x-kom hosting

Brak internetu po kablu...

SeeJ
utworzono
utworzono

Cały czas korzystam z internetu po kablu (pc<--->livebox) i nagle któregoś dnia internet zniknął. Myślałem że to wina liveboxa, więc go zresetowałem, ale to nie pomogło. Teraz ikonka pokazuje że mam połączenie z internetem, ale mimo to nic się nie ładuje, a innym razem po prostu nagle wraca lub w którymś momencie znika, jest to uciążliwe podczas gdy akurat prowadzę rozgrywkę w jakiejś grze :/ Dodam że posiadam płytę główną msi z97 gaming 3 z kartą sieciową Ethernet killer e2200, Bawiłem się już w instalowanie nowych sterowników itp, zmienianie adresow DNS z automatycznych na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 oraz te preferowane ze strony liveboxa, mimo to nic, dalej nie działa. Aktualnie korzystam z ustawień dns 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i na dzień dzisiejszy po włączeniu komputera internetu nie było, zresetowałem komputer 2x i wkońcu się pojawił, był przez ok. 5h i znowu znikł, reset komputera i dalej nic i nagle w którymś momencie znowu się pojawił. Teraz zapytanie do speców: Czego to jest wina? Kabla? Karty? Liveboxa? Bardzo bym prosił o szybką pomoc!

politolog
komentarz
komentarz

Zrób screena z ipconfig/all i wrzuć tutaj . 

SeeJ
komentarz
komentarz
38 minut temu, politolog napisał:

Zrób screena z ipconfig/all i wrzuć tutaj . 

58e28d931de1a_cmdcfgip.thumb.png.126ba9d01f263fd9c4ee36d54451c3fe.png

politolog
komentarz
komentarz

Puść PING do google.pl i wynik także wrzuć tutaj . 

SeeJ
komentarz
komentarz
28 minut temu, politolog napisał:

Puść PING do google.pl i wynik także wrzuć tutaj . 

O to ci chodziło? 

xd.png

Jeszcze takie coś, jeżeli o to chodzi! :)

xd1.png

politolog
komentarz
komentarz

Jest internet w tym komputerze . Jak masz Avasta to go usuń , trzeba sprawdzić Firewalla itd . 

SeeJ
komentarz
komentarz

Tak jest internet, to jest z teraz screen, ale chodzi mi o to ze jutro jak włącze ponownie komputer to znowu nie bedzie internetu, albo sytuacja z wczoraj ze zaraz znowu nie bedzie internetu

Na tym polega moj problem że raz jest a raz nie ma 

 

Godzinę temu, politolog napisał:

Jest internet w tym komputerze . Jak masz Avasta to go usuń , trzeba sprawdzić Firewalla itd . 

A co dokładniej sprawdzić i jak? 

P.S na pasku na chwilę pokazało ze kabel sieciowy jest odlaczony potem pokazał się żółty trójkąt i ze brak dostępu do Internetu a potem ikona ze Internet jest, ale mimo to Nic się nie ładuje, jakieś logiczne wytłumaczenie? Wpisałem w cmd ipconfig /all by sprawdzić czy coś uległo zmianie, ale z tego co widzę na poprzednim zdjęciu które wkleiłem jest tak samo a Internetu teraz nie mam. 

politolog
komentarz
komentarz

W liveboxie kabel ethenet ma byc włożony do czerwonego portu . 

SeeJ
komentarz
komentarz

Mam livebox 2.0 i z tego co wiem to 

4 godziny temu, politolog napisał:

W liveboxie kabel ethenet ma byc włożony do czerwonego portu . 

Tam mam podłączoną telewizje, dotychczas miałem podłączony kabel do gniazda 3 zielonego i było dobrze, dopiero od jakichś 2 tygodni mam taki problem, ale pójdę za twoją radą i podłączę pod 1 gniazdo, tylko pod które mam podłączyć teraz telewizje- gniazdo 2? lv.png.87d67cbf9f5cc4692a76e592be8353f6.png

politolog
komentarz
komentarz

W liveboxie 2.0 to żółty port jest przeznaczony domyślnie dla telewizji . W menu liveboxa TV ma być włączona .

SeeJ
komentarz
komentarz

ok, jak wrócę do domu (pod wieczór) dam znać :)

szaki
komentarz
komentarz

Chyba, że masz TV satelitarną, wtedy dekoder do kazdego, prócz żółtego. Zółty tylko do IP TV

SeeJ
komentarz
komentarz
5 godzin temu, politolog napisał:

W liveboxie 2.0 to żółty port jest przeznaczony domyślnie dla telewizji . W menu liveboxa TV ma być włączona .

Podłączyłem internet do portu czerwonego a telewizje do żółtego. Telewizja i telefon normalnie są, internetu dalej nie ma, na pasku pokazuje ikonka że połączenie jest (jak na załączonym obrazku) a mimo to gdy włączam jakąś stronę to się nie ładuję, steam i team speak to samo. Dodam że gdy włączam PC nie mam odrazu pokazanego że jest to niby połączenie tylko jest żółty trójkąt z tekstem "trwa identyfikowanie" i potem pokazuje że już jest połączenie a nic się nie ładuje. Dodam jeszcze raz cmd z komendą "ipconfig /all".

1.png

2.png

politolog
komentarz
komentarz

Puść PING do google.pl i wynik wrzuć tutaj . 

SeeJ
komentarz
komentarz

Zrobiłem go nawet dwukrotnie.

3.png

9 minut temu, politolog napisał:

Puść PING do google.pl i wynik wrzuć tutaj . 

Dlaczego tyle % zgubionych pakietów? Dodam sytuacje z wczoraj. Jakimś cudem internet po kablu był, gadam sobie z kolegami na TSie i nagle zaczyna mnie przerywać, patrze na TSa na info o sobie i pokazuje prawie 80% lossa, a ping normalny, nagle na moment zrywa połączenie i znowu pokazuje że połączono, ale już nic się nie ładuje, tak jak teraz.

politolog
komentarz
komentarz

Zaloguj się do liveboxa i ustaw domyslne DNSY Orange . Masz Avasta na tym PC ? 

SeeJ
komentarz
komentarz
4 minuty temu, politolog napisał:

Zaloguj się do liveboxa i ustaw domyslne DNSY Orange . Masz Avasta na tym PC ? 

Nie posiadam aktualnie żadnego antyvirusa, tylko tego całego "windows defendera". Te masz na myśli? Czy po wpisaniu ich ponownie uruchomić komputer?

3.png

politolog
komentarz
komentarz

Zrestartuj PC i liveboxa . 

SeeJ
komentarz
komentarz

Livebox resetowany przez stronę oraz odłączany od prądu, komputer wyłączony na 2-3 minuty i dalej nie działa. 

11 minut temu, politolog napisał:

Zrestartuj PC i liveboxa . 

Może to wina karty sieciowej lub kabla?

politolog
komentarz
komentarz

Przeskanuj http://www.programosy.pl/program,nod32.html . Wyłącz wszystkie aktualizacje Windowsa i tego Defendera . 

SeeJ
komentarz
komentarz
Teraz, politolog napisał:

Przeskanuj http://www.programosy.pl/program,nod32.html . Wyłącz wszystkie aktualizacje Windowsa i tego Defendera . 

Zaporę też wyłączyć?

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, SeeJ napisał:

Zaporę też wyłączyć?

Też . Wszystkie niepotrzebne programy usuń . 

SeeJ
komentarz
komentarz
Godzinę temu, politolog napisał:

Przeskanuj http://www.programosy.pl/program,nod32.html . Wyłącz wszystkie aktualizacje Windowsa i tego Defendera . 

Takie coś mi znalazło. Usunąć to?

22.png

SeeJ
komentarz
komentarz
10 minut temu, politolog napisał:

Chcesz mieć internet to usuwaj . 

Pisało że osunęło 1 z 4, internetu dalej nie ma. Może to wina karty, zrobić format komputera (chociaż wolałbym tego uniknąć), kupić nową kartę sieciową lub nowy kabel (chociaż wątpię że to wina kabla)??

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, SeeJ napisał:

Pisało że osunęło 1 z 4, internetu dalej nie ma. Może to wina karty, zrobić format komputera (chociaż wolałbym tego uniknąć), kupić nową kartę sieciową

Kombinuj dalej . 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.