x-kom hosting

brak XMP i 2666 ram dziala na 2133

Whiro
komentarz
komentarz
1 minute ago, xCoree said:

Na komputerach takich samych maja, memory timing mode da sie zmienic na manual

Mozliwe ze maja inna rewizje plyty, bo sa trzy rozne i z tego co patrzylem nie na wszystkich sie da

xCoree
komentarz
komentarz
42 minuty temu, Whiro napisał:

Mozliwe ze maja inna rewizje plyty, bo sa trzy rozne i z tego co patrzylem nie na wszystkich sie da

Na rev 3.0 pisalo na stronie producenta ze sie da

Whiro
komentarz
komentarz
8 minutes ago, xCoree said:

Na rev 3.0 pisalo na stronie producenta ze sie da

Wez mi podaj dokladny model tego ramu co masz

xCoree
komentarz
komentarz
15 minut temu, Whiro napisał:

Wez mi podaj dokladny model tego ramu co masz

Są różnych firm, jeden dokupilem od morele GoodRam 2666mhz 8gb cl 16 a drugi właśnie nie wiem

Whiro
komentarz
komentarz
3 minutes ago, xCoree said:

Są różnych firm, jeden dokupilem od morele GoodRam 2666mhz 8gb cl 16 a drugi właśnie nie wiem

Zeby sie nie okazalo ze ten drugi to 2133. 
Jutro wez je wyciagnij z kompa i zrob zdjecie ich, zwlaszcza zdjecie naklejek na nich. Tylko lepszej jakosci te zdjecia by bylo super bo na tych ostatnich ledwo co widac.

xCoree
komentarz
komentarz
21 minut temu, Whiro napisał:

Zeby sie nie okazalo ze ten drugi to 2133. 
Jutro wez je wyciagnij z kompa i zrob zdjecie ich, zwlaszcza zdjecie naklejek na nich. Tylko lepszej jakosci te zdjecia by bylo super bo na tych ostatnich ledwo co widac.

Jutro to zrobie, ale czy takie coś moze decydować o XMP?

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)
7 godzin temu, xCoree napisał:

Na rev 3.0 pisalo na stronie producenta ze sie da

 

Gdzie ?? W specyfikacji nie ma nic o xmp -_-

 

Weź zadzwon do tego swojego sklepu gdzie kupiłeś i ich zapytaj...Oni są gwarantem i oni to składali a nie my.

Edytowane przez anioł2009
xCoree
komentarz
komentarz
7 godzin temu, anioł2009 napisał:

 

Gdzie ?? W specyfikacji nie ma nic o xmp -_-

 

Weź zadzwon do tego swojego sklepu gdzie kupiłeś i ich zapytaj...Oni są gwarantem i oni to składali a nie my.

2 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB (32 GB single DIMM capacity) of system memory

Dual channel memory architecture

Support for DDR4 3200(O.C.)/2933(O.C.)/2667*/2400/2133 MHz memory modules
* Actual support may vary by CPU.

Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)

Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules

Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

(Please refer "Memory Support List" for more information.)

anioł2009
komentarz
komentarz

To nie ta informacja niestety...w glownej specyfikacji plyty powinno byc info o xmp

xCoree
komentarz
komentarz
4 minuty temu, anioł2009 napisał:

To nie ta informacja niestety...w glownej specyfikacji plyty powinno byc info o xmp

No a jaka to jest specyfikacja? Poboczna?

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak poboczna...

Whiro
komentarz
komentarz
3 hours ago, xCoree said:

No a jaka to jest specyfikacja? Poboczna?

Ty miales wyslac zdjecie tego ramu co masz , bo moze to ram jest winny wszystkiemu a my szukamy cholera wie gdzie problemu

xCoree
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Whiro napisał:

Ty miales wyslac zdjecie tego ramu co masz , bo moze to ram jest winny wszystkiemu a my szukamy cholera wie gdzie problemu

Nie było mnie dziś caly dzien w domu i nie wiem jak będzie jutro, wyślę jak będę mógł

xCoree
komentarz
komentarz
Dnia 24.08.2021 o 18:39, Whiro napisał:

Ty miales wyslac zdjecie tego ramu co masz , bo moze to ram jest winny wszystkiemu a my szukamy cholera wie gdzie problemu

Dzięki wszysktim za pomoc - włożyłem 1 ram, włączyłem xmp, włożyłem drugi i się zapisało na 2666mhz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.