x-kom hosting

Który GF 8800GT 512MB ?

amateurwdk
komentarz
komentarz

Pewnie ze Galaxy! sam mi ja polecales, duzo dobrego o niej pozniej poczytalem. Zarobilem troche kasy i mam na GTS'a ale jak by cos to na 100%milem wziac Galaxy. A ten INNO3D domyslic sie mozna dlaczego tani :/

Gość
komentarz
komentarz
A ten INNO3D domyslic sie mozna dlaczego tani :/

Dlaczego?

Falcon - nie kupuj na iCompie, wysyłka idzie 3 tygodnie i są problemy z reklamacją :|

amateurwdk
komentarz
komentarz

Rozwazajac chociazby logicznie, jest dosc tani bo prawdopodobnie jest gorszy od innych. Ludzie na allegro sie na nia rzucili, ale tym bym sie nie sugerowal bo tam to biora Galaxy wersje suszare jak szaleni. Kwestia chociazby zaufania :PP PS. wersja poprzednia Inno3D 8800GT 512 potrafila w stresie osiagac do 90C i byla okrzyknieta mianem wyjca. Byc moze ta wersja jest lepsza, ale stawiam na sprawdzone! xD

falcon1984
komentarz
komentarz

No niby tak, byłem u kolegi i widziałem tego Galaxego w akcji i ma on w stresie 65-66C, więc to jest mit z grzaniem się wersji HP.

Karta od Galaxy sprawdzona i pewna, mnóstwo ludzi ją kupiło i problemów nie ma ale jednak trzeba za nią zabulić 560zł na apollo

Chciałem kartę w miarę tanio kupić, ale coś cena tej Galaxy od 2 tygodni nawet o zł nie spadła :/ (a trochę droga nadal jest)

amateurwdk
komentarz
komentarz

Mi znajomy mowil ze na jego kuzyna 8600 GTS od galaxy z chlodzeniem heatpipe OC jest miodzio.

Kosmoj
komentarz
komentarz

Jak dla mnie wyglada ok. Chodzenie ladnie sie prezentuje, ale nie wiem nic o podatnosci na O/C, jakie pamieci. Teoretycznie wiekszosc osob idzie w kierunku sprawdzonego rozwiazania, ale ja np. mam GPU Zotaca, i tez duzo osob odradzalo mi, ze to jakis no-name i ze beda problemy, ale jest ok. Jakbys widzial jakies testy i mozliwosci O/C i Cię zatysfakcjonuja to moim zdaniem na firme nie ma co patrzec.

Choc ja osobicie bez sprawdzonych pozytywnych opini balbym sie w ciemno brac (raz tak zrobilem, niby nie zaluje, ale jednak jakbys mial jakies problemy to bys nie byl szczesliwy, ze nie wziales Galaxy ).

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobra, przekonaliście mnie jednak. Wezmę Galaxego HP, ale w czerwcu dopiero bo teraz spory zapieprz na uczelni i nie mam czasu i tak :P

A w międzyczasie cena może spadnie trochę :D

amateurwdk
komentarz
komentarz

Widze, ze nie jestem sam czekajacy na obnizke cen w apollo :P

falcon1984
komentarz
komentarz

No to znowu odświeżymy bo ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie :D

Teraz mam takich kandydatów:

1) Galaxy

http://www.apollo.pl/store/show_detail/41934

+ Sprawdzona, cicha karta

- Cena, niekręcona fabrycznie, chłodzenie niezbyt dobre do O/C

2) TwinTech

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44044

+ Radiatorki, podkręcona

- Cena, nie wiem jak z głośnością (nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tej karcie)

3) Asus

http://www.apollo.pl/store/show_detail/40112

+ Cena (promocja), ciche, wydajne chłodzenie

- Brak odczytu temperatur

Kartę biorę za około miesiąc więc pewnie jak Galaxy stanieje to ją wezmę, ale co myślicie o tej trójce kandydatów, co byście brali na moim miejscu ? Ten TwinTech mi chodzi po głowie tylko za dużo niewiadomych jest ... :)

snip91
komentarz
komentarz

ASUS raczej odpada, bo odczyt temperatur kijowy.

TwinTech ma to chłodzenie nie wiadomo jak głośne. Ale to chyba jest Zalmanowskie, przynajmniej podobne.

Ja chyba brałbym Galaxy.

Gość
komentarz
komentarz

Twintech podobno głośnawy jest, ale karta warta uwagi.

Asus też może być (coś ostatnio czytałem, że można odczytywać temperatury inaczej, tylko nie wiem jak).

Galaxy może być, ale musisz zmienić chłodzenie jak będzie OC.

falcon1984
komentarz
komentarz

No właśnie, widzę że jednak Galaxy :) Tylko że to chyba jedyna karta 8800GT, które przez 2-3 ostatnie tygodnie praktycznie w ogóle nie staniała ... :(

Gość
komentarz
komentarz

A TwinTech podrożał o 55zł :( Ale co do jego głośności słyszałem, że puszczając wentyle na 7V jest cicho i temperatura wzrasta tylko o 1*.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
że puszczając wentyle na 7V jest cicho i temperatura wzrasta tylko o 1*.

7V zamiast ilu? 12V? Jeśli tak, to jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby temperatura rosła tylko o 1 stopień...

BlackRaven
komentarz
komentarz
Ale co do jego głośności słyszałem, że puszczając wentyle na 7V jest cicho i temperatura wzrasta tylko o 1*.

A jak coś takiego można zrobić? <_< No chyba że przepinając wtyczkę od zasilania wentyli do regulatora jakiegoś... Też się powoli przymierzam do zakupu lepszej grafiki, jednym z wymogów jest cisza... Może lepiej zamiast szukać grafiki z cichym chłodzeniem, wziąć z referencyjnym taniej i dokupić np. coś takiego:

Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2

lub takiego:

Auras Fridge

+ oczywiście jakiś wentylator (np. Fander z potencjometrem ;) )

Razem może wyjdzie nieco drożej niż kupno np. Asusa 8800GT Glaciator, ale napewno będzie cicho... Co o tym sądzicie?

falcon1984
komentarz
komentarz

Lepiej chyba kupić 8800GT od razu z dobrym chłodzeniem, Asus jest cichy i wydajny tylko problemy z odczytem temperatur ma ...

Gość
komentarz
komentarz
7V zamiast ilu? 12V? Jeśli tak, to jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby temperatura rosła tylko o 1 stopień...

Wypowiedz uzytkownika na egieldzie.

Może lepiej zamiast szukać grafiki z cichym chłodzeniem, wziąć z referencyjnym taniej i dokupić np. coś takiego:

Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2

Na pewno Accelero + Fander będzie wydajniejsze niż chłodzenia standardowe na kartach. A może dołożysz do 8800gts XFX za 630zł?

BlackRaven
komentarz
komentarz
Lepiej chyba kupić 8800GT od razu z dobrym chłodzeniem, Asus jest cichy i wydajny tylko problemy z odczytem temperatur ma ...

No właśnie, czyli odpada... <_< Zostaje Galaxy CM HP, no chyba że faktycznie jest sposób na wyciszenie tego Twintecha (szkoda że w wersji 8800GT nie dali chłodzenia z 9600GT XXT...).

Na pewno Accelero + Fander będzie wydajniejsze niż chłodzenia standardowe na kartach. A może dołożysz do 8800gts XFX za 630zł?

Jeśli faktycznie jest to ciche chłodzenie i tyle kosztuje, to napewno rozważę tą opcję :)

EDIT: Marecki, gdzie Ty znalazłeś tego XFX w tej cenie?

mis456
komentarz
komentarz
Jeśli faktycznie jest to ciche chłodzenie

napewno nie ejst ciche. ja bym brał jakiegoś 8800GT + AC S1 + fander i wtedy masz ciszę

Gość
komentarz
komentarz
Jeśli faktycznie jest to ciche chłodzenie i tyle kosztuje, to napewno rozważę tą opcję

Samo radiator jest cichy :D 0db. To będzie zależeć od głośności wentyla.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Chodziło mi o tego XFX'a 8800GTS za 630zł (?) ... Wiem co to chłodzenie pasywne...

Gość
komentarz
komentarz
EDIT: Marecki, gdzie Ty znalazłeś tego XFX w tej cenie?

Siedział 3 dni temu na esc.pl za 630zł.

Edit: Karta ma pamięci quimondy, niedobrze. http://www.legitreviews.com/article/610/2/

Edit2: Dzisiaj najtaniej w komputroniku za 650zł, w esc za 670zł.

falcon1984
komentarz
komentarz

Mój Boże :D TwinTech spadła o 50zł, obecna cena na apollo to 532zł :D

Kurde, a Galaxy dalej w miejscu stoi :(

amateurwdk
komentarz
komentarz

Nie wiem czy te ziomki z apollo czytaja to forum, ale odnosze wrazenie, ze interesujace mnie czesci podchodza nawet z cena w gore 0.o Jak na zlosc :D

BlackRaven
komentarz
komentarz

A może lepiej dołożyć 100zł do EVGA 8800GTS ?? Wie ktoś jak jest z głośnością chłodzenia tych GTS-ów?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.