x-kom hosting

Budowa komputera od podstaw.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
AudiAWX
komentarz
komentarz

Ta z żarówką to power Led.
Ta z walcem to HDD Led.

Navier
komentarz
komentarz

OK. W takim razie co nie działa?

GangsterTeam
komentarz
komentarz

A mi chodzi o Ledy te z przodu obudowy...  

Screenshot_2022-11-21-14-09-24-184_com.android.chrome.jpg

O te Ledy nie działają 

O te Ledy nie działają 

Navier
komentarz
komentarz

A to musisz podpiąć do molexa tą wtyczkę oznaczoną "Power Supply".

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Czyli jak? Bo właśnie o to chodzi że nie ma takiej wtyczki, taka wtyczka jest jedynie od tylnego wentylatora który podlaczylem pod zasilacz.... 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Nie, no mam więcej w zasilaczu, tylko że nigdzie nie mogę znaleźć takiej wtyczki, tylko są te od usb, usb 3.0 , audio, te malutkie czarne od przyciskow power reset itp. Ale takiego molexu od ledu na przodzie obudowy niestety nie widze... 

Navier
komentarz
komentarz

OK, krok po kroku bo widzę, że ciężko jest... ile takich wtyczek masz w zasilaczu?

 

molex.jpg

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Kilka napewno ale w kolorze czarnym 

W specyfikacji sprawdziłem, 2 sztuki. 

Wiem ze może nie zrozumiałe trochę pisze ale staram się jakoś dobrze to opisać. 

Wychodzą z obudowy takie wtyczki jak na załączonym zdjęciu. Te wszystkie małe są pod F-panel podłączone, audio pod audio, usb3 pod usb3 , zwykle usb pod usb, jeszcze jest sata złącze ale jego nigdzie nie podpinałem. I ten co podkreśliłem to taka złączka wychodzi tylko z tylnego wentylatora, podłączyłem ją pod molex w zasilaczu. No i pytanie gdzie jest wtyczka która zasila LED dekoracyjny na przodzie obudowy o który się cały czas rozchodzi.... :-) 

IMG_20221121_154046.jpg

Navier
komentarz
komentarz

Czarna, nie czarna, nieważne. Podłącz wtyczkę obudowy oznaczoną "Power Supply" do pasującej wtyczki z zasilacza. Przytrzymaj przynajmniej 2s przycisk na obudowie opisany jako "LED".

anioł2009
komentarz
komentarz

Może ma nowego typy molexa (sata) ???? Ten biały to stary typ

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Tylko w tym problem ze nie ma takiej wtyczki w obudowie oprócz tylnego wentylatora..... 

No w sumie możliwe że te sata złącze służy do tego ledu? Dziś jestem w pracy więc nie sprawdzę tego... Dopiero jutro rano 

Navier
komentarz
komentarz

No to te molexy, które masz w zasilaczu są takie jak ten, którego zdjęcie wcześniej wysłałęm czy nie? Różnią się tylko kolorem czy czymś więcej? Bo z tego chaosu póki co wynika tyle:

1. Masz jedną kompatybilną wtyczkę molex w zasilaczu, do której jest podłączony wentylator.

2. Pozostałe wtyczki (czarne) to nie molexy, tylko wtyczki zasilające SATA.

3. Jeżeli punkty 1 i 2 się zgadzają z rzeczywistością to wróć do mojego postu z przejściówką i ją kup. Jedną wtyczkę przejściówki podłączysz do wtyczki z zasilacza (do której masz teraz podłączony wentylator), do pozostałych dwóch podłączysz wentylator i wtyczkę oznaczoną "Power supply" z obudowy.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

1. Mam dwie molex tylko czarne. Jedna jest wykorzystana pod tylny wentylator. 

2. Pod sata też są zasilania. 

3. No pisze już 3 raz że ta wtyczka power Supply jest tylko jedna i wychodzi z tylnego wentylatora. Więcej takich nie ma

Zaraz wyśle zdjęcia jakiej wtyczki nie mam podłączonej z obudowy i jakie wyjścia ma mój zasilacz 

Screenshot_2022-11-21-17-07-05-760_pl.xkom.jpg

Screenshot_2022-11-21-17-02-29-264_com.android.chrome.jpg

Navier
komentarz
komentarz

A, OK, czyli rozumiem, że wszystkie wtyczki z obudowy masz gdzieś podłączone - USB2 do USB2, USB3 do USB3 itd.

Bo możliwe że to RGB jest zasilane np. z USB - cholera wie.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Dokładnie. Wszystko jest wpiete tylko ta sata luzem wisi. Może ją jutro podepne rano jak wrócę do zasilania SATA bo w sumie po co ona jest wypuszczona w obudowie....? Przecież sama obudowa nie ma zasilania w sobie więc może to od tych ledów dekoracyjnych na froncie. Tylko czemu nie ma żadnej wzmianki w instrukcji obudowy?

Navier
komentarz
komentarz

To może być to - często kontrolery wentylarotów/RGB są podłączane kablem SATA.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

I pewnie tak będzie. Jutro dam znać :-) 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

No i tak jak myślałem.... Te zaczęła sata służy do zasilania LED. Na przyszlosc dla wszytskich ;-) 

16690989273267358152422847331070.jpg

A jak tutaj ten RAM mam ustawic co pisaliście? 

16691011305358415815257032314091.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Load xmp setting, upewnij się ze na dole DRAM frequency tez bedzie takie jak w xmp setting.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Ustawiłem profile xmp. Tak finalnie to wygląda w cpu-z

16691098305966514113813216010544.jpg

Navier
komentarz
komentarz

Ściągnij zentimings i wrzuć screena co tam pokazuje, bo to co pokazuje cpu-z jakoś podejrzanie wygląda.

anioł2009
komentarz
komentarz

Wygląda jak ustawione na 3600 dual channel

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Zaraz dam znać 

Tak to wygląda. Jeszcze zaraz wrzucę z biosu co nam ustawione 

16691163838603668815564205050888.jpg

16691168538235446580392266138799.jpg

16691168837932027645977631929578.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

IMHO jest okej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.