x-kom hosting

problem z pocztą Gmail, blokowaniem stron

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
Zayfi
komentarz
komentarz

Zuch dziewczyna. Sprawdź ile zabrała kopia? Obraz bedzie skompresowany.

 

Teraz czas na naukę, jak za pomocą tego programu przywrócić dzisiejsze ustawienia sytemu.

 

program oferuje mozliwośc przywrócenia systemu z kopii. Ale to wymaga działania zewnetrznego. Żaden system nie da się przywrócic ot tak sobie. System nigdy nie zmierza do samozagłady. Nawet kiedy jest uszkodzony. Potrzebny jest zewnetrzny nosnik który uruchomi procedurę. I za ten nosnik może posłuzyć Ci płyta CD lub pendrak. Czasem moze być to płyta DVD 4,2 gb. Ale na razie to zostawmy. Wykorzystamy pendraka. Sprawdź ile masz wolnego miejsca na nim i daj znać.

flame86
komentarz
komentarz

Zuch dziewczyna. Sprawdź ile zabrała kopia? Obraz bedzie skompresowany.
tylko nie bardzo wiem gdzie to sprawdzic :/
Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

na dysku D zapisała sie kopia. Kliknij z prawokliku na folder D:\kopia zapasowa i wybierz właściwości

flame86
komentarz
komentarz

Haha przyznam szczerze, że tak zrobiłam, ale nie byłam pewna czy o to chodzi :) wyszło 70, 3 GB, mój pendrive ma w maxie 7,5 GB

Zayfi
komentarz
komentarz

Reszta jutro. Wielkość kopii nie ma na razie znaczenia.

Jutro utworzymy dysk zewnetrzny, który powinien uruchomić zapisaną kopie na partycji D.

flame86
komentarz
komentarz

Ok, dziękuję :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Uruchom EaseUSTodo Backup i kliknij na opcję narzędzia. Daj obrazek.

flame86
komentarz
komentarz

[attachment=38703:2.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz

Podepnij pendraka. Tylko wcześniej sprawdź czy nie masz na nim ważnych danych. Jak sa należy przekopiować na lapka.

Nastepnie wybierasz opcje utwórz dysk awaryjny i wskazujesz pendraiv.

Jak utworzysz dysk awaryjny, zgłoś się.

flame86
komentarz
komentarz (edytowane)

[attachment=38705:3.jpg]

 

NIe wiem czy to dlatego, że po zrobieniu jednej kopii zapasowej klikneło się mi żeby wykonać ją jeszcze raz i anulowałam, ale poprzednia kopia jest zapisana na dysku D.

 

 

Chyba, że chodziło o zrobienie obrazu .iso - to się udało

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie o to mi chodziło. Powtórz wszystko i daj mi obrazek co widać po kliknieciu na Utwórz dysk awaryjny.

flame86
komentarz
komentarz

[attachment=38708:4.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz

wybierasz USB > pendrak ma być podpiety i zaznaczona opcja Utwórz dysk awaryjny Linix

flame86
komentarz
komentarz

Zrobione :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Potrafisz wejść do biosu? Klawisz F2 przed startem systemu.

flame86
komentarz
komentarz

Tak, co mam tak zrobic?

Zayfi
komentarz
komentarz

Sprawdź czy masz opcje Boot Secure. Należy ją ustawić na Disabled. Nastepnie ustawić bootowanie z pendraiwa czyli USB. Zatwierdzić zmiany możliwe że klawiszem F10.

 

Pendrak ma być podpiety. Chce tylko sprawdzić czy zabootuje i jaki ekran zobaczysz. Zrobilismy kopie systemu i aby ja przywrócic z partycji D musimy uzyć zewnetrznego narzedzia. Takim narzedziem jest bootowalne USB.

 

Jak masz aparacik w telefonie i czegoś nie bedziesz pewna po wejściu do biosu > zrób fotki i podeślij na

 

http://www.speedyshare.com/

flame86
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, to próbuję


I jest problem. Nie mogę zminić opcji boot secure, jest podświetlona na czarno, w ogóle nie mogę jej wybrać, jest pomijana na liście ;/[attachment=38711:20150314_180322.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

W takim razie spróbuj przestawić opcje Boot Priority Order na miejsce nr 1 ustaw FDD/USB

 

zatwierdź zmainy i pamietaj ze pendrak musi byc cały czas podpięty.

 

jak zbootuje z pendraka masz czekać do koncowego pulpitu. Wtedy zrób fotkę. Moze sie zdarzyć że stanie na bootowaniu z migającym kursorem i czarnym ekranem. Wtedy wyjmij pendraka i odpal system.

flame86
komentarz
komentarz

W takim razie spróbuj przestawić opcje Boot Priority Order na miejsce nr 1 ustaw FDD/USB

Zrobione.

 

zatwierdź zmainy i pamietaj ze pendrak musi byc cały czas podpięty.

Zrobione.

jak zbootuje z pendraka masz czekać do koncowego pulpitu. Wtedy zrób fotkę. Moze sie zdarzyć że stanie na bootowaniu z migającym kursorem i czarnym ekranem. Wtedy wyjmij pendraka i odpal system.

I tu jest problem, bo nic nie bootowało, a pendriva mam cały czas w lapku :/

Zayfi
komentarz
komentarz
I tu jest problem, bo nic nie bootowało, a pendriva mam cały czas w lapku :/

 

ustawiaj na pierwszej pozycji pozostałe opcje USB/HDD albo USB/CDROM

flame86
komentarz
komentarz

ustawiaj na pierwszej pozycji pozostałe opcje USB/HDD albo USB/CDROM

zrobiłam tak i dalej nic

Zayfi
komentarz
komentarz

Zrób fotki biosu z sekcji  Main i Security.

flame86
komentarz
komentarz

[attachment=38718:20150315_102620.jpg][attachment=38719:20150315_102638.jpg]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.