x-kom hosting

Laptop zacina się wraz z dźwiękiem podczas grania w bardziej wymagające gry

Niebieska
komentarz
komentarz

Starałam się jak mogłam by tu coś wymyśleć.

anioł2009
komentarz
komentarz

Robiłeś test obciążenia gpu furmarkiem ???   Może gpu pada lub pamięci na gpu.

Na baterii są niższe takty, inne tdp stąd na niej pewnie jest stabilnie a jak dostaje więcej soku z zasilacza to pada pod obciążeniem..To póki co gdybanie ale sprzęt jest stary a karty amd padały częściej niż nvidii z racji prądożerności nawet w laptopie.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
9 minut temu, anioł2009 napisał:

Robiłeś test obciążenia gpu furmarkiem ???   Może gpu pada lub pamięci na gpu.

Na baterii są niższe takty, inne tdp stąd na niej pewnie jest stabilnie a jak dostaje więcej soku z zasilacza to pada pod obciążeniem..To póki co gdybanie ale sprzęt jest stary a karty amd padały częściej niż nvidii z racji prądożerności nawet w laptopie.

Nie, nie robiłem. Co muszę ustawić na początku?

image.png.9124dea79a839351d2fb5c6f277557e0.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Na standardowych ustawieniach to przeleć, zobaczysz jak sie zachowa temperaturowo i stabilnościowo. Jak go wywali tzn że gpu pada.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
11 minut temu, anioł2009 napisał:

Na standardowych ustawieniach to przeleć, zobaczysz jak sie zachowa temperaturowo i stabilnościowo. Jak go wywali tzn że gpu pada.

To się samo wyłączy po czasie? Kiedy to wyłączyć?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zależy jak się zachowa, ale możesz po 5-10 min sam wyłączyć jak temperatury na gpu będą bliskie 100 stopni.

saharz8731
komentarz
komentarz
3 minuty temu, anioł2009 napisał:

Zależy jak się zachowa, ale możesz po 5-10 min sam wyłączyć jak temperatury na gpu będą bliskie 100 stopni.

I gdzie będzie te podsumowanie? Bo pierwszy raz z tego programu korzystam i  nie wiem.

anioł2009
komentarz
komentarz

Żadne podsumowanie, samemu się to obserwuje. Interesuje CIę temperatura maksymalna jaką osiągnie gpu i czy go wywali podczas testu ( komp musi byc podpiety do ladowania ).

 

Jeśli nie czujesz się na siłach to zostaw to... pozostaje serwis lub jak wspomniałeś kupno nowego.

saharz8731
komentarz
komentarz
Teraz, anioł2009 napisał:

Żadne podsumowanie, samemu się to obserwuje. Interesuje CIę temperatura maksymalna jaką osiągnie gpu i czy go wywali podczas testu ( komp musi byc podpiety do ladowania ).

 

Jeśli nie czujesz się na siłach to zostaw to... pozostaje serwis lub jak wspomniałeś kupno nowego.

To zrobiłem tak, ok. 8min. i najwyższa temperatura była 76 stopni na domyślnych ustawieniach, nic nie wyrzucało.

anioł2009
komentarz
komentarz

Po jakim czasie wywala Ci gry jak grasz ????

 

saharz8731
komentarz
komentarz

Nie wywala gry, podczas tych lagów, ani razu mnie nie wyrzuciło. Mówię podczas tych lagów, ponieważ crashe się zdażały, ale to normalka. Nawet próbowałem grać na siłę na tych lagach i przestawało się tak dziać po 10minutach gdzieś.

anioł2009
komentarz
komentarz

Cóż, bez szerszej diagnozy z podmianką ramu i obciążeniem osobno gpu, osobno cpu nic nie wskóramy.

 

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak btw. dziś rano sobie pograłem na ultra grafice (gra ets2) 1.5h ponad i nie było lagów, po 15 minutach grania przez 10minut 6 razy usłyszałem jedynie dźwięk tnący się na milisekundę, i to tyle później było ok. Grałem wtedy na zasilaczu (130W) podłączonym i baterią. Więc myślę że coś z zasilaczem nie tak, może słaby jest. I jest spora różnica w porównaniu do gry bez baterii podłączonej. Jakieś pomysły masz?

anioł2009
komentarz
komentarz

Ten objaw to może byc wszystko, od walniętego zasilacza, przez baterie, ram po uszkodzony komponent na mobo. Trzeba by podmienic ramy, zasilacz i testowac. To jest cos co mozesz sam zrobic...reszta moze zajac sie tylko serwis.

DjRippeR
komentarz
komentarz

Zrób sesję testów pamięci programem memtestx86, ale nie z poziomu systemu tylko ze zbootowanego pendrive.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Odinstalowałem te nowsze aktualizacje windows10 które powodowały spadki fps, ale nie pomogło. Nagrałem dyktafonem z telefonu zacinający się dźwięk podczas tych lagów systemu, może ktoś skojarzy się ten dźwięk czy coś? https://files.fm/f/puk9f9gfw

  • 2 tygodnie później...
saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 22.04.2021 o 07:14, DjRippeR napisał:

Zrób sesję testów pamięci programem memtestx86, ale nie z poziomu systemu tylko ze zbootowanego pendrive.

Zrobiłem po jednym teście dla dwóch kości ram i 0 errorów. (osobno, po wyciągałem jedną itd.) 

 

Przy obciążeniu ram w programach SupportAssist i OCCT ten problem z ścinkami dźwiękowymi występuje jednak 0 errorów. Test obciążenia CPU, czysto 0 ścinek itd. (przy tych testach oglądałem filmiki na youtube więc usłyszałem)

 

Pobrałem najnowszą wersję windows 10 20H2, sterowniki do karty graficznej amd, ale nic dalej problem występuje.

 

Mierzyłem miernikiem zasilacz, wszystko ok, najwięcej podczas pomiaru było 19.56, czasem skacze z 19 do 12 np. ale to nie problem chyba.

 

Wymiana pasty i oczyszczenie laptopa ze środka również nic nie dała. (Wymiana i oczyszczenie zrobione przez serwisanta)

 

Podczas tych lagów systemu wyłączenie integry nie pomogło.

 

A i nie wiem czy to przypadek, ważne ale na bateri bez zasilacza po 15 sekundach odpaleniu gry w menu zaczęły się ścinki drzwiękowe, czy FPS spadły to nie wiem bo identycznie integra była mimo wyłączenia jej i ustawienie gry na AMD. (miałem 10fps bez ścinek) może się to odpala przy małych ilościach FPS? Bo na ETS2 na ultra to po 10-15 minutach się odpala na ultra a mam 23fps, na średnich po 20-30 nawet 1h (mam 30fps, ale to dlatego bo mam w grze ustawiony taki limit, więc pewnie będzie tak z 60fps. Tylko że przy graniu w MTA i odpalonym programie Zoom (zżera dużo podzespołów) też się takie ścinki dźwiękoee pojawiają.

Jeżeli nikt stąd nie wie jak rozwiązać ten problem, to chyba lepszym rozwiązaniem będzie oddanie go do serwisu, bo coś ewidentnie umiera i lepiej tego nie "katować" do końca. Coraz więcej słyszę tych ścinek i lagów, teraz mam taki przypadek że tylko przeglądam internet i słucham Spotify i się zaczynają ścinki dźwiękowe.

saharz8731
komentarz
komentarz

Chyba to jest to..

Włożyłem dysk SSD z starego lapka (osobna licka) Windows 10 64bit Pro, taki sam.

Dałem test w OCCT na 80% ramu i.. pusto.

 

Trochę muli ten system na tym dysku, ale może format pomoże.

 

Teraz pytanie, dlaczego? Wolałbym na starym dysku grać..

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak postawisz system na nowo to będzie on lepiej działał.

saharz8731
komentarz
komentarz

@Niebieska Chodzi o dysk tam gdzie nie ma lagów i ścinek przy tescie?

Niebieska
komentarz
komentarz

Chodzi mi o ten SSD ze starego lapka jakbyś chciał go użyć w tym.

saharz8731
komentarz
komentarz

A okej, a co z tym obecnym? W sumie to może być wszystko, wirus, sterowniki, ustawienia albo po prostu uszkodzony, czy CrystalDiskInfo pokaże że jest uszkodzony? Czy niekoniecznie.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Myślę, że musisz iść z nim do serwisu bo tak to możemy gdybać.

saharz8731
komentarz
komentarz

@Niebieska A czy da się dodać program do nowego dysku? Bo średnio chce robić reinstall programów. Chodzi mi o np. po wyszukiwaniu, odinstaluj prigram, aplikacje, uruchamianie itp.

Niebieska
komentarz
komentarz

Nowy system to i ponowna instalacja programów niestety.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.