x-kom hosting

Stan dysków.

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak będzie najlepiej bo nie wiesz czy jakieś pliki systemowe nie zostały uszkodzone.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Tak zrobię. Dzięki za pomoc.

Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz co stwierdził serwis :)

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Dobra napiszę, ale narazie komputer musi trochę poczekać bo jeszcze lekcję zdalne mam i jest potrzebny haha , w następnym tygodniu pewnie będę miał nowego SSD i go zawiozę do nich.

Niebieska
komentarz
komentarz

OK, napisz kiedy będziesz miał czas :)

Łukasz 123
komentarz
komentarz

@Niebieska Co ciekawe, po zmianie gniazda Sata III komputer działa dużo bardziej stabilnie. Na starym wejściu ladowal się dużo dłużej i podczas ładowania potrafiło kręcić się kółko od ładowania Windowsa na czarnymi ekranie a teraz tego kółka nie ma i odrazu przechodzi do ładowania ekranu. W grach tak samo nic się nie dzieje, grałem kilka godzin i nic się nie działo, aż jestem zdziwiony.

Niebieska
komentarz
komentarz

Możliwe, że tamto gniazdo SATA było uszkodzone i dlatego miałeś problemy. To dobrze, że komp lepiej działa :)

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Niestety dalej wróciło to co było, wczoraj wieczorem grałem dobre 3 godziny i nic się nie działo, komputer działał bardzo stabilnie bez ścinek a teraz znowu wróciło, teraz odpaliłem wiedźmina i to ciągu 30 min zresetowało mi 2 razy, a i windows dużo dłużej się uruchamia, no nic, zamawiam nowy dysk.

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba, że sprawdź czy przypadkiem kabel SATA nie poluzowuje Ci się w gnieździe. Ale nowy dysk to Ci się przyda.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Dobra sprawdzę jeszcze.

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale nowy dysk kup koniecznie bo ten za długo i tak nie pożyje.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

W następnym tygodniu już będę miał tego mx500 500gb.

Niebieska
komentarz
komentarz

OK, to napisz czy jest jeszcze lepiej :)

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A jak będę chciał na nowy dysk wgrać system to muszę kupić tego ori czy da się wgrać inaczej. W sensie to i tak w tym serwisie będzie robione.

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli masz klucz do Windowsa to robisz bootowalnego pendrive'a za pomocą Media Creation Tool. 

  • 1 miesiąc później...
Łukasz 123
komentarz
komentarz

@Niebieska Dopiero teraz mogłem oddać komputer do serwisu na zmianę dysku. Po zmianie na cruciala mx500 ( bez żadnych danych ze starego dysku, HDD po formacie) dalej jest ten sam problem czyli, odpalam gierkę, ładuje się i cyk reset. Już nie wiem co mu może być.

Niebieska
komentarz
komentarz

A do którego gniazda SATA masz podpięty nowy dysk? Zrobili Ci w serwisie diagnostykę kompa? 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Szczerze to nie wiem czy robili diagnostykę ale teraz zauważyłem coś ciekawego i może to być rozwiązanie. Bo jakiś rok temu dokupiłem 2x2gb kości ram takie same jak te co miałem hyper x DDR3 1600 MHz cl nie pamiętam jakie ale też takie same i gdy je dołożyłem to ustawiło mi 1333 MHz zamiast 1600 i e biosie zmieniłem profil na ten drugi i wtedy miałem 1600 na wszystkich ale może ten profil dał za duże napięcia na ramy i dlatego te crashe. Ale dziwi mie to że pamięci 1600 MHz po włożeniu zrobiły 1333mhz. Na starych normalnie miałem 1600. I po zmianie tego na 1333 komp działa dobrze, jeszcze będę grał dzisiaj i zobaczę czy już jest git.

Niebieska
komentarz
komentarz

Wiesz, jeżeli dokupiłeś je później mimo, że wyglądają tak samo niekoniecznie muszą być identyczne. Przypomnij mi jaką masz płytę główną, niektóre mobo nie pozwalają gdy pracować  kościom RAM na maksymalnej częstotliwości gdy jest ich cztery.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Ga970 ds3p

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Nic o tym nie ma niestety, ale jak pamiętam po innym płytach głównych potrafiły być problemy z pracą na maksymalnej częstotliwości w przypadku czterech kości RAM  i były schematy z jaką częstotliwością maksymalnie mogą pracować. Przetestuj kompa jak RAM pracuje z niższą częstotliwością.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Dokładnie tak zrobiłem, ustawiłem 1333mhz i już kilka razy włączałem gre i wyłączałem i nie ma restartów, jedynie co to przy jednym włączeniu zarezerwowało mi 2gb ramu i miałem tylko 6 wtedy ale po ponownym uruchomieniu jest ok, więc jest pewnie tak jak piszesz, że w 4 kościach nie zawsze wszystko współgra.

Niebieska
komentarz
komentarz

Dobrze, że chociaż teraz wszystko jest ok. A nowy dysk i tak by mu się przyda. 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Jednak dalej jest tak samo. Grałem teraz w wiedźmina 3, grałem może z godzinę i gdy zginąłem i chciałem załadować zapis nagle komp się zaciął i zaczęło trzeszczeć w głośnikach. Ciekawe co wydaje ten dźwięk

Niebieska
komentarz
komentarz

Może coś na płycie głównej siada, ale raczej serwis by to chyba wyłapał...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.