539

Użytkownik
 • Zawartość

  2368
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana 539 w Rankingu w dniu 11 Listopad 2014

539 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

O 539

Ostatnie wizyty

12393 wyświetleń profilu
 1. Chyba trochę błądzisz i na dziś działasz nieco po omacku. Zleć to OC jakiemuś overclockerowi moze niech on się pobawi. Ja tez myślałem ze mój proc ma limit na 4.6 a okazało się to niezgodne z prawdą. U mnie należało podnieść limity zasilania i wszystko zaczęło działać.. Jak jest z Twoim konfigiem tego nie wiem. Szukaj na forach dla Overclockerów, pytaj, czytaj.
 2. Motywowanie pracowników

  Systemy motywacyjne ...:) To już nie wystarczy motywacja finansowa. Czego to już ludzie nie wymyślą ,żeby jak najmniej innym płacić W ramach motywowania pracownika pracodawca mógłby np recytować podwładnym dzieła klasyków literatury w przerwie śniadaniowej, gdy tylko znajdzie się jakiś spec od systemów motywacji, który sprawi ,ze pracodawca uwierzy w takie metody to pewnie nie jeden gotów będzie wdrożyć do swej firmy takie innowacje bo przecież to czysta oszczędność. Minimalna krajowa plus niekończącą się czara poetycka na 100% zmotywują pracownika do pracy za psi grosz.:) Można tez próbować wmawiać ludziom ,ze są częścią czegoś wielkiego, czegoś niezwyczajnego ,a to ze prezesi i spółka spędzają wakacje na Mauritiusie , zaś pracownik na działce u teściów nie powinno stanowić kości niezgody w byciu wyróżnionym pracownikiem- częścią czegoś nad wyraz elitarnego i unikalnego. Można pokusić się o budowanie nastroju lukratywnej przyszłości na zasadzie..pewnego dnia............. Pewnego dnia jak zdobędziemy Moskwę będę mógł Wam lepiej płacić I tak można zdobywać latami I tak powstaje swoiste błędne kolo, nowe cuda motywacji po to by nie płacić więcej ludziom rodzą specjalistów w pracowaniu tak aby się przez przypadek nie przepracować. A przecież to takie proste, jest kasa jest robota, dobra robota to dobra kasa, choć oczywiście nie jest to reguła działająca na 100%. Można zatem spotkać i pracodawcę który gotów recytować dzieła Szekspira byle by nie płacić i dobrze opłacanego pracownika, który ma w d... jakość swojej pracy. Życie
 3. Niektórych, zwłaszcza tych co dopiero zaczynają monitorować prace swoich komputerów zastanawia niejednokrotnie dlaczego temperatury maksymalne dla poszczególnych rdzeni fizycznych ich procesorów różnią się od siebie. Wynika to z wielu czynników, specyfikacji/budowy procesora, tolerancji błędu czujników temp rdzeni procesora, nierówności IHS, nierówności podstawy bloku/radiatora schładzacza procesora, sposobu aplikacji pasty termoprzewodzacej. I tak w normalnym użytkowaniu jak i testach syntetycznych różnica pomiędzy najgorętszym, a najzimniejszym rdzeniem dla procesorów takich jak choćby haswell czy skylake sięgająca 10 stopni Celsjusza nie jest niczym niezwykłym jak i niespotykanym. Korci mnie aby sprawdzić jak będzie wyglądać sytuacja gdy na goły rdzeń CPU zastosujemy idealnie wyszlifowany na lustro blok chłodzenia wodnego, montowany z symetrycznym /idealnym dociskiem rdzeń- blok. O ile wiem komu zlecić profesjonalne wypolerowanie bloku o tyle ultra precyzyjny system montażowy to dopiero świeżo zrodzony pomysł. Porównanie uzyskanych różnic w temperaturach rdzeni miedzy procesorem z oryginalnym IHS i niemodyfikowanym blokiem vs wersja przerobiona moze być ciekawe. Cóż dla ciekawości swojej i Waszej zrobiłem ten sam test OCCT dwukrotnie w tych samych warunkach uzyskując inne wartości dla temperatur rdzeni CPU. No i proszę:
 4. Ustawiałeś limity mocy??? w platformach haswella to pomagało U mnie tak było przy wyższym OC jednak nie bawiłem się osobiście w OC Twojego procka to i tylko snuje luźne przypuszczenia.
 5. Temperatury

  Oj Panowie. Rożnica w haswellach 10 stopni między najgorętszym a najzimniejszym rdzeniem nie jest niczym nadzwyczajnym. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę testy syntetyczne. Oryginalny, niemodyfikowany haswell moze posiadać nierówności na IHS, takie same nierówności moze posiadać blok chłodzenia. Mój i74790K przed modyfikacjami tez nie należał do chłodnych CPU. Dziś CPU chłodzony jest na goły rdzeń, z pominięciem IHS za pośrednictwem AIO Kraken x61. Zdecydowałem się na takie zabieg moda ze względu na to , iż mój cep osiągał wysokie temperatury pracy po podkręceniu, przed kręceniem tez do chłodnych nie należał. Udało mi się zbić temperatury i podkręcić procesor. Nie zachęcam do modowania CPU jedynie informuje, na co zdecydowałem się osobiście. Mimo , iż teraz mam cpu bez IHS różnica temperatur między rdzeniami tez potrafi sięgnąć 8-10 stopni. Czy to wina bloku krakena/? nie wiem, jakoś z tym żyję. Może więc to sama specyfikacja procesora sprawia , iż jest właśnie tak??? Jako żywy dowód screen z OCCT gdzie rdzenie nie idą z temperaturami równo jak po sznurku Ja widać VID ustawiony na 1.308V co daje Vcore 1.332V, więc nie mało jak na tą generacje procesorów. W grach na tych taktach AIO trzyma tempy 60 -65 stopni za wyjątkiem BF1 multi gdzie zdarza się 68 a nawet 70+ stopni w cieplejsze dni. jednak wciąż są to temperatury , który nie wzbudzają we mnie szczególnej chęci do wymiany chłodzenia na wydajniejsze. Na custom LC przyjdzie czas ze zmianą konfigu. Niestety ale wchodząc na 4.8 i 4.9 potrzebuje wyższego Vcore i Kraken przestaje sobie dawać z takimi taktami radę. Co prawda w BF1 grając na 4.9 z Vcore powyżej 1.4V nie osiągałem więcej jak 80 stopni, jednak chłodzenie potrzebuje wtedy wentyli odkręconych powyżej 1200RPM a to już rodzi szum. Na co dzień z 4.7 moje wentyle na Krakenie pracują na poziomie 850 RPM. Cisza i spokój, więc AIO się sprawdza
 6. Żarty żartami lecz obyś nigdy nie doczekał czasu gdy brak Ci będzie kogoś bliskiego.
 7. Cała więc nadzieja w Twoich bliskich, mam nadzieje że Cie skutecznie odepną od tego elektronicznego zabójcy czasu. Zycie czeka, realne nie wirtualne
 8. Dożyjesz, zakonserwujesz się przed kompem jak grzyb, obrośniesz mchem, nic Cie nie ruszy:)
 9. Za lat xxx wspomnicie moja słowa Towarzyszu administratorze
 10. No co Ty......ten czas to jest ten, właśnie ten moment. Najpiękniejsze chwile zauroczenia, żywe, spontaniczne odczucia, a do tego młodość siły, brak ograniczeń spowodowanych wiekiem. Dzikie wakacje na łonie przyrody, dziewczyna, namiot, ognisko, spokój, cisza i zauroczenie. Gdybym dziś spróbował, o ile znalazłbym chętną ku takiej przygodzie po tygodniu bym padł, a w Twoim wieku....Od maja do połowy września Tego się nie da nadrobić, przywrócić. Pisać na forum można na rencie jak ktoś szczęśliwie doczeka ,a delikatne, zmysłowe lica Twoich rówieśniczek można utracić bezpowrotnie, potem będą już tylko straconym, niespełnionym wspomnieniem. Wielka szkoda.
 11. Widzisz, a w koleżankę mógłbyś się patrzeć bez robienia sobie przerw , to się nazywa zapatrzenie
 12. Oczy Cie bolą bo godzinami ślęczysz na forum, tu odpiszesz tam poczytasz i tak dzień po dniu. Gdybyś tyle samo czasu poświecił na wpatrywanie się w miłą koleżankę w podobnym- młodzieńczym wieku jest szansa ,ze nie dostąpiłbyś wspomnianych dolegliwości , co więcej nie wiadomo jak by się to przyglądanie mogło rozwinąć:) Co do monitora: to mnie urzekła taka idea monitora do giercowania, choć widzę i inne zalety.
 13. Tak. Żeby iść dalej musiałbym zmienić bios na taki z odblokowaną opcją zmiany napięcia. Nigdy się w to nie bawiłem więc odpuściłem. Z nowym konfigiem przyjdzie czas na nowe GPU póki co BF1 śmiga.:) Coraz mi bliżej do zakrzywionego monitora, oglądałem samsunga CF791....:)
 14. Dysk SSD 512

  Kawał solidnego sprzętu. Mam starszą wersję samsunga ssd na pcie oraz "standardowego" samsunga ssd pro jako drugi dysk ssd. Nie narzekam.
 15. Bardzo ładnie wygląda laminat i wzornictwo tego mobasa. Mimo , iż na ten czas nie spieszno mi do zmiany platformy na AMD bardzo było fajnie przeczytać to co zamieściłeś Jestem również ciekaw czy Supermicro pokusi się o mobasy pod nowe AMD, pod "cywilne" Intele zrobili bowiem płyty.