x-kom hosting

PowerColor HD4850.

Sonido
komentarz
komentarz

A Ty grasz w benchmarki? <_< Nie wydaje mi się.

Bierz 4870!

Tam kolesie kręcą ostro i może akurat w jakimś benchu mialy wynik lepszy niż 4850. Popatrz na testy i sam zobaczysz co jest wydajniejsze.

rad1702
komentarz
komentarz

Nie, nie :D

Ja karte mam juz zamowiona, 4850, jestem poprostu w szoku...

Ale rzeczywiscie ostro kreca, zauwazylem u jednego core voltage 1,85V na zasilce 1200W

Dzisiaj juz mialem miec, ale sklep powiedzial ze karta nie dotarla i ze zadzwonia jutro po godz 14.00

Gość
komentarz
komentarz
Ale rzeczywiscie ostro kreca, zauwazylem u jednego core voltage 1,85V na zasilce 1200W

1,85v dla grafiki czy cepa?

Sonido
komentarz
komentarz

1.872V dla Core2 Extreme QX9650 @ 5543MHz to wynik OCera pro i oczywiscie na LN2 :P tam takie napięcie można zarzucić bo OC odbywa się w temperaturze ok. -100'C.

rad1702
komentarz
komentarz

Na LN2? Jakies male wyjasnienie? :)

Widzialem na youtube zabawy z azotem, ale na dlugo taka zabawa nie starcza.

Jeszcze nierozumiem co niektorych testow, w na jakiejs grze jest kolejno:

1.HD4850

2.9800GTX+

3.8800GT

W jeszcze innej:

1.9800GTX+

2.8800GT

3.HD4850

Z kolei w benchamrku 06 wyzej jest 8800gt niz HD

Nierozumiem tez poliityki GFca, po co wypuszczaja karte gtx280, skoro w niektorych grach GF 9800GX2 bije go na glowe, na leb, na szyje w rozdzielczosciach 1900+ full detale o 10fpsow. np. tutej

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_4850/6.html

Anonim1
komentarz
komentarz
Na LN2? Jakies male wyjasnienie? :)

Widzialem na youtube zabawy z azotem, ale na dlugo taka zabawa nie starcza.

Jeszcze nierozumiem co niektorych testow, w na jakiejs grze jest kolejno:

1.HD4850

2.9800GTX+

3.8800GT

W jeszcze innej:

1.9800GTX+

2.8800GT

3.HD4850

Z kolei w benchamrku 06 wyzej jest 8800gt niz HD

Ln2 Ciekły azot

DI - suchym lodem

H2O - wodne

FC- freonem

air - powietrzem

dominz1
komentarz
komentarz

F1OLEK z niecierpliwością czekam na twoja recenzję :D Sam sobie taką sprawie tylko że Asusa i paste będe miał inną Arctic Silver 5 3,5g. P.S. Czy z Asus'em HD4850 też tak można zrobić jak F1OLEK chce czy nie trzeba??

rad1702
komentarz
komentarz

Karte juz mam :)

Zrobie reinstal systemu, bo plyta glowna zostala takze zmieniona i zrobie 1sze pomiary na platformie:

E2140

P5Q-E

PowerColor HD4850

2x1gb goodram 800mhz

BlackRaven
komentarz
komentarz

Karta ma plomby na chłodzeniu?? Czekamy na recenzję :)

rad1702
komentarz
komentarz

Narazie tyle:

ed7d818ca3a19819.jpg

1. Instaluje ATItool, uruchamiam, pojawia mi sie ikonka kolo zegara, najezdzam na nia, i znika :|. Co zrobic zeby to uruchomic? :o

2. Pojawil sie problem z myszka (Logitech mx518) jezdze sobie po ekranie, myszka sie zatrzymuje na sekunde i jezdze dalej, nie sa to gwaltowne ruchy, tak jest co 15 sekund... Instalowalem sterowniki do myszki, nic nie pomagaja. Co zrobic? Strasznie to denerwuje i uniemozliwia granie >.>. Kiedy podlacze pod usb w monitorze problem wystepuje, kiedy podlacze do przedluzacza problemu nie ma.

3. Jak przyspieszyc wiatraczek na karcie grafiki?

jerzykiler
komentarz
komentarz

nie powinno byc gpu clock 625?

Anonim1
komentarz
komentarz

Skorzystaj z RivaTuner lub Catalyst.

rad1702
komentarz
komentarz

A 1sza strona wyglada tak:

8bd28ea62f157652.gif

Wole narazie nic nie podkrecac, bo jade na zasilce 400W, czekam na full sprzet w przyszlym tygodniu.

Nie mam pojecia dlaczego na 2giej stronie sa mniejsze czestotliwosci.

Mam sterowniki catalyst 8.6, ale np jak poruszam jakims otwartym okienkiem to smuży ;/

Co mam np. ustawic w zakladce 3D w catalystach?

F1OLEK
komentarz
komentarz

Jutro będę mieć kartę, a testy zrobie w piątek i tu oczywiście wam napiszę :D

rad1702
komentarz
komentarz

Ja niewiem jak w ogóle wysterowac ta karte oczywiscie jesli cos takiego istnieje. Zainstalowalem catalyst 8.6 i wlaczylem gre, mimo ze mam 70+ fpsow na liczniku to niektore tekstury sa dziwne podczas poruszania sie (w grach fpp). Program mi odczytuje dziwne clocki na tej 2giej stronie. Co powinno sie zrobic zaraz po zakupie kart graf. ? :P

Sonido
komentarz
komentarz

Podłączyć, zainstalować stery (najlepiej najnowsze) z racji tego, że karta jest nowością i tylko te najnowsze stery w pałni ją obsłużą, zmienić rozdziałkę na jakąs przyzwoitą, wyregulować (lub stworzyć 2 profile) obroty wentylatora, jeden do idle, drugi do gier, no i w zasadzie tyle.

Aaaa no i kręcić i jeszcze raz kręcić :D

rad1702
komentarz
komentarz

Przyszla pasta zalmana, smaruje sie elegancko, latwiej ze strzykawki niz pedzelkiem :P. Po zmianie plyty z asrock 4coredual-SataII oraz grafiki z agp 7300GT system o dziwo zwolnil... niewiem dlaczego, bo wszystko wyraznie chodzi wolniej :/ Tak wiec instaluje windowsa od nowa. Na zasilaczu FEEL III 400W boje sie krecic, bo juz na samym pudelku jest napisane, ze potrzebny jest conajmniej 450W, do crossfire zas 550W. ATItool nie dziala... instaluje go, uruchamiam, pojawia sie w tray'u, kiedy na niego najade myszka znika.

P.S

Atitool nie dziala, a Rivatuner niewiem jak obsluzyc ;/

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź GPU-Z albo Everestem temperatury

rad1702
komentarz
komentarz

Posmarowalem ta pasta, bardzo dokladnie, wrecz idealnie, grubosc kartki papieru. Temperatura wg. GPU-Z taka sama... zegary dziwnie pokazuje GPU bo 500/750 w 2 zakladce, wszystko wydaje mi sie nie prawdziwe. Nie ma co wrzucac zdejacia, bo wyglada jak moje poprzednie. Jak narazie nic do konca nie chodzi poprawnie.

Sonido
komentarz
komentarz

RivaTuner - Trial:

Odpalamy program

W Driver Settings Klikamy w Customize (dolna zakładka)

System Settings (pierwsza opcja do wyboru z ikoną karty)

zaznaczamy ptaszkiem Enable driver-level hardware overclocking

Detect Now

No i suwakami kręcimy :D

Następnie TEST na dole

i zastosuj

Cała filozofia ;)

btw: pasta musi się wygrzać. 50-70h powinno jej wystarczyć i wtedy temperatura spadnie. Na procku jest to zazwyczaj 90-100h, ale tu mamy doczynienia z wyższymi temperaturami stąd też okres wygrzewania się samej pasty termoprzewodzącej zmniejsza się.

rad1702
komentarz
komentarz

Jak zwieksze szybkosc wiatraczka na karcie graficznej, da sie jakos z CCC albo Atitool? Gdzies wyczytalem ze ktos podniosl do 100% i spadla temp do 50*

Jestem pewien, ze do tej karty graf nie ma odpowiednich strownikow, gdyz grafika jest gorsza od grafiki na moim 7300GT pod AGP, wygladzanie etc...

jerzykiler
komentarz
komentarz

kurde, troche problemow z ta karta widze :/ czy ktos jeszcze mial z nia jakies problemy?

Anonim1
komentarz
komentarz
Jak zwieksze szybkosc wiatraczka na karcie graficznej, da sie jakos z CCC albo Atitool? Gdzies wyczytalem ze ktos podniosl do 100% i spadla temp do 50*

Jestem pewien, ze do tej karty graf nie ma odpowiednich strownikow, gdyz grafika jest gorsza od grafiki na moim 7300GT pod AGP, wygladzanie etc...

RivaTuner.

rad1702
komentarz
komentarz

Znalazłem cos takiego:

Moze ktos zdola przerobic instrukcje na polski ;p, ja zatrzymalem sie na kroku gdzie znajduje sie profil w Ati\Ace i tam nie ma tego pliku ;p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.