x-kom hosting

Stan dysków.

Łukasz 123
utworzono
utworzono

Mam pytanko, czy te dyski są jeszcze w dobrym stanie? Dziś pobrałem wiedźmina 3 i gdy chcę załadować zapis to resetuje kompa i podejrzewam dysk, czasami dzieje się tam podczas gdy gdy nic się nie zapisuje. Mam go zainstalowanego na dysku HDD ale gdy jest na SSD to dzieje się to samo. Dodam że raz miałem przypadek że komp się zaciął i bardzo głośno trzeszczalo/piszczało w słuchawkach. Tak samo miałem w bf1 gdy grałem.

IMG_20210520_124026.jpg

IMG_20210520_124014.jpg

Fx 8370

R7 370

Ga 970 ds3p 

8gb DDR 3 1600 hyper x

SeaSonic S12III 650w

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jakbyś dał screeny okien CrystalDiskInfo to może by było lepiej widać co im dolega.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

CrystalDiskInfo_20210520143617.png

CrystalDiskInfo_20210520143610.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Dziękuję za screeny.

 

Dysk C jest mocno zajechany, źle wyglądają parametry AA, E8, masz błąd przy komunikacji dysk - płyta główna, zmień gniazdo SATA III na inne.

 

Dysk D wygląda dużo lepiej choć też swoje pochodził.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Ten HDD ma już swoje lata haha ale ten ssd był zakładany jakoś 3 lata temu i nigdy nie miał na 100 % danych, z tych 240 to używałem z 150gb. Kupiłem go w serwisie komputerowym i doradzili mi go, że będzie lepszy niż jakiś tańszy Goodram który mieli. A co do tego gniazda, to tylko na płycie włożyć w inne gniazdo zgadza się? Będę chciał go zmienić na jakiś nowy SSD, jest coś sensownego do 250zl? Chyba zo coś dużo lepszego jest trochę drożej to mogę dopłacić.

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten SSD to wygląda, że był intensywnie używany, kupiłeś go jako nowy? Tak, chodzi tylko o zmianę gniazda na płycie, na razie jest tylko jeden tak błąd, ale monitoruj. Jeżeli chodzi o kupno nowego SSD to lepiej Ci doradzi @UnnamedPlayer

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A słaby stan SSD to zapewne sprawa mojego poprzedniego chińskiego zasilacza który nie dawał dobrych napięć i potrafił kompa wyłączyć, długo że zmianą nie czekałem, jak dwa razy się wyłączył to odrazu zmieniłem na SeaSonic S12III ale pewnie było na to za późno.

Niebieska
komentarz
komentarz

To całkiem możliwe, SSD są bardziej na to wrażliwe.

Łukasz 123
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Ten SSD to wygląda, że był intensywnie używany, kupiłeś go jako nowy? Tak, chodzi tylko o zmianę gniazda na płycie, na razie jest tylko jeden tak błąd, ale monitoruj. Jeżeli chodzi o kupno nowego SSD to lepiej Ci doradzi @UnnamedPlayer

Tak, kupiłem nowego. Jest taka możliwość, że ten serwis wsadził mi jakąś używkę czy coś bo jeszcze 3 lata temu byłem 2 razy bardziej zielony w temacie niż teraz.

I wtedy oddałem kompa na dołożenie SSD i przy okazji polecili mi wymianę zasilacza bo stwierdzili że ten co był to już był na wykończeniu. Więc się zgodziłem a oni wsadzili mi jakiegoś tacens Mars gaming czy coś w tym stylu.

Niebieska
komentarz
komentarz

Cóż, jest zawsze taka możliwość, że dali Ci używkę bo chcieli zarobić.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za ~260zł masz Crucial MX500 500GB.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Ale ogólnie ten problem z zacinaniem się nagle kompa i trzeszczenie w głośnikach to może być problem tego dysku? Wiedźmina mam zainstalowanego na HDD ale gdy próbowałem na SSD to było to samo, tak samo jest w bf1, pomaga tylko hard reset. Czasami to aż się resetuje, może ten chiński tacens zostawił coś więcej po sobie.

1 minutę temu, UnnamedPlayer napisał:

Za ~260zł masz Crucial MX500 500GB.

Dzięki

Niebieska
komentarz
komentarz

To mogą być skutki używania tego szajsowego zasilacza, który coś jeszcze uszkodził.

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

z ciekawości jaki zasilacz miałeś wcześniej 

ssd to miękkie faje,  mój hdd jakieś 3-4lata pracował z logicem i żyje :E 

Łukasz 123
komentarz
komentarz
Teraz, Twój_pomocnik napisał:

z ciekawości jaki zasilacz miałeś wcześniej 

ssd to miękkie faje,  mój hdd jakieś 3-4lata pracował z logicem i żyje :E 

Tacens mars gaming 550w czy jakoś tak. 

7 minut temu, Niebieska napisał:

To mogą być skutki używania tego szajsowego zasilacza, który coś jeszcze uszkodził.

Zmieniłem gniazdo sata III, włączyłem kompa i w połowie się wyłączył, włączyłem jeszcze raz i się włączył normalnie, nw o co chodziło. Wysłać screen z cristaldisc info jeszcze raz?

Niebieska
komentarz
komentarz

W takim razie wróć do poprzedniego gniazda SATA. Ale to może wskazywać, że dostało się i płycie głównej.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Ale muszę powiedzieć że na tym gnieździe dużo szybciej się komputer uruchamia, teraz jeszcze kilka razy próbowałem uruchomić i nic się nie dzieje.

 

A tego SSD muszę szybko wymienić czy jeszcze pochodzi? 

Niebieska
komentarz
komentarz

No to zostaw, może to był efekt, że BIOS musiał się przestawić, że dysk systemowy jest podłączony do innego gniazda :)

Łukasz 123
komentarz
komentarz

Dobra oki. A ten SSD to ma wpływ na gry gdy są zainstalowane na HDD? Bo powiem szczerze że gdy jestem na przeglądarce to się nie resetuje tylko miał taki problem że nagle dysk pracuje na 100 i komp się zawiesza i po 30 s odwiesza, a teraz jak próbowałem go zamulić to nic się nie działo po zmianie gniazda.

Niebieska
komentarz
komentarz

Może mieć wpływ bo w końcu system jest na tym SSD i on niestabilnie pracuje.

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A ten SSD to już kwalifikuję się do wymiany czy jeszcze można jeszcze korzystać?

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja bym go dała do "do wymiany", lepiej zrób kopie danych jakie na nim są. 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

A klonowanie dysku jest w miarę proste? Poradzę sobie sam z wymianą z pomocą jakiegoś poradnika na yt. Moja wiedza o komputerach kończy się na wymianie procka i zasilacza haha.

Niebieska
komentarz
komentarz

Nigdy nie klonowałam dysku, zawsze stawiałam system na nowo. Wiesz, nie ma gwarancji, że system po klonowaniu będzie dobrze chodził. 

Łukasz 123
komentarz
komentarz

W sumie to może faktycznie lepiej będzie na nowo postawić system. Ważniejsze dane to sobie co jakiś czas zgrywam więc wszystko mam co ważniejsze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.