x-kom hosting

Zmiana laptopa Acer Nitro czy się opłaca?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dymon007 ,
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dobra to którą wtyczkę wsadzić i jak ją skonfigurować? Sterowniki instalowałem i do tej i do tej...

anioł2009
komentarz
komentarz

TP-Link TL-WN821N  jeśli masz windowsa 10 to czy próbowałeś takiego rozwiązania ?

Screenshot_1.png.f9f6c5450d79c534ac019c2c561f84b8.png

  • Rekomendowana odpowiedź
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Jest lepiej bo 70 mb ale wciąż nie idealnie :D

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nie chce zakładać nowego wątku a pojawiła się jedna rzecz która mnie martwi, profil xmp wyłączony (teraz załączyłem na próbę) zrobiłem uv karty bo przy tych temperaturach wyż temperaturach wyższych głośna była, po tym temperatury spadły i karta ma lepszą kulturę pracy - gram od wczoraj w Dying Light 2 i dzisiaj mi dwa razy w różnym odstępie czasowym ją wywaliło z błędem: rd3d12_x64_rwdi.dll .

Trafiłem na ten wątek:


Pliki systemowe sprawdziłem, pytanie gdzie znajdę sterowniki do bios karty? Co najlepiej zrobić? Może to ta nakładka GE? 

Ps. undevolting robiony z poradnikiem (Poprawny underVOLTING karty graficznej, zegary ustawione na 1920 a pobór 0.9 )  :

Dymon007
komentarz
komentarz

Ps. tak teraz myślę że może ustawiłem za duże zegary, trochę tego nie rozumiem msi afterburner wskazywał 1920 gpu clock, na stronie producenta jest podane gpu clock 1575 a boost clock 1770 mhz. 
Może gra po UV na początku działała stabilnie bo były to mało wymagające lokacje a dopiero później zaczeło wywalać teraz w dużej lokacji, wyłączyłem msi afterburner i od 30 minut nic sie nie dzieje. 

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Chyba problem leżał faktycznie po stronie uv, zrobiłem teraz 1905 gpu clock i pobór dokładnie 0.975. Testuje dalej ale póki co brak objaw.

anioł2009
komentarz
komentarz

Za niskie uv mogło wywalić błąd rd3d12_x64_rwdi.dll .

Uv gpu to zabawa metodą prób i błędów w celu znalezienia sweet spota dla Twojego egzemplarza rdzenia.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ok rozumiem, będę musiał dzisiaj siąść i się pobawić. Jakie temperatury są w porządku dla tej karty? Teraz po bieżącym UV w szczycie jest to około 75/76 stopni pod mocnym obciążeniem - myślałem czy nie wymienić past i thermopadów pytanie tylko czy jest sens? Czy lepiej do procesora dokupić chłodzenie Endorfy Fera 5 Dual Fan (patrzę z góry na dual jakbym chciał w przyszłości dołożyć i5) żeby poprawić kulturę pracy całości.

Pankejkowy
komentarz
komentarz

W moim odczuciu inwestowanie w kart RTX 2000 obecnie już mija się z celem. Najlepszym wyborem jeśli chodzi o karty jest przynamniej 3060 mobile/desktop w zależności od budżetu. Jeśli kogoś stać to następnym w kolejności dobrym wyborem byłoby RTX 3080Ti, albo od razu już RTX 4060/4070.

  • Haha 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@Pankejkowy Zamieniłem już tego laptopa na ten PC, 

- PALIT RTX 3070ti GamingPro 8GB DDR6X 
- Intel Core I3  12100F 
- Dysk SSD Kingston NV2 1TB M.2 2280 x4 
- Płyta główna MSI PRO B660M-G 
- Pamięć RAM Kingston DDR4 2x8GB
- Zasilacz Chieftec Core 600W 80 Plus Gold
- Obudowa Deepcool CC560 

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Dymon007 napisał:

pod mocnym obciążeniem - myślałem czy nie wymienić past i thermopadów pytanie tylko czy jest sens?

nie ma sensu IMHO

 

Godzinę temu, Dymon007 napisał:

Czy lepiej do procesora dokupić chłodzenie Endorfy Fera 5 Dual Fan (patrzę z góry na dual jakbym chciał w przyszłości dołożyć i5) żeby poprawić kulturę pracy całości.

To jest dobry pomysł. Co prawda nie są to szczególnie gorące procesory ale kultura bardzo na tym zyska.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ok, kupuję w takim razie Fera 5 dual, jeszcze zapytam już w tym temacie co do wentylatorów, w tej obudowie są 4 z firmy DeepCool - dokupić jeszcze jeden i zamontować na górze obudowy? 

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Dymon007 napisał:

dokupić jeszcze jeden i zamontować na górze obudowy? 

Wiele to nie da a może zaburzyć dostawę zimnego powietrza dla fery ( będzie częściowo zabierał powietrze które płynie z frontu )

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Ok rozumiem, jakieś jeszcze porady co można zrobić dla zwiększenia kultury pracy i temperatur?

anioł2009
komentarz
komentarz

Custom Loop :E :E  zajrzyj do mojego tematu, mam podobny config :) 

Dymon007
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Już zerkam. Podziwiam Cię za cierpliwość przy moim gradobiciu pytań.

Edytowane przez Dymon007
anioł2009
komentarz
komentarz

@Dymon007 No czasami mam nawał pytań na PW, Discordzie itp :wacko:  

Zależnie jaki masz backplate na mobo teraz...strzelam że rozstaw powinien pasować ale może być tak że mobo trzeba bedzie wyjąć i założyć backplate z zestawu z tym po prostu trzeba się liczyć...Ale to nie problem ;) 

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Już zerkałem temu edytowałem pytanie, normalnie da radę bez zdejmowania płyty :)

anioł2009
komentarz
komentarz

@Dymon007

 

Jak widać też zaczynałem od powietrza, a ze kompa mam 25 cm od ucha to musiałem maksymalnie stawiać na ciszę... Borykałem się z tym co Ty teraz :P 

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Hah, już się biorę za czytanie. 

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Fera 5 dual zamontowana, udało się bez ściągania płyty chociaż trochę ciasno było - wieczorem potestuje.
Dwie rzeczy mnie zdziwiły:

- po zdjęciu poprzedniego chłodzenia pasta termo aż się wylała na boki - nie za przyjemne to było w szczególności że nie wszystko doczyściłem,
- kilka pinów do procesora na płycie głównej było wykrzywionych - dosłownie ich parę było, w miarę możliwości je wyprosowałem ale nie udało się wszystkich - usiał poprzedni właściciel coś naknocić może procesor źle wsadził.. - na szczęscie wszystko działa normalnie bo już trochę się spociłem jak to ujrzałem

anioł2009
komentarz
komentarz

Pewnie kręcił na zimno na chama chłodzeniem przyklejonym do procesora i takie tego są efekty :E 

  • Haha 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Na szczęście odpukać wszystko działa, następnym razem jak będę wyjmować procesor to lupa i trzeba będzie spróbować to wyprostować - chociaż to chyba mało istotne piny skoro wszystko jest w porządku.

Dymon007
komentarz
komentarz

Godzina testu w DL 2 procesor max temperatura 66 stopni. Muszę jeszcze z tym uv pokombinować bo karta jeszcze chwilowo lubi sobie głośno pochodzić 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Dymon007 Pewnych rzeczy nie przeskoczysz i w koncu zrobisz co ja ... deshroud mod i noctuy :P   a potem woda :E 

3 minuty temu, Dymon007 napisał:

Godzina testu w DL 2 procesor max temperatura 66 stopni

Troche dużo jak na i3 ... ja miałem max 50 po pół dnia grania na chłodzeniu be quiet shadow rock LP. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.