x-kom hosting

Laptop zacina się wraz z dźwiękiem podczas grania w bardziej wymagające gry

saharz8731
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z laptopem marki Dell, gdy gram w bardziej wymagające gry typu: GTAV, ETS2, Bus Simulator 18 (na najniższych ustawieniach graficznych) to po 10-15 minutach grania słyszę chwilowy dźwięk zacięcia się systemu i po chwili spadek fps wraz z zacinającym się dźwiękiem. Podczas tego problemu mam odpalone tylko Steam ewentualnie Discord z wyłączonymi nakładkami. Jak gadam z kolegami to podczas tego "ataku spadków fps" słyszą jakbym gadał jak "robot" i nie wyraźnie gadam. Czasem ten problem znika po odczekaniu w grze 5-10minutach, lub wcale i pomaga wyłączenie gry/restart systemu. Zauważyłem też że nie tylko gra, ale cały system "muli", np. odpalam menedżer zadań, brak odpowiedzi i czekam 20sekund aż się odpali. Zużycie procesora 6%, ramu 80%, karty graficznej 20% i 60stopni. Problem występuje raczej od kupienia (styczeń 2020). Robiłem format (razem z usunięciem plików osobistych), przeniosłem aplikacje i gry na dysk HDD z SSD, system na SSD, przedtem wszystko było na SSD lecz ten sam problem. 

 

Specyfikacja laptopa:

Windows 10 Pro 64-bit

Intel(R) Core(TM) i7-4810MQ CPU @ 2.80GHz

RAM 8,0 GB DDR3 1600MHz

AMD Radeon HD 8790M

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z HWMonitora po ok 15 min gry.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
49 minut temu, Niebieska napisał:

Pokaż screen z HWMonitora po ok 15 min gry.

Akurat trafiłem na te zacinanie, ss zrobiony gdy był ten problem właśnieimage.thumb.png.e6f7bd99bc76abb858f318267ed9fe17.pngimage.thumb.png.711a4dc63b29c8e9ab5410e76ff8f72f.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Grałeś wtedy czy to była typowa praca?

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, Niebieska napisał:

Grałeś wtedy czy to była typowa praca?

Grałem, ss zrobiony i te ścinki teraz były po 17minutach w grze, normalnie se grałem w ETS2, zrobiłem jedną krótką trasę i kupiłem ciężarówkę, po kliknięciu Zakup w dealerze ciężarówek usłyszałem że muzyka w menu już się zacina i czułem spadki FPS. Nigdy nie miałem takiego problemu bez grania, tylko i wyłącznie jak dłużej gram w bardziej wymagające gry się pojawia ten problem.

Niebieska
komentarz
komentarz

Temperatury wyglądają ok. Pokaż screen z CrystalDiskInfo.

saharz8731
komentarz
komentarz
6 minut temu, Niebieska napisał:

Temperatury wyglądają ok. Pokaż screen z CrystalDiskInfo.

Mam być w grze/podczas ścinek? Czy po prostu normalnie.

SSD:

image.png.493e44c4e827d5fea4af147826d8ec3c.png

 

HDD:

image.png.a9085335138e1d7d1c02ff0ee0a98fc1.png

 

zdjęcia robiłem jak normalnie pracuje system, z wyłączoną grą i bez ścinek

Niebieska
komentarz
komentarz

Dyski są zdrowe. Dyskowi D jedyne co można zarzucić to tylko to, że jest wolny.

saharz8731
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Dyski są zdrowe. Dyskowi D jedyne co można zarzucić to tylko to, że jest wolny.

Tak jak wspomniałem, na ssd miałem wszystko i ten sam problem był, więc tu raczej nie wina dysku D. Co mam dalej robić? Jaka jest tego przyczyna?

Niebieska
komentarz
komentarz

Skąd brałeś sterowniki? Ze strony producenta?

saharz8731
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Skąd brałeś sterowniki? Ze strony producenta?

Od czego sterowniki? Same już były wgrane

Niebieska
komentarz
komentarz

Ta 10 to stara wersja czy najnowsza? 

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, Niebieska napisał:

Ta 10 to stara wersja czy najnowsza? 

Jak to sprawdzić?

Niebieska
komentarz
komentarz

Klikasz prawym przyciskiem myszy na Ten Komputer i wybierz Właściwości.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)
6 minut temu, Niebieska napisał:

Klikasz prawym przyciskiem myszy na Ten Komputer i wybierz Właściwości.

 

Gdzie to pisze?

image.thumb.png.e6d80d3a05e6fa32f75b3424aae2b03a.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Identyfikator produktu masz? Nie widać tu wersji.

saharz8731
komentarz
komentarz
6 minut temu, Niebieska napisał:

Identyfikator produktu masz? Nie widać tu wersji.

Tak, mam. Jeszcze raz prześle zdjęcie.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Obstawiam problem z ramem albo ktorys komponent ( moze nawet gpu ) umiera. Ponadto widze ze na 100% obciazenia cpu nie pracuje w trybie turbo tylko na max 2.8ghz. Mimo niskich temperatur. A wiec skoro byl format ( wyeliminowana przyczyna programowa/sterownikow ) oraz pliki byly przerzucane między dyskami ktore i tak sa zdrowe  to pozostaje sprawdzić powyzsze rzeczy. 

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Ok, widziałam, a inni już nie muszą.

saharz8731
komentarz
komentarz
Dnia 13.04.2021 o 14:53, anioł2009 napisał:

Obstawiam problem z ramem albo ktorys komponent ( moze nawet gpu ) umiera. Ponadto widze ze na 100% obciazenia cpu nie pracuje w trybie turbo tylko na max 2.8ghz. Mimo niskich temperatur. A wiec skoro byl format ( wyeliminowana przyczyna programowa/sterownikow ) oraz pliki byly przerzucane między dyskami ktore i tak sa zdrowe  to pozostaje sprawdzić powyzsze rzeczy. 

Czy może to być wina ramu, jeżeli mam podczas grania i tych ścinek ok. 80% wykorzystania ramu?

anioł2009
komentarz
komentarz

Może to być przyczyna - łatwo to zdiagnozować poprzez dodanie kości ram i testowanie czy nadal problem występuje.

saharz8731
komentarz
komentarz
8 minut temu, Niebieska napisał:

Ten problem u mnie występuje już od pół roku, więc chyba odpada, ale można spróbować, tylko że nie mam kopi do przywrócenia systemu

Niebieska
komentarz
komentarz

Prawdę mówiąc nie wiem jak już Ci pomóc.

saharz8731
komentarz
komentarz
7 minut temu, Niebieska napisał:

Prawdę mówiąc nie wiem jak już Ci pomóc.

Też mi się już nie chce w to bawić, będę grał na baterii dopóki nie kupię nowego sprzętu, dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.