x-kom hosting

Dark Base 900... cały w czerni.

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, ahaed napisał:

Sklep ma mnie gdzieś? To ja mam sklep głębiej.

 

A to sklep w PL czy tam lokalnie gdzieś ?

ahaed
komentarz
komentarz

Mieszkam w Belgii, a sklep z Nl. Różnica cen pomiędzy krajami. Długi temat.

Ale sklep, w którym zamawiałem wszystkie części, laptopa w między czasie dla kogoś. I teraz pozostałe części do mojego.

No i zaczęło się.

Klawiatura za 20 euro i mam czekać do 23.06.

Na zamówieniu rx5700xt , monitor 27 cali itd itd. Ale muszę czekać bo wszystko przesunęli na 23 czerwiec z powodu klawiatury, za 20 euro. Zero kontaktu, zero informacji, od razu decyzja.

Więc też podjąłem od razu decyzję ;) .

ahaed
komentarz
komentarz

Po małej "wojnie" ze sklepem wysyłkowym. Dostałem w sobotę części, które zamawiałem. Nieszczęsna klawiatura jedzie z innego sklepu.

A więc doszła w końcu pamięć, grafika kilka drobnych rzeczy do kompletu. I wczoraj można było go pierwszy raz włączyć.

Wszystko ruszyło bez problemu. Potem "zabawa" aktualizacje biosu, karty grafiki... wgrywanie windowsa itp itd. Baaardzo nudny temat ogólnie.

Ustawianie wszystkiego. Też nudny temat.

Potem parę testów jak wszystko działa. Nuda ;p .

No i wreszcie bardzo późnym wieczorem można się było dopiero cieszyć z blaszaka :) .

Temperatury cudo. Totalna cisza. Szybkość. Wszystko śmiga jak chłopaki wsk-ą pod remizą.

 

Dzisiaj po porannej kawie rozebrałem laptopa, należała się już mu emerytura. Jego dysk trafił do czarnego. Więc na obecną chwilę jest 500GB m.2 na system i 500GB na głupoty ;). Na dłuższą chwilę powinno wystarczyć.

 

Niestety ale świeci trochę słońce dzisiaj i ciężko zrobić jakieś sensowne zdjęcia. Więc wkleję tylko jedno.  Może wieczorem się uda coś lepszego pstryknąć.

Będę kombinował coś z podparciem karty. Bo trochę waży i jest lekko przechylona. I zastanawiam się czy nie dać jej slot wyżej. Bo praktycznie całkiem zasłoniła wentylator z płyty. Zostało tam tylko 2mm miejsca.

20200607_120225.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Wreszcie czarny złożony! Zasłoń okno i rób zdjęcia :P

Sławomir
komentarz
komentarz

Dużo wolnego miejsca w tej skrzyni, możesz tam schować sporo gratów których nie ma gdzie schowac :)

ps. Jestem ciekaw czy u mnie też tak pusto będzie wyglądać.

Btw. Masz tam jakiś wiatrak wiejący na kartę od góry?

ahaed
komentarz
komentarz (edytowane)
44 minuty temu, Sławomir napisał:

Dużo wolnego miejsca w tej skrzyni, możesz tam schować sporo gratów których nie ma gdzie schowac :)

ps. Jestem ciekaw czy u mnie też tak pusto będzie wyglądać.

Btw. Masz tam jakiś wiatrak wiejący na kartę od góry?

 

To miejsce jest już zaplanowane z grubsza ;). Ale to temat na odległą przyszłość.

Może chwilowo jakiś kwiatek tam dam :D . Kaktusa ? :D

 

Na wloty powietrza mam:

3x140 na przodzie i 2x140 na dole. W miejscach gdzie jest ofiltrowanie.

Na wylot:

2x140 na górze, ustawione na całkowite min.

1x140 na tyle wyciągająca.

 

Nie zauważyłem jak na razie wyższych temp karty graf. W sumie ona i tak pracuje w trybie pół pasywnym (tak się to nazywa?). Włącza wiatraki tylko przy większym obciążeniu lub tylko na chwilę, by "przedmuchać" ciepłe powietrze pomiędzy radiatorami. Dopiero przy większym obciążeniu włącza się 1 i 3 wiatrak na karcie, a na końcu środkowy. Więc te 2x140 nad nią, wyciągają a nie pchają to ciepłe powietrze w dół obudowy..

 

Teoretycznie przy tym układzie komponentów powinienem obrócić także obieg powietrza. Ale to trochę bezsensu według mnie. Aby zaciągało powietrze miejscami bez filtrów czyli górą i tyłem.A wypuszczało przodem i dołem. Więc zdecydowałem się zrobić porządny nawiew chłodnego powietrza do środka. Tak by przegonić ciepło, którego nie lubimy. I jak na razie wychodzi na to, że się sprawdza. Cała prawda wyjdzie po zainstalowaniu wymagającej gierki, ale nie spodziewam się problemów.

ahaed
komentarz
komentarz (edytowane)

Czarny dostał dzisiaj 3 dysk. Znalazłem gdzieś stary 160gb w szpargałach.

A także wyrzeźbiłem podpórkę grafiki. W sumie nie jestem przekonany do jej estetyki ale na dzień dzisiejszy nie mam innego pomysłu. A przynajmniej karta jest teraz prosto. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?

 

W sumie wszystko co sobie założyłem w tym "projekcie" jest już na miejscu. Brakuje nowej klawiatury do kompletu ale po prostu nie mam czasu jej zamówić.

Założony na początku budżet, został oczywiście został przekroczony :(. Na szczęście niewiele.

Złożony, działa. Miałem ostatnio pewne objawy co do temperatur, ale wszystko jest dobrze. Na strachu się skończyło ;).

 

Teraz pora nacieszyć się nabytkiem.

Mój pierwszy blaszak od jakiś 20 lat :). Nie żałuję zakupu, jestem bardzo bardzo zadowolony.

 

ps: fotki podpórki pod grafikę. (robione oczywiście tosterem ;) )

ps2: Na weekend zrobię zdjęcia całości. To do tych co mi marudzą koło ucha ;p.

20200609_201119.jpg

20200609_202323.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Ja tam podpórkę dostałem razem z kartą, dziwne że teraz nie dają do takich "bydlaków"

Niebieska
komentarz
komentarz
Godzinę temu, ahaed napisał:

To do tych co mi marudzą koło ucha ;p.

To się nazywa motywacja :P 

ahaed
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Sławomir napisał:

Ja tam podpórkę dostałem razem z kartą, dziwne że teraz nie dają do takich "bydlaków"

 

Aż poszedłem zobaczyć jeszcze raz do pudełka.  I nie, nie ma nic. 

Właśnie trochę dziwne, ta karta swoje waży i dość mocno się przechyla. No trudno,  trzeba będzie coś poszukać sensownego.  

 

8 godzin temu, Niebieska napisał:

To się nazywa motywacja :P 

 

To się nazywa marudzenie i można za to kopa w tyłek wyłapać ;p .

Niebieska
komentarz
komentarz

Motywacja :P

  • 2 tygodnie później...
ahaed
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 7.06.2020 o 15:15, Sławomir napisał:

Dużo wolnego miejsca w tej skrzyni

 

Co Ty gadasz? Wydaje Ci się ;)

Mi tego miejsca już zaczyna brakować ;)

 

 

 

 

ahaed
komentarz
komentarz (edytowane)

Uchwyt pod kartę grafiki wyleciał jednak z hukiem. Zresztą sama karta też ;p .

Na tyle skutecznie zasłaniała wlot powietrza na chipset, że ten mały wentylatorek ledwo tam dawał radę. A jeszcze konkretnych upałów nie ma. Temperatury na samym chipsecie spadły od razu o około 15 stopni, a obroty tego małego wentylatora z 2700obr/min do +/- 1000obr/min

20200619_195600.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

gdzie ty te kartę żeś wsadził.. wisi za kompem.

ahaed
komentarz
komentarz
Teraz, Sławomir napisał:

gdzie ty te kartę żeś wsadził.. wisi za kompem.

 

;)

20200619_195528.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

To miejsce w budzie jest stworzone dla tej karty :brawa:  Dobra robota

  • 3 miesiące później...
ahaed
komentarz
komentarz
Dnia 25.06.2020 o 00:35, anioł2009 napisał:

To miejsce w budzie jest stworzone dla tej karty :brawa:  Dobra robota

Baaardzoooo frustrujące problemy z podłączaniem kabli oraz rozłączanie ich, wprowadziły kilka zmian.  Nie wiem czy mam zdjęcia z ostatnich zmian. Jeżeli znajdę to je tutaj wkleję.

 

Na dzień dzisiejszy zaszło parę przemeblowań. A dużo większe są planowane, kalkulowane, dyskutowane.

 

Z racji tego, że:

-Dostępność niektórych artykułów w sklepach nie jest w obecnej chwili niestety na najwyższym poziomie... (długi czas oczekiwania)

-Przyjaciele z chin doliczają za wysyłkę... 

-Moim niezdecydowaniu co do zakresu "zmian".

-Nie planowanemu "wydatkowi" w związku z rozliczeniem się z podatku ;p

Projekt obecnie musi trochę poczekać. Planowany jest obecnie na święta Bożego Narodzenia... Dużo wolnego czasu i można coś zmieniać, dłubać. Może mikołaj będzie łaskawy w tym roku i się dorzuci ;p .

Postaram się dodać jutro zdjęcia ze stanu obecnego komputera a także poszukać zaległych (gdzie wątpię czy je gdziekolwiek mam).

  • Dobra wypowiedź 1
Sławomir
komentarz
komentarz

A wystarczyło by kupić laptopa i zero problemów byś miał :rotfl:

  • Super 1
Niebieska
komentarz
komentarz

On miał laptopa, zobacz do wątku o zombiaku co z nim zrobił :P

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, ahaed napisał:

Jednak łatwiej jest odkurzyć normalnego PC niż laptopa po zwodowaniu ;P

 

No nie wiem, laptop po zwodowaniu nie zaciąga kurzu :E:E

politolog
komentarz
komentarz
7 minut temu, ahaed napisał:

Dzisiaj małe sprzątanie z moim pomocnikiem. 

 

7 minut temu, ahaed napisał:

futro czasem się wkręca w wentylatory

Kiepski pomocnik, w Wietnamie za to skończyłby w garnku.:rotfl:

ahaed
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

 

... laptop po zwodowaniu nie zaciąga kurzu :E:E

Jednak dalej pozostaje laptopem ;)

Niebieska
komentarz
komentarz

Z tych wszystkich zdjęć piesio najładniejszy!

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Z tych wszystkich zdjęć piesio najładniejszy!

Pewnie najczystszy w dodatku :P

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.