x-kom hosting

Czy warto kupić ten laptop?

seba84_2005
komentarz
komentarz

Czekam na reckę. Znajomy, który miał z nim problemy nadal jest zainteresowany kupnem. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Jestem w trakcie aktualizacji systemu...

Pierwsze wrażenia? Jeśli chodzi o plastiki to nie umywa się nawet do Legion 5 be5c5591e440f12fec43a371c5807456.jpg

seba84_2005
komentarz
komentarz

@up plastik wiadomo, przecież to clevo. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Jestem po pierwszych testach.

Przy zwykłej pracy polegającej na przeglądaniu internetu/pisaniu działa stabilnie i cicho co nie mogę powiedzieć o pracy na większych obrotach czyli gry.

Testowałem na nim:
Three Kingdoms Total War
Rome 2 Total War
Napoleon Total War

I każda z gier na najwyższych możliwych ustawieniach działa bez najmniejszy problemów, ale co z tego skoro dźwięk wiatraków chłodzenia porównał bym do startu odrzutowca lub jak to moja żona powiedziała "czuje się jakbym stała koło wodospadu Niagara".
Jeszcze bym to był w stanie zaakceptować gdyby nie te ogromne temperatury sięgające 90 stopni. Ciekawe jakie temp osiąga przy Cyberpunk 2077

W porównaniu do Legion 5 to mógł bym powiedzieć, że jest przepaść jeśli chodzi o wykonanie czyli plastiki i ten dźwięk wiatraków.

Sam nie wiem co myśleć o tych temperaturach, bo trochę mnie martwią.
Mam jeszcze 12 dni na zwrot więc przez ten czas sprawdzę na ile dźwięk chłodzenia jest dla mnie uciążliwy, ale wydaje mi się, że mogli to trochę bardziej ograniczyć. Warto się martwić takimi temperaturami?


Duży plus za możliwość przełączania trybów pracy komputera czy zmiany kolorów klawiatury.



seba84_2005
komentarz
komentarz

Teraz odpowiedź sobie na jedno pytanie. Co w lato, masz klimatyzację w domu, o ile może wzrosnąć temp w pomieszczeniu w upalne dni? Bez podkładki chłodzącej będzie ciężko. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Co to jest ten offset? 45db7b1e3d3ec0d46d7363605bb313a9.jpg

seba84_2005
komentarz
komentarz

Zwiększa prędkość wentylatorów od bazowej prędkości danego profilu. Pobaw się opcją custom i spróbuj ustawić krzywą pod siebie. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Czyli co? Jak ustawie na 100 % to co mam przez to rozumieć?

A ten FAN? Jak ustawiać żeby nie przedobrzyć? 1592720288073a50d7d34fe551353f8a.jpg

seba84_2005
komentarz
komentarz

Po prostu wentylatory będą się szybciej kręcić na niższych temperaturach. Jak chcesz mieć lepszą kontrolę nad pracą chłodzenia zorientuj się czy na tym laptopie działa aplikacja od Obsidian PC: 

Obecnie to najlepszy soft do kontroli wentylatorów w laptopach bazujących na clevo. Niestety jest płatna. 

https://code.obsidian-pc.com/clevo-software/fan-control/

whiteHusar
komentarz
komentarz

Co mi z tego skoro i tak nie wiem jak to ustawiać

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

Metodą prób i błędów. Inaczej tego nie zrobisz. Ustawiasz krzywe prędkość do temp i sprawdzasz w grach jak to się przekłada realnie na osiągane temperatury. 

Nikt Ci nie poda gotowych presetów, bo jest zbyt wiele zmiennych jakie mają wpływ na temperatury - temp otoczenia, ustawienie laptopa, jaka sztuka się trafiła (jakość montażu) itp. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Ok, sprawdzę. Sam jeszcze nie wiem czy nie zwrócę bo ten szum mnie trochę irytuje a nie planuje grać w jakieś nowe gry ale tylko w strategie

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak masz możliwość sprawdź jak laptop będzie się zachowywał w ciepłym pomieszczeniu symulując warunki w lato. Osobiście robiłem tak w samochodzie kiedy kupowałem laptopa używanego. Przy sprzedawcy nagrzewałem auto do około 25c i test na baterii (najlepiej jak jest gdzie się podpiąć do zasilania). Jeśli na baterii będzie wysoka temp to już daje do myślenia co bezie się działo pod zasilaniem na full mocy przy kilku c więcej.

whiteHusar
komentarz
komentarz

Ciekawy test. Wiesz, mnie bardziej irytuje kultura pracy czyli to że jest okropnie hałaśliwy

seba84_2005
komentarz
komentarz

Ja bym się nie zastanawiał. Sam miałem clevo nh55afw z desktopowym cpu r5 3600 + rtx 2070. Nie powiem laptop sprawował się świetnie, ale głównym powodem sprzedaży właśnie była jego kultura pracy. Nawet na aplikacji od Obsidiana był głośny, a max ile potrafił wypluć na decybelomierzu ponad 60 decybeli. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Ale zastanawiał nad czym?

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

Nad zwrotem, wymianą na inną firmę. Chyba, że przywykniesz po czasie do jego kultury pracy. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wydajny procesor laptopowy = głośne chłodzenie i nie ma inaczej. Popatrzcie na grubość obudowy lapka, jak skutecznie schłodzić procesor o mocy niewiele niższej niż deskopowy? Jakie chłodzenie ma pecetów wersja a jakie laptop?! Nie będzie cicho, chyba, że jak @anioł2009 zwodujecie lapka. 

seba84_2005
komentarz
komentarz (edytowane)

@up tutaj bym polemizował. Zależy czego oczekujemy i w jakim budżecie. Nowe asusy strixy/scary w trybie silent nie przekraczają 40 paru decybeli w trakcie gry, a to jak na laptopa jest bardzo cicho. Sam w swoim aorusie podczas gry mam średnio 42 decybele (testy na różnych portalach to potwierdzają). W zasadzie podkładka chłodząca cooler mastera notepal u3 plus na max wentylatorach jest głośniejsza niż sam laptop. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Ta, tylko na co wymienić

seba84_2005
komentarz
komentarz

Wchodzą nowe acery (trzeba poczekać na testy, ale już wiadomo, że mają poprawione dość sporo chłodzenie. Niebawem legiony 5, więc jest jakaś alternatywa. Niestety jak to w dzisiejszych czasach trzeba czekać. 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Ale dla Mnie kwota 4850 to jest maks co uważam że warto dać.
Gdyby seria Total Warów nie ma na konsolach to o zakupie laptopa gamingowego bym nawet nie myślał

Niebieska
komentarz
komentarz
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

@up tutaj bym polemizował. Zależy czego oczekujemy i w jakim budżecie. Nowe asusy strixy/scary w trybie silent nie przekraczają 40 paru decybeli w trakcie gry, a to jak na laptopa jest bardzo cicho. Sam w swoim aorusie podczas gry mam średnio 42 decybele (testy na różnych portalach to potwierdzają). W zasadzie podkładka chłodząca cooler mastera notepal u3 plus na max wentylatorach jest głośniejsza niż sam laptop. 

Można też spróbować undervolting jeżeli producent sprzętu nie zablokuje tej możliwości.

  • Dobra wypowiedź 1
whiteHusar
komentarz
komentarz

Tak szczerzę mówiąc to nie chce mi się bawić w takie rzeczy. Uważam że właśnie pod tym względem konsole mają kolosalną przewagę. Włączasz i grasz. Za te kwotę to mogę mieć dwa PS5.
Z chęcią bym wrócił na rtx 2060 legion 5, ale ostatni egzemplarz który wróciłem kompletnie świrował

Chyba zaryzykuje i wezmę ponownie legion 5 z ryzenem 7 i rtx 2060

Teraz pytanie co lepiej? Choć brak klawiatury numerycznej mnie zniechęca 5456079c4864006a9c498a455c5e6b4d.jpg90479d8f4275fd4250d6ab5d2799fd7f.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.