x-kom hosting

Pierwsze podkręcanie i7-4790k

Vitkos
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało się podbić do 4.7Ghz na 1.260V odpaliłem kilka testów po 10 min i działa stabilnie, temperatury nadal nie przekraczają 80 stopni, więc jestem ciekaw jak to będzie na chłodzeniu wodnym. Jeszcze takie pytanko dot. napięć VCCIN - obecnie ustawione jest na auto, powinienem ustawić na sztywno? I jeśli tak to ile V

 

 

 

edit: wyłamał się w OCCT aż mi korki strzeliły xD podbiłem do 1.275 i testuje dalej

Edytowane przez Vitkos

539
komentarz
komentarz

Pierwsze:

Do 4.7 możesz potrzebować zwiększenia limitów napięcia w bios mobo inaczej przy testach moze Ci się komp najzwyczajniej wyłączać.

Tu masz na przykładzie haswella bardzo przydatny poradnik/artykuł:)

http://overclock.pl/articles/show/id/531,7,12,poradnik-oc

Drugie:

4.7 i 1.260V Vid to takiej gwiazdki chyba od Mikołaja nie będzie bo taki proc to moze z 2% tego co wyszło robi :) choć zdarzają się i takie prezenty :)

1.275V jak zrobi 4.7 to tez będzie git, choć większość tych cepów w 4.7 wchodzi na 1,3V Vid +

 

Dnia 24.12.2017 o 20:17, Vitkos napisał:

W środę poszukam w stacjonarkach tego chłodzenia Alphacool, a jak się nie uda znaleźć to zamówie z neta :P

Cuda Cuda, w stacjonarnym jak znajdziesz to daj znać, wyśle im kartkę na nowy rok z gratulacjami fajnej oferty :)

9 godzin temu, Vitkos napisał:

więc jestem ciekaw jak to będzie na chłodzeniu wodnym.

Cudów nie będzie , ale będzie chłodniej :) nie martw się na zapas nie zamrozisz CPU :)

9 godzin temu, Vitkos napisał:

Jeszcze takie pytanko dot. napięć VCCIN - obecnie ustawione jest na auto, powinienem ustawić na sztywno? I jeśli tak to ile V

Póki jest stabilnie nie warto ruszać:)

  • Dobra wypowiedź 1
Vitkos
komentarz
komentarz

30 minut OCCT na 1.285V bez bluescreenów/freezów, ale niestety temperatura dobiła do 86 stopni. Jak już wymienię chłodzenie to będę kombinować dalej, póki co zostaję przy 4.6Ghz różnice w grach i tak zauważalne, więc nie ma co kombinować bo przekombinuję i będzie rozpacz :D

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie słyszałem ,żeby ktoś ubił haswella na 1.285V Vid ale faktycznie lepiej trzymać się schematu gdzie chłodny Cep-szczesliwy Cep :)

Jak w OCCT cpu test idziesz w 86 stopni to wszelkie testery z AVX sobie odpuść bo  mogą polecieć ponad 100 co rzeczywiście komfortowe już nie jest :)

To co Ci mogę jeszcze powiedzieć o moich doświadczeniach z AIO.

Pompa na 100% wentyle pod złącze mobasa PWM, jak do tej pory takie ustawienia przyniosły mi same korzyści, a jak kombinowałem z obniżeniem pracy pompy to rożnie to bywało.

Powiem Ci ,że nie to żeby przez jakąś złość, ale tak trochę Ci zazdroszczę tego AIO :) Masz sporo szczęścia trafiła Ci się fajna sztuka i7 a teraz jeszcze dołożysz nietuzinkowe chłodzenie, nic tylko cieszyć się tym setem, czego Ci szczerze życzę :)

 

Jak już będziesz miał to cudo wrzuć mi zdjęcia samej montażówki gdyż jak już Ci wiadomo ja i tak będę kombinował z chłodzeniem na golasa i trzeba się będzie temu bliżej przyjrzeć :)

2 godziny temu, Vitkos napisał:

30 minut OCCT

OCCT niestety ale nie jest ostateczną wyrocznią czy cep jest stabilny czy nie :) ale i tak gratuluję, to co piszesz wróży fajnie Twojemu OC :)

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Vitkos
komentarz
komentarz

Wybieram się właśnie na miasto i popatrzę po tych chłodzeniach. Jak się nie uda, to zamawiam z neta :D

Zdjęcia wrzucę na pewno :P

539
komentarz
komentarz

Gdybyś mieszkał w Moskwie to stawiam ,ze mógłbyś kupić to chłodzenie wychodząc na miasto, w naszym kraju stawiam ,ze stacjonarnie na półce możesz znaleźć  wiatraczek z radiatorem za 100 - 200 PLN. 

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)
49 minut temu, 539 napisał:

Gdybyś mieszkał w Moskwie to stawiam ,ze mógłbyś kupić to chłodzenie wychodząc na miasto, w naszym kraju stawiam ,ze stacjonarnie na półce możesz znaleźć  wiatraczek z radiatorem za 100 - 200 PLN. 

Nie zdziwiłbym się gdyby nawet coś z tego budżetu byłoby dostępne na zamówienie. Półtora roku temu w zasięgu 50 kilometrów w dwóch średniej wielkości miastach i jednym mniejszym nie znalazłem żadnej płyty pod LGA1150 :D A od jednego ze sprzedających usłyszałem: Ale po co mam mieć to na miejscu, żeby traciło na wartości? Skoro mogę mieć to na następny dzień.

Edytowane przez szynszyl1337
539
komentarz
komentarz

Widzisz i tu powstaje odwieczny dylemat, kto tak naprawdę kreuje rynek produktowy? Bledem jest rozumowanie ,iż przywilej ten należy wyłącznie do konsumenta, sprzedający nie posiadając określonego asortymentu skazuje się często na utratę potencjalnego rynku zbytu. Oczywiście ważna jest równowaga między tym co konsument moze przyjąć, a co sprzedawca zaoferować. Rynek hardware to nie lekki kawałek chleba, lecz patrząc na to z innej strony kupujący bardzo często ogranicza się w swoim wyborze do oferty sprzedawcy-oczywiście to nie jest reguła. O ile szybko tracący na wartości produkt to nie najlepsza inwestycja sprzedawcy w swój target magazynowy o tyle produkty z" dłuższą datą przydatności" to już kwestia bardziej złożona. Rozumiem ,ze sprzedawca boi się szybkiej dezaktualizacji ceny, ale jednocześnie boi się inwestować w cokolwiek co wykracza poza określony schemat targetu.

Posiadanie droższej wersji chłodzenia czy też np obudowy komputowej nie należy do specjalnego ryzyka utraty wartości tego hardware, choć nie zawsze (promocje czarne piątki etc..wolny rynek :) )  Najlepiej zarobić ,żeby się nie narobić a jeszcze lepiej sprzedać żeby nie inwestować być moze nie jest najlepszym wyborem. Na szczęście rynek nie znosi próżni i jak jeden nie ma bo się boi albo nie chce szybko znajduje się drugi co ma i chętnie sprzeda :)

Jak ktoś szuka to i znaleźć moze, czego inni nie mają :) np:

https://siliconlottery.com/

http://www.caselabs-store.com/

https://www.angela.pl/index.php

itd itp..... i trzeba się cieszyć a i korzystać do woli, bo wolność wyboru to wolność istnienia :)

Dnia 28.12.2017 o 01:42, szynszyl1337 napisał:

Skoro mogę mieć to na następny dzień.

A to znasz...Jutro to będzie futro :)

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Vitkos
komentarz
komentarz

Siemka ponownie. Chłodzenie wodne dojdzie do mnie we wtorek i w ten sam dzień znajomy mi je zamontuje, więc zrobię kilka fotek i wam podeślę :D jestem już na GTXie 1060 którego też trochę podkręciłem. Zastanawiam się czy mój zasilacz sprosta nowemu chłodzeniu i uciągnie cały sprzęt po OC: XFX 550W da rade?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat we wtorek mnie nie będzie na forum, przeczytam zatem w środę co tam majstrowałeś :).

Jak wygląda chłodzenie to ja wiem, zrób mi footo montazówki :)

Toć jedna stara kuma mi mówiła co by zasilacz do komputyra kupywać seasonic albo super flower.

Tako jako do mnie rzecze i tako jako żem uczynił seasonica platinium kupił, i łot tamtej pory ni raz już o zasilaniu kumputra nie myślaoł :) 

A co sie o XFX rozchodzi tom ino słyszoł ,ze złe ni som, alem ni jednygo w kumptrze ni mioł.

Ta somo bako do mnie rzecze co by paminci do komptra g.skill kupywac, karto graficzno łod inno3d.

Tak żem kumy posłuchoł a ani rozu od tamta pora mi siok sam kuputer nie zdupcył.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jaki model XFX'a posiadasz?

Nie jestem pewien czy wszystkie, ale zasilacze XFX'a bazowały na seasonicu

  • Dobra wypowiedź 1
Vitkos
komentarz
komentarz (edytowane)

XFX XTR 550 80 plus gold w pełni modularny

 

@539 aleś gwarą polecioł to nimom pytań

Edytowane przez Vitkos
539
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Vitkos napisał:

XFX XTR 550 80 plus gold w pełni modularny

Brzmi groźnie :)

Jak tak czasem patrze to zdarzają się w pełni modularne konstrukcje , ale leciwe (człowiek bierze do reki to nie wazy nawet tyle co torba mąki , co to ja człowiek targa ze sklepu pilnie bo żona akurat będzie piekła) oraz takie nie modularne ale za to wzbudzające zaufanie, pod względem budowy, zabezpieczeń i sygnowane marka dobrego producenta.

Ja bym wolał dobry z kablami na stałe, jak mniej dobry z kablami odpinanymi.

Tak czy siak Ciebie to nie dotyczy bo XFX to porządna marka, choć jak szynszyl wspomniał (nie jest to rzadkość) bywają budowane na bazie seasonic.

Tak samo jest z super flower, siedzi on w nie jednym uznanym zasilaczu brandowanym przez xxx producenta,

Mnie pociągają super flower z serii Leadex, fajne sprzęty.

Mój Misio: ( widzę ,ze już niedostępny)
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-660w-ss-660xp2-573136/

super flower:

 

p.s w moim wentylator włącza  się tylko jak musi, a jak już się włączy to i tak wentyl Sanyo Denki chodzi bardzo kulturalnie :)

  • Super 1
Vitkos
komentarz
komentarz
44 minuty temu, 539 napisał:

Brzmi groźnie :)

 

 

:D

 

Ten zasilacz jest już ze mną od 2 lat i nigdy nie słyszałem żadnego "terkotania" na co skarżą się niektóre osoby, jeden z lepszych jakie miałem, bo zdarzały się "wybuchy" z tych tańszych, tzw. black-listed. NVM. W kalkulatorze PSU wyszło, że cały zestaw powinien zużywać maksymalnie 505W więc zostaje niby te 45W zapasu. Oby utrzymał to wszystko, bo 650W mógłbym kupić dopiero pod koniec lutego :niepewny:

539
komentarz
komentarz

Kalkulator kalkulatorem a jak niektórzy mówią życie  to życie.

Gdybyś zmieniał PSU to nie celuj w 650, powiem tak gdybym kupując mojego seasonica miał wolny budżet wziąłbym coś mocniejszego, bo co chwile coś mi wpada do głowy, i w końcu nastanie ten moment gdy zmienię konfig ,a z tak zacnym Psu nie chwiałbym się rozstawać.(a wiem ,ze będzie trzeba ;()

Dziś gdybym miał barć to albo seasonic 1000 platinium albo super flower platinium Leadex tej samej mocy.

Na inne nawet nie patrze, choć w moim domu to moja żona ubiła zasilacz (i to z takich nie najtańszych) xxx godzinnym renderem  :) Kolega seasonic jak do tej pory nawet nie piuknął :)

8 godzin temu, Vitkos napisał:

@539 aleś gwarą polecioł to nimom pytań

Ni mom pisza siech odzielnie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.