x-kom hosting

PowerColor HD4850.

F1OLEK
utworzono
utworzono

Witam.

Mam do was trzy małe pytania (zamówiłem już tą kartę):

1. Czy w.w karta graficzna będzie działać na Foxconn A690GM2MA-RS2H??

2. Czy po zmianie pasty termoprzewodzącej (Zalman ZM-STG1) na rdzeniu temperatura spadnie?? Jeżeli tak to mniej więcej o ile??

3. Pastą termorzewodzącą smarować tylko rdzeń?? Te białe przylepce też?? >> http://www.pcghx.com/aid,647853/Imagegalle...7853&page=1

Z góry dzięki za odpowiedzi.

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Tak

2. Spadnie, co najmniej kilka stopni, może nawet ponad 10C (dobrą pastę wybrałeś)

3. Tylko rdzeń smaruje się

F1OLEK
komentarz
komentarz

Jak dostanę kartę w ręce to przetestuję ją i zaraz nakładam pastę Zalmana.

Gość
komentarz
komentarz
2. Czy po zmianie pasty termoprzewodzącej (Zalman ZM-STG1) na rdzeniu temperatura spadnie?? Jeżeli tak to mniej więcej o ile??

Jeśli wierzyć egieldzie to z 90* po wymianie pasty na Ceramique i zwiększeniu obrotów wentyla spadło do 55* w stresie.

jerzykiler
komentarz
komentarz

jak myslicie, Powercolor to dobry wybor? na razie wiem, zeby unikac gigabytow. oprocz tych na allegro sa jeszce sapphiry, assusy i pallit - ktorego najlepiej wziac? w sumie najbardziej pasowalby mi powercolor, bo jest do odebrania w moim miescie, ale czy warto wziac karte tej firmy?

Gość
komentarz
komentarz

Powercolor jest OK, można brać.

Sonido
komentarz
komentarz

PowerColor to dobra marka i jeśli dodatkowo masz możliwość odebrania karty osobiście to nie ma się nad czym zastanawiać.

Daj znać co zwojowałeś z nową pastą, bo jestem ciekaw o ile stopni obniży się temperatura układu.

F1OLEK
komentarz
komentarz

W piątek wieczorem postaram się napisać jak z temperaturami bez i z nową pastą.

jerzykiler
komentarz
komentarz

zadzwonilem do apollo z pytaniem, czy jesli kupie 4850 razem z pasta, to mozliwa bylaby zmiana pasty przez serwis na podobnej zasadzie jak zlozenie komputera przy zakupie kompletu czesci(chodzi glownie o to, zeby nie stracic gwarancji). serwisant byl nowy i nie bardzo wiedzial, ale powiedzial, ze moze moznaby cos takiego zrobic. to bylaby chyba dosc korzystna opcja biorac pod uwage, ze niektore osoby pisaly o spadku 20*C przy zmianie pasty. F1OLEK, jesli zmieniales paste, podziel sie prosze swoimi doswiadczeniami :)

F1OLEK
komentarz
komentarz

Kurcze, niestety karta dopiero w poniedziałek. W sklepie (SPRZĘTKOM) mieli problemy i dostanę ją dopiero za dwa dni. Na pewno napiszę w tym temacie jak tylko ją dostanę. Myślę, że zmiana pasty na Zalman ZM-STG1, wgranie najnowszych Catalyst 8.6 i hotfixa, oraz ustawienie wentylatora na ok. 40% zaowocuje (myślę o 70*C w stresie będzie max). Podobno ten Hotfix obniża temp. o ok 10*C i podwyższa wydajność karty :lol:

Sonido
komentarz
komentarz

W takim razie czekamy na test.

piodor
komentarz
komentarz

no fiolek czekamy... Ja zastanawiam się nad kupnem tej karty więc bardzo mi na tym teście zależy

rad1702
komentarz
komentarz

Kupilem dokladnie ta sama karte, jutro bede ja mial :), paste zamowilem dzisiaj na allegro, zapewne za 2 dni bedzie. Moge tez cos skrobnac odnosnie temperatur :)

jerzykiler
komentarz
komentarz

byloby milo :) zrob najlepie jakies testy i napisz jak Ci dziala nowy nabytek :)

rad1702
komentarz
komentarz

Testy? Nawet niewiem od czego zaczac ^^, ja ze swojej strony moge podac temperatury oraz wyniki z benchmarka, chyba ze ktos mnie poinstrułuje co jeszcze.

jerzykiler
komentarz
komentarz

wlasnie o benchmark mi chodzi :) i temperatury tez jesli mozesz. ewentualnie jakies gry, jesli masz cos pod reka.

F1OLEK
komentarz
komentarz

Kurcze, przepraszam Wszystkich ale mają problemy w sklepie i na razie karty nie dostanę. Muszą mi ją z Wawy przysłać do Poznania i dopiero będę mógł ją osobiście odebrać. Jak Radka dostanę od razu tu napiszę. Jeszcze raz Sorki :unsure:

Sonido
komentarz
komentarz
Testy? Nawet niewiem od czego zaczac ^^, ja ze swojej strony moge podac temperatury oraz wyniki z benchmarka, chyba ze ktos mnie poinstrułuje co jeszcze.

-Głównie 3D Mark 06 na standardowych taktach jak i po OC.

-Temperatury stres i spoczynek

Tyle na początek wystarczy ;)

rad1702
komentarz
komentarz

Narazie przetestuje bez pasty, watpie ze uda mi sie cos podkrecic, bo spodziewam sie duzych temperatur, czekam na lepsze chlodzenie dla tych kart. Jakbyscie mmogli mi polecic jakis program do podkrecania karty, bo rozumiem ze pamieci i procek podkrece przez biosa.

Sprawa wyglada tak, ze jutro dostane tego powercolora i P5Q-E, bo taniej bylo w sklepie kolo mnie, bedzie to dzialalo na E2140 (jakos go podkrece), pamieci 2x1gb goodram 800mhz. W tygodniu moze w 2gim przyjdzie z apollo dodatkowo zasilacz OCZ 500W, E8400, pamieci 2x1gb goodram pro 900mhz oraz pasta zm-stg1. W tej chwili nie ma zasilki i pamieci na stanie takze czuje ze troche poczekam ;/. Ale kompletne wyniki beda po skompletowaniu calego zestawu :)

Sonido
komentarz
komentarz

AI tool

Kręc kartę, nie bój się nie spalisz jej najwyżej arty się pojawią to zakończysz OC.

rad1702
komentarz
komentarz

A jakies programy monitorujace? Zrobie pare ssow. Jeszcze karty nie mam, czekam na telefon od faceta ze sklepu.

falcon1984
komentarz
komentarz
A jakies programy monitorujace? Zrobie pare ssow. Jeszcze karty nie mam, czekam na telefon od faceta ze sklepu.

AtiTool, Riva Tuner, GPU-Z, Everest

rad1702
komentarz
komentarz

Dosyc ciekawa stronka jest

www.hwbot.org

Gdzie mozemy popatrzec na wyniki bencharkow, przykladowo:

8800GT 512mb, E8400 ma wiecej punktow niz HD4850, E8400 :o

Moj kolega na sprzecie E6850 3,5ghz, SLI 2x8800GT 512mb, 8gb ramu 800mhz osiaga w zaokragleniu 18k pkt.

Wg. tej strony bardziej oplaca sie 2x8800gt niz HD4870.

Sonido
komentarz
komentarz
Dosyc ciekawa stronka jest

www.hwbot.org

Co Ty powiesz? :lol: Wejdź w mój baner ;)

Jak krecisz sprzęt to zapraszam do teamu :D

Pe.eS. Jak podpięli 8800GT pod DI albo LN2 to i taki wynik. Karta oczywiście wyżyłowana potężnie musi być skoro bije radka 4850.

rad1702
komentarz
komentarz

Ale czy bardziej oplaca sie kupic 2x8800gt niz hd4870? Te GF maja lepsze wyniki w benchmarku... a cena podobna.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.