x-kom hosting

Dziwny problem związany z aktywacją sysemu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Wojciech109
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Mam dziwny problem z komputerem, którego kupiłem we wrześniu 2018 roku. Od razu po otrzymaniu komputera aktywowałem na nim system Windows 10. Dziś włączyłem komputer i mam znak wodny:

 

"Aktywuj system Windows

Przejdź do ustawień, aby aktywować system Windows"

 

Jeszcze wczoraj o 22 pracowałem na komputerze i nie było żadnego problemu.

Niebieska
komentarz
komentarz

A co się dzieje gdy próbujesz aktywować system? 

Wojciech109
komentarz
komentarz

Póki co zrestarowałem komputer i znak wodny zniknął, ale w ustawieniach dalej pisze że jest nieaktywowany. Mam do wyboru opcję:

1. Rozwiąż problemy

2. Zmień klucz produktu

 

Którą z nich wybrać?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Miałeś system razem z kompem kupiony? Czy kupowałeś system osobno? I gdzie? 

Wojciech109
komentarz
komentarz

Komputer kupowałem w xkom i składali mi go tam i instalowali system

gavron7
komentarz
komentarz
Komputer kupowałem w xkom i składali mi go tam i instalowali system
Instalowali system. Spoko. A skąd masz klucz?
Jeśli od nich to czemu oni go nie aktywowali?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wojciech109
komentarz
komentarz

Klucz mam na takiej naklejce

gavron7
komentarz
komentarz

Dobrze, super a nie możesz odpowiedzieć skąd masz klucz a nie na czym?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wojciech109
komentarz
komentarz

Klucz o ile dobrze pamiętam był w opakowaniu po systemie. System mam z płyty oficjalnej. Kupowane było za 400zł na xkomie

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz licencję na 1 stanowisko komputerowe czy więcej? 

gavron7
komentarz
komentarz
Klucz o ile dobrze pamiętam był w opakowaniu po systemie. System mam z płyty oficjalnej. Kupowane było za 400zł na xkomie
W jednym zdaniu mówisz że instalowali w sklepie w drugim że system kupiłeś oddzielnie.
Czy masz pewność że klucz jest do tej wersji systemu która masz zainstalowana?
Poza tym czy przypadkiem nie aktywowales tego klucza już kilka razy ?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wojciech109
komentarz
komentarz

Licencja OEM czyli na jedno stanowisko

Kupowałem wszystkie części komputera razem z systemem i wybrałem opcję żeby mi tam złożyli komputer i zainstalowali system.

Niebieska
komentarz
komentarz
Teraz, Wojciech109 napisał:

Licencja OEM czyli na jedno stanowisko

Miałeś jakoś niedawno gości, ktoś ze znajomych Cię odwiedził? Może ktoś zrobił sobie zdjęcie twojego klucza i wykorzystał go do swojej 10 i przez to straciłeś aktywację. 

Ewentualnie instalowałeś coś o wątpliwej legalności? Aktywatory do programów potrafią spowodować kłopoty z aktywacją systemu.

Wojciech109
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gavron7 napisał:

W jednym zdaniu mówisz że instalowali w sklepie w drugim że system kupiłeś oddzielnie.
Czy masz pewność że klucz jest do tej wersji systemu która masz zainstalowana?
Poza tym czy przypadkiem nie aktywowales tego klucza już kilka razy ?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Kupowałem wszystkie części komputera razem z systemem i wybrałem opcję żeby mi tam złożyli komputer i zainstalowali system.

1 minutę temu, Niebieska napisał:

Miałeś jakoś niedawno gości, ktoś ze znajomych Cię odwiedził? Może ktoś zrobił sobie zdjęcie twojego klucza i wykorzystał go do swojej 10 i przez to straciłeś aktywację. 

Ewentualnie instalowałeś coś o wątpliwej legalności? Aktywatory do programów potrafią spowodować kłopoty z aktywacją systemu.

Nie instalowałem nic nielegalnego co wymagałoby jakiś aktywatorów i nie było u mnie znajomych.

Powinienem martwić się ostrzeżeniami w podglądzie zdarzeń o treści takiej jak na załączonym zdjęciu?

20200216_161659.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Nie znam się zupełnie na winzgrozach, ale na pewno powinieneś martwić się cześtotliwością tych komunikatów. Jak dla mnie to masz jakiś dziwny soft w systemie

Wojciech109
komentarz
komentarz
1 minutę temu, gavron7 napisał:

Nie znam się zupełnie na winzgrozach, ale na pewno powinieneś martwić się cześtotliwością tych komunikatów. Jak dla mnie to masz jakiś dziwny soft w systemie

W sensie że jakieś wirusy?

Niebieska
komentarz
komentarz

Przeskanuj komputer Malwarebytes i AdwCleanerem, usuń to co znajdą. 

Wojciech109
komentarz
komentarz

skanowałem adwcleanerem, próbną wersją malwarebytes i próbną wersją kaspersky i nic nie wykryły

Niebieska
komentarz
komentarz

Na pewno nie masz jakiegoś oprogramowania bądź gry z witaminką? 

Wojciech109
komentarz
komentarz

Pobrałem sobie w środę pirata gry metro exodus którego wykryło jako wirus więc od razu usunąłem

Z tym aktywowaniem to problem się nagle rozwiązał i nie pisze mi już nigdzie że system jest nieaktywowany za to pojawił się nowy problem. Pasek zadań w ogóle nie chce działać jak klikam na ikonę start ta nie reaguje. Wyszukiwanie też nie działa i raz wyskoczył mi taki błąd

20200216_165239.jpg

może powinienem zrobić logi FRST i tutaj wysłać?

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że ten wirus jednak zostawił coś po sobie, masz nauczkę na przyszłość. Zrob logi za pomocą programu FRST (zaznacz Addition i Shortcut) i daj tutaj. W Trybie Awaryjnym też masz ten problem? Piracka wersja czegokolwiek potrafi sprawić, że tracisz aktywację. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Wygląda na to, że ten wirus jednak zostawił coś po sobie, masz nauczkę na przyszłość. Zrob logi za pomocą programu FRST (zaznacz Addition i Shortcut) i daj tutaj. W Trybie Awaryjnym też masz ten problem? Piracka wersja czegokolwiek potrafi sprawić, że tracisz aktywację. 

Dziwne że objawy są widoczne dopiero teraz. Nie mogę otworzyć przeglądarki chrome a w uprawnieniach jest takie coś. Czy to znaczy że jakiś haker mi się wkradł do komputera?

20200216_172500.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Coś masz w systemie to na pewno. Masz drugiego kompa bądź inne źródło neta? Bo chodzi mi o to żebyś odłączył tego kompa od internetu i zobaczył co się stanie. A drugi komp się przyda by ściągnąć na nim FRST. Może @Twój_Anioł_Stróżcoś pomoże, doradzi. 

Wojciech109
komentarz
komentarz
9 minut temu, Niebieska napisał:

Coś masz w systemie to na pewno. Masz drugiego kompa bądź inne źródło neta? Bo chodzi mi o to żebyś odłączył tego kompa od internetu i zobaczył co się stanie. A drugi komp się przyda by ściągnąć na nim FRST. Może @Twój_Anioł_Stróżcoś pomoże, doradzi. 

Mam drugiego kompa ale już pobrałem wszystko bo Microsoft Edge działa. Więc daje logi tutaj

Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.