x-kom hosting

Mam problem z nowym pc

Marcel Kunik
utworzono
utworzono

Dzień dobry mam problem tego typu że gdy gram sobie w grę np ets lub fs to po 10min lub nawet 2min czasami to wyrzuca mnie do pulpitu temperatury wszystkiego są spoko nawet otworzyłem panel boczny bo myślałem że coś się przegrzewa i tak zostawiłem otwartego i dalej to samo komputer składał sam podzespoły 
Płyta główna:gigabite b660m ds3h ddr4
Procesor i3-12100f
Zasilacz Vero L3 
Karta graficzna GTX 1050 ti bez dodatkowego zasilania 
Ram xpg 3200 MHz 
Chłodzenie procka jest boxowe

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyrzuca w sensie zamyka grę czy minimalizuje do paska? Ram działa na jakim taktowaniu?

Marcel Kunik
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 ram działa na 2600mhz i gre poprostu wyłącza steam nie tylko grę z tego co wiem ram ogranicza procesor 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Od początku masz ten problem czy zaczęło się niedawno? Ile tego ramu jest i w ilu kościach?

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

@toska78 Problem był od początku np jeszcze jak nie miałem systemy to nawet bios się zawieszał ramu mam 16gb w dwóch kościach po 8gb kości były kupione nowe tak jak wszystko inne i nie były sztukowane 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda że albo ram jest niestabilny/uszkodzony albo coś z grafiką. Jak nie masz na podmianę grafiki przetestuj porządnie na 1 kości ram naprzemiennie. Przy okazji sprawdź poprawność podłączenia wszelkich przewodów i montażu kości ram.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Problem był od początku np jeszcze jak nie miałem systemy to nawet bios się zawieszał ramu mam 16gb w dwóch kościach kości były kupione nowe tak jak wszystko inne i nie były sztukowane 

Mam jeszcze takie pytanie bo nie sprawdziłem jeszcze tego ramu jest to możliwe że to przez nie aktualne sterowniki karty graficznej ? Bo nie mogę zainstalować najnowszych nwm czemu pisze że są zainstalowane najnowsze a jak wyszukane to są jeszcze nowsze ja mam wersję 512 a najnowsza to 528 chyba 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przez Display Driver Uninstaller uruchomionym w trybie awaryjnym odinstaluj obecne sterowniki graficzne przed zmianą na inne. I jak miałeś zainstalowane Nvidia Geforce Experience, to przy zmianie sterownika nie instaluj tego testowo.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Dobra dzięki spróbuję i się odezwę czy pomogło 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 przeprowadziłem test ramu i nie wykryto żadnych błędów ale zaobserwowałem też że jak odpalam Minecrafta to cały czas procesor na 100% użycia co jest dla mnie dziwne no bo nie jest to tak słaby procesor żeby miał 100% użycia w mc 

 

 

Teraz będę jeszcze robił te sterowniki do karty i zobaczymy 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 mam najnowsze sterowniki w karcie graficznej, przeprowadziłem stres test CPU i wszystko jest w porządku lecz po 10min grania gra się wyłącza i jest komunikat taki jak na zdj poniżej 

 

 

 

A może to coś z systemem dodam że na początku epic games nie chciał działać więc musiałem poszperać trochę w systemowych plikach i zadziałał robiłem to z poradnika z yt ponieważ jest to bardzo znany problem ale przecież steam mi działał a gry że steam też się wywalają to nwm 

IMG_20230223_180420732.jpg

toska78
komentarz
komentarz

W systemie jest coś takiego jak podgląd zdarzeń. Możesz sprawdzić jakie tam są błędy pokrywające się czasowo z crashami gier.

Możesz też zrobić i podać logi z FRST jeśli nie ogarniasz podglądu (dziennika) zdarzeń.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Ogólnie to skanuje komputer w poszukiwaniu wirusów bo anty wirus szaleje 

toska78
komentarz
komentarz

Tym bardziej te logi z FRST by się przydały.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

No tylko że mój anty wirus blokuje dostęp do odpalenia tego frat ale zaraz postaram ci wysłać wszystko 

toska78
komentarz
komentarz

Bo jest nadgorliwy widocznie. Plik jest bezpieczny.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

No i gdy chce odpalić ten frst to mam takie coś 

IMG_20230223_194910284.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Przenieś plik FRST64.exe na pulpit, zmień mu nazwę na xxx.exe i uruchom. Albo na czas pobierania i używania pliku wyłącz antywirusa. W każdym bądź razie uruchom narzędzie z pulpitu.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

Nic nie dało ale znalazłem inny sposób że trzeba wyłączyć dep i wtedy zadziała 

I co mam dalej klikać ?

IMG_20230223_200027179_HDR.jpg

Dobra mam dwa pliki wysłać ci je ?

@toska78

toska78
komentarz
komentarz

Tak.

Marcel Kunik
komentarz
komentarz
toska78
komentarz
komentarz

Na początek od razu zalecam (przed przejrzeniem logów) odinstalowanie 1 z 2 antywirusów zewnętrznych:

Cytuj

Avast Free Antivirus (HKLM\...\Avast Antivirus) (Version: 23.1.6049 - Avast Software)

RAV Endpoint Protection (HKLM\...\ReasonLabs-EPP) (Version: 5.4.0 - Reason Cybersecurity Inc.)

 

 

 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

czyli avasta odinbstalować tak ?

 

tutaj masz po usunięciu

FRST.txt Addition.txt

@toska78

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba lepiej tego RAV-a. Nie znam w ogóle tej firmy. W logach nie widzę infekcji.

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

Cytuj

FirewallRules: [UDP Query User{9BEEDC8B-92BB-4B45-9692-872CDD8613BD}C:\users\marce\appdata\roaming\crystal-launcher\runtime\64\jre1.8.0_271\bin\javaw.exe] => (Block) C:\users\marce\appdata\roaming\crystal-launcher\runtime\64\jre1.8.0_271\bin\javaw.exe => Brak pliku
FirewallRules: [TCP Query User{B242D897-8442-430C-A7E2-20A4DC134AE2}C:\users\marce\appdata\roaming\crystal-launcher\runtime\64\jre1.8.0_271\bin\javaw.exe] => (Block) C:\users\marce\appdata\roaming\crystal-launcher\runtime\64\jre1.8.0_271\bin\javaw.exe => Brak pliku
HKLM\SOFTWARE\Policies\Mozilla\Firefox: Ograniczenia <==== UWAGA
Task: {37201ECC-DC0C-446D-9F45-BF078E539A04} - \Outbyte\PC Repair\WeakPassword -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {52710F5C-3CF0-43D5-AB25-FCA6A176EAAE} - \Outbyte\PC Repair\SecurityBreach -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {5325669D-89E1-44B8-BFDF-9F194BA0205C} - \Outbyte\PC Repair\ScanResults -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {69FF979D-77B8-426A-B40F-3D1430437B4C} - \Outbyte\PC Repair\DiskCleaner2 -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {8BF99C2C-1B7F-438F-92BD-C78D8ADED505} - \Outbyte\PC Repair\DailyTip -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {8C088904-D3CC-4C71-9E6D-2BE5CE115BE6} - \Outbyte\PC Repair\HomePage -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {A65E0E92-DD59-4045-97FC-2A144DE83AF7} - \Outbyte\PC Repair\DiskCleaner1 -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {AFA7DDB9-79B5-4C74-A68E-90B6DFAADE84} - \Outbyte\PC Repair\CrashCheck -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {E8782B4C-B2F6-425E-BB76-3F8B56C14855} - \Outbyte\PC Repair\MSExploit -> Brak pliku <==== UWAGA
Task: {EF91CE5C-8758-4479-BC7F-F95EDF23515A} - \Outbyte\PC Repair\NewDeceptors -> Brak pliku <==== UWAGA
2023-02-23 20:00 - 2023-02-23 20:00 - 000000000 ____D C:\Users\marce\Downloads\FRST-OlderVersion
EmptyTemp:

 

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S (albo przez Plik -> Zapisz) zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart komputera.

Korzystasz z RTSS (RivaTuner Statistics Server) w grach? Jeśli tak testowo możesz go wyłączyć przed uruchomieniem gry. Ja co prawda instalowałem go oddzielnie (nie razem z afterburnerem) ale u mnie powoduje crashowanie The Division 2 jak jest włączony w tle (tylko tej gry). A robiłem cuda, wianki w systemie bo temat crashowania tej gry  (i potencjalne fixy) jest bardzo znany i szeroko opisany w sieci.

 

Marcel Kunik
komentarz
komentarz

dobra naprawę przeprowadziłem i tak korzystam zawsze z RivaTuner i zainstalowałem go razem z afterbernerem to teraz testy w grze tak ?

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.