x-kom hosting

brak XMP i 2666 ram dziala na 2133

xCoree
utworzono
utworzono

Witam

Niedawno sobie dodałem 2 kość pamięci ram, obydwie 2666mhz ale są różnych firm lecz działają na jedynie 2133 mhz i nie mam opcji XMP w BIOSie która podobno pozwala zmienić ram na 2666mhz, wie ktoś o co chodzi?

płyta główna to gigabyte a320m-s2h, wersja biosu F2

Sławomir
komentarz
komentarz
23 godziny temu, xCoree napisał:

gigabyte a320m-s2h

Źle szukasz, to jest płyta pod procesory AMD.

 

Znajdź opcje D.O.C.P, zazwyczaj jest na wierzchu. 

xCoree
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Sławomir napisał:

Źle szukasz, to jest płyta pod procesory AMD.

 

Znajdź opcje D.O.C.P, zazwyczaj jest na wierzchu. 

Moj procesor jest od AMD wlasnie

Sławomir
komentarz
komentarz

no to szukaj opcji o nazwie D.O.C.P

to jest intelowskie xmp.

xCoree
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Sławomir napisał:

no to szukaj opcji o nazwie D.O.C.P

to jest intelowskie xmp.

Nie mam czegoś takiego, podobno muszę aktualizacje BIOS'a zrobić

Sławomir
komentarz
komentarz

sprawdź ten filmik

 

masz tam opcje typu advanced memory setting

Opcja powinna być dostępna bez aktualizacji biosu

xCoree
komentarz
komentarz

Problem w tym że ja nie mam tego extreme memory profile i kolega na filmie ma wersje biosu F52a a ja mam F2 

Sławomir
komentarz
komentarz

opcja xmp, powinna być dostepna od podstawowej wersji bios

xCoree
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Sławomir napisał:

opcja xmp, powinna być dostepna od podstawowej wersji bios

ja tej opcji nie mam, a na zagranicznym youtubie ktoś z taką samą kartą i procesorem powiedzial mi że jest to potwierdzone że musze zaaktualizować BIOS'a żeby uzyskać tą opcje

31 minut temu, Sławomir napisał:

sprawdź ten filmik

 

masz tam opcje typu advanced memory setting

Opcja powinna być dostępna bez aktualizacji biosu

no tak, mam opcje advanced memory setting ale tam powinien byc wlasnie XMP i go tam nie mam wiec z ta opcja nic nie zrobie

15 minut temu, xCoree napisał:

ja tej opcji nie mam, a na zagranicznym youtubie ktoś z taką samą kartą i procesorem powiedzial mi że jest to potwierdzone że musze zaaktualizować BIOS'a żeby uzyskać tą opcje

no tak, mam opcje advanced memory setting ale tam powinien byc wlasnie XMP i go tam nie mam wiec z ta opcja nic nie zrobie

@Sławomir

Sławomir
komentarz
komentarz

sprawdź aktualizacje biosu, jesli umiesz to zrobić,.

xCoree
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Sławomir napisał:

sprawdź aktualizacje biosu, jesli umiesz to zrobić,.

jak mowilem sprawdzilem, mam F2 czyli stara z tego co wiem

Gość
komentarz
komentarz

Zaktualizuj BIOS więc, a potem jak wyżej Koledzy pisali, znajdź opcję D.O.C.P. w zakładce Advanced Memory Settings, i proszę, nie używaj skrótu XMP dla AMD.

xCoree
komentarz
komentarz
Dnia 3.08.2021 o 12:44, lucasio99 napisał:

Zaktualizuj BIOS więc, a potem jak wyżej Koledzy pisali, znajdź opcję D.O.C.P. w zakładce Advanced Memory Settings, i proszę, nie używaj skrótu XMP dla AMD.

Podczas aktualizacji biosu, mogę mieć na pendrivie inne pliki czy muszę je wszystkie pousuwać?

Dodam od razu że procesor oraz plyta główna obsługuje XMP czy D.O.C.P, więc musi to być właśnie albo aktualizacja bios albo coś z ramem ale myślę że jak już to aktualizacja BIOS lecz słyszałem, że trzeba mieć pendrive bez żadnych plików na nim oprócz tego z updatem BIOSu a na swoim pendrivie mam ważne pliki więc raczej nie mogę ich usunąć.

Gość
komentarz
komentarz

Pendrive powinien być czysty.

xCoree
komentarz
komentarz
Godzinę temu, lucasio99 napisał:

Pendrive powinien być czysty.

Jak będę miał czysty to zrobię aktualizację, jeszcze jedno pytanie mam jest możliwość że jest to wina kostek ram? Mam 2x8 ale z różnych firm

Gość
komentarz
komentarz

Firmy mogą się różnić, ważne aby parametry były zgodne. Sam mam 4 kości - dwie innej firmy, dwie innej.

xCoree
komentarz
komentarz
6 godzin temu, lucasio99 napisał:

Firmy mogą się różnić, ważne aby parametry były zgodne. Sam mam 4 kości - dwie innej firmy, dwie innej.

Dzięki, wtakim razie musi być to BIOS, innej opcji nie ma

  • 2 tygodnie później...
xCoree
komentarz
komentarz
Dnia 7.08.2021 o 22:50, lucasio99 napisał:

Pendrive powinien być czysty.

Mam już gotowego pendrive'a, jest coś co mam zrobić przed wgraniem nowego BIOSU?

Gość
komentarz
komentarz

Nagrać BIOS na pendrive i sflashować płytę.

Kopii zapasowej nie wiem czy jest sens robić bo to flashujesz płytę, jak zrypiesz to płyta poleci, nie dysk.

 

Chyba że ktoś wie coś to proszę mnie poprawić

xCoree
komentarz
komentarz
21 godzin temu, lucasio99 napisał:

Nagrać BIOS na pendrive i sflashować płytę.

Kopii zapasowej nie wiem czy jest sens robić bo to flashujesz płytę, jak zrypiesz to płyta poleci, nie dysk.

 

Chyba że ktoś wie coś to proszę mnie poprawić

Próbowałem właśnie zrobić update, dałem plik z updatem ale nie można zupdatować gdyż pisze BIOS id check error

Whiro
komentarz
komentarz
25 minutes ago, xCoree said:

Próbowałem właśnie zrobić update, dałem plik z updatem ale nie można zupdatować gdyż pisze BIOS id check error

Tutaj masz dokladny poradnik jak to zrobic krok po kroku 

https://youtu.be/DA9z2eX400g

xCoree
komentarz
komentarz
29 minut temu, Whiro napisał:

Tutaj masz dokladny poradnik jak to zrobic krok po kroku 

https://youtu.be/DA9z2eX400g

Tak robiłem, jak wybrałem plik wcisnąłem żeby poszło dalej i napisało BIOS id check error

Whiro
komentarz
komentarz
5 minutes ago, xCoree said:

Tak robiłem, jak wybrałem plik wcisnąłem żeby poszło dalej i napisało BIOS id check error

Wlacznie z formatowaniem pendriva robiles? Napewno dobry bios sciagnales????

xCoree
komentarz
komentarz
9 minut temu, Whiro napisał:

Wlacznie z formatowaniem pendriva robiles? Napewno dobry bios sciagnales????

Na pewno dobry, dzisiaj specjalnie jeszcze raz pobierałem, formatowanie pendriva zrobiłem chwile przed updatem

Whiro
komentarz
komentarz
6 minutes ago, xCoree said:

Na pewno dobry, dzisiaj specjalnie jeszcze raz pobierałem, formatowanie pendriva zrobiłem chwile przed updatem

Ok chyba juz wiem dlaczego mozesz miec problem z biosem. Znalazlem takie info na stronie Gigabyte 

Note: Before update BIOS to F40 or later version, make sure you have prior updated to F32.”

Czyli wychodzi na to ze nie mozesz wgrac od razu najnowszego tylko musisz po kolei wgrywac, zwlaszcza jesli masz F2 tak jak pisales wczesniej. Sprawdz sobie jaki masz i jakie musisz po kolei zrobic 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A320M-S2H-rev-1x/support#support-dl
Po lewej stronie w opisach masz ktory musisz miec zainstalowany zeby wgrac kolejny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.