x-kom hosting

Polecane obudowy i zasilacze - GRUDZIEŃ 2008

rozgu89
komentarz
komentarz

A pod taki zestaw jaki bylby najlepszy zasilacz??

Procek q6600

pamiec patriot 4 x1 GB

grafika 8800 gt 512MB

dysk 500GB seagate

karta tv jakas tam:P

Tylko ze bedzie oc jak najwieksze jakie mi sie uda wyciagnać

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ile możesz przeznaczyć na ten zasilacz?

sid
komentarz
komentarz
A pod taki zestaw jaki bylby najlepszy zasilacz??

Procek q6600

pamiec patriot 4 x1 GB

grafika 8800 gt 512MB

dysk 500GB seagate

karta tv jakas tam:P

Tylko ze bedzie oc jak najwieksze jakie mi sie uda wyciagnać

corsair 520W powinien byc dobry :)

rozgu89
komentarz
komentarz

Fajnie by bylo jak by kosztowal mniej niz 500zl ale cena nie az tak bardzo wazna, wazne by byl mocny, wystarczajacy do oc i do przyszlosciowych zmian

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Do 500 zł to możesz zaszaleć ;) Jeśli ma być przyszłościowy to wg mnie np. Corsair serii HX o mocy 620W z odpinanymi kablami powinien być OK :) Pociągnie chyba absolutnie wszystko, nawet 8800 Ultra w SLI... 8800 GT w SLI co najmniej :)

sid
komentarz
komentarz
8800 GT w SLI co najmniej

8800GT w sli to nawet 520W pociagnie :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No to napisałem, że co najmniej :D 2x Ultra by pewnie pociągnął ten 620W xD

rozgu89
komentarz
komentarz

to dziekuje bardzo za pomoc w wyborze:) bo jak widze to innych propozycji nie ma:P

modelmaniak6
komentarz
komentarz

Witam mam tracera i sprzęt poniżej i dzisiaj zauważylem przy włanczaniu kompa coś zazgrzytało pewnie dletego że mam zasilacz do dupy i już jego dni są policzone. Zasilacz patrz niżej. Więc jeżeli takie hałasy wydobywające się od strony zasiłki będe dalej to będe musiał ją zmienić.1. Czy ten huk to od zasiłki??2. Jaki zasilacz będzie najlepszy do tego sprzętu do 200zł z dużą myślą o kręceniu??Nie musi być super cichy

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Do 200 zł z zasilaczy o mocy 450W zostaje Chieftec GPS-450AA-101A - specjalnie cichy nie będzie, ale Amacrox 450W jest już droższy.

edkin
komentarz
komentarz

Witam!

Mam pewien problem, nie wiem ktory zasilacz wybrac. (Mam dwa na oku).

Pierwszy to Chieftec GPS-450AA-101 A (160zl)

Drugi to TAGAN 480-U15 (okolo 390zl)

Wiem ze Tagan jest "lepszy" ale za to duzo drozszy ale za to Chieftec ma podobna moc ale jest tanszy... nie wiem co mam robic, czy kupic teraz Chiefteca czy poczekac (dosc dlugo :P) i kupic Tagana.

Moj sprzet to:

Asrock (Juz nie pamietam jaki model :P Jezeli ebdzie trzeba sprawdze)

Pentium D 2x2.80GB

Radeon 9600xt

Kosc Ram 256MB(No name) i 512MB Kingston

HD 40GB

Nagrywarka CD i DVD

Karta dzwiekowa MINT

Bardzo bym prosil o porade :P Pozdrawiam Edkin

sid
komentarz
komentarz

na tagana mysle ze nie warto az tyle wydac. A ma to byc jakis zasilacz ''przyszlosciowy'' czy tylko do tego zestawu??

edkin
komentarz
komentarz

Tak zwany "przyslowiowy", niedlugo mam zamiar kupic 2x 1GB DDR2.

sid
komentarz
komentarz

pamiec to za wiele pradu nie ciagnie :) a moze bedziesz grafe wymienial albo proca??

edkin
komentarz
komentarz

Niedawno wymienialem grafe, procka i plyte glowna, wiec sa prawie ze nowiutkie :P Nie, nie mam zamiaru w najblizszym czasie wymieniac.

sid
komentarz
komentarz

w takim razie nic mocniejszego niz ten chiftec nie warto brac :) tylko te chifteci sa dosyc glosne, cichszy bedzie amacrox

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tylko że w cenie Chiefteca 450W będzie maksimum Amacrox o mocy 400W ;) (oznaczenie bodajże AX450-PNF - to 450 w nazwie oznacza chwilową moc maksymalną). Jeśli cisza jest priorytetem, bierz Amacroxa - uciągnie ten zestaw, a nawet jeszcze nieco więcej (ale bez przesady :P). Jeśli aż tak ważna nie jest, weź Chiefteca - bardzo głośny nie jest, a mocniejszy :)

demarco
komentarz
komentarz
Jeśli aż tak ważna nie jest, weź Chiefteca - bardzo głośny nie jest, a mocniejszy smile.gif

Tylko, że ta "moc" nic nie daje...

Nie przyglądaj sie aż tak bardzo tym watom.

Oba zasilacze pociągły by dwa takie zestawy

FrogsterPL
komentarz
komentarz

demarco, pisząc to miałem na myśli, że Chieftec byłby lepszy, jeśli zestaw byłby dość mocno modernizowany w przyszłości. Doskonale wiem, że przy tej konfiguracji nie będzie różnicy między 400W a 450W (a pewnie nawet 350W, co jednak jest kompletnie nieprzyszłościowe).

sid
komentarz
komentarz

zgadzam sie z demarco :) amacrox 450AX 400W i chiftec 450W maja takie samo obciazenie linii 12V czyli 348W :)

demarco
komentarz
komentarz
pisząc to miałem na myśli, że Chieftec byłby lepszy, jeśli zestaw byłby dość mocno modernizowany w przyszłości.

też nie byłoby różnicy miedzy tymi zasilaczami

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ja na dobrą sprawę nadal nie wiem, co jest zasilane z linii 12V, a co z 5V - pytałem jakiś czas temu i nikt mi nie raczył odpowiedzieć ^^ Jakbym wiedział to pewnie nie napisałbym tego za co przed chwilą zostałem objechany xD

EDIT:

2 raz brak odpowiedzi na moje pytanie - powoli zaczynam podejrzewać, że sami nie wiecie, do czego jest linia 12V, a do czego 5V... :)

edkin
komentarz
komentarz

Linia 12V chyba jest od procesora a 5V nie mam pojecia...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Na pewno nie tylko od procesora... Przecież takie zasilacze 400-450W potrafią mieć na samej linii 12V moc ponad 350W, a procki tyle nie żrą ^^ Pewnie jeszcze karta graficzna i pewnie coś jeszcze, ale co? Ciekawe, czy ktoś wie xD

edkin
komentarz
komentarz

No napewno nie tylko na proca :P Mozliwe ze pod wszystkie PCI, AGP i takie ine g***a :P Mnie tez nurtuje to pytanie... Moze ktos by odpowiedzial do czego to wlasciwie jest?:PP Ja i jak sadze Frogster bedziemy wdzieczni za odpowiedz :PP

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.