x-kom hosting

Czy warto kupić ten laptop?

whiteHusar
utworzono
utworzono

Od pewnego czasu szukam dobrego laptopa w dość przystępnej cenie i zastanawiam się nad danym HP. Warto wydać na niego te pieniądze? dc4e6426b95bec238382051fd2a13676.jpg880e00b2f7ffac46a956c4a9513a7e90.jpg8b6f083d2a0a913ec2b86449ddb83e3f.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Do czego ma służyć ten lapek?

whiteHusar
komentarz
komentarz

Codzienny użytej i sporadycznie granie w starego total war itp. Co może zbyt drogi?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Patrząc po specyfikacji to się sprawdzi w tych zastosowaniach, plusem jest, że ma pamięci w dualu, procek powinien dać poddać undervoltingu gdyby się mocno grzał. Możesz na niego dostać rabat bo x-kom to nasz sklep partnerski.

whiteHusar
komentarz
komentarz

Jak go uzyskać?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeden sposób to wpisanie kodu "laptopy", drugi napisz tu post 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

W 10gen intela nie zrobi undervoltingu...Przynajmniej nie łatwo i nie na 100%.

Po drugie 2060max Q za cenę 5500zł to jest chora suma. Musiałbyś dostać dobry rabat na niego.

Po 3 HP Pavilion gaming to słaba konstrukcja, cpu może się tam gotować.

 

Do zadań o których wspominasz wolałbym kupić używkę za 2600-2700zł z i7 7700 i gtx 1060 6gb.

whiteHusar
komentarz
komentarz

Dlaczego ta karta jest zła?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


W Rabacie jest za 4500 no i minus 650 za podanie starego laptopa hp więc wyjdzie z 3800. Za cenę około 3800 nie jest warty? Kupię coś lepszego w tej cenie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



anioł2009
komentarz
komentarz

Za 3800 można go rozważyć pod warunkiem że kupisz z systemem.

 

1 minutę temu, whiteHusar napisał:

Dlaczego ta karta jest zła?

 

Bo to nie jest pełny 2060 tylko z obniżonymi zegarami gpu... Wydajność będzie na poziomie starej gtx1070m może nawet mniejsza.

whiteHusar
komentarz
komentarz

To z jaką karta graficzna najlepiej wziąć?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie ma odpowiedzi na to pytanie...Wszystko dyktuje cena i dostępność. 

Za 3800 można go wziąc, tyle jest realnie warty ten model.

Tylko dobrze radzę - weź z preinstalowanym windowsem  :)

  • Dobra wypowiedź 1
whiteHusar
komentarz
komentarz

A gtx 1660 lub 1650?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

No spoko ale jakie ceny za jakie konfigi??? Bo jak za 3800 masz ten z 2060max q  a za 1660 zaplacisz 5000zł to sam wyciągnij wnioski.

 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Chcę laptopa do 3800 zł bez systemu do sporadycznego grania w gry typu total war. Tyle. Chcę już kupić sprzęt dobry i uważam że w takiej cenie mogę to osiągnąć, ale jak mam możliwość się kogoś poradzić to pytam, bo średnio jestem w temacie.
Mogę liczyć na pomoc?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

Napisałem wyżej...Można wziąć hp za 3800 którego podałeś wyżej ale z systemem wgranym od producenta. Dlaczego ? Oszczędzi Ci to problemów ze sterownikami i "wypięcia się" na Ciebie producenta w razie problemów.

whiteHusar
komentarz
komentarz

A alternatywa do niego?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli nie przeszkadza Ci procesor Ryzen i brak systemu to ten https://www.x-kom.pl/p/626290-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-8gb-512-rtx2060-120hz.html

Lepsza konstrukcja laptopa pod względem rozpraszania ciepła.

 

Minusem jest tylko 8gb ramu ale dokupienie jej to nie problem.

 

Tu masz pełnego rtxa 2060 6gb

 

Ponadto w tym modelu nie ma problemu z wgraniem swojego systemu i sterownikami jak ma to miejsce w pavilionie gaming.

  • Dobra wypowiedź 1
whiteHusar
komentarz
komentarz

A ryzen nie jest gorszy? Czy różnica czasem będzie znikoma?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, whiteHusar napisał:

A ryzen nie jest gorszy? Czy różnica czasem będzie znikoma?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

 

W grach jest jakies 4-7% na korzysc intela czyli znikome...Do pracy ryzen lepiej sie nada. W tym konkretnym konfigu Lenovo udało się okiełznać ryzena pod względem temperaturowym.

 

Ogólnie stricte do gier ten lenovo jest lepszą ofertą o  ile nie najlepszą ze względu na TGP karty graficznej - nie jest ograniczana przez producenta laptopa.

whiteHusar
komentarz
komentarz

Chyba się grubo zainteresuje nad jego zakupem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 
W grach jest jakies 4-7% na korzysc intela czyli znikome...Do pracy ryzen lepiej sie nada. W tym konkretnym konfigu Lenovo udało się okiełznać ryzena pod względem temperaturowym.
 
Ogólnie stricte do gier ten lenovo jest lepszą ofertą o  ile nie najlepszą ze względu na TGP karty graficznej - nie jest ograniczana przez producenta laptopa.
A warto dołożyć do ryzen 7?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz
9 minut temu, whiteHusar napisał:

A warto dołożyć do ryzen 7?

 

Zależy ile i do jakiego modelu cpu i w jakim kadłubku. 

Zakładam że nie jesteś wymagającym graczem ( napisałeś w 1 poście że starsze gry ) więc nie dokładałbym do cpu tylko do konfigu z 16gb ram w dualu ( 2 kosci po 8gb ):)

Ten 2060 z odblokowanym tdp jest naprawdę fajną kartą a  w takiej cenie to okazja.

whiteHusar
komentarz
komentarz

A jaka kolejna kość RAM polecisz aby było to 16 GB?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, whiteHusar napisał:

A jaka kolejna kość RAM polecisz aby było to 16 GB?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Hmmm...Wiadomo tylko że jest tam kosc 8gb ddr4 3200 ..nie wiadomo jakie opóznienie. Dobrze byłoby to pytanie zadać po zakupie jak zobaczysz jaka kość jest w środku. Chodzi o to żeby optymalnie dobrać nową żeby nie spowolniła tamtej obecnej. 

Jaka firma to już nie ma znaczenia...ja montowałem cruciala, kingstona, goodrama i współgrały bez problemów z kościami fabrycznymi, a te były różne - hynixy, samsungi, elpida.

 

whiteHusar
komentarz
komentarz

Jeszcze się zastanawiam czy warto dołożyć na tego? beb3c010d04ebe55cb76ab16aa57684f.jpg5ecf67e71b210cb0673dc28394234501.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.