1GB vs Geforce 9800 512 mb?

malin9191
utworzono
utworzono (edytowane)

Pytanko, lepiej zakupic komputer z dwoma Gforcami 9600 1GB polaczonych SLI (razem 2GB) czy z jednym Gforcem 9800 512 mb.

Pozdrawiam

Anonim1
komentarz
komentarz
Pytanko, lepiej zakupic komputer z dwoma Gforcami 9600 1GB polaczonych SLI (razem 2GB) czy z jednym Gforcem 9800 512 mb.

Pozdrawiam

Nie wszystkie gry obsługują SLI. Najlepszym wyborem będzie HD 4870, a minimalnie lepsza od 9800GTX jest HD 4850.

malin9191
komentarz
komentarz

HD ?? O_o Jestem amatorem wiec nie wiem za bardzo o co chodzi :P

malin9191
komentarz
komentarz

HD 4870 jest najlepsza na rynku kart graficznych ?? :P I lepiej kupic ta jedna niz 2 w SLI wyminione w pierwszym poscie ??

Ebola
komentarz
komentarz

Najlepsza nie jest :) ale jest jedna z najbardziej opłacalnych, wraz z Radeonem 4850.

radeon kosztuje ok 500zl 4850 a za równie wydajnego geforce zapłacił bys 700zl

Chodzi o to ze te nowe radone sa bardzo dobre i tanie.

malin9191
komentarz
komentarz

MHM :) a co z tym SLI ?? :P

Anonim1
komentarz
komentarz
MHM :) a co z tym SLI ?? :P

Nie warto. :)

Saper
komentarz
komentarz
radeon kosztuje ok 500zl 4850 a za równie wydajnego geforce zapłacił bys 700zl
Na allegro już za niewiele ponad 500zł można kupić 8800GTS'a. 88GTS mniej się grzeje przez co dalej jest ciekawą alternatywą.
MHM a co z tym SLI ??
SLI to "łączenie" dwóch kart (Tri SLI - trzech). Do tego nie każda płyta główna się nadaje.

Tak w ogóle to napisz do jakiego sprzętu szukasz karty. Pamiętaj - nie pomijaj zasilacza!

swirek
komentarz
komentarz

Dodam tylko dla formalnosci:

SLI dotyczy kart nVidia, dla radeonow jest Crossfire.

malin9191
komentarz
komentarz

hmm, czyli lepiej kupic J ednego z tych radeonow lub Gforca 9800 :P ??

Sonido
komentarz
komentarz

Radka 4850 albo jeszcze lepiej 4870

malin9191
komentarz
komentarz

Ale to lepiej kupic gforca 9800 512 MB niz 2 Gforce 9600 SLI 2 GB ??

Akahan
komentarz
komentarz

Po 1 parametry kompa, procek, zasilacz, płyta główna, bo się może okazać, że nie obsługuję SLI/CF(zależy SLI do kart nvida, CF do Radków), podaj to dopiero nas się pytaj...!

malin9191
komentarz
komentarz

Jescze wogole nic nie wiem, jak kupie to skladany i wszystko bedzie dopasowywane pod procka i karte dlatego pytam ltora karte wybrac.

los
komentarz
komentarz

kup radka 4850 i płyte pod Crossfire jak kiedys bedzie ci mało to sobie kupisz jeszcze jedna a narazie to i tak wszystkie gierki beda ci smigac z ta karta

A43vil
komentarz
komentarz
kup radka 4850 i płyte pod Crossfire jak kiedys bedzie ci mało to sobie kupisz jeszcze jedna a narazie to i tak wszystkie gierki beda ci smigac z ta karta

Święte słowa. SLI czy Crossfire to na razie marne rozwiazanie. Raz chodzi ładnie raż lipnie. Co do HD4850 jak go masz zamiar kupić nie zapomnij o chłodzeniu bo grafika się masakrycznie grzeje oczywiście na dflt ustawieniach wiatraka. Jak ci głos wiatraka nie bedzie przeszkadzał to nie musisz, ale jak chcesz mieć cicho i wydajnie to chłodzenie zmień. Nieco ponad 100 zł cię to wyniesie. A temperaturki spadną.

Anonim1
komentarz
komentarz
Święte słowa. SLI czy Crossfire to na razie marne rozwiazanie. Raz chodzi ładnie raż lipnie. Co do HD4850 jak go masz zamiar kupić nie zapomnij o chłodzeniu bo grafika się masakrycznie grzeje oczywiście na dflt ustawieniach wiatraka. Jak ci głos wiatraka nie bedzie przeszkadzał to nie musisz, ale jak chcesz mieć cicho i wydajnie to chłodzenie zmień. Nieco ponad 100 zł cię to wyniesie. A temperaturki spadną.

Co wy z tym chłodzeniem? Karta jest przystosowana do takiej temperatury i absolutnie jej nie szkodzi.

Starczy pasta stg1 i po sprawie (koszt 20 zł)

A43vil
komentarz
komentarz
Co wy z tym chłodzeniem? Karta jest przystosowana do takiej temperatury i absolutnie jej nie szkodzi.

Starczy pasta stg1 i po sprawie (koszt 20 zł)

No nie powiedziałem że szkodzi ale jednak 80 stopni to jednak jest dużo jakby nie patrzeć. Jeżeli komuś to przeszkadza to wymieni. Jak temu koledze nie przeszkadza to sobie zostawi taki jakie ma i po sprawie.

Machur
komentarz
komentarz

jesli 2 karty SLI/crossfire to bierz 2x 4850, czyli crossfire. Jesli jedna karta to GF 9800 lub Radeon 4870, choc ja bym wolal gf 9800

Anonim1
komentarz
komentarz
jesli 2 karty SLI/crossfire to bierz 2x 4850, czyli crossfire. Jesli jedna karta to GF 9800 lub Radeon 4870, choc ja bym wolal gf 9800

Uzasadnij dlaczego? Wykluczymy tutaj wydajność, bo RV770XT bije tego GF.

Machur
komentarz
komentarz

w SLI/ cross fire to oczywiscie ze wydajniejsze radeony niz 9600gt. A co do 9800 i 4870, to moj indywidualny poglad ze GF;)

A43vil
komentarz
komentarz

Się tylko kłócicie.

Jak masz pieniadze bierz 9800 GTX który i tak jest gorszy od HD 47

Machur
komentarz
komentarz

bo na ogol jestem nerwowy :D i nikogo nie zarazam ^^

//Jeszcze jeden taki post i warn za offtop poleci

//Marecki306

malin9191
komentarz
komentarz

Widze ze wesoly temat sie z tego zrobil, dziekuje za wszystkie opinie, jescze sie zastanowie czy GF czy RADEON poniewaz myslalem nad tym czy nie kupic gotowego kompa na necie, tylko ze gdy w ktoryms jest Radeon to np jest Quad 2.4 ( ja szukam tylko z 2.5) a jak jest GF to jest wszystko OK i niedrogo ;P ale musze jeszcze poszukac bo dzieki wam mam chrapke na jednego z tych Radeonkow.

Jesli ktos chce jescze wyrazic jakas ciekawa opinie to prosze bardzo :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.