x-kom hosting

Który GF 8800GT 512MB ?

falcon1984
utworzono
utworzono

Witam :)

Planuje wkrótce zakup dla siostrzeńca oraz dla siebie karty GF 8800GT 512MB

I tutaj spory dylemat w wyborze. Karta ma być cicha, dobrze chłodzona, średnich rozmiarów (niewielka buda) i mało awaryjna. Po wstępnym rozpoznaniu wyłoniłem następujących kandydatów:

1) Galaxy CoolerMaster HeatPipe

465.jpg

Zalety:

cisza

pamięci Samsunga

dobry O/C

Wady:

temperatury wysokie

2) Asus Glaciator

8800gt1gb2wh0.jpg

Zalety:

cisza

chłodno

Wady:

odczyt temperatur tylko z Asus Doctora

3) Gigabyte HeatPipe

8800gt_giga.jpg

Zalety:

bardzo krótka

dobrze chłodzi

Wady:

trzeba przy zakupie dopilnować żeby dostać pamięci Samsunga

głośne chłodzenie

4) Palit niebieski Zalman

small_palit1.jpg

Zalety:

cichy

wydajne chłodzenie

Wady:

trochę długa jest...

Dodam, że w moim przypadku, mogę zamontować obecne chłodzenie Zalman VF700-Cu na kupionej karcie, więc Gigabyte głośnego można jakby co zmienić albo grzejącego się Galaxego.

Napiszcie proszę co byście kupili bo ja już mam mętlik w głowie ... :lol:

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym kupił TwinTech 8800gt w apollo stoi po 555zł.

A teraz w kolejności podane karty przez ciebie:

1. Asus Glaciator

2. Palit ( tylko on ma plombę na chłodzeniu, więc raczej odpada)

3. Gigabyte

4. Galaxy CM HP

falcon1984
komentarz
komentarz

Coś wiadomo jak spisuje się na niej chłodzenie: czy jest ciche i jakie temperatury ?

WolfiK
komentarz
komentarz

Jeżeli zależy ci na ostrym OC to ten TwinTech wydaje być się bardzo atrakcyjny ale.. do najcichszych to on nie należy.

Osobicie gdybym kierował się OC to wziąłbym jeszcze palita.

W testowanym egzemplarzu TwinTecha temperatura w spoczynku wynosiła 51 stopni, pod obciążeniem 63 stopnie.

nokia
komentarz
komentarz

Ja bym stawiał na Palita albo GALAXY:)

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie zależy mi na O/C. Karta ma być przede wszystkim cicha, dobrze chłodzona i mało awaryjna. Tyle oczekuje :)

Gość
komentarz
komentarz

Na frazie piszą tak:

Ostatnia z prezentowanych kart - TwinTech 8800GT XT - i jej chłodzenie w akcji. Tu niestety podobnie jak w przypadku karty 9600GT XT chłodzenie podpięte do karty przy użyciu dwużyłowego kabla okazuje się być pozbawione jakiejkolwiek regulacji obrotów wentylatorów przez co hałas przez nie generowany jest niezmienny. Niestety w tym przypadku nie jest jednak bezgłośnie a wręcz przeciwnie - chłodzenie karty 8800GT XT okazuje się wyraźnie słyszalne co z pewnością może zaniepokoić miłośników cichych komputerów. W zamian za to otrzymujemy jednak bardzo przyzwoite temperatury rdzenia kształtujące się na poziomie ~63'C pod obciążeniem i ~51'C w spoczynku.

Więc jest słyszalne, zato karta fantastycznie się podkręca, 740mhz na rdzeniu bez zmiany napięcia, może dojdzie do 800mhz po zmianie napięcia w biosie.

Edit: dopiero teraz zauważylem(pisałem posta, musiałem jeszcze zresetować kompa bo się zawiesił :| ), że na OC ci nie zależy, w takim razie Asus Glaciator.

falcon1984
komentarz
komentarz

Dobra, trochę O/C to jednak bym pewnie chciał zrobić - powiedzmy, że zamontuje na karcie Zalmana VF700-Cu to wtedy wybór czy wezmę Galaxego czy TwinTecha to chyba mała różnica, bo oba świetnie się kręcą ?

Asus Glaciator fajny bo nic nie trzeba kombinować - można bez zmiany chłodzenia go używać, ale trochę droższy jest i trochę mnie zniechęcają te Asusowe odczyty temperatur jakimś tam Doctorem tylko :D

Ale na ten moment to odrzucam Palita i Gigabyte raczej ostatecznie i będę kombinował z Galaxym, TwinTechem i Asusem ... :)

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym raczej wybrał TwinTecha, skoro masz chłodzenie to zawsze możesz zmienić, a ten Zalman nawet cichy jest, a OC jest świetne.

Ewentualnością jest Asus, który też się bardzo dobrze kręci.

Galaxy bym raczej nie brał pod uwagę.

falcon1984
komentarz
komentarz

A co myślisz o zakupię 9600GT od TwinTecha ?

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44046

Jest cicha, dobrze chłodzi, krótka, w testach bardzo dobrze wypadła, wyniki w porównaniu do obecnego 7900GS dwu albo trzy krotnie wyższe, wydaje mi się że powinna mi wystarczyć spokojnie. Czy jednak dołożyć do 8800GT ?

WolfiK
komentarz
komentarz

Generalnie wybór jest bardzo trudny i już w tym momencie zależy od twoich preferencji. Osobiście odrzuciłbym Asusa z powodu kontroli temperatur- dla porządnego overclockera liczy się pomiar z kilku różnych źródeł, to dopiero daje ogólny zarys sytuacji. Nie ufałbm takiemu ,,doktorowi". To już niestety dla mnie dyskfalifikuje tą kartę. Galaxy czy TwinTech? Ten ostatni wydaje być się bezkokurencyjny jeżeli chodzi o OC. (jeżeli każdy egzemplarz podkręca się tak jak ten testowany, a słyszałe, że tak) natomiast zastanawia mnie sprawa jak jest z serwisowaniem karty. W przypadku Galaxy jest bezproblemowo natomiast w przypadku Gigabyte chodzą słuchy o olewaniu klienta. Nie wiem, ile w tym prawdy ale osobiście spotakałem się z odrzuconą gwarancją dla 7600GS Gigabyte. Ciekawe jak tutaj spisuje się TwinTech-bądź co bądź nownka na rynku.

Kosmoj
komentarz
komentarz

Warto dolozyc, bo wydajnosc jest duzo wieksza, wiec wystarczy na troche dluzej ;) z drugiej strony zaoszczedzone pieniadze mozna spozytkowac w inny sposob.

Ja osobiscie nie gram zbyt wiele (od czasu do czasu) wiec bralbym 9600 a zaoszczedzona kase zainwestowal w bukmacherke itp...;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Hmm... sprawa wygląda tak, że ja mam nieduża budę: Modecom Twins:

http://www.galaxy.com.pl/images/obudowa_mode_com_twins.jpg

i nie wiem czy mi wejdą te 8800GT bo one są dość długie a obecny 7900GS ma tylko kilka cm zapasu

Poza tym chce też kupić Seagate Barracuda 500 GB i troszkę kasy by się przydało zaoszczędzić. Oprócz tego nie gram znowu tak dużo a do obecnego procka E4300 chyba bardziej odpowiedni jest jednak 9600GT.

Kurde, sorki że tak du** truję ale już mam mętlik całkowity i nie wiem co robić :lol:

WolfiK
komentarz
komentarz

http://www.frazpc.pl/artykuly/590/Mocny/st.../XXT//8800GT/XT

Tu masz piękny teścik. Jak widać różnica jest dosyć wyraźna ale 9600GT XT +OC i tak jest niewiadygodnie mocną kartą, więc jeżeli niegrasz zbytnio to jak najbardziej polecam.

Gość
komentarz
komentarz
A co myślisz o zakupię 9600GT od TwinTecha ?

Ta wersja ma bardzo ciche, a co najważniejsze wydajne chłodzenie. Dobrze sie też podkręca i ma też szybkie kości pamieci (o ile się nie myle 0,8ns).

Oczywiście jest mniej wydajna od 8800gt, ale te 90zł bym dołożył do 8800gt.

WolfiK
komentarz
komentarz

Ten 9600GT XT o którym mówimy ma pamiątki o czasie dostępu 1.0ns. Ale to nie robi większej różnicy- świetna karta do OC.

nik156
komentarz
komentarz

Nie chce pisać nowego wiec się dołączę Co lepiej brać do gier bez oc http://allegro.pl/item356809579_twintech_8...e_630_1900.html

http://allegro.pl/item350449772_najwydajni...msung_wawa.html (nie patrzeć na szuszarę)

http://allegro.pl/item349621519_najlepsza_...40_1950mhz.html może ta lepszą jakie ona ma pamięci ??

http://allegro.pl/item356260277_evga_gefor..._dvi_pci_e.html

która jest najwydajniejsza możecie podać poklei od najlepszej do najgorszej ?

snip91
komentarz
komentarz

Falcon - na twoim miejscu wybrałbym 8800GTS od TwinTecha i zamontował mu twojego Zalmana. Kartę jeszcze sporo wykręcisz ;)

nik - najwydajniejszą kartą bez OC z podanych jest ten pierwszy TwinTech.

nik156
komentarz
komentarz

aha czyli brać tego TwinTech możecie mi dać coś jakiś test lub coś samej tej karty nie z innymi sama i ta firma to jakieś coś nowe ??

WolfiK
komentarz
komentarz

W temacie już jest link do testu. TwinTech to egzotyczna firma na polskim rynku ale start ma wspaniały.

falcon1984
komentarz
komentarz

A co złego jest w opcji Galaxy HP + zamontować mu mojego Zalmana ?

Jakoś nie mam do tego TwinTecha przekonania, nie podoba mi się też to zielone PCB :D A do Galaxy mam zaufanie, znana firma i zero problemów z gwarancją jakby co...

Galaxy ma poza tym pamięci Samsunga, świetny O/C, nie słyszałem o problemach lub awaryjności. Jakby mu dołożyć lepsze chłodzenie to moim zdaniem karciocha wypas ? Hmmm ? (na apollo 568zł tylko)

nik156
komentarz
komentarz

Nawet nie głupi pomysł ale jak z pamięciami zrobisz przecież tez się grzeją ? a możecie mi napisać która lepsza tak poklei

1-4

mi ten TwinTech nie Podoba brak radiatora na pamięciach i okrojona troszeczkę i ten zieleń :P tak myślę Galaxy ten co ja podałem (niech poszumi) co wy na to niech ktoś napisze którą do 580zł najwydajniejsza bez oc i po oc :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Pamięci można dokupić Pentagramy za 15 zł, a poza tym bez radiatorów też nie powinno nic się karcie złego stać. Mało która karta ma radiatory fabrycznie nakładane.

  • 3 tygodnie później...
falcon1984
komentarz
komentarz

Odświeżam temat bo znalazłem mega taniochę na allegro

http://allegro.pl/item362485873_promocja_i...nd_edition.html

Karta ma podobno ciche chłodzenie, na obrazku widać też radiatorki

Myślicie że warto to brać czy lepiej dołożyć do czegoś bardziej znanego ? :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.