x-kom hosting

Budowa komputera od podstaw.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
GangsterTeam
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym zbudować swój pierwszy komputer stacjonarny. Nie mam pojęcia jak dobrać podzespoły. Fajnie jakby w przyszłości można było dokonać jakiejś modernizacji komputera. 

Komputer będzie potrzebny do pakietu office, surfowanie po internecie, pobieranie plików. Może się zdarzyć że zechce zainstalować jakąś grę i pograć. 

Proszę o poradę za czym warto się rozejrzyc i w przystępnej cenie. 

Pozdrawiam 

Navier
komentarz
komentarz

Zdefiniuj "przystępną cenę".




GangsterTeam
komentarz
komentarz

Nie wiem od ilu do ilu teraz ceny się plasują za budowę własnego komputera :-) 

Poprostu coś niedrogiego, z możliwością ewentualnej rozbudowy, grafika może być zintegrowana z dodatkowym slotem na zewnętrzną kartę. Obudowa też może byc jakaś fajna, bo komputer będzie stał na wierzchu więc będzie się rzucał w oczy ;-) 

KillaHill
komentarz
komentarz

Może https://proline.pl/koszyk/fcafdbe0 podapasuje? 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Dzięki. Wygląda nieźle. A i obudowa fajna, te Ledy to w zestawie z plytą są czy trzeba dokupić? I jakoś bardziej mnie Intel procesor przekonuje. Co na ten temat myslicie? 

A i pytanko, czy ogólnie wszytskie złączki, taśmy do podzespołów, śrubki to muszę dokupywac czy w zestawie są? 

KillaHill
komentarz
komentarz
2 godziny temu, GangsterTeam napisał:

I jakoś bardziej mnie Intel procesor przekonuje.

Intel ma znacznie słabszą integrę więc będzie znacznie gorzej w grach - w takim przypadku nie warto

2 godziny temu, GangsterTeam napisał:

A i pytanko, czy ogólnie wszytskie złączki, taśmy do podzespołów, śrubki to muszę dokupywac czy w zestawie są? 

Wszystko będzie 

 

2 godziny temu, GangsterTeam napisał:

A i obudowa fajna, te Ledy to w zestawie z plytą są czy trzeba dokupić? I

Ale jakie LED? 

GangsterTeam
komentarz
komentarz
21 godzin temu, KillaHill napisał:

Ale jakie LED? 

No na zdjęciu pogladowym są pokazane podświetlenie led. To jest jako opcja czy standart ? 

Takie coś pokazane jest 

Screenshot_2022-06-08-13-27-18-243_com.android.chrome.jpg

ero123
komentarz
komentarz

Na zdjęciu swiecą sie podzespoly ram, cooler, grafika. Te co są w koszyku nie maja podswietlenia.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Spoko. Fajny bajer. To może w podobnej cenie co kolega killahill polecił podzespoly dałoby się coś z podswietleniem dopasować? ;-) 

  • 4 miesiące później...
GangsterTeam
komentarz
komentarz

Jeszcze mam. Pytanie. Zdobyłem starą obudowę od komputera z plytą MSI 7255 micro ATX. Czy każda nowa płyta micro ATX da się wsadzić z starą około 12-letnia obudowe? Będzie pasować porty z tyłu i z przodu do tej obudowy i płyta będzie dała się zamontować? Wyczytałem że ta stara plyta ma standart micro ATX więc każda nowa również powinna pasować do tej obudowy. Mogę zdjęcia obudowy podesłać. 

Fajna obudowa. Wieczorem podeślę fotki. Zawsze to 200zl taniej to już np mam na sdd. 

Mogeto
komentarz
komentarz

To pokaż tę obudowę.

GangsterTeam
komentarz
komentarz (edytowane)

Wrzucę za niedługo zdjęcia

IMG_20221018_211107.jpg

IMG_20221018_205509.jpg

IMG_20221018_211049.jpg

Edytowane przez GangsterTeam
Dodanie zdjęć
Jania
komentarz
komentarz

@GangsterTeam Wygrałeś :D sprzedam dyskietke rozruchową win98 oryginalną 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Malo się znam ale wydaje mi się że ta płyta główna co zaproponował killahill pasuje do tej obudowy. Rozmieszczenie gniazd z tyłu np. Praktycznie takie samo 

anioł2009
komentarz
komentarz

Płyta i zasilacz powinny pasować, natomiast napęd wylatuje bo jest na stare złącze IDE ( ponoć są przejściówki ale nie ma gwarancji że to zadziała ).

Pod typową biurówkę bez zarzynania procesora się nada.

No i bez światełek będzie build bo brak okna :E 

  • Haha 1
GangsterTeam
komentarz
komentarz

Oki. Dzięki za info. Jeszcze się zastanowie czy kupić jakaś obudowę przeszkloną bo ta płyta ma wejścia na podświetlenie RGB. Fajnie by było. Ale zobaczymy. Mimo wszystko dzięki za pomoc 

GangsterTeam
komentarz
komentarz (edytowane)

Pozwoliłem sobie trochę zmodernizować koszyk. Jedną kość ramu 8gb narazie mi wystarczy z RGB, obudowę inną, chłodzenie procka z RGB podswietleniem, zasilacz z podswietleniem i mniejszy dysk SSD m2, dołoże sobie jakiś zwykły SSD albo hdd dorzucę jako bank danych. Zawsze to kilka stów oszczędności. 

https://proline.pl/koszyk/c8f04838

 

Tam są dwa procki w koszyku. Drugi 200zl tańszy. Czy jest aż takabduża różnica między tymi procesorami? Nie jestem zbyt wymagający więc może ten słabszy też by się nadal? Niech ktoś mi tak łopatologicznie wyjaśni. 

 

Proszę oceńcie czy dobrze zamieniłem podzespoły i czy może być taki zestaw.

Już zauwazylem. Ten tańszy nie ma zintegrowanej grafiki 

Edytowane przez GangsterTeam
KillaHill
komentarz
komentarz

Procesor musisz brać 5600G

AudiAWX
komentarz
komentarz

5600G ma zintegrowaną grafikę,
5500 nie ma grafiki, więc musisz dorzucić 2000zł na kartę graficzną.

GangsterTeam
komentarz
komentarz

No już doczytałem. :-D

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Witam po raz kolejny. Skompletowałem już zamówienie w xkom jednak, będę już na dniach kupował. Proszę o poradę czy któryś podzespół zmienić czy wszystko jest git. Dodam zrzuty ekranu z koszyka. 

Screenshot_2022-10-27-10-21-22-673_pl.xkom.jpg

Screenshot_2022-10-27-10-21-45-866_pl.xkom.jpg

Teraz tak patrzę że RAM ma 3333mhz a płyta obsluzy 3200mhz. Czy się mylę? Podpasuje do tej płyty RAM który mam w koszyku? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Jest to jadalne choć pamięci weź wyżej taktowane jeżeli zależy Ci na wydajności integry. 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Czyli  RAM ponad 3333mhz taktowania? 

GangsterTeam
komentarz
komentarz

Spoko. Ale wolałbym własnie z podswietleniem RGB. Takowych nie ma w przystępnej cenie 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.