x-kom hosting

Polecane obudowy i zasilacze - GRUDZIEŃ 2008

sid
komentarz
komentarz

linia 12V zasila proca i karte graficzna! :)

demarco
komentarz
komentarz
zaczynam podejrzewać, że sami nie wiecie, do czego jest linia 12V, a do czego 5V... smile.gif

zastanów sie zanim wyciągniesz takie wnioski

Z dwunastki CPU, GPU, mobo, dodatkowe karty rozszerzeń i memki

Z piątki zasilane są USB i inne klamoty - drobiazgi

tak zasilane sa nowe kompy amd i c2d

W starszych kompach karta agp idzie na 5V, tak jak i procek

Kaxewa
komentarz
komentarz

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz wybrać to aktualnie składanego sprzetu bo w temacie zasilaczy jestem zielony i to bardzo :). Dlatego prosiłbym o propozycję.

Co do samego sprzętu: GF 7300GT, Athlon 64 3500+, FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H. Chyba tyle z tych najważniejszych rzeczy.

Pozdrawiam.

falcon1984
komentarz
komentarz

Wystarczy Amacrox 400 (350W), ale jak możesz to dołóż do Amacroxa 450W (400W). Dobry, ale głośniejszy jest też Chieftec GPS 450W

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dokładne oznaczenia Amacroxów to AX400-PNF (350W) oraz AX450-PNF (400W), a Chiefteca - GPS-450AA-101A.

koza23
komentarz
komentarz

Cześć mam problemy z nowym linkiem,to pisze tu:jaki firmy polecacie zasilacze?Chieftec(ponoć glośne),Corsair,Amacrox?Za ok.200zl do jakiej 8600,Quad 6750

sid
komentarz
komentarz

podaj caly konfig to dobierzemy odpowiedni zasilacz :)

koza23
komentarz
komentarz

I na jakiej str.polecacie kupowac?Apollo ,agito,egielda,komputronik,ulepszony,allegro czy moze coś innego.A może na kazdej z tych stron jest kupić po trochu(na kazdej z tych stron znajda ten sam model tanszy)?

demarco
komentarz
komentarz

Do 200zł możesz wziąć amacroxa ax450 - dobry zasilacz

Jeśli miałbyś trochę dołożyć to corsair 450W

Oba zasilacze powinieneś kupić na apollo.pl

koza23
komentarz
komentarz

Dzięx Demarco!A starczy do 6750[(a w przyszlości)Qad6600,hdd320,k.graf.7900 ewent.jakaś8600,Ram 2Gb(w jednym module lub dwoch(co lepsze,bo slyszałem,ze w 2-ch jest szybszy?)]?

snip91
komentarz
komentarz

Spokojnie wystarczy :)

RAM w dualu jest szybszy niż singiel.

dev
komentarz
komentarz

Witam!

Mam do Was prośbę - otóż składam nowy komputer:

Athlon 64 x2 4800+ (Brisbane)

GIGABYTE GA-M61P-S3

2x GoodRam 1GB DDR2 800MHz

Radeon HD2600XT

do tego podłączone zostaną dwa dyski oraz jedna nagrywarka DVD (wszystko na IDE).

Oczywiście moje pytanie dotyczyć będzie zasilacza, bo nie wiem co wybrać... Mam do wydana ~150-160 zł (ale nie więcej!), a oto "kandydaci":

AMACROX Warrior 450 za 155 zeta

CoolerMaster - eXtreme Power 430W za 153 zeta

Spire (SP-ATX-420WB) 420W za 109 zł

Chill Innovation CP-400P4 400W za 144 zł

Który z nich byście wybrali? Zawsze polecacie Amacroxa, ale zastanawiam się, czy te inne nie byłyby lepsze (np. coolermaster - podobna cena, nieznacznie większa moc; spire - sporo tańszy; a może ten chill - słabiej znany, ale wydaje się być porządny) - a może jeszcze coś innego? Komputer będzie wykorzystywany zarówno do standardowych czynności, które nie wymagają niewiadomo jakiego zasilacza, jak i czasem do gier - choć niekoniecznie tych najbardziej wymagających (jestem raczej okazyjnym graczem). Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Artur

sid
komentarz
komentarz

ja bym pozostal przy amacrox'ie :) cichy, mocny i sprawdzony zasilacz

dev
komentarz
komentarz

Dzięki za szybką odpowiedź! A co z tym chillem? jakoś tak najbardziej, oprócz Amacroxa, mi podpasował... wiesz coś na jego temat? No i ten spire - tu niewątpliwie zachęcająca jest cena...

sid
komentarz
komentarz
A co z tym chillem? jakoś tak najbardziej, oprócz Amacroxa, mi podpasował... wiesz coś na jego temat? No i ten spire - tu niewątpliwie zachęcająca jest cena...

ciezko powiedziec nieznam tych zasilaczy :P niska cena to czasami minus zasilacza bo swiadczy o slabym wykonaniu, ja bym nie ryzykowal i wzial amacroxa :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Amacrox, ale radziłbym zauważyć, że model AX450-PNF ma moc 400W ;) Swoją drogą, proponowałbym inną kartę graficzną, ale to musiałbyś już założyć temat w dziale "Obraz i grafika".

dev
komentarz
komentarz

@ sid: dlatego właśnie myślę o tym chillu - cena już "porządniejsza", specyfikacja niezła, a i gdzieś recenzję czytałem, że warto brać...

@frogsterPL: co do amarcroxa - to nigdzie nie powiedziałem, że ma więcej (lub mniej). A co do karty graficznej - jakieś sugestie? Wiem, że temat wątku o czym innym, ale jeden post offtopicowy chyba nie sprawi, że cały wątek straci na wartości (jeśli jednak nie w poście, to proszę choć o sugestie na PM). Od razu zaznaczam, że mam zaledwie 300 zeta na nią, więc w tej klasie cenowej to chyba najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam!

demarco
komentarz
komentarz

Lepiej wziąc 2600PRO ddr3 i podkręcić do poziomu xt (bezproblemowe)

Sporo zaoszczędzisz nie tracąc wydajności

W cenie XT warto wziąć gf 8600GT od palita

Zasilacz - zostań przy amacroxie

dev
komentarz
komentarz

Zacznę może od rzeczy najważniejszej - czyli zasiłki. Cóż, chyba wybiorę w takim razie tego Amarcroxa. Teraz tak w ogóle zacząłem zastanawiać się, czy nie powinienem rozejrzeć się za zasilaczem o nieco większej mocy. Myślicie, że ten 400W jest okej? Jak coś zmienię w kompie za jakiś czas, to udźwignie?

Co do karty - też o tym myślałem, ale nie za bardzo lubię podkręcać - za dużo stresu to ze sobą niesie ;) Różnica w cenie Palita HD2600Pro (jednego z niewielu PRO z DDR3, a nie 2), a HD2600XT Powercolora to mniej niż 50 zeta w ulubiony.pl, więc doszedłem do wniosku, że chyba lepiej już dołożyć i się nie martwić... Ale teraz na nowo rozbudziłeś we mnie wątpliwości :) Tak czy inaczej - dzięki za pomoc, i sorry za offtopic.

EDIT: Znalazłem jeszcze takiego chiefteca - co o nim myślicie? Oto specyfikacja techniczna --> link.

Arinho
komentarz
komentarz

A jaki zasilacz doradzacie pod:

C2D e6750

geforce 8800gt lub radeon 3870

EVGA nForce 650i Ultra

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

hd 80

+ jakas obudowa z bajerami

i zeby byl w przystepnej cenie :rolleyes:

Gość
komentarz
komentarz
A jaki zasilacz doradzacie pod:

C2D e6750

geforce 8800gt lub radeon 3870

EVGA nForce 650i Ultra

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

hd 80

+ jakas obudowa z bajerami

Corsair 520W

demarco
komentarz
komentarz
A jaki zasilacz doradzacie pod:

C2D e6750

geforce 8800gt lub radeon 3870

EVGA nForce 650i Ultra

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800

hd 80

+ jakas obudowa z bajerami

i zeby byl w przystepnej cenie rolleyes.gif

Corsair 450W za 230zł spokojnie wystarczy ;)

pietrek11
komentarz
komentarz

No to następna porada odnośnie zasiłki do kompa:

INTEL Pentium D 805

1gb ramu

dysk 160GB

karta coś około ATI x1600PRO, albo coś podobnego.

to chyba 350W starczy racja?

snip91
komentarz
komentarz

Amacrox Warrior 400 (350W) wystarczy :) Bardzo fajna zasiłka :) Ja bym jednak wziął 400W :)

james32
komentarz
komentarz

wszytskie czesci juz wybrane tylko teraz zasilacz pod

1. c2d e6550

2.plyta foxconn P35A

3. pamiec patriot 2gb

4.karta palit 8600 sonic+

zasilacz mysle ze 400W straczy wiecalbo amacrox warrior 400W ,albo chieftec 400W

ewentualnie moge wziasc chiefteca 450W (ale mi cos nie pasi bo jest !tanszy! od 400W'owki)

tak do 180ZL zasilKA

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.