x-kom hosting

brak XMP i 2666 ram dziala na 2133

xCoree
komentarz
komentarz
Teraz, Whiro napisał:

Ok chyba juz wiem dlaczego mozesz miec problem z biosem. Znalazlem takie info na stronie Gigabyte 

Note: Before update BIOS to F40 or later version, make sure you have prior updated to F32.”

Czyli wychodzi na to ze nie mozesz wgrac od razu najnowszego tylko musisz po kolei wgrywac, zwlaszcza jesli masz F2 tak jak pisales wczesniej. Sprawdz sobie jaki masz i jakie musisz po kolei zrobic 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-dl
Po lewej stronie w opisach masz ktory musisz miec zainstalowany zeby wgrac kolejny

Widziałem to, wgrywałem F32.

Whiro
komentarz
komentarz
1 minute ago, xCoree said:

Widziałem to, wgrywałem F32.

I jaki masz kolejny??

xCoree
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Whiro napisał:

I jaki masz kolejny??

Na stronie po F32 jest wersja F40, przed F32 nic oprócz chipsetu nie miałem wgrywać, chipset wgralem najnowszy

Whiro
komentarz
komentarz
Just now, xCoree said:

Na stronie po F32 jest wersja F40, przed F32 nic oprócz chipsetu nie miałem wgrywać, chipset wgralem najnowszy

Czyli tobie ten F32 nawet nie chce wejsc tak??

xCoree
komentarz
komentarz
Teraz, Whiro napisał:

Czyli tobie ten F32 nawet nie chce wejsc tak??

Tak

Whiro
komentarz
komentarz
3 minutes ago, xCoree said:

Tak

Dobra a takie pytanie, ty masz plyte Rev 1.0 tak?? Nie 2.0 . 

xCoree
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Whiro napisał:

Dobra a takie pytanie, ty masz plyte Rev 1.0 tak?? Nie 2.0 . 

Pobierałem plik z Rev 1.0 ale szczerze to nie wiem jaką mam płyte, da się to jakoś sprawdzić?

Whiro
komentarz
komentarz
4 minutes ago, xCoree said:

Pobierałem plik z Rev 1.0 ale szczerze to nie wiem jaką mam płyte, da się to jakoś sprawdzić?

Masz gdzies pudelko po plycie? A jak nie to sciagnij bok ubodowy i na plycie powinno byc napisane. Trzecia opcja sciagasz Cpu-Z i w zakladce motherboard tez powinno byc.

anioł2009
komentarz
komentarz

Najpewniej będzie sprawdzić na laminacie płyty głównej, cpu-z czasem sie myli.

xCoree
komentarz
komentarz
11 minut temu, Whiro napisał:

Masz gdzies pudelko po plycie? A jak nie to sciagnij bok ubodowy i na plycie powinno byc napisane. Trzecia opcja sciagasz Cpu-Z i w zakladce motherboard tez powinno byc.

Nie widze nigdzie napisanego tego na plycie, a pudelka nie mam

image.png

Whiro
komentarz
komentarz
9 minutes ago, xCoree said:

Nie widze nigdzie napisanego tego na plycie, a pudelka nie mam

image.png

Tutaj masz 

 

0197DF72-97CF-4C7A-8A4E-9C0B56F908BE.jpeg

xCoree
komentarz
komentarz
20 minut temu, Whiro napisał:

Tutaj masz 

 

0197DF72-97CF-4C7A-8A4E-9C0B56F908BE.jpeg

O, pisze Rev 3.0, prawdopodobnie to jest problemem

Whiro
komentarz
komentarz
7 minutes ago, xCoree said:

O, pisze Rev 3.0, prawdopodobnie to jest problemem

No i sprawa sie wyjasnila. Najnowszy bios dla rev3 jest F2 czyli masz najnowszy bios pod swoja plyte. Dlatego nie pozwolilo ci wgrac biosu bo z innej plyty sie nie da. Dlatego jest wazne zeby sprawdzic takie rzeczy przed. 

xCoree
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Whiro napisał:

No i sprawa sie wyjasnila. Najnowszy bios dla rev3 jest F2 czyli masz najnowszy bios pod swoja plyte. Dlatego nie pozwolilo ci wgrac biosu bo z innej plyty sie nie da. Dlatego jest wazne zeby sprawdzic takie rzeczy przed. 

W takim razie dlaczego nie mam XMP?

anioł2009
komentarz
komentarz

Gdzie na stronie producenta z rewizją 3.0 jest jakaś informacja o XMP ?????

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-3x#kf

 

 

Ponadto jest zapisek na stronie 

* Product specifications and product appearance may differ from country to country. 

xCoree
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

Gdzie na stronie producenta z rewizją 3.0 jest jakaś informacja o XMP ?????

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-3x#kf

 

 

Ponadto jest zapisek na stronie 

* Product specifications and product appearance may differ from country to country. 

Ludzie z a320m na YT mają XMP, czy rev powinno to zmienić?

anioł2009
komentarz
komentarz

Wiesz co ja widziałem na YT ??? HOHO...

 

Tak rewizja może zmienić...POWTARZAM czytaj stronę producenta i znajdź mi info w tym linku co podałem gdzie jest mowa o obsłudze xmp .. Nie ma??

 

Na yt mieli ??? Idz i sprawdź czemu mieli, może mod biosu, może inna rewizja ( czego pewnie nie wiesz ) a może po prostu kłamali... Nie sugeruj się yutubem 

xCoree
komentarz
komentarz

Na stronie producenta z Rev 1 również nie ma żadnej informacji o XMP, czy CPU Ryzen 3 3200GE może nie obslugiwac? Czy jest to moze problem z ramem

3 minuty temu, anioł2009 napisał:

Wiesz co ja widziałem na YT ??? HOHO...

 

Tak rewizja może zmienić...POWTARZAM czytaj stronę producenta i znajdź mi info w tym linku co podałem gdzie jest mowa o obsłudze xmp .. Nie ma??

 

Na yt mieli ??? Idz i sprawdź czemu mieli, może mod biosu, może inna rewizja ( czego pewnie nie wiesz ) a może po prostu kłamali... Nie sugeruj się yutubem 

2 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB (32 GB single DIMM capacity) of system memory

Dual channel memory architecture

Support for DDR4 3200(O.C.)/2933(O.C.)/2667*/2400/2133 MHz memory modules
* Actual support may vary by CPU.

Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate in non-ECC mode)

Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules

Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules

(Please refer "Memory Support List" for more information.)

Jest to specyfikacja A320M-S2H z Rev 3

anioł2009
komentarz
komentarz

Moduły xmp obsługuje ( gotowe pracować na płycie z xmp ) tu widać w specce płyty że tego nie ma....

8 minut temu, xCoree napisał:

czy CPU Ryzen 3 3200GE może nie obslugiwac?

obsługuje do 2933mhz

xCoree
komentarz
komentarz (edytowane)
17 minut temu, anioł2009 napisał:

Moduły xmp obsługuje ( gotowe pracować na płycie z xmp ) tu widać w specce płyty że tego nie ma....

obsługuje do 2933mhz

nier ozumiem, jak to gotowe pracowac na plycie z xmp? i w takim razie, dlaczego skladano mi komputer z ramem 2666mhz, jezeli nie moze dzialac na tej szybkosci? firma ktora mi skladala komputer i od ktorej kupowalem takze ma ta opcje...

Edytowane przez xCoree
Whiro
komentarz
komentarz
Just now, xCoree said:

nier ozumiem, jak to gotowe pracowac na plycie z xmp?

Musisz zrozumiec ze standardowe taktowanie ramu to wlasnie 2133, wszystko powyzej zalicza sie juz teoretycznie jako podkrecanie, czasami sie udaje czasami nie. Pokaz tego swojego biosa , opcje ramu

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, xCoree napisał:

i w takim razie, dlaczego skladano mi komputer z ramem 2666mhz, jezeli nie moze dzialac na tej szybkosci?

Pytaj nie nas tylko tego kto to składał...Widocznie zero doświadczenia w dobieraniu komponentów...

xCoree
komentarz
komentarz
8 minut temu, Whiro napisał:

Musisz zrozumiec ze standardowe taktowanie ramu to wlasnie 2133, wszystko powyzej zalicza sie juz teoretycznie jako podkrecanie, czasami sie udaje czasami nie. Pokaz tego swojego biosa , opcje ramu

 

20210823_211208.jpg

20210823_211215.jpg

20210823_211229.jpg

20210823_211316.jpg

W advanced memory settings wszystko jest oprocz 2 opcji z xmp

13 minut temu, anioł2009 napisał:

Pytaj nie nas tylko tego kto to składał...Widocznie zero doświadczenia w dobieraniu komponentów...

tylko chodzi o to ze ci co to skladali maja na tym co naskladali to xmp

a i jeszcze bede dokupywal karte, zmieni to cos jezeli sie nic nie poprawi? w tej chwili mam zintegrowana

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Zdjęcia taki blur mają że nic nie widać.

2. Nie rozumiem.. 

Godzinę temu, xCoree napisał:

ci co to skladali maja na tym co naskladali to xmp

na czym ? bo nie rozumiem...oni u siebie mają w sklepie a po przeniesieniu kompa do Ciebie tego nie ma ?? :E 

 

Tam jest memory timing mode dane na auto ?? Da sie wybrac inną opcje ?

Edytowane przez anioł2009
xCoree
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, anioł2009 napisał:

1. Zdjęcia taki blur mają że nic nie widać.

2. Nie rozumiem.. 

na czym ? bo nie rozumiem...oni u siebie mają w sklepie a po przeniesieniu kompa do Ciebie tego nie ma ?? :E 

 

Tam jest memory timing mode dane na auto ?? Da sie wybrac inną opcje ?

Na komputerach takich samych maja, memory timing mode da sie zmienic na manual

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.