x-kom hosting

Brak internetu po kablu...

SeeJ
komentarz
komentarz

Puściłem jeszcze raz skanowanie i pokazało że nie ma już zagrożenia :niepewny: 

Teraz, politolog napisał:

Kombinuj dalej . 

Czy może karta coś szwankuje? Dobrze by było gdybym kupił jakąś na PCIe i zobaczył jak tam reaguje, czy będzie internet czy go nie bedzię. Co o tym myślisz?

politolog
komentarz
komentarz

Możesz inaczej . O ile masz dodatkowy dysk twardy ,( Zainstalować np Ubuntu ) 

SeeJ
komentarz
komentarz
4 minuty temu, politolog napisał:

Możesz inaczej . O ile masz dodatkowy dysk twardy ,( Zainstalować np Ubuntu ) 

generalnie w tej chwili posiadam 3 dyski:

1. Transcend SSD370 128GB 

2. WD blue 500gb

3. MAXTOR STM 3250820AS (jakiś stary dysk o pojemności 250 gb, głównie to malo uzywanych gier i nie potrzebujacych szybkiego dostepu programow (ts3 itp) )

A co to dokładnie jest ten ubuntu i dlaczego akurat potrzebny jest dodatkowy dysk?

Gdzieś słyszałem ubuntu ale że to coś z systemem tylko nie wiem czy o tym samym mówimy.

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, SeeJ napisał:

A co to dokładnie jest ten ubuntu i dlaczego akurat potrzebny jest dodatkowy dysk?

Dystrybucja Linuxa . http://ubuntu.pl/o-ubuntu/

SeeJ
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

Dystrybucja Linuxa . http://ubuntu.pl/o-ubuntu/

No ok, ale jak by mi to miało pomóc? To już wolę powrócić do win7 jeżeli ma to sens bo czarny jestem jeżeli chodzi o ubuntu.

politolog
komentarz
komentarz

To mam inną propozycję załóż Temat w dziale Bezpieczeństwo i zrób logi . Zanim zaczniesz przywracać system . 

SeeJ
komentarz
komentarz
2 minuty temu, politolog napisał:

To mam inną propozycję załóż Temat w dziale Bezpieczeństwo i zrób logi . Zanim zaczniesz przywracać system . 

Czyli generalnie umarł w butach i instalować win 7 ew. przywracać w ustawieniach do momentu zainstalowania win10? A powiesz jak takie logi zrobić? Niezbyt rozeznany jestem w tych sprawach.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściągnij nowy sterownik LAN z tej strony: https://www.msi.com/Motherboard/support/Z97-GAMING-3.html#down-driver&Win10 64

Wpierw ściągnij sam sterownik (driver only), zainstaluj i uruchom ponownie kompa.

 

Ten Killer to najprawdopodobniej Atheros AR8161. Niestety, producent nie ma sterownika Windows 10 dla tego urządzenia.

 

Jak dalej nic, spróbuj tej porady ze strony Microsoftu:

Cytuj

Otwórz linię poleceń i wpisz serię komend:

netsh int ip reset all

netsh winsock reset catalog

netsh interface tcp set global autotuninglevel = disabled

 

Następnie zresetuj komputer poleceniem:

shutdown -r

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/ethernet-not-stable-since-win-10-upgrade/a1c7c3ff-7fb4-493f-9b6f-57e551ca820d

mazi988
komentarz
komentarz

Sprawdz kabel czy nie jest gdzies uszkodzony na wtykach. Sprawdz na innym kablu . Spradz komputer programem awd cleaner.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
SeeJ
komentarz
komentarz (edytowane)
13 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Ściągnij nowy sterownik LAN z tej strony: https://www.msi.com/Motherboard/support/Z97-GAMING-3.html#down-driver&Win10 64

Wpierw ściągnij sam sterownik (driver only), zainstaluj i uruchom ponownie kompa.

 

Ten Killer to najprawdopodobniej Atheros AR8161. Niestety, producent nie ma sterownika Windows 10 dla tego urządzenia.

 

Jak dalej nic, spróbuj tej porady ze strony Microsoftu:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/ethernet-not-stable-since-win-10-upgrade/a1c7c3ff-7fb4-493f-9b6f-57e551ca820d

Niestety po przeinstalowaniu któryś set z kolei sterowników dalej nie działa, zastosowałem porady ze strony Microsoftu i też nic. Zastosowałem się do rady kolegi niżej i przeskanowałem komputer tym programem, również nic nie wykryło

 

9 godzin temu, mazi988 napisał:

Sprawdz kabel czy nie jest gdzies uszkodzony na wtykach. Sprawdz na innym kablu . Spradz komputer programem awd cleaner.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Kabel na wtykach wygląda ok. wszystkie są na miejscu. Jakieś nowe pomysły? Zastanawiałem się nad powrotem do win7, ale nie wiem czy jest sens, oraz boję się bo już nie jest wspierany przez Microsoft .

EDIT: Nie wiem czy jest sens sprawdzać innym kablem bo nie posiadam takowego, niestety musiałbym się zaopatrzyć w kabel o długości ok. 15 metrów ponieważ poprowadzony jest przy ścianie.

@MasterYoghourt @politolog Spróbować może wsadzić płytę i instalować od nowa całego windowsa 10? Może to coś pomoże? 

Czy po formacie musze ponownie robic OC procesora?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Stawiam na to, że to problem ze sterownikiem w Windows 10. Spróbuj z Windows 8.1.

SeeJ
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Stawiam na to, że to problem ze sterownikiem w Windows 10. Spróbuj z Windows 8.1.

Czyli co, pobrać sterowniki znowu, ale dla win 8.1? 

 

Pobrałem i dalej nic, wersja 8.1, 8 i 7 i żaden sterownik w wersji x64 nie działa

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chodzi o to, żebyś zainstalował Windows 8.1.

SeeJ
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Chodzi o to, żebyś zainstalował Windows 8.1.

Musiałbym szukać pirata, bo posiadam oryginalny klucz tylko do win10 :/ 

Dodatkowo powiem że zainstalowałem win 7 i problem był ten sam, więc wydaje mi się że to wina karty/kabla/liveboxa bo na win7 zainstalowałem sterowniki i dalej miałem ten sam problem. 

P.S Ponownie zainstalowałem win10.

Dodam jeszcze że do liveboxa jest podłączony jeszcze jeden komputer, który stoi centralnie obok liveboxa, a tam internet jest, jest podłączony do 4 gniazda, a na nim internet działa normalnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, SeeJ napisał:

Dodam jeszcze że do liveboxa jest podłączony jeszcze jeden komputer, który stoi centralnie obok liveboxa, a tam internet jest, jest podłączony do 4 gniazda, a na nim internet działa normalnie.

 

Przenieś kompa i podłącz go zamiast tego co działa. Upewnisz się czy kabel jest dobry, zgodnie z tym co mówił kolega @mazi988

SeeJ
komentarz
komentarz
1 minutę temu, MasterYoghourt napisał:

 

Przenieś kompa i podłącz go zamiast tego co działa. Upewnisz się czy kabel jest dobry, zgodnie z tym co mówił kolega @mazi988

Z tym może być problem, ponieważ muszę poszukać jakiegoś innego kabla, czy mam w domu :) jak znajdę to zobaczę i podłączę.

mazi988
komentarz
komentarz
Z tym może być problem, ponieważ muszę poszukać jakiegoś innego kabla, czy mam w domu  jak znajdę to zobaczę i podłączę.


To moze kolega ma twoj jakis pożyczyć. Te kable normalnie sie walaja u każdego.
Albo moze ktos ma stata karte wlan na pci albo na usb,tez mozesz zapytać. Instalacja systemu tu raczej nic nie pomoże. Wyglada na to ze karta mogla sie uszkodzić. Ale zawsze najlepiej wykluczyć najprostsze sposoby niż teraz męczyć sie z instalacją windowsa,ktora moze sie okazać nie konieczna...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

SeeJ
komentarz
komentarz
52 minuty temu, MasterYoghourt napisał:

 

Przenieś kompa i podłącz go zamiast tego co działa. Upewnisz się czy kabel jest dobry, zgodnie z tym co mówił kolega @mazi988

Nie wiem czy po prostu szczęście czy masz racje, ale najwidoczniej kupie nowy kabel.

16 minut temu, mazi988 napisał:

 


To moze kolega ma twoj jakis pożyczyć. Te kable normalnie sie walaja u każdego.
Albo moze ktos ma stata karte wlan na pci albo na usb,tez mozesz zapytać. Instalacja systemu tu raczej nic nie pomoże. Wyglada na to ze karta mogla sie uszkodzić. Ale zawsze najlepiej wykluczyć najprostsze sposoby niż teraz męczyć sie z instalacją windowsa,ktora moze sie okazać nie konieczna...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Już ogarnąłem kabel i najwidoczniej to jego wina :)

 

Teraz zamówię kabel do sklepu i jak tylko przyjdzie i podłącze to dam znać czy działa normalnie wszystko :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Po prostu byłeś pewny, że wizualnie dobrze wyglądający kabel nie może być wadliwy. A podziękowania kieruj do kolegi @mazi988

SeeJ
komentarz
komentarz
18 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Po prostu byłeś pewny, że wizualnie dobrze wyglądający kabel nie może być wadliwy. A podziękowania kieruj do kolegi @mazi988

Tak, masz racje, wizualnie kabel był ok, a dodatkowo fakt że pokazywało że jest podłączony zmylił mnie że nie mógł się uszkodzić bo raczej by pokazywało że nic nie jest podłączone, no ale jak sie okazało- myliłem się. @mazi988 Serdeczne dzięki za pomoc. @MasterYoghourt oraz @politolog również :) 

mazi988
komentarz
komentarz
Tak, masz racje, wizualnie kabel był ok, a dodatkowo fakt że pokazywało że jest podłączony zmylił mnie że nie mógł się uszkodzić bo raczej by pokazywało że nic nie jest podłączone, no ale jak sie okazało- myliłem się. [mention=216840]mazi988[/mention] Serdeczne dzięki za pomoc. [mention=132368]MasterYoghourt[/mention] oraz [mention=127351]politolog[/mention] również  

Nie ma sprawy. Trzeba sobie pomagać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.