x-kom hosting

Galeria waszych Modów

mis456
komentarz
komentarz

:P+sob, 23 lut 2008 - 19:57-->

CYTAT(Ja :P @ sob, 23 lut 2008 - 19:57)
A wiesz co by było gdyby nie miał oplotu na kablach zasilacza i gdyby dysk oraz napęd był na ATA... (bałagan aż miło tongue.gif

Wolę nie myśleć :)

nokia
komentarz
komentarz

Chciałbym zapytać, gdzie i pod jaką nazwą można nabyć węże widoczne na zdjęciu;

http://twojepc.pl/html/big_water_se/a64-2.jpg

Wiem, że są do chłodzenia wodnego, ale chciałbym je zamontować w swojej budzie, jako ozdoba;)

Podobny ma kicek w poście nr 81

Gość
komentarz
komentarz

Ostatnio tunowałem mojego kompa:

- pomalowałem zaślepki dysków czarnym markerem

- pomalowałem stację dyskietek czarnym markerem

- nawierciłem w obudowie otwory nad prockiem i kartą graf. - temp. procka spadła o 5 stopni a karty o 3 !!!

tylko nie piszcie, ze jestem poje****

to jest stara obudowa, jedyne co ma w wygldzie fajnego to...

eee... to, że mi się podoba, bo nie jest wydziwiana :)

Dex35371
komentarz
komentarz

Taaa.....jasne. Wezme sobie kompa na dywan rozłożę i będzie jeszcze chłodniej a jeżeli wsadzę go do starej lodówki babci to mojego Cweleronika podkęce se w zamrażarce i z chłodziwem wodnym do 12GHZ xD Weź Szpeniu nie dobijaj.....

ambas
komentarz
komentarz
Chciałbym zapytać, gdzie i pod jaką nazwą można nabyć węże widoczne na zdjęciu;

http://twojepc.pl/html/big_water_se/a64-2.jpg

Wiem, że są do chłodzenia wodnego, ale chciałbym je zamontować w swojej budzie, jako ozdoba;)

Możesz kupić np. tutaj:

http://www.cooling.pl/weze,kategoria,28_158.html

Ale węże do chłodzenia wodnego zamontowane w obudowie dla ozdoby to dla mnie wieś-modding ;) Jak chcesz żeby wnętrze kompa wyglądało ciekawiej kup kable ide zamiast taśm:

np.

http://www.cooling.pl/revoltec-kabel-hdd-a...rodukt,520.html

wojtek1989
komentarz
komentarz
Sonido
komentarz
komentarz

Nieźle, ale nad moddingiem musisz jeszcze popracować. Bo póki co masz tylko wentyl na procku wymieniony i te seryjne (jak sądzę) wentylatory w budzie.

Proponowałbymna początek małym kosztem zakupić jakieś zimne katody Revoltec'a za 30PLN albo coś takiego http://mcs.pc.pl/produkt1371.html lub http://mcs.pc.pl/shop_img/Akasa/AK-180-MIX.jpg

wojtek1989
komentarz
komentarz

narazie się zastanawiam nad chłodzeniem pamięci OCZ z wentylami, tylko boje się że będzie to głośniejsze od całego mojego kompa :/ potem dojdzie chłodzenie wodne :)

jeszcze teraz mam dysk w skrzynce scythe, powiem że to jest miazga :D wogóle nie słychać dysku :)

ogólnie moim priorytetem jest cisza :)

póki co mam na tyle cichy komp że jak zamontowałem ten dziwny wiatraczek który dają do płyty głównej do chłodzenia radiatora to był on głośniejszy niż wszystkie inne wiatraki w obudowie :/

Sonido
komentarz
komentarz
póki co mam na tyle cichy komp że jak zamontowałem ten dziwny wiatraczek który dają do płyty głównej do chłodzenia radiatora to był on głośniejszy niż wszystkie inne wiatraki w obudowie :/

hehe dokładnie :D ja też mam na swoim ASUSie i jest chyba najgłośniejszy ;)

wracając do tematu: te wszystkie wentylatory, które masz w obudowie są naprawdę tak ciche? Bo jednak masz chyba 4 czy 5 sztuk, a to już chyba lekko hałasuje.

Chłodzenia RAMu bym nie kupował, bo to raczej zbędny wydatek, a te z wentylatorkami to już wogóle(zbędny hałas) no chyba, że już tak mocno chcesz obniżyć tempę to weź jakieś same radiatory na RAM, choć wątpię, aby Ci się aż tak kośći grzały przy tak dobrze wentylowanej obudowie.

wojtek1989
komentarz
komentarz

cicho jest i to bardzo :) mam takie wiatraki:

2 x 14cm

2 x 12cm

1 x 20cm

no i na procek noctua 12cm

wszystkie wiatraki mają regulowane obroty, cała obudowa ma ścianki z 2 warstw aluminium i miedzy nimi mata wygłuszająca także jest cicho.

co do chłodzenia ramu to mam go troche wykręconego :) obecnie chodzi na 1216mhz :D także trochę się grzeje, co prawda ma chłodzenie przez wiatrak 20cm poniekąd ale wolałbym coś kupić gdyż seryjne radiatory na ramie są żałosne...

Może jakąś miedź jednak kupię samą bo co za dużo wiatraków to nie zdrowo :P

Sonido
komentarz
wojtek1989
komentarz
komentarz

hmmm no świeci się :D pasowałoby do tej zabójczej lampki na pałąku która jest w obudowie i do karty muzycznej :D

z drugiej strony te radiatory scythe były by bardzo dobrze chłodzone w tej obudowie :) trzeba się zastanowić.

Wogóle to mam nadzieje że antec wypuści do sprzedaży seryjnej boczki do p190 z oknem :) widziałem już taki, powiem że wygląda zacnie, wtedy będe myślał o kablach UV i dalszym moddingu.

bastard
komentarz
komentarz

Obudowa to cooler master 690 :D A wentyle to jeden standartowo montowany cooler master (przód, dół) + 7 Pentagram Freezone FN-120 SleeveC4Led P 7521-1 z tego jeden zastąpił standartowy w zasiłce :D

Kilka fotek :) :

http://img352.imageshack.us/my.php?image=img0018lf3.jpg

http://img87.imageshack.us/my.php?image=img0022ko5.jpg

http://img231.imageshack.us/my.php?image=img0023qs7.jpg

http://img352.imageshack.us/my.php?image=img0025ln4.jpg

Zdjęcie nie oddaję uroku podświetlenia obudowy :D

Sonido
komentarz
komentarz

Nie nieźle buda wygląda z tymi czterema Pentagramami w LEDzie. A jaką masz tempę na procku? Bo jak widzę masz taki sam jak ja i jestem ciekaw jak grzeje się procek u Ciebie ;)

bastard
komentarz
komentarz
Nie nieźle buda wygląda z tymi czterema Pentagramami w LEDzie. A jaką masz tempę na procku? Bo jak widzę masz taki sam jak ja i jestem ciekaw jak grzeje się procek u Ciebie ;)

Pół godziny katowania orthosem to tak 45-46 stopni :) Normalnie to oscyluje około 30 stopni

A jakie Ty osiągasz temp na tym zalmanie ?

Temperaturki z everesta

Sonido
komentarz
komentarz

WIęc ja mam chyba jakiś trefny model, bo na Zalmanie mam obecnie 38'C w idle'u przy 1250 RPM. Na AC Freezer 64 PRO miałem 60'C :o

Budę mam dobrze wietrzoną. 1x12cm przód,1x12cm bok, 1x12cm tył no i ta rakieta na procu, a mimo to taka tampa.Wykręciłem go też tylko do 3.33 GHz przy napięciu 1.44V.

Zatem coś z moim procem nie tak :/ ale niedługo wymieniam na Paneyna jak tylko znajdę kupca na mobo i proca i w końcu pozbędę się tego pieca :mruga:

bastard
komentarz
komentarz

Ten zalman to tez rewelacją nie jest :P Ale amd zszokowało mnie tym że ich boxowe chłodzenie ma heathpipe :D (czy jak tam to sie pisze) i całkiem dobrze się sprawdza tylko że jest głośne

a jakie miałeś temp na boxie ? Komp stoi w biurku ?(tzn.Jaką mam wolną przestrzeń do odprowadzania powietrza?) W starej obudowie 60 stopni to był standart :)Ale stała w biurku i poprostu powietrze które było wypychane przez tylny wiatrak to i tak spowrotem wracało :)

Ja na twoim miejscu nie kupowałbym penryna (Ta moc Ci nie wystarcza?) Za pare miesięcy zobaczymy barcelone w 45nm i wtedy nie trzeba byłoby sprzedawać płyty głównej :D

Sonido
komentarz
komentarz

Zalman nie jest rewelacją? No stary chyba nie wiesz co mówisz. Wydajność porównywalna do chłodzenia wodnego niższej półki. Mój komp stoi pod biurkiem i ma pełno wolnego miejsca, co możesz zauważyć na screenach we wcześniejszych postach w tym temacie. Skoro Zalman obniżył tempę o 20'C więc jest dobry, a nawet bym rzekł, że bardzo ;) problem pewnie leży w samym procesorze.

Zdecydowałem się na Penryna, bo mam dość tej walki z temperaturą procka no i z samym podkręcaniem. Także wymieniam na Intela, a Barcelona nawet na 45nm wątpię, aby dorównała Intelowi pod względem grzania jak i samego podkręcania.

Dobra koniec tego off'a, bo jeszcze nas zbanują ;)

bastard
komentarz
komentarz
Zalman nie jest rewelacją? No stary chyba nie wiesz co mówisz. Wydajność porównywalna do chłodzenia wodnego niższej półki. Mój komp stoi pod biurkiem i ma pełno wolnego miejsca, co możesz zauważyć na screenach we wcześniejszych postach w tym temacie. Skoro Zalman obniżył tempę o 20'C więc jest dobry, a nawet bym rzekł, że bardzo ;) problem pewnie leży w samym procesorze.

Zdecydowałem się na Penryna, bo mam dość tej walki z temperaturą procka no i z samym podkręcaniem. Także wymieniam na Intela, a Barcelona nawet na 45nm wątpię, aby dorównała Intelowi pod względem grzania jak i samego podkręcania.

Dobra koniec tego off'a, bo jeszcze nas zbanują ;)

Po twoich temp stwierdziem ze slaby :) Może to ja poprostu trafiłem na jakis lepszy model.. Ale koniec offtopowania :D

Czy ma tu ktoś taką obudowę jak ja ? :P Jesli tak to czy robiliscie jakies fajne przerobki :)? Aktualnie brak mi pomysłów <_<

krolik88
komentarz
komentarz

DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2,6 krecony na 3200 MHz

Pamiec 4096 MB DDR2-800 Kingston HyperX

Dyski Seagate 2x500GB ST3500630AS 16MB

Grafika ASUS GeForce 8800 GTS (640 MB)

Glówna Asus P5K PREMIUM

obudowa

zasilacz info

chlodzenie info

tempratury (everest)

foto kompa 1

foto kompa 2

Sonido
komentarz
komentarz

Temperatura procka - zadziwiająca, ale już dysków wysoka. Nie masz możliwości zamontowania jakiegoś wentyla z przodu, to by obniżyło temperaturę. Jeżeli masz możliwość to zamontuj dyski, aby była między nimi wolna przestrzeń, poprawiłoby to cyrkulację powietrza, ale to tylko taka moja rada ;)

krolik88
komentarz
komentarz
Temperatura procka - zadziwiająca, ale już dysków wysoka. Nie masz możliwości zamontowania jakiegoś wentyla z przodu, to by obniżyło temperaturę. Jeżeli masz możliwość to zamontuj dyski, aby była między nimi wolna przestrzeń, poprawiłoby to cyrkulację powietrza, ale to tylko taka moja rada ;)

z przodu juz jest jeden na dole ale standardowy z obudowy masz moze jakies propozycje co do chlodzenia hdd?

snip91
komentarz
komentarz

Ja proponuję RAM włożyć w dualu :) bo masz w singlu chyba (żółty + czarny slot), włóż żółty + żółty.

Z przodu masz wentylator ? Jak nie to dołóż, będzie ładnie dyski chłodził.

krolik88
komentarz
komentarz

@sniper45

tak mam z przodu :) no i ram juz przelozony :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.