x-kom hosting

problem z pocztą Gmail, blokowaniem stron

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Zayfi
komentarz
komentarz

F12 Boot Menu ustaw na Enabled

 

D2D Recovery ustaw na Disabled - ta funkcja w acerach odpowiada za start firmowego Recovery. Teraz nam nie jest potrzebna

flame86
komentarz
komentarz

F12 Boot Menu ustaw na Enabled

 

D2D Recovery ustaw na Disabled - ta funkcja w acerach odpowiada za start firmowego Recovery. Teraz nam nie jest potrzebna

Zrobione :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Sprawdź jak teraz wyglada opcja Boot Secure. Czy jest aktywna? Nie musisz dawać obrazka.

Jeśli dalej jest nieaktywna przechodzisz do czynności z próbą bootowania pendraiwa.

flame86
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziwna sprawa, ale nie widzę żebym miała cokolwiek na pendrivie :/ w sensie, że nie mam chyba tam tego pliku co robiliśmy w programie Puran Defrag Setup

Edytowane przez flame86
Zayfi
komentarz
komentarz
nie mam chyba tam tego pliku co robiliśmy w programie Puran Defrag Setup

 

Nie puran Defrag tylko Easeus Todo Backup. Pliki sa ukryte i nie zobaczysz ich. Musiałabyś właczyć pokazywanie ukrytych plików systemowych.

 

Boot menu było zablokowane. Teraz masz odblokowane. Podepnij pendraka > restart i klikasz F12. Wybierasz pozycję pod którą jest pendrak i klikasz Enter. Zobaczym czy wystartuje.

flame86
komentarz
komentarz

Sprawdź jak teraz wyglada opcja Boot Secure. Czy jest aktywna? Nie musisz dawać obrazka.
Nieaktywna.

Jeśli dalej jest nieaktywna przechodzisz do czynności z próbą bootowania pendraiwa.
Probowałam przestawiać USB na 1 miejsce i nic, zero reakcji
Zayfi
komentarz
komentarz
Probowałam przestawiać USB na 1 miejsce i nic, zero reakcji

 

a co z F12?

flame86
komentarz
komentarz

a co z F12?

Bez zmian

Zayfi
komentarz
komentarz

Ale czy widać podpiety pendrak w urządzeniach bootujących?

flame86
komentarz
komentarz

Ale czy widać podpiety pendrak w urządzeniach bootujących?

Tzn? :D nie bardzo rozumiem

Zayfi
komentarz
komentarz
Tzn? :D nie bardzo rozumiem

 

uruchamiasz ponownie komputer i klikasz F12. Pod ta pozycją było zablokowane bootmenu (post nr 100) pyatnie czy zapisałaś zmainy w bios klawiszem F10. Jeśli zapisałaś to uruchom Bootmenu przez F12 i sprawdź czy widzi podpiety pendrak.

flame86
komentarz
komentarz

Przepraszam, ale tyle tego, że już się gubię.. bootmenu mam odblokowane, klikam F12 i nic się nie dzieje

Zayfi
komentarz
komentarz

Pokaż mi obrazek z obecnej sekcji Boot w biosie. Nie martw sie damy radę...kurcze wolałbym miec tego acera u siebie. :nieplacz:

flame86
komentarz
komentarz

[attachment=38741:20150315_151157.jpg][attachment=38742:20150315_151210.jpg][attachment=38743:20150315_151225.jpg]

 

Zrobiłam zdj wszystkich trzech okien ;)

Zayfi
komentarz
komentarz

Wejdź do biosu, sekcja Boot i wybierz opcję Windows Boot Manager. Kliknij na Enter i spisz jakie opcje są.

flame86
komentarz
komentarz

Nie ma żadnych opcji, mogę jedynie przesunąć jego pozycję - góra, dół

flame86
komentarz
komentarz

Dziwne.. Nie zawiera nic? Zmieniłam ustawienia folderów i na penku nic nie ma

Zayfi
komentarz
komentarz
Dziwne.. Nie zawiera nic?

 

Na pendraku powinien być katalog głowny Boot a wnim inne rzeczy. Skoro go nie ma to nie wykonałas poprawnie instrukcji.

Pendrak ma być podłaczony wcześniej. Uruchamiasz Easeus Todo Backup i wybierasz opcje narzedzia post nr 88 pokazujesz obrazek

flame86
komentarz
komentarz

Nie wiem dlaczego, ale nie mogę teraz wkleić żadnego zdj..

mam pliki:

ISOLINUX

BOOT

BZIMAGE
INTRD

 

Pliku BOOT nie mogę uruchomić - wyskakuje okno - ten plik jest nieprawidłowy.

 

Nie wiem czy dobrze to wszystko zrobiłam.. :/

Zayfi
komentarz
komentarz
Pliku BOOT nie mogę uruchomić - wyskakuje okno - ten plik jest nieprawidłowy.

 

Zostaw i nic nie otwieraj.

 

Ustaw bootowanie jako pierwsze USB/HDD i spróbuj odpalić

 

Przygotuj aparat fotograficzny jakby się uruchomił i zrób fotkę - nie przechodź dalej.

flame86
komentarz
komentarz

Ustawiłam i nic, wzięłam też kolejne USB z listy na pozycje pierwszą, F12 i nic

Zayfi
komentarz
komentarz

Zabawimy sie inaczej. Uruchom Easeus > narzedzia > Udostępnij PreOS

 

obrazek wrzuć na http://www.speedyshare.com/

flame86
komentarz
komentarz (edytowane)

Kombinowałam trochę, zrobiłam niektóre rzeczy jeszcze raz, po wyjściu z biosu pojawiło mi się coś takiego, o to chodziło może?

http://speedy.sh/gudqV/20150316-122327.jpg

Nie wiem też czy miałam wybrać na tej liście USB czy ISO, wcześniej zrobiłam z ISO, teraz z USB i po wejściu do biosa pojawiło się to co na niebieskim tle

http://www.speedyshare.com/FWet2/es.jpg

Edytowane przez flame86
Zayfi
komentarz
komentarz

Kombinowałam trochę, zrobiłam niektóre rzeczy jeszcze raz, po wyjściu z biosu pojawiło mi się coś takiego, o to chodziło może?

http://speedy.sh/gudqV/20150316-122327.jpg

 

O to mi chodziło. Masz menu wyboru botowania. Jak bys wybrała Easus Todo Backup WinPe to wtedy bedziesz mogła przywrócic system z kopii.

 

Ale mnie chodzi o nośnik zewnetrzny. U mnie z pendraka też nie chce startować ale z płyty startuje. Pozostało Ci przygotować płytę z Easus  Todo backup WinPe. Dlaczego nosnik zewnetrzny? Bo jak padnie dysk i nie bedzie menu wyboru nie postawisz systemu. jest tez oczywiste że kopii systemu lub partycji nie powinnaś trzymać na dysku HDD tylko na wymiennym. Warto zainwestować w dysk wymienny.

 

jak chcesz zobaczyc co sie wydarzy wybierz przy starcie systemu drugą opcję. Nie rób nic poza fotkami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.