x-kom hosting

Dziwny problem z Quad'em

swirek
komentarz
komentarz

Nie o wentyl na pamieciach tylko wentyl na radiatorach chipsetu mi chodzilo ;) na tym np co ma napisane gigabyte :) Jesli sie to bedzie grzalo to trza schlodzic...

Co do napiecia NB to sprobuj ctlr+F1 alo F2 nie pamietam jak sie wchodzilo do zaawansowanych ustawien :)

Sonido
komentarz
komentarz

CTRL+F1 zawsze wciskam i tam nie ma :P Tempa skoczyła o 2'C na mobo także jest spoko. Looknij jak możesz screeny wyżej w linku, może tam coś znajdziesz, bo ja nie widzę zmainy NB.

swirek
komentarz
komentarz

(G)MCH OverVoltage Control - to jest napiecie do NB :)

Sonido
komentarz
komentarz

Ok, w takim razie następnym razem podniosę o najmniejszą wartość. Orthos'a przechodzi bez problemu, lecz podczas jego wyłączania BlueScreen i czasami wcześniej bez kręcenia też się pojawiał, ale to napewno przez to, że płyta osadzona na starym systemie, bo nie chciało mi się nowego systemu stawiać zanim nie wymienię płyty na lepszą i karty.

Sonido
komentarz
komentarz

Za każdym podniesieniem FSB. Aktualnie puszczałem na 2845MHz na napięciu 1.248V i bez żadnego błędu. A u Ciebie def Vcore ile wynosi? Bo to można różnie przyjmować, bo w BIOSie czyta inne napięcie, w CPUz inne i e Everest też inne. Jakie masz nastawione np. w CPU-Z? Ja miałem na początku na auto to miałem 1.36V, ale zmieniłem docelowo na 1.3V (BIOS), ale CPU-Z pokazuje mi 1.25V i taka wartośc jest chyba standardowa, jeśli się mylę to popraw mnie. Masz Quad'a dłużej i wiesz napewno nieco więcej.

Lewy12
komentarz
komentarz

Sebasonido co ty jeszcze systemu nie wgrałeś nowego.Będziesz miał fajnie wyniki w 3dmarkach jak będzieśz testował u mnie jak wymieniłem procka to już mi system wariował i wykrywał tylko jeden rdzeń.

Sonido
komentarz
komentarz

Uuu nie wiedziałem, że tak się może dziać. Windowsa bez problemu mi ładowało więc myślałem, że to nic groźnego. W takim razie biorę się od razu za format. Chyba nie powinno być żadnych "niespodzianek".

swirek
komentarz
komentarz

No swiezy system to podstawa stary :) Myslalem ze od tego zaczales w ogole :) Koniecznie postaw nowy i krec na nowym :)

Sonido
komentarz
komentarz

Postawiony świeży system i narazie udało mi się dojśc do tego co widać na screenie. Oczywiście Orthos odpalony był w dwóch oknach, ale pokazane jedno, aby nie mniej miejsca zajęło.

http://www.speedyshare.com/183266708.html

Jak oceniacie, chyba nie jest najgorzej? 30min bez żadnego błędu i można kręcić dalej.

@edit 18:56

No i mam problem ze stabilnością przy 3.0GHz (333x9) przy napięciu 1.3500V(BIOS), w CPU-Z 1.3V. Zniżyłem dzielnik pamięci i memki chodziły na niecałych 800MHz, podnosiłem o +0.1V napięcie na NB i dalej to samo. Nie wiem co dalej robić: czy podnosić dalej napięcie na rdzeniu procka, dać +0.1V dla pamięci przy niższych taktach (poniżej 800) czy też podnieść jeszcze na NB.

Pomocy :mily:

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj najpierw z vNB, później katuj procesor napięciem.

Sonido
komentarz
komentarz

Ok poszło na 3.0GHz. Dałem napięcie w BIOSie na 1.35V (CPU-Z pokazuje 1.31V) i chodzi stabilnie. Jednak myślałem, że da się na niższym Vcore uzyskać taki rezultat.

Napięcie na NB można podnosić wyżej niż +0.1, 0.2V? Czy już wyższe będzie niebezpieczne?

swirek
komentarz
komentarz

Ok poszło na 3.0GHz. Dałem napięcie w BIOSie na 1.35V (CPU-Z pokazuje 1.31V) i chodzi stabilnie. Jednak myślałem, że da się na niższym Vcore uzyskać taki rezultat.
no niestety powyzej pewnego progu (granica plynna troche) podnoszenie napiecia daje coraz mniejsze efekty. Zeby uzyskac efekt tego co na poczatku dawalo podniesienie np o jedna wartosc, pozniej trezeba podniesc o dwie lub o trzy wartosci. I daje to coraz mniej wymierne korzysci... i wieksze temperatury.
Napięcie na NB można podnosić wyżej niż +0.1, 0.2V? Czy już wyższe będzie niebezpieczne?
Wyzej mozesz podniesc ale im mniej tym lepiej. Jesli chipset na +0,2V nie bedzie sie bardzo grzal to w czym problem? Jesli sie bedzie grzal to albo jakis nawiew, albo pasujesz z napieciem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.