x-kom hosting

Zamulający dysk twardy?

bykufgf
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam od pewnego czasu komputer zaczął powoli chodzić, więc zamierzałem coś z tym zrobić na początku przeczyściłem cały komputer (odkurzaczem), później zająłem się softwarem. Zdefragmentowałem dyski za pomocą programu "ultradefrag" przeskanowałem kompa programem "microsoft security essentials", później "ccleanerem". Cóż to tylko moje podejrzenia na dysk gdyż jeśli za każdym razem komputer spowalnia dioda od dysku ciągle się świeci w monitorze zasobów nic podejrzanego nie spowalnia dysku ale wykresy są dla mnie dziwnie wysokie (może się mylę)[spoiler]55URRgn.png[/spoiler]. Więc proszę was o pomoc gdyż nie mam pojęcia cóż jeszcze mógłbym zrobić w tej kwestii. Najbardziej by mi zależało aby upewnić się czy to nie chodzi o dysk. Z góry dziękuję :).

Eryk1663
komentarz
komentarz

Jesli tak bardzo ci zalezy na sprawdzeniu czy to nie dysk to wez go do kolegi do kompa i zobacz czy jego komp bedzie mulil :D

 

Tak wgle to jaki PC ?

 

Procek , plyta ?? Obudowa?

bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

sorki nie podalem spec: 

Procesor: AMD A8-3870 APU with Radeon™
HD Graphics
Płyta główna: Gigabyte A75M-UD2H (Socket
FM1)
K. graficzna: Gigabyte HD7770 1GB DDR5
128bit PCI-e OC
P. RAM: 4GB DDR3 1600 Kingston HyperX
Zasilacz: 500W Chieftec GPA-500S8
D. Twardy: WDC WD50 00AAKX-001CA0
SATA Disk Device

Okej odezwę się jak to zrobię.

r102
komentarz
komentarz

Przepraszasz tego półanalfabetotumana ???

 

To pod "wrażeniem" to  było wrażenie szczytu bęcwalstwa  ;>

bykufgf
komentarz
komentarz

Nie wiem czy o to dokładnie ci chodziło, ale proszę:

[spoiler]TXtBHFy.png[/spoiler]

Gość
komentarz
komentarz

Taśma do wymiany C7 oraz do monitorowania 01 i C8. Jak będą rosły to dobrze to nie wróży.

Pokaż jeszcze S.M.A.R.T. z HDTune PRO.

r102
komentarz
komentarz

Dysk nie "czerwony",

teraz dla wstępnego wyeliminowania powodów software - proponuję zobaczyć jak pracuje w trybie awaryjnym.

I taki standardowy sposób - wiem wiem że to niefachowe - ale na prawdę najszybciej zazwyczaj pozbywa się nagromadzonych

błędów "softwarowych" - reinstalacją systemu, oczywiście po skopiowaniu na inny nośnik cennych i sentymentalnych plików...

  • Dobra wypowiedź 1
bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wrócę wrzucę screena z hd tune pro. Jeśli w trybie awaryjnym będzie to samo  to mam jedno pytanie. mam na dysku 2 partycje. Systemową i na przechowywanie danych, muszę formatować obie czy wystarczy systemowa?

r102
komentarz
komentarz

Tylko system oczywiście. Danych nieeee...

I w ogóle trzeba uważać coby nie skasować sobie np zdjęć z kilku lat  ;>

bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

Cóż znalazłem w pudełku drugi przewód  od dysku także wymieniłem go i różnicy nie widzę zarzucam screenami po wymianie kabla i screena z hd tune pro:[spoiler]Bkl0VS7.png[/spoiler] [spoiler]Ws0iDOo.png[/spoiler]

Zauważyłem ,że tryb awaryjny dość długo się załączał tzn był czarny ekran i kursor widoczny przez pewien czas i dysk ciągle pracował.

Cóż po przekopiowaniu potrzebnych plików na drugą partycję kiedy wszedłem na cristaldiskinfo wyskoczył mi taki oto komunikat: [spoiler]6xhmcYT.png[/spoiler]

W każdym bądź razie zabieram się za format. Zdam relację po tym.


Po formacie [spoiler]SN6Jb8Q.png[/spoiler]

Dodaję jeszcze screena z hd tune pro : [spoiler]yUvz6rD.png[/spoiler]

Gość
komentarz
komentarz
Cóż znalazłem w pudełku drugi przewód  od dysku także wymieniłem go i różnicy nie widzę zarzucam screenami po wymianie kabla i screena z hd tune pro:

 

Po wymianie taśmy parametr C7 zawsze będzie wynosił już 2. Tylko, żeby nie rósł w górę.
 

Zauważyłem ,że tryb awaryjny dość długo się załączał tzn był czarny ekran i kursor widoczny przez pewien czas i dysk ciągle pracował.

Cóż po przekopiowaniu potrzebnych plików na drugą partycję kiedy wszedłem na cristaldiskinfo wyskoczył mi taki oto komunikat:

 

Niestabilne sektory się pojawiły, parametr C5.

 

Po formacie coś się zmieniło? Jeśli nie to zobacz jak będzie po tygodniu, jeśli to samo to masz gwarancje producenta do 1/2/2015.

Więc warto skorzystać.

bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

Poki co widzę że dysk coś mieli ale zobaczę po tygodniu. Czy przed oddaniem do gwarancji powinienem potrzebne pliki skopiowac gdzieś na zapas ? I mam pytanie odnosnie prywatności czy formatować cały dysk ktoś sprawdza co mam na nim jesli oddam do gwarancji?

r102
komentarz
komentarz

Czyli nawet reinstalacja nie pomogła - czyli wykluczone problemy software /oprogramowanie/...

 

Teraz zostaje już tylko sprawa hardware - czyli sprzętu - czyli coś tam te SMARTy krzyczą "uwaga" - zły dysk.

 

Oczywiście że ważne i sentymentalne pliki  trzeba  przed wysłaniem sobie gdzieś skopiować - na inny nośnik,

w ogóle zacznij rozważać sprawę backupu, trzymanie wszystkiego na jednym dysku może się skończyć utratą danych.

 

odnośnie prywatności to jeśli uważasz  że coś jest "prywatne" to pewnie, pokasować, 

ccleaner np oferuje nadpisywanie  (długo to trwa) wolnej powierzchni dysku /bo jak skasujesz "koszem" - to te dane fizycznie zostają na dysku, będą "zniknięte" dopiero jak się coś tam na ich miejsce zapisze...

bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam stary dysk 80 GB ktory jest pod ata isnieje przejsciowka na sata ? nieukrywam że mam w tej chwili 20 zł na coś takiego i czy na czas reklamacji starczy taka tańsza przejściówka o ile istnieja tak owe.
ps. skoro tak to mógłbym wyzerować dysk wtedy miałbym pewność że danych nie będzie. O ile pamiętam na praktykach używaliśmy jakiegoś programu linuksowego i zajmowało to przeciętnie 1 godz 30 min. Jaki polecacie w takim razie?

Cóż szperając po necie znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/adapter-sata-ide-ide-sata-ata33-66-100-133-i4497702788.html jako iż cena nie jest wygórowana a wejście stare od zasilania mam w moim także problemów z podłączeniem by nie było. Co o tym sądzicie?

r102
komentarz
komentarz

To będzie działać albo nie prawdopodobieństwo 50%:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2361710.html

 

Nie masz od  kogo pożyczyć dysku ?

bykufgf
komentarz
komentarz

Niestety nie mam jedynie co to mam marny pendrive 16 GB. To jestem w kropce.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Przeprowadź kwerendę wśród rodziny/znajomych czy ktoś nie ma leżącego w szafie dysku.

 

Nie znasz jakiegoś nerda ??? Taki lubi mieć w piwnicy 

bogaty zestaw płyt głównych, procesorów, chłodzeń, kart graficznych, dysków, pamięci itp

  • Dobra wypowiedź 1
bykufgf
komentarz
komentarz

Coś wykombinuję, odezwę się w razie czego :).

Gość
komentarz
komentarz

Dane skopiuj, bo prawdopodobnie dostaniesz nowy dysk. Przy wysyłaniu opisz dokładnie sytuacje.

 

Przejściówkę kupisz w sklepie komputerowym w swojej miejscowści, idź się zapytaj.

  • Dobra wypowiedź 1
bykufgf
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie bo podczas skanowania dzisiaj programem HD tune wykryło mi jeden bad sektor , szperając po necie natknąłem się na program HDD regenerator mam pytanie odnośnie tego czy bad sektory można usunąć bez utraty danych? U mnie jest tylko jeden sektor tym uszkodzonym co o tym myślicie?

hixmen
komentarz
komentarz

Nie wysyłasz na gwarancję skończyła się. Pokaż screena ze skanu HDTune i smart czy się zmieniło od ostatniego jaki pokazałeś. Skanowałeś odznaczając Quick Scan. Natomiast HDD regenerator ma rózne opinie. Osobiście poleciłbym użycie remap np. MHDD. Operacja ta stara się z kopiowac dane z uszkodzonego sektora do zapasowego który będzie zastępował uszkodzony. Zależy od stopnia uszkodzenia czy dane da radę zachować. Druga opcja próby naprawy sektora jeśli jest to błąd logiczny. To zerowanie ale wymazuje dane.

bykufgf
komentarz
komentarz (edytowane)

[spoiler]0b64iUu.png[/spoiler]

[spoiler]Zt3Z41R.png[/spoiler]Robiony dzisiaj. Okej jutro bd miał dysk 120 GB więc na kopie danych mi starczy przydałby mi się jakiś poradnik do tego MHDD. Mogę wyzerować myślę ,że wtedy będę miał pewność czy to błąd logiczny.

hixmen
komentarz
komentarz

Smart wykazuje jak przy C5 jest wykazany badsector na logiczny. Ale w praktyce może być uszkodzony sektor że zerowanie nie naprawi. I zostaje remap. I osobiście tą drugą operację bym wybrał. Nawet przed remapem w MHDD sprawdzasz smart wciskając F8. I podglądasz przy ktorej pozycji jest 1. Potem po operacji sprawdzasz jeszcze raz F8 czy 1 zniknęła przy danej pozycji. Możesz pierwsze zapuścić scan. To da dokładniejszy obraz stanu sektorów. Czy są wolne sektory oprócz bad sectora który powinien być potwierdzony uwidoczniony po skanie.

przydałby mi się jakiś poradnik do tego MHDD.
Proszę

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

http://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/

https://www.youtube.com/watch?v=wBooKFO06L0&feature=youtu.be

bykufgf
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie :). Zrobię jak mówiłeś. Jutro wezmę się do lektury i dam znać jak efekty.


Czytając poradnik piszą aby z ahci przestawić na ide i z enhanced na compatible, u mnie w biosie po przestawieniu na ide nie ma innych dodatkowych opcji. Czy muszę koniecznie zmieniać na tryb ide dla tego programu?
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.