x-kom hosting

Linux vs Windows

darksear
komentarz
komentarz

Według mnie takie dyskusje nie mają sensu bo to tak jak

Tyskie vs. Żywiec

Xbox vs. PS2

są zwolennicy jednego i drugiego, lub obu,Zależy po prostu od oczekiwań od komputera ;)

olej3232
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od poziomu dyskutujących. Obydwa systemy mają plusy i minusy, jeśli obydwie strony będą je wymieniać, osoby trzecie będą mogły na tej podstawie podjąć decyzję, jeśli jednak będą pisane posty typu "Ja wolę windowsa" "Linux jest lepszy" to nic ten temat nie wniesie.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Ja zrezygnowałem z Linuxa ...

Wkurzało mnie w nim walenie tych haseł w konsole ... "sudoku", srudoku :P nie mam na to czasu ..

Cały dzień sie walisz, żeby sieć bezprzewodową podłączyć ..

Z resztą, szukanie tych zamienników softu .. ech..

Co do Windowsa ..

Wkurza mnie to, że się zapycha rejestr, i ogólnie czasem ma fochy :P ale co jakiś czas robie formata i jest git ;D

Ogólnie wole Windowsa, bo powiedzmy, że jest prostrzy w obsłudze i moge na nim mieć więcej softu którego potrzebuje ..

Ale oczywiście Windows z resztą jak każdy system ma swoje wady..

olej3232
komentarz
komentarz

M.a.t.i.19 jakiej dystrybucji Linuksa używałeś? Może spróbuj z innymi, a co do programów to poszukaj strony z wymienionymi alternatywami i po kłopocie

M4tth3w
komentarz
komentarz

Ubuntu i jeszcze jednej, jutro zapodam nazwe :P

Ale do linuxa zraziłem się już..

Kamix
komentarz
komentarz
Ubuntu

No właśnie. Tym czymś to się można zrazić.

M4tth3w
komentarz
komentarz

ano.. kamil1994, a jaką polecasz dystrybucję linuksa? :)

  • 1 miesiąc później...
ciaciama
komentarz
komentarz

Moim zdaniem bezsensu miec zainstalowanego Linuksa i Windowsa na jednym komputerze. Nie lubie tektsow "Wole Linuksa, ale potrzebuje Windowsa..." No chyba ze masz brata ktory nie lubi Linuksa (lub odwrotnie; pozdro Kamil :D ) lub pracujesz na programach ktore (nawet na chama) na Linuksie nie dzialaja poprawnie. Ja teraz używam Windowsa i nie mam Linuksa zainstalowanego (a jak bede mial to Winda papa). Nie uzywam Linuksa bo czasem lubie sobie pograc oraz "szkoda" mi tego sprzetu za ktory troche zaplacilem (jakbym kupowal komputer do Linuksa to bym zaplacil duzo mniej (i tu kolejny wielki + Linuksa)).

Pozdro i prosze o krytyke

EDIT

Chyba zaraz Winda papa ;/

EDIT

Albo nie, Winda zostaje

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz
Moim zdaniem bezsensu miec zainstalowanego Linuksa i Windowsa na jednym komputerze. Nie lubie tektsow "Wole Linuksa, ale potrzebuje Windowsa..."

Przykro mi, jestem właśnie takim użytkownikiem. Z powodu mojego wieku lubię grać, a w Linuksie robić inne rzeczy, w tym się bawić. Wszystkim, czym można. =s

Ja teraz używam Windowsa i nie mam Linuksa zainstalowanego
To lepiej nie mieć wcale, niż mieć 2 systemy? Ciekawee...
Nie uzywam Linuksa bo czasem lubie sobie pograc oraz "szkoda" mi tego sprzetu za ktory troche zaplacilem
Mam dobrego kompa, więc linuks jest nie dla mnie, bo się ośmieszę? "Patrz, to ten, co ma takiego słabego kompa, bo Linuksa używa"
ciaciama
komentarz
komentarz
Przykro mi, jestem właśnie takim użytkownikiem. Z powodu mojego wieku lubię grać, a w Linuksie robić inne rzeczy, w tym się bawić. Wszystkim, czym można. =s

Sorka koleś, ale nie ma już raczej problemów z grami na Linuksie. Wyszło nowe Wine, które uruchamia Wiedźmina bez problemów.

Moim zdaniem bezsensu miec zainstalowanego Linuksa i Windowsa na jednym komputerze. Nie lubie tektsow "Wole Linuksa, ale potrzebuje Windowsa..."

To jest moja opinia.

Pozdro

M4tth3w
komentarz
komentarz

Powiem tak :

Ja jestem i za Windowsem i za Linuksem.

Oba systemy mają swoje plusy i minusy. Nie ma tak, że Linux jest idealny.. niestety.. Windows z resztą tak samo.

Ale gdyby połączyć te dwa systemy, może by i coś dobrego wyszło...

Z resztą, wątpię, aby kiedyś darmowe oprogramowanie przewyrzszało komercyjne ;)

Ale pożyjemy zobaczymy..

Zarov
komentarz
komentarz
Z resztą, wątpię, aby kiedyś darmowe oprogramowanie przewyrzszało komercyjne

Skąd takie zdanie? Powiesz coś więcej?

Wiesz że np taki Firefox jest OS? :)

M4tth3w
komentarz
komentarz
Skąd takie zdanie? Powiesz coś więcej?

Z tąd, że na tyle na ile poznałem Linuxa, nie ma na nim wszystkich znanych programów typu ps itp.

A Gimp - kiepska podróba ps'a.

Po prostu, nad systemem komercyjnym pracują ludzie, którym się za to płaci i muszą zrobić nadaną im prace.

Zarov, tak.. wiem.

localh0st
komentarz
komentarz

Proszę zauważyć, że programiści piszący programy dla Linuksa, rzadko kiedy dostają pieniądze za pracę, albo nie dostają jej w cale.

Tak też, programowanie dla Windows jest bardziej opłacalne, bo aplikacje z zamkniętym kodem można szybko sprzedać. Jeśli nawet, ktoś chciałby sprzedać, aplikację dla Linux, to przecież kod powinien być otwarty (OS), to ktoś iny, szybko kod by przepisał i udostępnił ją na innych warunkach za free.

  • 1 rok później...
lythis
komentarz
komentarz (edytowane)

Uważam, że linuks jest lepszy niż windows. Niedowiarki się nie zgodzą, ale według mnie jest prostszy (tak, tak) w obsłudze, u mnie działa stabilnie i nie mam z nim problemów. Fakt, że niektóre gry działają (jak ktoś wspomniał, są takie, co chodzą na linuksie szybciej - cs chociażby), ale nie oszukujmy się - na cs'ie świat się nie kończy.

Jak tylko przełamie się monopol MS (a każdy monopol jest szkodliwy) i wreszcie zostaną zrobione porządne stery np. od ati, a producenci gier zainteresują się openGL, to się okaże, co jest lepsze ;] Do tego czasu możemy się kłócić i zawsze będzie to pokroju:"co było pierwsze, jajko czy kura?".

PS: Czemu tyle osób tak narzeka na to Bogu ducha winne ubuntu ;)? Posiadam i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć.

Tyle ode mnie, pozdro!

Edit: Sorry, ale nie zauważyłem daty ostatniego posta i odkopałem temat :niepewny:

W sumie możecie wybaczyć, bo temat z tych co są "wiecznie żywe" ;]

  • 4 miesiące później...
tb303
komentarz
komentarz

Bez porównania Linux lepszy od Windows, ból tylko że wiele firm olewa wersje swojego oprogramowania dla Linux.

Np. profesjonalne programy do tworzenia muzyki (DAW - Digital Audio Workstation) typu: Cubase, Reason, Ableton Live, Sonar, Nuendo czy FL Studio raczej nie doczekają się wersji na Linuha, wersje na Windę równierz nie są tak stabilne jak na MAC. Nie wiedzieć czemu ten rynek stawia bardziej na MACi podobno przetwarzanie audio jest w nich o wiele stabilniejsze niż na Win, jeśli chodzi o Linux to raczej mało ludzi może coś konkretnego na ten temat powiedzieć.

Zdecydowana większość użytkowników linuxa to ci bardziej zaawansowani: zaczynając od programistów, webmasterów, administaratorów wielkich systemów kończąc na hakerach.

Łukasz
komentarz
komentarz

Dla przeciętnego Kowalskiego mym zdaniem zdecydowanie lepszą opcją jest Windows. Zauważmy, że taki przeciętny Kowalski bez problemu obejdzie się mając samego Windowsa, niekoniecznie zaś sam Linux mu wystarczy. Windows jest prostszy w obsłudze i zdecydowanie mniej kłopotliwy.

Czasami odnoszę wrażenie, że użytkownicy Linuxa to fanatycy i nie widzą żadnych wad w tym systemie. Nie ma systemów idealnych i o ile do pewnych zastosowań rzeczywiście Linux może być lepszy o tyle wątpię by był dobrym substytutem Windowsa dla przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej którzy używają komputera do wszystkiego w tym do gier a w pewne gry zdecydowanie wygodniej jest grać na komputerze niż konsoli.

piku
komentarz
komentarz

Windows mniej kłopotliwy? Czyżby? Zajrzyj do działu Bezpieczeństwo ;D Co chwilę ktoś dzwoni do mnie bo 'windows coś złapał'. Bardziej otwartym ludziom instaluję Ubuntu lub Debiana, potem mi dziękują bo nie ma podstawowych problemów jakimi są obarczone okienka :) A przeciętny Kowalski to musi wiedzieć gdzie się włącza przeglądarkę www, zdjęć (zdjęcia w linuksie zgrywa się o wiele łatwiej niż w Win, nie trzeba nic instalować), ewentualnie jakiś film czy edytor tekstu :) Nie patrzcie na zwykłego usera przez pryzmat gier, bo nie każdy gra ;)

Co do definicji przeciętnego Kowalskiego - serwisuję komputery różnym ludziom, ponad 3/4 z nich potrzebuje kompa do:

- przeglądania www

- przeglądania zdjęć

- oglądania filmów

- pisania dokumentów

- posłuchania czasem jakiejś muzyki

Każdy linuks nadaje się do powyższych :)

panel
komentarz
komentarz

Każdy linuks nadaje się do powyższych :)

Co więcej - są dystrybucje w pełni gotowe do powyższych celów od razu w pierwszej chwili po instalacji.

Garrappachc
komentarz
komentarz

Dla przeciętnego Kowalskiego mym zdaniem zdecydowanie lepszą opcją jest Windows. Zauważmy, że taki przeciętny Kowalski bez problemu obejdzie się mając samego Windowsa, niekoniecznie zaś sam Linux mu wystarczy. Windows jest prostszy w obsłudze i zdecydowanie mniej kłopotliwy.

Czasami odnoszę wrażenie, że użytkownicy Linuxa to fanatycy i nie widzą żadnych wad w tym systemie. Nie ma systemów idealnych i o ile do pewnych zastosowań rzeczywiście Linux może być lepszy o tyle wątpię by był dobrym substytutem Windowsa dla przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej którzy używają komputera do wszystkiego w tym do gier a w pewne gry zdecydowanie wygodniej jest grać na komputerze niż konsoli.

Ależ masz absolutną rację. Linux nie jest pozbawiony wad. Jednakże, primo: wiem, co jest przyczyną błędu (w Windowsie komunikaty błędów to niezrozumiałe dla nikogo krzaczki), secundo: błąd potrafię sam naprawić dzięki bardzo dobrej dokumentacji takiego chociażby Gentoo, która, pomimo, iż jest pisana dla tego właśnie systemu, znajduje zastosowanie także dla innych dystrybucji, a jeżeli nie - mogę śledzić tok naprawy mojego błedu i spodziewać się wykluczenia go w najbliższych dnaich (możliwość taką daje właśnie open-source, nad linuksem pracuje bardzo wielu programistów z całego świata). A nie powiesz mi, że instalacja programów w windzie jest prostsza od takiego chociażby Ubuntu.

piku
komentarz
komentarz

Ba! Instalacja programu w linuksie jest o wiele szybsza dzięki konsoli ^_^  I nie trzeba klikać cały czas tego głupiego "Next" :)

Archimedes
komentarz
komentarz

Co prawda to prawda. Gorzej jak trafisz na brak zależności w Slackware :blink:

Gość
komentarz
komentarz

Dla przeciętnego Kowalskiego mym zdaniem zdecydowanie lepszą opcją jest Windows. Zauważmy, że taki przeciętny Kowalski bez problemu obejdzie się mając samego Windowsa, niekoniecznie zaś sam Linux mu wystarczy. Windows jest prostszy w obsłudze i zdecydowanie mniej kłopotliwy.

Czasami odnoszę wrażenie, że użytkownicy Linuxa to fanatycy i nie widzą żadnych wad w tym systemie. Nie ma systemów idealnych i o ile do pewnych zastosowań rzeczywiście Linux może być lepszy o tyle wątpię by był dobrym substytutem Windowsa dla przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej którzy używają komputera do wszystkiego w tym do gier a w pewne gry zdecydowanie wygodniej jest grać na komputerze niż konsoli.

no nie zgodzę się...

byłem doświadczonym użytkownikiem Windows

teraz jestem początkującym (sic!) użytkownikiem Linuxa

cofnąłem się w rozwoju o lekko licząc 15lat

moja frustracja wynikająca z bycia nowicjuszem szybko została wynagrodzona bogactwem możliwości jakie oferuje ten system

Windows prostszy? nic podobnego!

wszystkie narzędzia jakich potrzebuje 90% użytkowników znajduje się w menu Konfiguracja Komputera - zarządzanie oprogramowaniem czy jakoś tak...

natomiast użytkownik Windows szuka po różnych dziwnych portalach, dostając na koniec wersję trial, z ograniczoną funkcjonalnością...

a nawet jeśli zapłaci tylko po to żeby WYPRÓBOWAĆ pełny program, to w tym samym czasie użytkownik Linux'a nie wyściubiając nosa poza własny pulpit sprawdzi funkcjonalność pięciu pełnowartościowych programów prawdopodobnie spełniających jego oczekiwania i wybierze ten który mu odpowiada i jednocześnie rokuje na przyszłość bo jest rozwijany

to nieprawda że Linux jest trudny

on jest inny niż Windows

i zaryzykuję stwierdzenie że PROSTSZY w obsłudze

zwykle nie zdajemy sobie sprawy jakie nawyki nami rządzą

acha...

Linux jest o ponad 15% szybszy od... (takie porównanie wg licencji Microsoft jest nielegalne)

  • 5 tygodni później...
Axel
komentarz
komentarz

[quote name='lucky_man' date='19 sierpień 2009 - 23:22 ' timestamp='1250716952' post='845378']
Dla przeciętnego Kowalskiego mym zdaniem zdecydowanie lepszą opcją jest Windows. Zauważmy, że taki przeciętny Kowalski bez problemu obejdzie się mając samego Windowsa, niekoniecznie zaś sam Linux mu wystarczy. Windows jest prostszy w obsłudze i zdecydowanie mniej kłopotliwy.
Czasami odnoszę wrażenie, że użytkownicy Linuxa to fanatycy i nie widzą żadnych wad w tym systemie. Nie ma systemów idealnych i o ile do pewnych zastosowań rzeczywiście Linux może być lepszy o tyle wątpię by był dobrym substytutem Windowsa dla przeciętnego Kowalskiego czy Kowalskiej którzy używają komputera do wszystkiego w tym do gier a w pewne gry zdecydowanie wygodniej jest grać na komputerze niż konsoli.
[/quote]Właśnie dla przeciętnego Kowalskiego lepszy jest Linux, bo w linuksie większość potrzebnego oprogramowania jest już zainstalowana. W takim Ubuntu od razu po instalacji masz pełny pakiet biurowy, klienta poczty, komunikator (obsługuje też GG :) ), klienta IRC, klienta BitTorrent, program do nagrywania CD/DVD, edytor grafiki, przeglądarkę zdjęć, czytnik PDF i masę innego softu. Pod Windowsem masz tylko IE, Paint i Notatnik, inne potrzebne programy musisz kupić za grubą kasę i samodzielnie zainstalować. Poza tym w Windowsie, żeby podłączyć taki odtwarzacz mp3, trzeba zainstalować jakieś sterowniki z płytki, a pod linuksem od razu po podpięciu działa działa :)
Windows jest systemem komercyjnym, więc IMO powinien być stosowany do celów komercyjnych, a do celów domowych Linux jest wystarczający.
A co do grania, skoro uważasz, że granie na kompie jest wygodniejsze niż na konsoli to, z całym szacunkiem, ale Ty chyba konsoli nigdy na oczy nie widziałeś :lol2: Dla przykładu: PS3 + 42" LCD FullHD - siedzisz sobie wygodnie w fotelu i trzymasz pada, a nie zgarbiony przed małym monitorem nap*** w klawisze :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.