x-kom hosting

Dziwny problem związany z aktywacją sysemu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Niebieska
komentarz
komentarz

To czekamy teraz @Twój_Anioł_Stróżby je sprawdził :)

Wojciech109
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

To czekamy teraz @Twój_Anioł_Stróżby je sprawdził :)

A on trafi na ten wątek, bo on chyba bardziej w temacie bezpieczeństwo siedzi. Już mi kiedyś pomagał :)

Odłączyłem komputer od internetu i przycisk start zaczął działać tylko z jakby takim opóźnieniem się otwiera

gavron7
komentarz
komentarz

Jak dla mnie system do kosza. Reinstalacja wymagana. Dlatego nie toleruję winzgrozów :) W życiu nie musiałem reinstalować linuxa.

 

ps. nie mówiąc już o tym że bez mojej wiedzy nic nie będzie się instalowało a tym bardziej podnosiło uprawnień

Niebieska
komentarz
komentarz

Przeniosłam wątek. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

Jak dla mnie system do kosza. Reinstalacja wymagana. Dlatego nie toleruję winzgrozów :) W życiu nie musiałem reinstalować linuxa.

I co po takiej reinstalacji wszystko wróci do normy?

Jest możliwość że mi to wszystko przestało działać przez to że wyłączyłem komputer w czasie aktualizacji?

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Zastanawiające są te powtarzające się błędy (widoczne w dolnej części logu Addition.txt):
 

Cytuj

 

Error: (02/16/2020 05:09:51 PM) (Source: Application Hang) (EventID: 1002) (User: )
Description: Program SystemSettings.exe w wersji 10.0.18362.628 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby zobaczyć, czy jest dostępnych więcej informacji dotyczących tego problemu, sprawdź historię problemów w oknie Zabezpieczenia i konserwacja w Panelu sterowania.

Identyfikator procesu: 171c

Godzina rozpoczęcia: 01d5e4e353ca0463

Godzina zakończenia: 4294967295

Ścieżka aplikacji: C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemSettings.exe

Identyfikator raportu: fa2bd2ca-c6e1-490b-bee3-7d01661756b6

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: windows.immersivecontrolpanel_10.0.2.1000_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy

Identyfikator aplikacji powiązanej z pakietem powodującym błąd: microsoft.windows.immersivecontrolpanel

Typ zawieszenia: Cross-process

 

ale to nie ma żadnego związku z "wirusami".

Wojciech109
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Twój_Anioł_Stróż napisał:

Nie widzę tu żadnej infekcji.

 

Zastanawiające są te powtarzające się błędy (widoczne w dolnej części logu Addition.txt):
 

ale to nie ma żadnego związku z "wirusami".

Wyłączyłem komputer w trakcie aktualizacji. I teraz wersja systemu to 10.0.18363 Kompilacja 18363, a w tym błędzie z aplikacją SystemSettings.exe (która mi nie działa) pisze że ta aplikacja jest w wersji 10.0.18362.628 czyli wesja aplikacji nie zgadza się z wersją systemu. Czy to może być przyczyną?

 

 

Dlaczego w nazwach użytkowników w uprawnieniach na przykład Google Chrome jest coś takiego. Dodam że nie idzie odpalić Chrome'a w chwili obecnej. Może to wskazywać na obecność jakiegoś hakera?

20200216_172500.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Aby to naprawić musisz przywrócić system do dnia sprzed instalowania tych aktualizacji z punktu przywracania systemu. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
6 minut temu, Niebieska napisał:

Aby to naprawić musisz przywrócić system do dnia sprzed instalowania tych aktualizacji z punktu przywracania systemu. 

Właśnie problem w tym że nigdy nie włączyłem tej opcji żeby same mi się tworzyły co jakiś czas i nie mam żadnego punktu.

 

 

I system niby znów jest aktywowany, a pisze Identifikator systemu: nieznany

Niebieska
komentarz
komentarz

A to kiepsko bo warto ją mieć, sama się o tym przekonałam niejeden raz. W takim razie zrób bootowalnego pendrive'a za pomocą Media Creation Tool, ustaw w BIOSie by komp startował z pena i gdy pojawią Ci się opcje wybierz Napraw. 

Wojciech109
komentarz
komentarz (edytowane)
50 minut temu, Niebieska napisał:

A to kiepsko bo warto ją mieć, sama się o tym przekonałam niejeden raz. W takim razie zrób bootowalnego pendrive'a za pomocą Media Creation Tool, ustaw w BIOSie by komp startował z pena i gdy pojawią Ci się opcje wybierz Napraw. 

A mogę do tego użyć płyty z windowsem 10?

 

Wchodziłem w tryb awaryjny i usuwałem ostatnie aktualizacje ale nie pomogło.

Te moje wszystkie problemy mogą być sprawką aktualizacji bo jak newsy czytam to było takich parę felernych na przestrzeni ostatnich tygodni.

 

 

Może przez to Windows zwariował i pomyślał że jest nieaktywowany?

 

Mam nadzieję że reinstalacja naprawi także problem z tą niby utratą licencji.

Edytowane przez Wojciech109
Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz użyć płyty jak ją masz oczywiście. Reinstalacja powinna pomóc. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
6 minut temu, Niebieska napisał:

Możesz użyć płyty jak ją masz oczywiście. Reinstalacja powinna pomóc. 

Obawiam się że niestety jest to jedyne wyjście, dzisiaj jest jeszcze gorzej. Pousuwało mi jakby aplikacje do otwierania różnych plików jednak dalej mogę je otwierać na przykład winrar zniknął. Kopiuje teraz wszystkie ważne dane na inny komputer i robię reinstalację.

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

To koniecznie rób kopie i reinstaluj system. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Niebieska napisał:

To koniecznie rób kopie i reinstaluj system. 

Mogę użyć tej opcji? I czy przyniesie takie same efekty jak reinstalacja?

20200217_165232.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie, ta opcja głównie powoduje problemy jak widzę po przewijających się tu wątkach, rób pełną reinstalacje. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Nie, ta opcja głównie powoduje problemy jak widzę po przewijających się tu wątkach, rób pełną reinstalacje. 

Jak zrobić tą reinstalację krok po kroku z płyty?

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak już włączy się menu instalatora to tam jest Instalacja, Napraw i coś tam jeszcze to wybierasz Instalacja. 

Wojciech109
komentarz
komentarz (edytowane)
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Jak już włączy się menu instalatora to tam jest Instalacja, Napraw i coś tam jeszcze to wybierasz Instalacja. 

Ale mam po kolei:

 

1. Włączyć komputer

2. Włożyć płytę do napędu

 

I co wtedy? Włączy się to menu?

Edytowane przez Wojciech109
Niebieska
komentarz
komentarz

1. Umieszczasz płytę w napędzie 

2. Restartujesz kompa i klikasz szybko Del (albo inny klawisz) aby wejść do BIOSu 

3. Wchodzisz do zakładki Boot i ustawiasz by komp startował z plyty

4. Zapisujesz ustawienia BIOSu, komp się restartuje 

5. Pojawia się okno instalatora i wybierasz Instaluj (czy jak to brzmi u 10)

Wojciech109
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

1. Umieszczasz płytę w napędzie 

2. Restartujesz kompa i klikasz szybko Del (albo inny klawisz) aby wejść do BIOSu 

3. Wchodzisz do zakładki Boot i ustawiasz by komp startował z plyty

4. Zapisujesz ustawienia BIOSu, komp się restartuje 

5. Pojawia się okno instalatora i wybierasz Instaluj (czy jak to brzmi u 10)

Dzięki bardzo napiszę jak już będzie po wszystkim :)

 

Teraz jeszcze pozostaje podłączenie napędu CD do komputera

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak nie masz napędu CD na stałe to możesz zrobić bootowalnego pena wg tej instrukcji https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Wojciech109
komentarz
komentarz

Wszystko przebiegło pomyślnie. Tylko teraz mam nowy problem, który miałem również kiedy zakupiłem komputer. Kiedy podpinam router mobilny do komputera za pomocą kabla USB to nie łączy mi z siecią. Kiedyś to jakoś naprawiłem ale nie pamiętam jak.

 

P.S.  Podczas reinstalacji nie formatowałem żadnej partycji więc z partycji D nic mi się nie usunęło, a na partycji C utworzył się folder Windows.old. Czy to dobrze, że ich nie sformatowałem? Czy powinienem?

gavron7
komentarz
komentarz

Zależy dla kogo :)

Dla Ciebie - lepiej, bo nie straciłeś danych

Dla systemu - nie koniecznie, zawsze lepiej od nowa na czysto zainstalować

Wojciech109
komentarz
komentarz
9 godzin temu, gavron7 napisał:

Zależy dla kogo :)

Dla Ciebie - lepiej, bo nie straciłeś danych

Dla systemu - nie koniecznie, zawsze lepiej od nowa na czysto zainstalować

 

Mogę ten folder Windows.old usunąć?

 

Pobrać aktualizację systemu? Bo nie chcę trafić znów na jakąś felerną.

 

I jak z tym rouerem można zadziałać?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.