x-kom hosting

Zmiana laptopa Acer Nitro czy się opłaca?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dymon007 ,
Dymon007
utworzono
utworzono

Witam,

posiadam laptopa o specyfikacja:
- rtx 2060 6 gb
- i7 10750 H
- 16 gb ram ddr 4
- dwa dyski ssd 500 gb i 256 
Laptop jest na gwarancji do maja i w zestawie daje podstawkę chłodzącą cooler master.
Dostałem możliwość zamiany na PC:
- dwa monitory fullhd (jeden 144 hz) - sam posiadam Lg 1440p w związku z czym jeden bym pozostawił jako drugi.
- Ryzen 5 1600 AF
- Asrock b450
- 32 gb ram ddr4
- dwa dyski ssd 500 gb i 256 gb
- Rtx gaming x trio 2080 Ti.

Czy ta zamiana się opłaca, ewentualnie przy zamianie co sprawdzić w PC i jak? (Pan posiada pudełka do wszystkiego, sprzęt ma około 2.5 roku).

Dziękuję za pomoc

eryk93
komentarz
komentarz

Jaki tam zasilacz siedzi w tym PC? Moc i marka

Dymon007
komentarz
komentarz

@eryk93 Silentium PC 750 w z certyfikatem gold. Dostałem taką informację od osoby chętnej na zamianę

anioł2009
komentarz
komentarz

Sensowna propozycja aczkolwiek cpu do zmiany przy 2080ti 

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 czyli z jaką dopłatą by się to wiązało, ryzen 5 3600 pasowałby pod to (teoretycznie sprzedaż starego procesora + monitor też bym jeden sprzedał)?
Rozumiem że warto natomiast co sprawdzić w PC i czym?
I pytanie bo mam monitor 1440p, czy specyfikacja po zmianie procesora nada się pod to żeby było płynnie?

anioł2009
komentarz
komentarz

Z 3600 będzie lepiej w 1440p. Do fhd to imho nadal za slaby cpu.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Na co najlepiej byłoby zmienić? "Do fhd to imho nadal za slaby cpu." nie rozumiem za bardzo, skoro będzie lepiej w 1440p to jak może być za słaby cpu do fullhd?

anioł2009
komentarz
komentarz

Bo od 1440p nacisk idzie na gpu juz a nie na cpu... W fhd pierwsze skrzypce gra procesor w 1440p gpu

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 a rozumiem, dziękuję za wytłumaczenie.
Czyli podsumowując, zamiana jest opłacalna, jedynie pozostaje do zmiany procesor. Jeszczę widzę AMD Ryzen 5 5600G a cena jest nie dużo wyższa.

anioł2009
komentarz
komentarz

Bedzie znacznie lepszy choc nie jest Ci potrzebna wersja z igpu ( dopisek G przy modelu cpu ). Ale jesli Ci to nie przeszkadza to bedzie to lepszy wybor niż 3600. 

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dziękuje za pomoc. Jak dogadam zamianę to będę jeszcze tutaj podpytywać co warto wymienić.

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 jeszcze jedno pytanie, jakimi programami byś radził sprawdzić komputer przed zakupem?

  • 3 tygodnie później...
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Przepraszam za odkopywanie tematu ale tamta osoba mnie wystawiła. Natomiast mam możliwość zamiany tego laptopa za taki sprzęt (wszystko na gwarancji) + 1000 zł dopłaty:


Specyfikacja:

- PALIT RTX 3070ti GamingPro 8GB DDR6X 
- Intel Core I3  12100F 
- Dysk SSD Kingston NV2 1TB M.2 2280 x4 
- Płyta główna MSI PRO B660M-G 
- Pamięć RAM Kingston DDR4 2x8GB
- Zasilacz Chieftec Core 600W 80 Plus Gold
- Obudowa Deepcool CC560 

Ma to sens?

anioł2009
komentarz
komentarz

@Dymon007 Jesli chcesz desktopa to jak najbardziej.

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dziękuję, zamieniłem się już.  

@anioł2009 @anioł2009 Dziękuję, zamieniłem się już.  

 

Mam jeszcze dwa pytania, czy windows update zaktualizuje sterowniki poza kartą graficzną oraz czy warto robić undervolting tej karty?

anioł2009
komentarz
komentarz

Sterowniki należy zainstalować samemu po czystej instalacji windowsa.  

Co do UV to zależy jakie tempertury bedzie osiągać i jakie warunki masz w budzie pod kontem airflowa

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nie ma jakiegoś programu który pomógłby mi ogarnąć sterowniki?
Poprzedni właściciel PC właśnie zalecał mi zrobić undervolting - wydajność nie spadała a temperatury tak

anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Dymon007 napisał:

zrobić undervolting - wydajność nie spadała a temperatury tak

Tak to działa w założeniu :)

 

3 minuty temu, Dymon007 napisał:

zalecał mi zrobić undervolting

dlaczego zalecał ??? Karta się przegrzewała ?? Kopała BTC ?

 

3 minuty temu, Dymon007 napisał:

Nie ma jakiegoś programu który pomógłby mi ogarnąć sterowniki?

Jest tego dużo ale nie poleca sie korzystania z nich. Więcej problemów z nimi niż pożytku. Najlepiej samemu ogarnąć wszystko i tak się robi.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009

1 minutę temu, anioł2009 napisał:

dlaczego zalecał ??? Karta się przegrzewała ?? Kopała BTC ?

 

Nie, ta karta ma jeszcze dwa lata gwarancji - przed tym zastosowaniem osiągała około 75 stopni a po tym 56/60 i faktycznie jak odpaliłem CyberPunk sprawdzając sprzęt to te temperatury nie były przekraczane.

anioł2009
komentarz
komentarz

To normalna temperatura jak na 3070ti. 

Po UV spadną do wspomnianego poziomu.

  • Dziękuję 1
Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dziękuje za pomoc, w między czasie jak ogarniam sterowniki jeszcze jedno pytanie się pojawiło. Mam ciężko ciągnąć kabel przez całe mieszkanie i obecnie mam podpięty stary tp-link na usb prędkość to zawrotne max 30 mb, czy do tej płyty jestem w stanie kupić coś sensownego pod wifi (mam światłowód 300 mb)

Dymon007
komentarz
komentarz

@anioł2009 Router jest w odległości max 5 metrów, mam dwa modele tych wifi na usb model tl-wn725N oraz TL-WN821N, oba działają tak samo maskarycznie przy czym ten drugi ma obsługę niby do 300 mb a zainstalowałem sterownik i tak jak wyżej 30 mb nie przekraczam..

anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Dymon007 napisał:

drugi ma obsługę niby do 300 mb a zainstalowałem sterownik i tak jak wyżej 30 mb nie przekraczam..

Problem musi leżeć w konfiguracji lub czegoś brakuje w systemie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.