x-kom hosting

Mam problem z nowym pc

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Odinstalowałeś jakiegoś antywirusa? Bo nie widać tego w nowych logach. Oba nadal są na liście zainstalowanych aplikacji.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Ja go wstrzymałem do czasu aż tego nie zmienię 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Przetestowałem i po 30 min grania znów to samo 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Dobra odinstalowałem na stałe tego rava nieznanego nawet nwm skąd to na moim kompie się wzięło i ja wrócę z praktyk to jeszcze raz wyśle ci logi no chyba że już nie potrzebne ?@toska78

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, zrób i podaj nowe logi jeśli odinstalowanie tego rava nie pomoże.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Zapomniałem o tym wcześniej napisać ale w systemie (menedżerze urządzeń) brakuje dwóch sterowników:

 

Cytuj

Name: 
Description: 
Class Guid: 
Manufacturer: 
Service: 
Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)
Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Name: 
Description: 
Class Guid: 
Manufacturer: 
Service: 
Problem: : The drivers for this device are not installed. (Code 28)
Resolution: To install the drivers for this device, click "Update Driver", which starts the Hardware Update wizard.

 

Najpierw trzeba sprawdzić jakich sterowników brakuje i je zainstalować.

Sprawdzenie jakie sterowniki są potrzebne:

1. Prawoklik (w menedżerze urządzeń) na dane urządzenie bez sterownika i Właściwości,

2. W zakładce Szczegóły wybierz Identyfikatory sprzętu w rozwijalnym okienku Właściwość,

3. Po tym identyfikatorze/rach trzeba poszukać w sieci odpowiedniego sterownika.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Według programu do sprawdzania sterowników brakuje mi 11 sterowników na moim komputerze

toska78
komentarz
komentarz

Nie korzystam z programów do sprawdzania/pobierania sterowników. Skupiam się na tym czy w menedżerze urządzeń nie brakuje czegoś.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam takie coś 

 

I w tym programie od sterowników były dwa brakujące i on mi je też instaluje 

IMG_20230224_175723827_HDR.jpg

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Dobra te nieznane urządzenia już zostały zaktualizowane i wszystkie przestarzałe sterowniki też teraz idę fedrować i dam ci znać co i jak 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

@toska78 znowu po około 30-40 min wywaliło ale tym razem blue screen

toska78
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem, zrób i podaj nowe logi z FRST.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Dobra zrobię to jutro bo dzisiaj już mam dosyć walki sorry 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz
toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź w trybie czystego rozruchu czy też jest problem mój link. Napisałem wcześniej że nie korzystam z programów do aktualizacji sterowników nie bez przyczyny. Mogą powodować przykre konsekwencje tak jak np. bsody. A korzystałeś aż z 3 takich aplikacji (wczoraj instalowane):

 

Cytuj

Driver Booster 10 (HKLM-x32\...\Driver Booster_is1) (Version: 10.2.0 - IObit)
Driver Support One (HKLM-x32\...\DSOne) (Version: 2.6.8335.33225 - Driver Support) <==== UWAGA
DriverFix 4.2021.8.30 (HKLM\...\DriverFix_is1) (Version:  - DriverFix, Inc)

 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

 

 

trzy mam pobrane ale korzystałem tylko z driver booster

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, ale zdaje się że wcześniej (przed użyciem driver boostera) nie miałeś żadnego bsoda a przynajmniej nic o nim nie wspominałeś. Jest różnica między crashowaniem czy wyrzucaniem do pulpitu gry a bsodem.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

miałem jednego ale jeszcze ci powiem że po zaistalowaniu systemu po złożenia pc pobierałem sterowniki z aplikacji app center apka od gigabite która sama się zainstalowała

a jeśli to naprawdę przez tą aplikacje driver boost to co będę musiał zrobić zby pozbyć się problemu ?

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlatego napisałem żeby sprawdzić w trybie czystego rozruchu bo może jakiś proces w tle (aplikacja, usługa) powoduje crashowanie pod obciążeniem czy (w skrajnym przypadku) bsoda. Przy szukaniu przyczyny problemów z poprawnym działaniem gier zalecane jest najpierw wykluczyć problem ze strony oprogramowania działającego w tle.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

@toska78 i mam testować gry na tym koniec nie admina tak ?

toska78
komentarz
komentarz

Nie do końca zrozumiałem o co zapytałeś teraz. Masz w linku opisane jak uruchomić system w trybie czystego rozruchu. Skoro logi robiłeś na koncie marce to rozumiem że gry też uruchamiasz na tym koncie.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

No tak ale chyba nie zrozumiałem instrukcji czystego rozruchu bo tam pod koniec było że po ponownym uruchomieniu pc zresetuje się ustawienie i tam było że na koncie administratora to zrobić czyli mam to robić na koncie marce?

Bo mam dwa konta na pc marcel i administrator 

I używam tylko marcela

Dobra już rozumiem 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Konto marce ma uprawnienia administratora dlatego założyłem że to twoje główne konto w systemie:

 

Cytuj

==================== Konta użytkowników: =============================


(Załączenie wejścia w fixlist spowoduje jego usunięcie.)

Administrator (S-1-5-21-3422849484-1596179712-283151097-500 - Administrator - Enabled)
Gość (S-1-5-21-3422849484-1596179712-283151097-501 - Limited - Disabled)
Konto domyślne (S-1-5-21-3422849484-1596179712-283151097-503 - Limited - Disabled)
marce (S-1-5-21-3422849484-1596179712-283151097-1001 - Administrator - Enabled) => C:\Users\marce
WDAGUtilityAccount (S-1-5-21-3422849484-1596179712-283151097-504 - Limited - Disabled)

 

więc punkt 1 tej instrukcji uruchomienia czystego rozruchu możesz pominąć. Ja np. u siebie na win 11 mam wyłączone konto oznaczone jako Administrator.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Tak bo Marcel to moje główne konto dobrze myślałeś 

Już wszystko zrobione idę testować 

Mi się poprostu wszystko mieszać zaczyna 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

@Marcel Kunik"komputer sam składał podzespoły" Kto wie, może kiedyś komputery same będą się składać. ;] Sry za offtop.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.