x-kom hosting

Zmiana laptopa Acer Nitro czy się opłaca?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dymon007 ,
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 może tym razem za mało pasty dałem :lady:potestuje dłużej wieczorem, pytanie przez ile taka temp się utrzymawała bo miałem tylko monitoring przez msi afrerburner - co polecasz zainstalować tak aby na bieżąco widzieć temp w grze?

23 minuty temu, anioł2009 napisał:

deshroud mod i noctuy

Ehh chyba pomału będzie się trzeba nad tym zastanawiać 

anioł2009
komentarz
komentarz

Pewnie mało pasty albo słaby styk, ale to się zdarza :)  Nie zrażać się i działać w temacie poprawy tego.

 

No msi afterburner odpowiednio skonfigurowany to na bieżąco...a jak chcesz coś w tle co zanotuje najwyższe i średnie temperatury to HWinfo.

2 godziny temu, Dymon007 napisał:

Ehh chyba pomału będzie się trzeba nad tym zastanawiać 

Tylko nie kupuj reduxów... Dopłać do beżowo-brązowych ale będą cichsze. Pamiętaj żeby to były wersje PWM

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009

12 godzin temu, anioł2009 napisał:

Tylko nie kupuj reduxów... Dopłać do beżowo-brązowych ale będą cichsze. Pamiętaj żeby to były wersje PWM

To co piszesz to czarna magia dla mnie, póki co to raczej dopiero po wakacjach będę się tym zajmować. 
 

 

12 godzin temu, anioł2009 napisał:

Pewnie mało pasty albo słaby styk, ale to się zdarza :)  Nie zrażać się i działać w temacie poprawy tego.

Potestowane wczoraj dłużej, jest chyba okej w spoczynku temperatura na procesorze była 34, jak podchodzi pod 60 stopni to jest dosłownie pare sekund i temperatura jest zbita do niższych wartości. Dzisiaj jeszcze ustawie krzywe wentylatorów obudowy tak bardziej "agresywnie" i co do karty bo na tym zależy mi najbardziej (po obecnym UV po dłuższej chwili łapie momenty że odpala wiatraki) już o tym pisałem ale nie daje mi to spokoju, producent podaje moc zegarów w trybie boost 1770 mhz - dziwne bo i nakładka nvidii i msi after wskazywał mi wartość gpu clock 1920 mhz/1950 mhz. Aktualnie mam ustawione 1905 gpu clock i pobór dokładnie 0.975 może zmieniłbym na 1770 mhz i 0.975, skoro przy obecnych ustawieniach z 1905 jest prawie ok? Chyba że są też opcje silent biosów, w sumie biosu karty nie aktualizowałem..

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Mamy postęp, ustawiłem 1785 mhz i 0.875 póki co po godzinie jest stabilnie karta nie przekracza 71 stopni, temperatura CPU okolice tych 60 stopni.

Pytanie co do wentylatorów z pozycji bios, jakiś patent na ustawienie ich? Aktualnie są:
CPU profil PWM
40 stopni - 13%,
55 st - 38%
70 st - 63%
85 st - 100 %

 

System 1 Profil DC (można uruchomić smart fan mode) i tak samo z system 2.

Pytanie z ciekawości tak jak wyżej pisałem dlaczego producent podaje mniejszą wartość zegarów a karta działa na wyższych?
 

Dymon007
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba w końcu udało się ogarnąć, zrobiłem jeszcze zmianę wentylatora na procesorze w bios:
CPU profil PWM
30 stopni - 35%,
40 st - 40%
50 st - 65%
65 st - 100 %

Karta graficzna bez UV potrafiła momentami kręcić do ponad 3 tyś obrotów, teraz jest to trochę ponad półtora przy temp nie przekraczającej 71 stopni, procesor max temp 55 stopni, jest w miarę cicho :) 

Edytowane przez Dymon007
anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Dymon007 napisał:

Karta graficzna bez UV potrafiła momentami kręcić do ponad 3 tyś obrotów, teraz jest to trochę ponad półtora przy temp nie przekraczającej 71 stopni, procesor max temp 55 stopni, jest w miarę cicho

Myślę że więcej nie zejdziesz. Co do taktowań to wydaje mi się że to od temperatur zależy, moja 3070 na 2020mhz jechała na wodzie :E  Ale ustawiłem na sztywno 1950mhz.

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 hah, kolejny argument za wodą. Kombinować coś jeszcze z System 1 Profil DC czy zostawić tak jak jest? Trochę lipa że bez uv takie temperatury łapie bo czytałem u innych ludziach na testach to aż tak wysokich nie łapała ale widocznie taki egzemplarz..

anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, Dymon007 napisał:

bez uv takie temperatury łapie bo czytałem u innych ludziach na testach to aż tak wysokich nie łapała ale widocznie taki egzemplarz..

Aż taką różnicę masz w stosunku do innych ??? Jeśli to 2-5 stopni to nie ma sie czym przejmować.

No i zależy co siedzi pod chłodzeniem...Stan pasty i jaka pasta to wgle jest...Zaglądałeś pod chłodzenie ??

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Na telepolis w testach miała 75 stopni czyli powiedzmy jest różnica tych 5-7 stopni, guru 3D pokazuje 71 stopni i tu już jest różnica na poziomie tych 10 stopni Past nie sprawdzałem..

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy w jakich warunkach oni mają te temp...Często to na open test benchach robią a nie w zamkniętej budzie stąd róznice temperatur, ale i sama pasta może być kiepska. 

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 na purepc są takie temperatury w w3
image.png.28786cdbb1d50f3722e0603499751f51.png
i 48 decybeli, chyba już kombinuje za bardzo jak ko pod górkę 

Dymon007
komentarz
komentarz

Aktualizacja, zmieniłem jeszcze w obudowie ustawienia wentylatorów na PWM i sam zmieniłem krzywe - tak wstępnie, miałem teraz godzinę żeby przetestować pod DL 2 i uwaga średnio temperatura na GPU utrzymywała się w zakresie 63-65 stopni, w momencie kiedy osiągnęła 69 momentalnie temperatura spadła bez żadnych hałasów, oczywiście na profilu UV który wyżej napisałem. Możliwe że łapała karta temperatury przez zbyt mały dopływ i wylot powietrza, pod wieczór spróbuje jeszcze bardziej wentylatory dostroić i zrobię test na profilu UV oraz bez.

anioł2009
komentarz
komentarz

Na 3070ti na powietrzu nie zejdziesz do 50 stopni :E. Ale fajnie bo progres jest. 

19 minut temu, Dymon007 napisał:

że łapała karta temperatury przez zbyt mały dopływ i wylot powietrza

Przy takich zabawach dobry airflow to must have.

 

Sprawdzilbym jeszcze paste 

 

 

 

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009

3 minuty temu, anioł2009 napisał:

Na 3070ti na powietrzu nie zejdziesz do 50 stopni :E.

haha, domyślam się że jest to nieosiągalne ale może uda się przy tym UV i odpowiednim ustawieniu wentylatorów zejść do tych 60 stopni - już jestem usatysfakcjonowany.

 

6 minut temu, anioł2009 napisał:

Sprawdzilbym jeszcze paste 

Powiem szczerze że jak z innymi rzeczami żeby pogrzebać nie mam problemu, tak karty boję się ruszać tym bardziej że jest na gwarancji :V (chociaż chyba Palit ma taką politykę że można zmieniać bez utraty), już się orientowałem i thermopady wraz z pastą to koszt na poziomie 130 zł tylko problemem jest czas oczekiwania bo od 2 do 3 dni.
I tak całkiem na poważnie z racji tego że stacjonarki nie miałem bardzo długi czas, podejrzewam że miałbym problem z wyjęciem samej karty (z tego co pamiętam tam jest jakaś blokada)

anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, Dymon007 napisał:

Powiem szczerze że jak z innymi rzeczami żeby pogrzebać nie mam problemu, tak karty boję się ruszać tym bardziej że jest na gwarancji :V (chociaż chyba Palit ma taką politykę że można zmieniać bez utraty), już się orientowałem i thermopady wraz z pastą to koszt na poziomie 130 zł tylko problemem jest czas oczekiwania bo od 2 do 3 dni.
I tak całkiem na poważnie z racji tego że stacjonarki nie miałem bardzo długi czas, podejrzewam że miałbym problem z wyjęciem samej karty (z tego co pamiętam tam jest jakaś blokada)

Zależy czy na śrubce od montażu chłodzenia gpu jest naklejka.

130zł cena kosmos jak dla mnie chyba że zawiera w tym aplikacje pasty kryonauta i dobre termopady.

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009

12 minut temu, anioł2009 napisał:

Zależy czy na śrubce od montażu chłodzenia gpu jest naklejka.

Naklejki nie ma, ale karta jest używana - nigdy nie wiadomo :)

 

 

16 minut temu, anioł2009 napisał:

130zł cena kosmos jak dla mnie chyba że zawiera w tym aplikacje pasty kryonauta i dobre termopady.

Dokładnie takie pasty i termopady - będzie mi się szykował jakiś wyjazd na parę dni to najwyżej wtedy ją zaniosę :)

anioł2009
komentarz
komentarz
56 minut temu, Dymon007 napisał:

Naklejki nie ma, ale karta jest używana - nigdy nie wiadomo :)

Jeżeli naklejka była to juz gwarancji nie ma.

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dobra, źle sprawdziłem, plomby są tak więc i jest gwarancja :lol2: Temat past i termopadów na ten moment odpuszczam, skontaktowałem się ze sprzedawcą i dał jasną informację że w momencie ich wymiany gwarancja przepada.

Skoro ten temat nam przepada a zwykłe ustawienia krzywej wentylatora dały fajny efekt to przyszło mi do głowy że może zmiana tych wentylatorów z deepcool, albo chociaż tego na wylocie na jakiś mocniejszy zapewniła by lepszy odpływ powietrza, co myślisz? Jeżeli tak jesteś w stanie jakiś wentylator/wentylatory zaproponować?
 

Dymon007
komentarz
komentarz

Znalazłem z olx dwa wentylatory ENDORFY Fluctus 140 PWM 140mm nowe za 90 zł

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ponegocjowałem jeszcze z Nimi tak więc wyjdzie mnie to samo. Jutro odbieram.
Zainstalowałem jeszcze thundermaster żeby zmienić RGB karty na jeden kolor, zauważyłem że jest tam opcja ustawienia krzywej wentylatorów karty graficznej, bawić się w to czy to olać?

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak ustawiasz krzywą wentyli gpu to  skup się na jednym programie i drugiego nie instaluj bo może się popiepszyć wszystko.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Aktualizacja:

Wczoraj wymieniłem wentylatory z przodu obudowy na  ENDORFY Fluctus 140 PWM 140mm wsadziłem je do przodu na górę i dół (po środku został DeepCool 120 mm i z tyłu. Po ustawieniu ręcznie krzywej wentylatorów karta graficzna nawet bez UV działa cicho - można stwierdzić że od początku problemem było złe ustawienie wentylatorów. 
Będę polować jeszcze na jakieś wentylatory Endorfy tak żeby ten środkowy i tylni także wymienić.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Dymon007 albo po prostu endorfy zasysają więcej powietrza niż deepcoole :) A wg Ciebie ciche są te endorfy ??

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009

Godzinę temu, anioł2009 napisał:

zasysają więcej powietrza niż deepcoole

To na pewno są większe o 20 mm
 

 

Godzinę temu, anioł2009 napisał:

A wg Ciebie ciche są te endorfy ??

Według mnie tak, poustawiałem sobie krzywą wentylatorów tak żeby w trybie pulpitu i takich działań do pewnej temperatury procesora działały tylko deep pool, a te endorfy się kręciły mega wolno - jest cichutko (w budzie są łącznie 4 endorfy bo na procesorze też dwa), z ciekawości sprawdzałem jak brzmią na max obrotów (1800 obr) i wtedy robi się trochę głośniej.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.