x-kom hosting

Polecane obudowy i zasilacze - GRUDZIEŃ 2008

falcon1984
komentarz
komentarz

Słyszałem, niektóre modele VX, HX piszczą, ale są to bardzo rzadkie przypadki i podlegają gwarancji.

Sonido
komentarz
komentarz

CHyba będę zmuszony do szybszej wymiany. Dziś przeeglądając www. w pewnym momencie komp się sam wyłączył, było słychać tylko jakieś puknięcie. Monitora był włączony dalej, ale komp zgasł. Na szczęście po włączeniu go ponownie wszystko działa lux.Zdarzyło mi się to pierwszy raz. Nie wiem co jest przyczyną czy to procesor czy może właśnie zasilacz nie trzymał napięcia :/ bo raczej wykluczam, że na chwilę prąd zabrali :P

demarco
komentarz
komentarz
Ok przekonaliście mnie, kupię Corsair 520HXEU wink.gif

Obawiam się tylko, że taka moc nie wystarczy do SLI, jeśli w przyszłości dokupię drugą grafę.

spokojnie wystarczy ;)

Sonido
komentarz
komentarz
spokojnie wystarczy ;)

Poważnie? Nawet 2x 8800 GTS EVGA 320 MB KO ACS3 pociągnie(przykładowo, bo pewnie wymienię na 8800 GT jak się pojawią i ciut stanieją :P)? Bo kumpel mi mówił, że Nvidia do SLI zaleca zasiłki min. 700W :blink: dlatego mnie to zdziwiło, że aż tak wielkiej mocy zasilacz jest potrzebny.

snip91
komentarz
komentarz

Mocno przesadził ;) Z 700W to pociągniesz zasilanie w całym pokoju :P Na SLI z nowycg GTS-ów czy GT powinno wystarczyć 520W od Corsaira ;)

Sonido
komentarz
komentarz

No i lux to tymbardziej opłacalny zakup z tym Corsair'em 520HXEU ;)

A informację o takiej mocy podobno podała NVidia (chyba na pudełku jednej z kart), sam gdzieś w necie się na coś takiego natchnąłem, ale pewnie było to zagranie typowo marketingowe promujące jakieś konkretne zasilacze przeznaczone do kart NVIDI, aby w końcu te o potężniej mocy znalazły jakieś zastosowanie, a doskonałym do tego przykładem są właśnie bardzo wydajne i mocożerne grafiki z najwyższej półki.

demarco
komentarz
komentarz
Sonido
komentarz
komentarz

demarco, dzięki za ciekawy artykuł. Mimo wszystko miałem trochę racji, bo jak pisze autora powyższego arta:

"Według specyfikacji nVidii na potrzeby takiej platformy powinniśmy zaopatrzyć się conajmniej w 750W markowy zasilacz, ale jak wiemy, firmy czasem potrafią zbytnio ubarwiać swoje informacje." ;)

Taką też informację słyszałem i widziałem w necie, co jak widać nie jest do końca prawdziwe i jak najbardziej nie niezbędne do prawidłowego działania SLI.

majster15
komentarz
komentarz

jaki zasilacz polecacie moj komp

Moj sprzet : Plyta gowna :Asus m2n SLI Am2

Karta graficzna:Gigabyte geforce 8600gts 256/128 665/2000

Procesor:AMD athlon x2 2.4 4800+

Pamiec ram :4gb ddr2 kingstone

dysk twardy:250gb caviar

Konsurk
komentarz
komentarz

Na allegro jest Corsair 450W za 200 zł.

demarco
komentarz
komentarz
jaki zasilacz polecacie moj komp

Moj sprzet : Plyta gowna :Asus m2n SLI Am2

Karta graficzna:Gigabyte geforce 8600gts 256/128 665/2000

Procesor:AMD athlon x2 2.4 4800+

Pamiec ram :4gb ddr2 kingstone

dysk twardy:250gb caviar

amacrox warrior ax450

snip91
komentarz
komentarz

Pod ten config wystarczy Amacrox Warrior 450. Stabilny i cichy zasilacz. Można wziąć też droższego i lepszego Corsaira VX 450W.

Lewy12
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz polecacie do mojego kompa.Konfig jak w podpisie będzie duże O/C. Cena 150-200 zł

falcon1984
komentarz
komentarz
Jaki zasilacz polecacie do mojego kompa.Konfig jak w podpisie będzie duże O/C. Cena 150-200 zł

Najlepiej dołożyć kilka złotych i kupić Corsaira 450W. Ale jeśli za drogi to wystarczy Amacrox 450 (400W) albo Chieftec GPS 450W (trochę głośny)

fr0zen
komentarz
komentarz

W tej chwili na Apollo.pl jest promocja na CHIEFTEC (GPS-450AA-101A) 450W i kosztuje on 150 zł. Jednak polecono mi AMACROX Warior AX450-PNF - ATX 2.0, 400W, 120 mm którego ceny zaczynają się od 159 zł.

Podsumowując, razem z kosztami przesyłki wychodzi:

Chieftec - 168.75 PLN ( na apollo.pl )

AmacroX - 181 PLN ( na zenfist.pl )

Chieftec ma 450W a AmacroX tylko 400W. Który wybrać?

demarco
komentarz
komentarz

Amacrox bedzie trochę cichszy, ale dalej bedzie dosyć dosadnie słyszalny

Na moc nie patrz - są to konkurencyjne zasilacze. Na 12V moc mają taką samą. Za to na 5V większą moc ma amacrox, który bardziej się nada do starszego kompa

fr0zen
komentarz
komentarz

skoro nie na moc, to na co mam zwracać uwagę? skoro jeden i drugi są ta zasilacze z podobnej półki ;)

AmacroX

# Obciążalność linii +3.3V i +5V: 180W

# Obciążalność linii +12V: 348W

# Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 381,5W

# Łączna obciążalność linii -12V, +5Vsb: 18,5W

Chieftec

# Obciążalność linii +3.3V i +5V: 145 W

# Obciążalność linii +12V: 348W

# Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 440 W

# Łączna obciążalność linii -12V, +5Vsb: 16 W

Jak to możliwe? Niby "mocniejszy" zasilacz a zbytnio tego nie widać.

snip91
komentarz
komentarz

Po prostu wcale nie jest mocniejszy ;) Ja bym wybrał Amacroxa :) Będzie cichszy, a wydajnościowo podobny.

demarco
komentarz
komentarz
koro nie na moc, to na co mam zwracać uwagę? skoro jeden i drugi są ta zasilacze z podobnej półki wink.gif

zalezy pod jakiego kompa ma byc zasilacz...

Nowe kompy korzystają w większości z 12V, starsze, np s754 głownie z 5V

fr0zen
komentarz
komentarz
zalezy pod jakiego kompa ma byc zasilacz...

Nowe kompy korzystają w większości z 12V, starsze, np s754 głownie z 5V

komp będzie coś w stylu:

Płyta: Asus M2N - 203 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/27948

Procek: AMD Athlon 64 X2 4400+ BOX 65W - 259 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/32304

RAM: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK - 184 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/23199

Grafika: GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic+ NE/860TS+T321 - 353 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/34477

HDD: Seagate Barracuda 7200.10 160GB 8MB ST3160815AS - 165 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/22/30309

snip91
komentarz
komentarz

W tym wypadku ważniejsze będzie napięcie 12V. Oba mają takie samo. Amacrox jest cichszy, więc moim zdaniem wygrywa :)

eihwaz
komentarz
komentarz

niezaleznie od tego jaka mam plyte glowna, procek etc. kazdy zasilacz mi wejdzie do kompa?

i druga kwestia. pisalem juz w innym temacie

1,5 ramu

intel celeron 3.06

radeon x1950

hdd 120,ale nie pamietam firmy

nie posiadam nagrywarki,ani innych bajerow

amacrox bedzie wystarczajacy? ten wyzej wymieniony...

demarco
komentarz
komentarz
niezaleznie od tego jaka mam plyte glowna, procek etc. kazdy zasilacz mi wejdzie do kompa?

no tak

i druga kwestia. pisalem juz w innym temacie

1,5 ramu

intel celeron 3.06

radeon x1950

hdd 120,ale nie pamietam firmy

nie posiadam nagrywarki,ani innych bajerow

amacrox bedzie wystarczajacy? ten wyzej wymieniony...

kupiłes już grafę do tego kompa?

Bo ta jest za dobra jak na tego proca...

Zasilacz dobry

webber
komentarz
komentarz

Mam pytanie, który z tych zasilaczy będzie lepszy?

http://allegro.pl/item279668059_zasilacz_f...00atx_300w.html

http://allegro.pl/item280148428_mode_com_feel_ii_350atx.html

Wydaje mi się, że z dwóch Feelów ten 350W będzie mocniejszy, ale gdy patrzę na tabliczki to sam już nie wiem :?

Nie mam zamiaru kupować żadnego z nich, chodzi mi o samo porównanie ;)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.