x-kom hosting

Stan dysków.

Łukasz 123
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuję jeszcze odpiąć odkupione pamięci RAM i włączyć grę.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, wyjmij je i zobacz czy będą problemy. 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Chyba to będzie wina tego RAMu, zawszę gdy wczytywałem save z gry czy np dołączałem do gry w BF1 to był reset albo ekran zamrożony i trzeszczenie a teraz grałem tylko na tych 4gb (jakoś dało radę) i nic się nie dzieje, po 2 godzinach grania nic. I teraz pewnie będę musiał jakiś ram ogarnąć 2x4gb bo te 4gb to jest nic.

Niebieska
komentarz
komentarz

Powiem Ci, że lepiej będzie komp działał na 2x4GB niż na 4x2GB, chociaż RAMy będą mogły pracować z wyższą częstotliwością pracy.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Takie właśnie chcę kupić 2x4gb, to będą działały w dual channel.Jak patrzyłem to moją płyta obsługuje do 2000mhz.

Niebieska
komentarz
komentarz

I tym się kieruj, spójrz jeszcze jakie tam są napięcia w specyfikacji płyty głównej.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Te aktualne co mam od nowości, mają 1.65v i wszystko jest ok.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz płytę w rewizji 1.x czy 2.x? Bo dla 1.x w specyfikacji jest napięcie RAM 1.5V, dla 2.x nic nie jest napisane.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

W rogu płyty mam napisane rev 1.0

Niebieska
komentarz
komentarz

To ciekawe bo wg specyfikacji pamięci mają mieć napięcie 1.5V.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A gdyby tak włożyć wszystkie z obniżyć napięcia do 1.5v?

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie będą dobrze działać bo one do działania potrzebują 1.65V. A daj zresztą zakładkę Memory i SPD z CPU-Z

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A dać z wpiętymi wszystkimi kościami czy tylko z tymi dwoma co działają dobrze?

Niebieska
komentarz
komentarz

Z tymi dwoma co działają.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

nn1.png.bbef7ae49fb15ea71726875375e19031.pngmm2.png.985e87c1564306ce9d242e190da1719e.pngbb1.png.63cf87182e497134922a036e3977368f.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Widać, że do XMP potrzebują 1.65 V.  I że masz włączony ten profil.  A zrób z ciekawości coś takiego, w miejsce tych starych RAMów wsadź ten nowe i zobacz co będzie. 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak jak napisałaś i tak, po włożeniu i uruchomieniu były w trybie 1333mhz i pograłem z 30 min , ładowałem zapis i nic nie resetowalo, potem zmieniłem na 1600mhz i też tak samo grałem i wczytywałem kilka razy zapis i trzy zero resetow. Myślę że jak już teraz mam je włożone i sa w trybie xmp to teraz włożę te stare które uruchamiały się same w xmp i zobaczę.

Niebieska
komentarz
komentarz

Zobacz i sprawdź, ale to wygląda na klasyczny problem w trybie czterech kości na raz niestety.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Problem chyba się rozwiązał, bo grałem teraz ponad godzinę i nic się nie działo przy wczytywaniu zapisu z gry czy dołączeniu do gry. Zrobiłem tak że najpierw ustawiłem na tych nowych kościach ten profil xmp i miały 1600mhz a potem wsadziłem te stare które automatycznie uruchamiały się w tym xmp i teraz wszystko działa jak należy. Ciekawe dlaczego musiałem tak zrobić żeby to działało, bo jak je kupiłem i dołożyłem do tych starych i uruchomiły się wszystkie w 1333mhz i przestawiłem na 1600 to co chwilę reset a jak najpierw ustawiłem nowe na 1600 i dołożyłem stare to działa haha

Niebieska
komentarz
komentarz

Wiesz, czasami kości RAM, które wydają się takie same jak stare potrafią się mimo wszystko różnić, nawet w przypadku tego samego producenta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.