x-kom hosting

problem z pocztą Gmail, blokowaniem stron

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Gość ,
flame86
komentarz
komentarz

Coś mi się wydaje, że właśnie jakiś plik systemowy był zainfekowany, jak robiłam skan, to mi wykazało. Biorę się skanowanie, które zaleciłeś.

Zayfi
komentarz
komentarz
Coś mi się wydaje, że właśnie jakiś plik systemowy był zainfekowany, jak robiłam skan, to mi wykazało.

 

Tu nie ma infekcji tylko najprawdopodobniej są uszkodzenia struktury plików. To zupełnie co innego. Rób ten chkdsk i daj znać jak skończy.

flame86
komentarz
komentarz

Już z godzinę się robi i tak utknął na 11%, to normalne?
Ok, skanowanie zakończone.

Zayfi
komentarz
komentarz

Teraz wejdziesz do dziennika zdarzeń

 

start > polecenie uruchom

 

wpisz

 

eventvwr.msc

 

po lewej stronie okna rozwiniesz Dzienniki system Windows > klikniesz na Aplikacje.

Wyszukasz na liście zdarzenie wininit > patrz na godzine zakończenia chkdysk > zaznacz je

 

po prawej stronie powinna być ocja kopiuj > klikasz na nią otwierasz notatnik i wklejasz

 

przedstawiasz notatnik jako załącznik

flame86
komentarz
komentarz

Mam nadzieję, że o to chodziło :)

Problem z logowaniem zniknął, już mnie nie wyrzuca.

Zayfi
komentarz
komentarz

Mam nadzieję, że o to chodziło :)

Problem z logowaniem zniknął, już mnie nie wyrzuca.

 

 

Na chwile obecną nie kończymy. Podam za jakiś czas instrukcje. W kazdym razie zblizamy się do końca. Będę edytował post, wiec zagladaj.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Od siebie tylko dorzucę że antywirusa to używam takiego Malwarebytes Anti-Malware premium .Licencja na 3 kompy kosztuje w UK 20 funtów .Zmówiliśmy się z sąsiadami (3 osoby ) i od lat używamy płatnej wersji co na polskie 44 zł na rok . Przynajmniej ich Facebook wizyty są dużo bezpieczniejsze bo tam 90 % linków to wirusy .Ja nie używam portali społecznościowych ale i tak miałem kilka prób na poczcie w reklamach które były wirusami (żona uruchomiła)

Edytowane przez dizingof
flame86
komentarz
komentarz

Od siebie tylko dorzucę że antywirusa to używam takiego Malwarebytes Anti-Malware premium .Licencja na 3 kompy kosztuje w UK 20 funtów .Zmówiliśmy się z sąsiadami (3 osoby ) i od lat używamy płatnej wersji co na polskie 44 zł na rok . Przynajmniej ich Facebook wizyty są dużo bezpieczniejsze bo tam 90 % linków to wirusy .Ja nie używam portali społecznościowych ale i tak miałem kilka prób na poczcie w reklamach które były wirusami (żona uruchomiła)

Nie sądziłam, że Facebook to takie złoooo ;)

Gość
komentarz
komentarz

Popularny to i najwięcej świrów przyciąga :D

Zayfi
komentarz
komentarz

flame86 - poczekaj jeszcze troche na instrukcje. Potrzebuje czasu.

flame86
komentarz
komentarz

flame86 - poczekaj jeszcze troche na instrukcje. Potrzebuje czasu.

Nie ma problemu :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Otwórz notatnik i wklej

C:\WINDOWS\system32\Drivers\hitmanpro37.sys
C:\ProgramData\HitmanPro
C:\Users\Acer\AppData\Roaming\C566.tmp
C:\Users\Acer\AppData\Roaming\TuneUp Software
C:\Windows.old
C:\ProgramData\OEM_YAHOO
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh winsock reset
CMD: netsh int ipv4 reset
CMD: netsh int ipv6 reset
Reboot:

plik zapisz jako fixlist.txt i umieśc w C:\Users\Acer\Downloads. uruchom FRST i kliknij w Fix. System sam wykonarestart. Przedstwa raport fixlog.txt.

flame86
komentarz
komentarz

Zrobione

Zayfi
komentarz
komentarz

Teraz przejdziemy do struktury dysku. Masz dysk 500gb ale jest podzielony prze Acera na jedną partycję, kiedy coś sie wydarzy tracisz wszystko.

 

Podasz mi obrazek z zarządzania dyskami

 

start > polecenie uruchom

 

wpisz

 

diskmgmt.msc

 

pokaż zrzut ekranu, wszytko ma być rozwiniete i czytelne.

flame86
komentarz
komentarz

Proszę :)

 

tak, wiem, że nie mam podzielonego dysku, nie wiedziałam kompletnie jak się do tego zabrać. Kiedyś, na xp bodajże, sama  to robiłam, ale tu nie chciałam nic sknocić

Gość
komentarz
komentarz

To proste jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=pR5b2fzGXQY Wszystkim znajomym w lapkach tak tworzyłem :)

flame86
komentarz
komentarz

To proste jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=pR5b2fzGXQY Wszystkim znajomym w lapkach tak tworzyłem :)

Teraz to ja dopiero mądra będę! :D dzięki :)

Gość
komentarz
komentarz

Po prostu nabędziesz nowych umiejętności :D

Zayfi
komentarz
komentarz
Kiedyś, na xp bodajże, sama  to robiłam, ale tu nie chciałam nic sknocić

 

O to mi chodzi. I nie jest potrzebny do tego specjalistyczny program. Operację bedziesz przeprowadzać jedynie na dysku C. Mozna to wykonać z poziomu Zarządzania dyskami. Robiłas cokolwiek od mojego ostatniego posta - mam na myśli podział partycji C?

flame86
komentarz
komentarz

O to mi chodzi. I nie jest potrzebny do tego specjalistyczny program. Operację bedziesz przeprowadzać jedynie na dysku C. Mozna to wykonać z poziomu Zarządzania dyskami. Robiłas cokolwiek od mojego ostatniego posta - mam na myśli podział partycji C?

Nie, nie chciałam sama nic zrobić, czekam na dalsze instrukcje

Zayfi
komentarz
komentarz
nie chciałam sama nic zrobić

 

Bardzo dobrze. Program który podał

dizingof

 

jest dobry, ale w rekach niewprawnej osoby mógłby zrobić akuku i system nie wstanie. Tego wolałbym uniknąć.

 

Przed wszelkimi zmianami rozmiaru partycji C (tylko ta wchodzi w rachubę), wykonaj nastepujące czynności:

 

1. Opróznij foldery Przywracania systemu

 

http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page__p__42415#entry42415

 

2. Przez Shift+Delete skasuj z dysku folder C:\FRST i sam program.

 

3. Pobierz Puran Defrag. To zespól wielu komponentów programowych, ale ciebie interesuje jedynie ikona Puran Defrag. Jak się uruchomi po instalacji klikniesz na nią i dasz mi obrazek

 

http://www.puransoftware.com/

flame86
komentarz
komentarz

Nie mogę usunąć FRST w całości, pojawia się taki komunikat:[attachment=38677:zrzut 2.jpg]

Zayfi
komentarz
komentarz

zrób mi nowy skan FRST > opcji Aditions nie zaznaczaj. Rozwiążemy to inaczej.

flame86
komentarz
komentarz

Zrobione :)

Zayfi
komentarz
komentarz

Otwórz notatnik i wklej

RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Acer\Downloads. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw fixlog.txt.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.