x-kom hosting

RTX 3070 Msi / ZOTAC, czy słyszeliście o nich coś co je dyskwalifikuje ?

OskarOski
utworzono
utworzono

ZOTAC RTX 3070 GAMING OC Twin E 8G

MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X 8GB OC

 

Cześć, przymierzam się do zakupu RTX 3070 i zastanawiam się czy z tymi wersjami jest wszystko w porządku czy może mają jakąś wadę fabryczną? Takie akurat znalazłem dostępne od ręki na allegro w cenach dla mnie akceptowalnych. Jak macie coś innego od ręki godnego polecenia to chętnie skorzystam z linku :)


Dziękuję za opinię.

Lester
komentarz
komentarz

3070 ostatni tydzień były prawie co dzień w sklepach, w ostatni weekend wisiały przez całą sobotę. Nie wiadomo jak w tym tygodniu będzie, wczoraj były, ale warto śledzić, bo w ostatnich tygodniach praktycznie co dzień można było jakąś od ręki dostać i nie schodziły w minutach, tylko w godzinach. Co prawda są ograniczenia odnośnie wyboru modelu i ceny najczęściej w przedziale 2800-3200, ale ostatnio nie było tragedii z ich dostępnością. 
 

Jakaś słabsza wersja jest dziś https://www.pcprojekt.pl/karty-graficzne/2859-zotac-geforce-rtx-3070-gaming-twin-edge-8gb-gddr6-256-bit.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Choć cena nie zachęca jakoś specjalnie.

Są też w komputroniku dziś ale ten sklep trochę poleciał z cenami - ventus 2x za 3050 - mają 3 modele, ale przesadzili z cenami. 

https://www.komputronik.pl/product/703848/gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-8gb-oc.html 
eagle za 3200...

W xkom też dziś dostępne https://www.x-kom.pl/p/607561-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-rtx-3070-twin-edge-oc-8gb-gddr6.html?gclid=EAIaIQobChMI98zn1vqu7QIV7hJ7Ch20NAE4EAQYGSABEgKsufD_BwE

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem już zamówioną ASUS Dual za 3200 ale się nie zdecydowałem. Kurde próbuje wyrwać 3080 za 3600-3800zł ale ciężko. Ewentualnie dzisiaj na 3060Ti zapoluje, podobno cena 1900zł :P 

3070 za 3k jest już bardzo dużo dostępnych, faktycznie. 

Lester
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie ja nie wiem skąd te ploty o problemach z dostępnością 3070, bo też poluję na 3080 i przy okazji patrzę na 3070 - wybór konkretnych modeli rzeczywiście jest ograniczony do tego „co jest” - czyli zwykle 1-3 modele dziennie, czasem więcej, ale odkąd zacząłem szukać - czyli premiery sklepowej rx-ów, jak komuś zależy na 3070 i jest w stanie za to zapłacić 2800-3200, to praktycznie codziennie coś znajdzie w różnych sklepach. 3080 to niestety co innego, te potrafią się i raz w tygodniu na parę minut pojawić. Jeśli komuś bardzo zależy w cenie „z katalogu” np x-komu, czy moreli, to preorder nie jest głupim pomysłem. Jak wpadają do komputronika, to podnoszą 500-700 zł czasem i więcej w stosunku do cen preorderów innych sklepów. Zresztą proline, mimo, że ogólne ceny ma ok, to 3080 nawet ponad 5000 sprzedawali.
W sumie 3060ti jeśli się uda w cenie premierowej złapać też głupie nie będzie i pewnie w stosunku fps/zł bardziej opłacalne niż 3080, ale ja jednak na spokojnie sobie poczekam na 3080. 
 

Kupiłeś jakąś 3060ti? ;) 

ventus za 2179 wydawał mi się ok, tylko albo mieli mało tego modelu, albo najlepiej się sprzedaje, bo szybko się skończył, ale i tak, skoro „tyle czasu” od premiery jeszcze większość modeli na x-komie jest dostępnych, to może nie będzie z nimi aż tak źle. 
 

 

Zobacz czy nie ma w Twoim pobliżu https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-aorus-m-8gb

Aourus master za 3079 to całkiem fajny deal, ale trzeba brać ze sklepu. Media ma dziś sporo kart, 2999 za pality, ale i poniżej 2800 dziś są.

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało mi się wyrwać 3060ti <3 Bardzo się cieszę bo miałem dzisiaj zamówionego 3070 za 3200zł :P

Wydaje mi się że 3080 jest sensownym wyborem bo jest o około 50% więcej bardziej wydajny niż 3060ti. Natomiast 3070 jest lepszy o jakieś 10-15% co przy cenach preorderowych ma sens jednak przy tym hypie który jest to totalnie mija się z celem. 

 

Wciągam tego 3060Ti i przegram na nim tą zimę do końca. Następny upgrade może na następną zimę :) Wtedy już pewnie pod pełne 4k - 3080 i mocniejszy procesor. 

 

Na youtubie jest recenzja Gigabyte GeForce RTX 3060Ti Gaming OC 8GB GDDR6 którego właśnie kupiłem i podobno ma genialne chłodzenie.

Lester
komentarz
komentarz

Z tego co widać to i tak chłodne karty, więc ta wersja powinna się fajnie sprawdzać. 
Też się mocno zastanawiam czy nie wziąć tej karty i jak się z 3080 uspokoi, to przy sprzedaży nawet w pod koniec zimy możliwe, że nie dołoży się w stosunku do obecnych cen 3080. 

OskarOski
komentarz
komentarz
15 minutes ago, Lester said:

Z tego co widać to i tak chłodne karty, więc ta wersja powinna się fajnie sprawdzać. 
Też się mocno zastanawiam czy nie wziąć tej karty i jak się z 3080 uspokoi, to przy sprzedaży nawet w pod koniec zimy możliwe, że nie dołoży się w stosunku do obecnych cen 3080. 

Szkoda ze nie polowałeś. Miałbyś w normalnej cenie. Ale było ciężko. Karty wypuścili przed 15 o 14 50, ja byłem 17 a do 15 00 poszlo juz 80 zamowien. 

Lester
komentarz
komentarz

one godzinę wisiały, polować specjalnie nie trzeba było, gamig x był jeszcze 15:45, kilka modeli zeszło szybko,  na media są jeszcze pality i gainwardy. Może nie będzie tak 3060 ti tragedii z dostępnością, ale fakt, masz rację, trzeba było się tyle nie zastanawiać, tylko brać i spokojnie czekać na normalne czasy 3080.

W nosie z tym, nie ma co czekać, bo zima zastanie ;)  

Namówiłeś mnie, wziąłem właśnie palita, jak będzie bardzo średni albo pojawią się w podobnych cenach lepsze, to w końcu mam 14 dni na zwrot, a jak się pojawią 3080 w normalnych cenach, to jakbym miał nawet i za 1600-1800 po paru miesiącach czy nawet tygodniach odsprzedać, to i tak szkoda nie będzie, w stosunku do tego co trzeba teraz przepłacić.  

Przy okazji przynajmniej coś nowego się przetestuje ;)

Ale skoro w dzień premiery o tej porze jeszcze na piątek mi kartę wysyłają, to może 3060 ti nie będą mieć takiego problemu z dostępnością.

 

OskarOski
komentarz
komentarz (edytowane)
1 hour ago, Lester said:

one godzinę wisiały, polować specjalnie nie trzeba było, gamig x był jeszcze 15:45, kilka modeli zeszło szybko,  na media są jeszcze pality i gainwardy. Może nie będzie tak 3060 ti tragedii z dostępnością, ale fakt, masz rację, trzeba było się tyle nie zastanawiać, tylko brać i spokojnie czekać na normalne czasy 3080.

W nosie z tym, nie ma co czekać, bo zima zastanie ;)  

Namówiłeś mnie, wziąłem właśnie palita, jak będzie bardzo średni albo pojawią się w podobnych cenach lepsze, to w końcu mam 14 dni na zwrot, a jak się pojawią 3080 w normalnych cenach, to jakbym miał nawet i za 1600-1800 po paru miesiącach czy nawet tygodniach odsprzedać, to i tak szkoda nie będzie, w stosunku do tego co trzeba teraz przepłacić.  

Przy okazji przynajmniej coś nowego się przetestuje ;)

Ale skoro w dzień premiery o tej porze jeszcze na piątek mi kartę wysyłają, to może 3060 ti nie będą mieć takiego problemu z dostępnością.

 

Cieszę się że Cię namówiłem :) Swoją historię zmiany karty rozpocząłem od sprzedaży 5700XT za 1450zł (kupiłem za 1800zł) już we wrześniu xD Od tamtej pory śledzę wszystkie RTXy i tak poluje. Najpierw na 3070, potem na 3080 potem na 6800XT (tu się okazało że jednak cena ta sama co 3080 a i bez DLSS i RT - więc go stanowczo odpuściłem) a teraz pojawiły się 3060Ti i w sumie jestem z tego powodu najbardziej zadowolony. Monitor mam 2k 144hz i do tego ta karta się nadaje idealnie. Chciałem 3080 żeby w 4k na TV też odpalić ale kurde, do telewizora to się siedzi z odległości 4m a nie 1m więc tak sobie myślę czy ja te pixele zauważę :D Jednak z ciekawości zainstaluje sobie Wiedźmina i w 4k go odpale na TV, 3060Ti w 60fpsach go ciągnie. 

Podsumowując, rozsądnie wydane pieniądze. Karta będzie u mnie jutro :)

Faktycznie jeszcze można je rozsądnie wyrwać,na jeden model w mo**** jest dopiero 15 zamówień.

Lester
komentarz
komentarz

To mamy podobnie, tylko ja byłem jednak trochę ciekaw 6800 xt, ale po premierze też odpuściłem. 3080 to jednak nieco wyróżniająca się karta, poza dlss nawet przez ddr6x i szybką szynę, więc docelowo i tak ją wezmę, ale z tym czekaniem, to może być przesada. Cyberpunka z dlss pewnie też się ogra na 3060ti, a przy okazji będzie po drodze jeszcze jedna nowość do przetestowania ;) RX 5700 xt też zmieniam głównie żeby w końcu "doświadczyć" dlss i rt, bo 3 ostatnie karty to były radeony.

Telewizory sobie odpuszczam, ale przy rozdzielczości 3440 x 1440 144hz, jednak jest nieco różnicy w stosunku do 2560 x 1440p i myślę, że 3060 ti na dłużej może mieć jakieś braki, ale na teraz te karty faktycznie mogą być bezkonkurencyjne, jeśli cena się utrzyma i dostępność będzie jak na premierę. 

No nic, zobaczymy co pokażą, niepotrzebnie zwlekałem i będę miał do sprawdzenia kartę, której pewnie na całym yt nikt nie przetestuje ;), ale też jestem zdania, że na teraz to może być bardzo opłacalny wybór. 

Lester
komentarz
komentarz

Niezły okres mamy z tymi kartami, aż sam się mocno przed chwilą zdziwiłem... wystawiłem wcześniej swoją kartę, zakładając, że parę dni powisi... patrząc po cenach, moja niby nie taka zła w stosunku do pozostały, ale ja za nią zapłaciłem 1799 zł, więc nawet trochę głupio było mi wołać za nią równe 1750 z przesyłką, ale pomyślałem, że zobaczę co będzie - pół godziny wisiała na Allegro. Aż mnie trochę zatkało. 

201748A6-4367-4E0A-A13D-98D24AF1FE8D.jpeg

OskarOski
komentarz
komentarz

Haha, niezle. Sam się zastanawiałem czy nie wrocic do 5700xt i poczekać na 3080 ale budżet na ta karte założyłem max 1500zl. W końcu sam ją za tyle sprzedałem po kupieniu gdzies za 1800zl. 

 

Waluty poszły w górę więc sprzęt tez droższy. 

anioł2009
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Lester napisał:

pół godziny wisiała na Allegro. Aż mnie trochę zatkało.

Nie ma się co dziwić...Karty znikają z rynku. seria 2xxx jest nie produkowana. Dopadnie to też 1660 ponoć. Taki 5700xt w takiej cenie to rodzynek.  Niestety znowu minerzy popsuli rynek, do tego dodajmy koronke i mamy to co mamy.

Nawet chińczycy wołają za 1080ti ponad 3000zł ( sick! ) więc czego się spodziewać po Polsce... Są gdzieniegdzie niedobitki nowych 2060 ale po takich cenach że to 5700xt to black frajdej do potęgi 10 z tą ceną :E  czyt. okazja roku.

W USA jest głośno o sprawie gdzie górnik kupił do koparki 30 rtxów 3080 ( albo 3090  nie pamiętam dokładnie )...

Lester
komentarz
komentarz

Przy tej sytuacji to aż dziwne, że wciąż można 3060 ti dostać. Ale cóż, ram też w zeszłym roku prawie dwa razy podrożał, a rynek elektroniki jest bardzo specyficzny i teraz producenci dystrybutorzy i sprzedawcy mają niezłe żniwa. Dla nich korona może się nie kończyć. Z rx 5700xt widziałem niby wyższe ceny, ale nie sądziłem, że ktoś je kupuje. Nawet jeśli poszła by ta karta jeszcze drożej, to w obecnej sytuacji i ja w sumie nie mam co narzekać i kupujący pewnie się cieszy, że niezłą kartę w dobrej cenie dorwał... :)  Mam tylko nadzieję, że media expert dotrzyma terminu dostawy, bo mimo, że niby mam 10700k, to płyta integry nie obsługuje i jak się coś posypie z dostawą to laptop zostanie :D 

Ale w sumie teraz można czekać już na promocje 3080, a nie na losową dostępność w cenach 500-1500 większych od preorderów... 

Z górnikami trochę ciekawa sytuacja, że to się w ogóle zaczęło znów opłacać. 
30 kart to jeszcze nie tak dużo, gdzieś widziałem materiał ze sprawozdania finansowego, z którego wynika, że nvidia wzięła nie od dystrybutorów, a bezpośrednio od górników prawie 200 mln $, niby to i tak niecałe 10% przychodu w skali całego roku (ale spośród wszystkich sprzedanych kart, górnicy łyknęli pewnie tylko 3080 i 90), plus od dystrybutorów górnicy kupią i o ile poza cenami, z dostępnością 3070 źle może nie jest, to na 3080 w normalnej cenie może i do lata przyjdzie czekać... oby lata 2021, nie 2022. ;) 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 1.12.2020 o 21:43, ahaed napisał:

Napisz mi jaka to okazjonalna cena za 3070 Ci się trafiła na Allegro. Proszę ;)

Pewnie to https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3070-oc-twin-e-8gb-gddr6-9961227687

bo o tym mi w innym temacie nasz sympatyczny kolega pisał.

Okazja że ho ho, na proline Gaming X Trio był za 3099zł dostępny, więc jak ktoś uważa ze Zotac z podstawowym coolerem  w tej kwocie to okazja to ja nie mam więcej pytań.

  • Dobra wypowiedź 1
OskarOski
komentarz
komentarz
17 minutes ago, UnnamedPlayer said:

Pewnie to https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3070-oc-twin-e-8gb-gddr6-9961227687

bo o tym mi w innym temacie nasz sympatyczny kolega pisał.

Okazja że ho ho, na proline Gaming X Trio był za 3099zł dostępny, więc jak ktoś uważa ze Zotac z podstawowym coolerem  w tej kwocie to okazja to ja nie mam więcej pytań.

 

Kopanie moze sie bardzo teraz opłacać bo karty sa o wiele wydajniejsze przy podobnym zużyciu prądu. 

 

Nie mowie ze okazja, mowie ze jest do wyrwania. Za 3200 sa asusy dual do kupienia. Poza tym ten zotac z tego co wiem wcale tak bardzo się nie grzeje. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

 

 

Cytuj

RTX 3070 Msi / ZOTAC, czy słyszeliście o nich coś co je dyskwalifikuje ?

Dnia 30.11.2020 o 21:45, OskarOski napisał:

ZOTAC RTX 3070 GAMING OC Twin E 8G

7 minut temu, OskarOski napisał:

Poza tym ten zotac z tego co wiem wcale tak bardzo się nie grzeje. 

 

To poco ten temat jak wszystko wiesz?:lol2:

ahaed
komentarz
komentarz
3 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

 

 

 

To poco ten temat jak wszystko wiesz?:lol2:

 

Buahahahaha.... dokładnie w punkt.

 

Wracając do tematu, pamiętasz że do godziny 19-nastej masz mi dać zdjęcie karty, którą kupiłeś? Nie pudełka, nie linka na priv ze sklepu internetowego (przy okazji, nie pisz do mnie pw ).

Tylko zdjęcie karty, nieobrabiane z pełnym exifem. Wczoraj się umawialiśmy ;). Pamiętasz, prawda?

 

 

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Koledzy @UnnamedPlayer @ahaed@OskarOski@Lester

 

proszę dalej wymieniać swoje opinie w temacie tutaj w tym dziale, jeśli nadal jesteście zainteresowani dyskusją :)

OskarOski
komentarz
komentarz

Uspokoj sie chłopczyku. Karta juz lezy u mnie na chacie. Zdjecie dostaniesz żebyś mor** zamknął ;) "Nie pisz do mnie na pw" "pamietasz ze do godziny 19" , chlopie w prawdziwym życiu Cie popychają ze w internecie taki kozak jestes? 

 

Po co ten temat jak wszystko wiem? Skad mam wiedzieć ze wszystko wiem? Wiem ze chlodzenie w testach nie wypada zle, tyle. 

Lester
komentarz
komentarz

Jak już wczoraj się zdecydowałem ale zostały tylko zotac-i, pality i gainwardy, to tak na szybko reaserch zrobiłem i to chłodzenie zotaca prawdopodobnie jest najgorsze ze wszystkich dostępnych. Pozostałe dwa też tylka nie urywają, ale jeśli nie ma innego wyboru, to jednak powinny być nieco lepsze. Jeśli miałbym brać 3070 z założeniem, że na tym dłużej posiedzę, to tej klasy referenty bym odpuścił. Poza tym prawie co dzień trafiają się jakieś 3070, nie pamietam już dokładnego modelu, ale poza tymi które podlinkowałem, któreś 2-wentylatorowe były wczoraj za 2769.

Z tego co widać 3060 są chłodne, więc jeśli komuś bardzo zależy szybko na nowej karcie, to lepszy zotac niż nic, ale skoro jest wybór, to zdecydowanie są lepsze opcje. Gdyby mi dziś media - odpukać - anulowało albo wydłużyło termin, a swoją muszę wysłać, pewnie brałbym i zotaca, ale jeśli palit będzie słabawy, a w ciągu dwóch tygodni pojawią się w podobnych cenach lepsze, to i palit bez specjalnych skrupułów poleci na zwrot ;).

 

OskarOski
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer  widzisz, jednak się okazało że nie mam racji. Po to jest forum :)@Lester zrobil research i jednak zotaci sa lipne.

 

Ale te karty emocje wywołują, masakra. 

ahaed
komentarz
komentarz
4 minuty temu, OskarOski napisał:

Uspokoj sie chłopczyku. Karta juz lezy u mnie na chacie. Zdjecie dostaniesz żebyś mor** zamknął ;) "Nie pisz do mnie na pw" "pamietasz ze do godziny 19" , chlopie w prawdziwym życiu Cie popychają ze w internecie taki kozak jestes? 

 

Po co ten temat jak wszystko wiem? Skad mam wiedzieć ze wszystko wiem? Wiem ze chlodzenie w testach nie wypada zle, tyle. 

Nie pisz do mnie chłopczyku. To po pierwsze.

Po drugie: Udowodnij, że masz rację i tyle.

Po trzecie: prywatne wycieczki zostaw dla rodziny i mnie w to nie mieszaj.

Skoro masz kartę, to daj zdjęcie ;) .

 

 

OskarOski
komentarz
komentarz
Just now, ahaed said:

Nie pisz do mnie chłopczyku. To po pierwsze.

Po drugie: Udowodnij, że masz rację i tyle.

Po trzecie: prywatne wycieczki zostaw dla rodziny i mnie w to nie mieszaj.

Skoro masz kartę, to daj zdjęcie ;) .

 

 

 

Chłopczyku a nie narobisz w majtki ze to nie foto karty a pudełka? Zebys narobił wieczorem z wrażenia to wyślę Ci takie jak obiecałem. Dorośli ludzie pracują, pamiętaj za nim napiszesz ze Cie ściemniam. 

received_1434033350139434.jpeg

  • Super 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.