x-kom hosting

Jakie chłodzenie do i7-4790k?

539
komentarz
komentarz

Zwróć szczególną uwagę przy teście Prime95  na wskazania programu real temp.  Program monitoruje temperaturę w czasie rzeczywistym podczas testu jak i podaje taktowanie zegara CPU.

Wydaje się to to bardzo ważne, aby mieć podgląd w czasie testu na temperatury w czasie rzeczywistym.

Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

539@: OK, jednak to sie nazywa test Prime95/Torture test/Small FFTs i max. temp. na rdzeniu, to 90 stopni z zamkniętą obudową gdzie wentyluje 5 wentylatorów z prędkościa ok. 1000 rpm.

 

Screen po 30 min. (testowane w Prime 95, ale monitorowałem temp. w OCCT):

 

11cde2e82142415266c1ac68e2cda09e.png

 

I teraz jedno mnie zastanawia, na mugenie 2, to dobry wynik?, i co najważniejsze... muszę wymieniać chłodzenie? Czytając jeszcze na innnych forach, to dużo ludzi ma takie temperatury, bez OC po 87 stopni z OC 95, więc...? I taka ciekawostka, to jest jak sama nazwa mówi "Torture test" i czy jest taka gra żeby tak na 100% wykorzystać ten procesor?, bo mi się wydaje, że nie.

Edytowane przez Justify11
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź np w Crysis 3 :) nie zdziwiłby mnie wynik w zakresie 55-65 stopni po pół godziny gry;) Możesz skorzystać z real temp.

U mnie gry teraz to tak od 49 do 59 , jedynie Crysis 3 bardziej podgrzewa procesor :)

Zostawiłem sobie na razie ustawienia ze zrzucaniem zegara w czasie bezczynności  :)

HW monitor pokazuje po grze w Crysis 3 ,że procesor rozpędzał się max do 4,4 ,a temperatury są naprawdę ok :)

 

Czytając jeszcze na innnych forach, to dużo ludzi ma takie temperatury, bez OC po 87 stopni z OC 95, więc...?

Ja też czytałem :)

Jednak jak widzisz mnie się udało zejść do wartości ok 78 stopni max przy prime95 i wspomnianym teście.

Pierwotnie też mi grzało do 89 stopni, zresztą o tym pisałem. Zmieniłem wentylator w obudowie na wydajniejszy (wyciągający od cpu) Podłączyłem go w wejście CPU opt.

Wynik mnie mile zaskoczył :) O ile w idle oraz grach nic się nie zmieniło to w Prime95 temperatury pięknie poleciały w dół.

Włożyłem też nową pastę tym razem product Noctua.

Mam zamiar w niezbyt dalekiej przyszłości zakupić  Cooler Noctua NH-D15. Zamierzam tez użyć pasty Gelid GC extreme.

Mam nadzieje na dobre wyniki temperatur przy OC na 4.8.  A jak nie wyjdzie to trudno :) będę miał nowy cooler :)


Jak patrze tym razem na tabele z Twojego OCCT zadaje sobie pytanie....

Zmieniałeś ustawienia dla CPU w biosie?

Masz teraz min i max wartość taktowania na 4199.

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz

Mam nadzieję, że chłodzenie Noctua NH-D15 Ci się zmieści do obudowy i na płycie głównej nie zakryje jakiegoś slotu np. PCI-E, bo na niektórych płytach, to występuje ;). Co do ustawień w BIOSIE, to co mam ustawić?, bo obecnie mam domyślne ustawienia.

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Mam nadzieję, że chłodzenie Noctua NH-D15 Ci się zmieści do obudowy i na płycie głównej nie zakryje jakiegoś slotu np. PCI-E, bo na niektórych płytach, to występuje

Będę się starał aby wyszło ok :)

 

Co do ustawień w BIOSIE, to co mam ustawić?, bo obecnie mam domyślne ustawienia.

Ostatnią płytę gigabyte miałem sporo lat temu ,nie znam zupełnie ich biosu :(


Jakiej użyłeś patsy pod cooler?

Może spróbuj protestować Gelida? Jest w małych tubkach.....

Tu dla przykładu:

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-thermal-compound-1g-tc-gc-03-c-i4839537338.html

Edytowane przez 539
Justify11
komentarz
komentarz

Użyłem Arctic Silver 5, ale mi się wydaje, że pasta nie ma znaczenia w moim przypadku, potrzeba jednak większego chłodzenia :/

539
komentarz
komentarz

Chcesz mój :)  Dopiero by było jak by temperatury nie spadły ;)


Użyłem Arctic Silver 5, ale mi się wydaje, że pasta nie ma znaczenia w moim przypadku, potrzeba jednak większego chłodzenia :/

Pograłeś w jakieś gry,,np wspomniany Crysis 3 ?

Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Grałem w Crysis 3, ale jeszcze na starym procesorze :D, może przetestuje niedługo na Far Cry 4. Co do tego takotowania max. w OCCT, to po ustawieniu domyślnych ustawień w BIOSIE mam te 4399 MHz, ale nie zawsze o dziwo, bo naciskając na test i wyłączając, raz pokazuje te 4399 MHZ lub tak jak poprzednio 4199 MHz, widać błąd programu. Z chłodzeniem, to sam już nie wiem... :/ kupować nowe czy nie?, mogą być takie temperatury czy nie?

Edytowane przez Justify11
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Pograj w Crysis 3 zobaczysz jak wygląda sprawa w grach. U mnie far cry 4 mniej rozgrzewał proca jak Crysis 3 :)

Z chłodzeniem, to sam już nie wiem... :/ kupować nowe czy nie?, mogą być takie temperatury czy nie?

Ja natomiast się zastanawiam jak będzie latem?

Teraz nie masz w domu ukropu , a w środku lata?(chyba że masz klimę to luz)

I7 mam od niedawna..... a lato już tuż tuż...zaraz mikołaj ,nowy rok, roztopy, piękna wiosna i ukrop :)

Dlatego ta Noctua mi nie daje spokoju :)  Na razie mam budzet zamkniety na komputer ,ale do lata planuję zakup NH-D15 :)

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz rację ;) Mi też podoba się te chłodzenie Noctua i też mam ochotę na zakup, ale rozmiary są duże i nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie to chyba slot PCI-E 3.0 byłby niedostępny :/

Edytowane przez Justify11
539
komentarz
komentarz

Pomierz, posprawdzaj,...:)

Jak by co to się mogę z Tobą zamienić w razie czego :)

Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Zresztą sam zobacz jak to wygląda u mnie:

[attachment=36294:S6304188.JPG]

 

A tu tyle miejsca z tyłu:

[attachment=36295:S6304189.JPG]

 

Najgorzej jest z pamięcią RAM, bo są wysokie radiatory i wentylator jest za wysoko :/.

Edytowane przez Justify11
539
komentarz
komentarz

Oj a ile ja się namierzyłem, sprawdzałem. Model z kartoniku sobie wyciąłem na wysokość i szerokość :)

Wtykałem w obudowę......mierzyłem

Jak w jakimś zaczarowaniu.....Aż kobita na mnie dziwnie patrzyła;)

Dlatego padło na:

link:https://www.youtube.com/watch?v=2oiuAfn3oso

Obejrzyj uważnie, posłuchaj o wymiarach.

O ile byłby dla Ciebie satysfakcjonujący wydajnościowo to jest to bardzo kompatybilny cooler jak na dwuwieżową konstrukcję;)

 

Ja zmieniam obudowę wiec Noctua NH-D15 mi nie straszna:)

  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobry pomysł z tym kartonikiem, hehe. Na dniach spokojnie sobie obejrzę te wszystkie recenzje co mi podałeś i zobaczę co dalej. Dzięki Ci za wszystko, gdybyś mieszkał niedaleko, to bym Ci postawił skrzynie piwa :D, po prostu pomocny z Ciebie gość.

 

Pozdrowienia dla Ciebie i pozostałych, którzy wypowiadali się w tym temacie ;)

Edytowane przez Justify11
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobry pomysł z tym kartonikiem, hehe. Na dniach spokojnie sobie obejrzę te wszystkie recenzje co mi podałeś i zobaczę co dalej. Dzięki Ci za wszystko, gdybyś mieszkał niedaleko, to bym Ci postawił skrzynie piwa , po prostu pomocny z Ciebie gość.

Dziękuję za miłe słowa :) jak by co zapraszam na pogaduchy no i też pozdrawiam Komputerowego brata z gorącą i7-mką :)

Edytowane przez 539
  • Dobra wypowiedź 1
Breaky83
komentarz
komentarz
Justify11 a jaka masz obudowę i jakie w końcu te temperatury? Pozdrawiam :)
Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

Obudowa Gladius gd-x60 pure black, a co do temperatur, to w prime 95 przetestowałem w opcji torture test i max. temp. 90 stopni. Wcześniej co pisałem, to testowałem w OCCT, ale widać, to był lekki test :/

 

 

A wiecie może co oznaczają te temperatury?:

[attachment=36327:temp.png]

Edytowane przez Justify11
Breaky83
komentarz
komentarz
Justify11  a jakie masz temperatury w grach? Pozdrawiam :)
Justify11
komentarz
komentarz

Obecnie nie mam na jakiej przetestować, bo gram w battlefield bc2 online i temp. tak po 38, ale tak jak pisał 539, będę musiał przetestować na Crysis 3.

sierra2000
komentarz
komentarz

Hej też mugena2 revb na 4790k i temperatury nie były zadowalające grając w cod aw proc chodził między 75-77 na rdzeniu ale dałem szansę kupiłem wentyl noctua A15pwm i powiem wam że teraz max 68stw grze. Cod multi bardziej rozgrzewa procka niż far cry 4. I teraz pytanie czy jakiś inny coller np bequiet dr3 będzie lepiej?

Breaky83
komentarz
komentarz
Justify11 to na razie testuj, nic nie wymianiaj, a potem zobaczymy. Pozdrawiam :)
  • Dobra wypowiedź 1
Justify11
komentarz
komentarz (edytowane)

sierra2000@: Na pewno be quiet! Dark Rock 3 będzie lepszy ;) Teraz gram w battlefield bc2 i jednak max. temp. 54 stopnie, chyba nie za dobrze. Co tu dużo mówić, na taki procesor musi być wydajniejszy cooler, Mugena już ciężko kupić, nie ma w sprzedaży, więc to daje do myślenia, bo jakby był dobry, to by go dalej sprzedawali.

Edytowane przez Justify11
Breaky83
komentarz
komentarz
Justify11 teraz jest mungen 4, ale są lepsze chłodzenia CPU, na razie nie panikuj, działaj na tym co masz, nic złego się nie dzieje, wszytko jest ok, a to jest najważniejsze. Pozdrawiam :)
  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Teraz gram w battlefield bc2 i jednak max. temp. 54 stopnie, chyba nie za dobrze

Crysis 3 po godzinie gry:

 60 59 59 58 :)

Justify11
komentarz
komentarz

Justify11 teraz jest mungen 4, ale są lepsze chłodzenia CPU, na razie nie panikuj, działaj na tym co masz, nic złego się nie dzieje, wszytko jest ok, a to jest najważniejsze. Pozdrawiam :)

 Ale bc2, to niewymagająca gra, a co będzie w wydajniejszej...? z 85 stopni, a jak się uszkodzi procesor? Bo taki jeden pisał, że spalił :D

 

 

 

Crysis 3 po godzinie gry:

 60 59 59 58 :)

 

Tylko pozazdrościć ;) A jak u Ciebie z wentylacją obudowy?, ciepło ile wyciąga wentylatorów i z jakimi obrotami?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.