x-kom hosting

Linux vs Windows

Dziadi
utworzono
utworzono
P.S. Dobra wiadomosc dla userow Linuxa:

Jest juz patch do obejscia buga w Phenomie !!!

Hallo Mr Gates, co Pan na to ???

hhehe dobra nie jaraj sie tak bo i tak linux nie ma szans na zagrozenie Windowsom jakos pare lat temu kazdy besztal Xp hehe a kazdy teraz chwali Xp i pojezdza Viste. OKIENKA ROX !!!

Black_Tiger
komentarz
komentarz

@Dziadi:

jezeli jestes az tak dobrym znawca tematu windows-linux.

to wymien przynajmnie 3-4 tylko argumenty na korzysc Windowsa w porownaniu z Linuxem ???

(Tylko nie zaczynaj od mozliwosci grania w prymitywne krachkrachy, bo to dla dzieciakow)

No prosze wymien, znawco tematu... :D :D:D

(Ja moge wymienic ponad 20 mowiacych o przewadze Linuxa nad Windowsem :) )

Dziadi
komentarz
komentarz

1.Primo Ultimo na instalowanie i konfriguracje nie poświecasz tak długo czasu jak na linuxa

2.Sterowniki dużo łatwiej znależć

3.Przyjemny dla prymitywnego użytkownika

4.Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic

5.Jest tylko pare wersji w dodatku tylko visty wiec nie masz kłopotu z wybieraniem systemu a nie jak gdzies pisali musisz sprawdzic do czego chcesz linuxa i zainstalowac odpowiednia wersje

6.żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)

Jak sie przeczyta ten temat to odechcewa sie linuxa http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=32477

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Black_Tiger, jeśli uważasz, że gry są dla dzieciaków, to popatrz na wyniki badań - zdecydowana większość graczy to dorośli ludzie.

Linux się do gier nie nadaje, i tego nic nie zmieni, nawet emulatory Windy.

dar55
komentarz
komentarz
No prosze wymien, znawco tematu..

ilość użytkowników = miazga

Ja moge wymienic ponad 20 mowiacych o przewadze Linuxa nad Windowsem

chyba jedną -> darmowy :D

Dziadi
komentarz
komentarz
ilość użytkowników = miazga

chyba jedną -> darmowy :D

no i tą miażdrzącą wypowiedzia zakończy temat windows linux bo ta walka nie ma sensu !!! Pozdrawiam wszystkich użytkowników windowsa a takze linuxiarzy którzy nie umieja sciagnac darmowej wersji Windowsa Pozdrawiam !!!!

czarnes
komentarz
komentarz
którzy nie umieja sciagnac darmowej wersji Windowsa Pozdrawiam !!!!

darmowe nie zawsze oznacza legalne xD moim mazeniem jest zeby linux zniszczyl windowsa boo mnie derwuje ze windows kosztuje 300 i tak stanialo :). jednak nie wiem czemu sie klucicie przeciez on napisla tylko ze zklikwidowano buga na linuxie zeby Phenomie. Ale ja i tak uwazam ze windows est lepszy sam go mam :)

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Windows tyle kosztuje bo Komisja Europejska nie pozwala aby był tańszy na terenie UE.

czarnes
komentarz
komentarz

YY a dlaczemu ? to nie ma sensu chyab chodzi o to zeby bylo jak anjtaniej a co ma eu do microsoftu ?

Gość
komentarz
komentarz

KE ma różne pomysły.

1.Primo Ultimo na instalowanie i konfriguracje nie poświecasz tak długo czasu jak na linuxa

2.Sterowniki dużo łatwiej znależć

3.Przyjemny dla prymitywnego użytkownika

4.Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic

5.Jest tylko pare wersji w dodatku tylko visty wiec nie masz kłopotu z wybieraniem systemu a nie jak gdzies pisali musisz sprawdzic do czego chcesz linuxa i zainstalowac odpowiednia wersje

6.żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)

Jak sie przeczyta ten temat to odechcewa sie linuxa http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=32477

1. Dokładnie odwrotnie...

2. Wcale nie, w linuxie wcale nie musisz się w to zagłębiać, trzeba instalować tylko sterowniki od karty graficznej w celu zainstalowania beryla (może czegoś innego też, pewnie tak, chociaż nie wiem)

3. W dzisiejszych czasach nie jest przyjemniejszy.

4. True.

5. To jest monopol na rynku komercyjnym - to jest tylko zło. Dzięki temu, że dystrybucji linuksa jest sporo, możesz wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie wersję.

6. vista nie wiem, jak czensto(?) się zawiesza, ale podczas użytkowania ubuntu na moim komputerze nie zawiesił się ani razu.

Moje spostrzeżenia w oparciu o Ubuntu i XP.

Aha, i jeszcze jedno. Oprogramowanie na Ubuntu jest darmowe, dzięki czemu oprogramowanie wychodzi dobre, ponieważ ludzie robią to, bo chcą, a nie, bo muszą. Nie wspominając o monopolu Ms.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

@Dziadi:

sadzac po Twojej "argumentacji" masz bardzo niewielkie pojecie na temat OS pod nazwa Linux, dlatego tez ogranicze sie do krotkiego komentarza

wymienionych w Twojej wypowiedzi punktow:

"ad1.Primo Ultimo na instalowanie i konfriguracje nie poświecasz tak długo czasu jak na linuxa "

Instalacja Linuxa odbywa sie w podobny sposob co Windowsa (wystarcza wlozyc CD do nagrywarki oraz wystartowac),

jednakze jego program instalacyjny daje mozlowosc INDYWIDUALNEGO, DOPASOWANEGO DO POTRZEB INSTALUJACEGO WYBORU

KOMPONENT ORAZ PROGRAMOW systemu. Linux nie pcha tak jak Windows calej masy czesto niepotrzebnych komponent,

ktore pozniej bardzo pracowicie musza zostac ponownie zdeinstalowane (nLite) albo zablokowane (XPAtiSpy) etc.

A i tak pozostaje jeszcze cala masa "nieusuwalnych " smieci.

Linux pokazuje wszystkie istotne komponenty skladowe i pyta elegancko: co sobie zycze miec zainstalowane?

Windows pakuje na plyte wszystko co sobie M$ zyczy i nie pyta o nic.

ad 2."Sterowniki dużo łatwiej znależć"

Znowu nieprawdziwe przekonanie.

Na potrzeby Linuxa jako "open source project" (projektu systemu otwartego) pracuje, oprocz zawodowych informatykow,

jeszcze okolo 400.000 zdolnych, niezaleznych mysliciel ina calym swiecie. Przez to Linux jest znacznie szybciej "up-to-date"

przy zaistnieniu wszelkich problemow, takze sterownikow do hardware. I kazdy moze nawet indywidualnie zglosic do danej dystrybucji

swoj wlasny "driver problem", ktory bedzie tez w nowym update specjalnie uwzgledniony i rozwiazany. Do Microsoftu mozesz swoje problemy

zglaszac tak dlugo, az osiwiejesz od tego- nikt nie przejmuje sie tam pojedynczym userem. To ze w przeszlosci, na zalecenie M$ zarowno Nvidia

jak i ATI sabotowaly wprowadzanie nowych sterownikow graficznych dla Linuxa (nieczysta walka z niezagrazajacym imperium Mr. Gatesa systemem???)

i jednoczesnie bardzo pilnowaly tajnosci kodow programowych (source code) tych sterownikow, powodowalo, ze Linux mial tutaj pewne opoznienia.

Ostatnie 2 lata jednak obie te Firmy zrozumialy swoj blad i obecnie rowniez do Linuxa sa powszechnie dostepne najbardziej aktualne drivery.

ad3." Przyjemny dla prymitywnego użytkownika "

Prymitywny uzytkownik nie powinien dotykac sie komputera najlepiej wogole, czyli nie ma roznicy, czy jest tam zainstalowany M$ czy tez "Pingwin".

ad4."Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic "

Kolejna nieprawda wynikajaca z twoje glebokiej niewiedzy.

Linux zawiera wszystkie grupy programowe uzywane przez kazdego na codzien, obojetne czy bedzie to pakiet (Star)Office, czy pakiety programow multimedialnych, czy programy do internetu (browser, mail, chat etc,), do wypalania plyt (Linux nie ma litosci takze dla "copy right") itp, itd.

Linux ma oryignalne, wlasne programy, ktore stabilnoscia i zakresem przewyzszaja odpowiedniki Windowsa i WSZYSTKIE SA BEZPLATNE.

Co wiecej, w Linuxie mozna UZYWAC 99% PROGRAMOW WINDOWSA W TZW. EMULACJI. Odwrotnie niestety NO WAY...

Rowniez gry coraz lepiej funkcjonuja w Linuxie, a ze wzgledu na znacznie lepsze wykorzystanie przez Linuxa potencjalu posiadalych komponent systemowych oraz duzo szybsze przetwarzanie danych w pamieci systemowej, takie gry chodza pod Linuxem znacznie szybciej jak pod Windowsem. Rowniez tutaj sa programy do mierzenia fps i one pokazuja ta prawidlowosc bardzo jednoznacznie. A od czasow Gothic 3 (ktory funkcjonuje znakomicie pod Linuxem) pojawia sie coraz wiecej gier dla Linuxa. A z tymi, ktore ze wzgledow "game engine"

napisane zostaly wylacznie dla Windowsa radzi sobie Linux znakomicie odpalajac je bezproblemowo w emulacji Windowsa.

ad5.Jest tylko pare wersji w dodatku tylko visty wiec nie masz kłopotu z wybieraniem systemu a nie jak gdzies pisali musisz sprawdzic do czego chcesz linuxa i zainstalowac odpowiednia wersje

Abstrahujac od tego, ze juz samo uzywanie w Twojej argumentacji wlasnie Visty jako argumentu na korzysc Windowsa wydaje sie byc delikatnie mowiac "nieporozumieniem w temacie", poniewaz w miedzyczasie powstalo wiecej Forum zajmujacych sie pomoca przy problemach z Vista niz dyskutujacych na temat zalet tego systemu (co wcale nie widzi, poniewaz jedyne korzysci z Visty ciagnie M$ w postaci otrzymywanych regularnie i bez wiedzy uzytkownika niezliczonych informacji na jego temat). Linux rozwinal sie w tym czasie do jednej wersji dystrybucji dla firm (Suse-Novell) oraz trzech wersji dystrybucji dla normalnych uzytkownikow (w zaleznosci od ich "stopnia inteligencji"). Tak wiec wybor dla siebie jest w Linuxie bardzo przejrzysty.

ad.6"żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)"

Ze wzgledu na uzywane formaty danych systemowych przez Linuxa. nie ma tutaj wogole pojecia typu "zawieszanie sie komputera". Dodatkowo specyficzne formaty danych systemowych uzywanych przez Linuxa sa znacznie bardziej efektywne w przetwarzaniu danych, bardziej oszczednie gospodaruja miejscem na dysku oraz sa naturalnie zabezpieczone przed dostepem do nich z zewnatrz. W Windowsie jest powszechnie znana metoda ratowania danych w uszkodzonej instalacji poprzez uzycie do tego celu wlasnie Linuxa. W odwrotna strone nie ma na to szansy funkcjonowac, poniewaz Linux bezproblemowo radzi sobie z systemem danych NTFS a Windows wogole nie rozumie danych systemowych uzywanych przez Linuxa.

Milej lektury i czekam niecierpliwie na moze tym razem bardziej logiczna argumentacje,

chociaz na Twoim miejscu odpuscilbym to sobie, bo bedziesz sie tylko dalej kompromitowal swoja niewiedza:D :D:D

Dziadi
komentarz
komentarz

z programami to niestety prawda mnostwo programów nie chodzi na linuxie i bynajmniej nie chodzi tu o gry tylko o profesjonalne oprogramowanie a normalny uzytkownik nie bedzie sie bawil jakas emulacje gier !!! Windows w porównaniu do linuxa jest prosty do bólu

z ta instalacja to pomysl troche lepiej usuwac czy sciagac i instalowac do linuxa kazdy program a np TuneXp usuwasz wszystko w pare minut niz instalowac mase programow zeby mp3 ci chodzily

ze sterownikami to dlugo jeszcze bedzie problem i nie ma co tu dyskutowac co z tego ze jest up-to-date jak w xp nie musisz nic zglaszac(sporadyczne przypadki)

ad 3. pozostawiam bez komentarza jak juz kiedys wyczytalem komentarz uzytkownika linuxa Komputer Jest dla mnie nie ja dla komputera !!!

ad.4 czy linux chodz emuluje directx 10 ????

Osobiście "tęskniłbym" za 3DS Max'em i Photoshopem ( wiem, że są zamienniki, ale tym programom żaden zamiennik nie dorówna ).

Wracając do darmowego oprogramowania: mogliby zalegalizować je w Polsce dla firm.

cytat Byku

PODSUMOWUJAC Windows jest jak smartfony mozna zrobic z nimi wszystko ale czasem wolno chodza i sie zawieszaja a linux jest stabilny lecz to tak porównujac jest to zwykly telefon do dzownienie i smsowania

PS Wiesz niektórzy potrzebuja po prostu Systemu ktory im pozwoli na normalne uzytkowanie go i tyle a z ta kompromitacja porozmawiamy jak linux przejmie chociaz połowe komputerów na całym świecie czyli za jakies może 10 lat do zobaczenia (chodz jest darmowy to nie przejmuje rynku odpowiedz mi na to pytanie !!???)

Zarov
komentarz
komentarz
ilość użytkowników = miazga

Jak wpychają ludziom [nowym] Windowsa to co sie dziwisz? Śmiało można powiedzieć że większość nie wie że mają wybór, a sprzedawcy nie wspomną o darmowej alternatywie bo na tym nie zarobią.

a takze linuxiarzy którzy nie umieja sciagnac darmowej wersji Windowsa Pozdrawiam !!!!

Jeśli ty umiałeś tzn że jesteś złodziejem.

4.Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic

Nic tzn co? Nie ma przeglądarek? Nie ma nic do słuchania muzyki, oglądania filmów, tworzenia grafiki, nie ma gier?

z programami to niestety prawda mnostwo programów nie chodzi na linuxie i bynajmniej nie chodzi tu o gry tylko o profesjonalne oprogramowanie a normalny uzytkownik nie bedzie sie bawil jakas emulacje gier !!! Windows w porównaniu do linuxa jest prosty do bólu

Ale o jakich programach mówisz? Chyba nie o tych spod Windowsa?

Dziadi,nie, 06 sty 2008 - 00:26]z ta instalacja to pomysl troche lepiej usuwac czy sciagac i instalowac do linuxa kazdy program a np TuneXp usuwasz wszystko w pare minut niz instalowac mase programow zeby mp3 ci chodzily

Jakich programów? Jeden pakiet i działa. Używałeś kiedyś w ogóle Linuksa?

Dziadi,nie, 06 sty 2008 - 00:26]ze sterownikami to dlugo jeszcze bedzie problem i nie ma co tu dyskutowac co z tego ze jest up-to-date jak w xp nie musisz nic zglaszac(sporadyczne przypadki)

Będzie, aż do czasu kiedy producenci nie będą chcieli ich pisać a to nie wina systemu ale producentów.

ad 3. pozostawiam bez komentarza jak juz kiedys wyczytalem komentarz uzytkownika linuxa Komputer Jest dla mnie nie ja dla komputera !!!

A jak ma być? Jeśli ty dostosowujesz sie do komputera to kto tu jest adminem?

ad.4 czy linux chodz emuluje directx 10 ????

Linux to nie Windows i nie potrzebuje tego.

PODSUMOWUJAC Windows jest jak smartfony mozna zrobic z nimi wszystko ale czasem wolno chodza i sie zawieszaja

Sama prawda. Wolne, wiesza sie...akurat na choinkę.

linux jest stabilny lecz to tak porównujac jest to zwykly telefon do dzownienie i smsowania

No przepraszam, a do czego telefon ma słyżyć? Chcesz w nim robić obiady? Kręcić pełnomentrażowe filmy?

jak linux przejmie chociaz połowe komputerów na całym świecie czyli za jakies może 10 lat

Aha! Czyli sam stwierdzasz teraz że Linux wypiera Windowsa i za pare lat też sam go będziesz używać :)

(chodz jest darmowy to nie przejmuje rynku odpowiedz mi na to pytanie !!???)

Czytałeś może o tym jak kupowano oprogramowanie do ZUSów? Panowie dokładnie wiedzieli że zamiast M$ Office mogą użyć OpenOffice.org, ale nie. Tu jest polityka proamerykańska.

ciaciama
komentarz
komentarz
6.żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)

Ha ha ha dobre! Prawie z krzesła spadłem :D

A do grania jest konsola.

EDIT

Wszystko chodzi pod Windowsa

A w temperaturze 0 K wszystko staje :)

Gość
komentarz
komentarz

E tam ja myślę że oby dwa systemy są dobre. Ale napewno dla młodszych użytkowników Windows jest lepszą alternatywą ponieważ jest prosty w obsłudze i jest bardzo dużo aplikacji pod ten system. Ja też kiedyś myślałem (jak miałem ok 10 lat) że Linuks to shit. Ale teraz jak troche wydoroślałem przeżuciłem się na Linuksa i jestem zadowolony. Jest dużo bardziej wydajniejszy i stabilny. Prawie do każdego programu można znaleść zamiennik. Pozatym fajne jest to że nie można dwoma klikami zainstalować aplikacji bo można się chociaż czegoś nauczyć :). Jak dla mnie obydwa systemy są równe. A jeśli chodzi o gry na Linuksa... Frozen Bubble, Super Tux i Tux Racer wymiatają :D

localh0st
komentarz
komentarz
Pozatym fajne jest to że nie można dwoma klikami zainstalować aplikacji bo można się chociaż czegoś nauczyć

Hmm... może i nie dwoma kliknięciami (myszy) lecz jednym.

Skrót na pulpicie do konsoli - klik na niego, później wpisujesz np. su apt-get install pidgin i masz już zainstalowany komunikator. A ile

kliknięć i pisania musiałbyś poświęcić na Windowsie, żeby go zainstalować?

1.Primo Ultimo na instalowanie i konfriguracje nie poświecasz tak długo czasu jak na linuxa

Haha, śmieszne. Wyżej napisałem jak wygląda instalacja sterowników w Debianie.

Konfiguracja? Przecież tak samo jak w Windows.

2.Sterowniki dużo łatwiej znależć

Właśnie, że nie. Wpisujesz w google "drivers linux <nazwa karty> download" i masz już. W czymś problem widzisz?

Na dodatek powiem, że w Ubuntu jest menadżer graficzny, który sam wybiera/pobiera/instaluje/konfiguruje sterowniki. Fajne, co?

3.Przyjemny dla prymitywnego użytkownika

Windows? Ludzie powinni się rozwijać (lub być już rozwinięci), a nie być prymitywni. No chyba, że mówiłeś o dzieciach neo.

4.Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic

Nic? Śmieszniejsze, niż pierwsze. Masz wszystko co trzeba, a nawet i więcej. ;)

5.Jest tylko pare wersji w dodatku tylko visty wiec nie masz kłopotu z wybieraniem systemu a nie jak gdzies pisali musisz sprawdzic do czego chcesz linuxa i zainstalowac odpowiednia wersje

To chyba dobrze, że możesz wybrać co chcesz? To nie komuny.

6.żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)

A jednak się wiesza... Na Linuksie nie miałbyś czegoś takiego. Na przykładu, kiedy dysk mi padał, to słyszałem jak dysk się wyłączał, zwalniał obroty i nagle przyspieszał. W Windows od razu złapałbym BSOD, a tu co? System się przywieszał, a po sekundzie wracał.

Jak sie przeczyta ten temat to odechcewa sie linuxa

No chyba głupkom.

Linux rozwija logiczne myślenie. Nie ma co porównywać go do Windows, bo to jakbyś porównywał diametralnie inne rzeczy. Co do tego user-friendly Windowsa- dzieci nie powinny bawić się na komputerze.

Mówienie że Linux jest stabilny, to głupota. Stabilny to może być serwer, a nie desktop którego używa zwykła osoba. Wszystko zależy od administratora.

Gość
komentarz
komentarz

Ja osobiście wolę Linuxa, ale niestety mam windowsa bo brat lubi grać.

Black_Tiger
komentarz
komentarz

@GrochuX:

tylko bez wymowek.... :D

mozna i w dualu na jednym kompie, zeby i brat i brat cos z tego mieli... :)

Kamix
komentarz
komentarz
mozna i w dualu na jednym kompie, zeby i brat i brat cos z tego mieli... smile.gif

Ja mam w domu 2 kompy i na obu 2 systemy, ale na moim chyba wywale winde :D

Byku, Photoshopa można ryszyć emulatorami, jest wiele poradników. I naprawde działa. A co do gier to zależy, bo na przykład CS 1.6 śmiga z więkrzą wydajnością pod Wine niż pod Windą.

A co do tekstów użytkownika Dziadi to się nawet nie wypowiadaj w tym dziale. A co do trudności instalacji programów to ściema. Więkrzość masz w repozytiach, czyli jedno 2 kliknięcia jak napisał localh0st.

A co do tych waszych świetnych efektów Visty, to zainstalujcie sobie Compiz-Fusion i Aero "leży i kiwczy" wiem bo od wczoraj jestem jego posiadaczem :P

A to wszystko na kompie króry Visty by nie ruszył.

Tylko mam apel NIE polecam żadnych ubuntu, kubuntu i innego tego rodzaju czegoś. Chcecie bardzo łatwego Linuksa to openSuSE, a troche trudniejszego Debian.

Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Wiem , że to nie wymówka , ale mam tyle rzeczy na dysku , tzn. mój brat ma , że nawet nie mam na linuksa miejsca.

Jak kupię sobie laptopa w lutym to bedę miał linuksa na 100%

Axel
komentarz
komentarz
1.Primo Ultimo na instalowanie i konfriguracje nie poświecasz tak długo czasu jak na linuxa
Bo pod windowsem nie można skonfigurować praktycznie nic, wszystko jeszt ustawione na stałe. Pod linuxem możesz ustawić niemal każdą rzecz.
2.Sterowniki dużo łatwiej znależć

Ja pod linuxem nie musiałem instalować żadnych sterów - wszystko jest w systemie.

3.Przyjemny dla prymitywnego użytkownika
Linux jest bardzo prztyjazny systemem (zależy pewnie od distro), spokojnie można go używać w domu tak jak windowsa.
4.Wszystko chodzi pod Windowsa pod linuxa prawie (w porównaniu) nic
Pod linuxa jest mnóstwo programów, nie wiem czy nie więcej jak pod wincośtam. Nie ma IE - jest Mozilla, Opera, Konqueror, nie ma PS - jest Gimp, nie ma Nero - jest K3B, nie ma winampa -jest XMMS, Amarok, totem.Instalacja programów jest nawet prostsza niż pod wndowsem - jest coś takiego jak pakiety RPM albo DEB, w ten sposob można zainstalować praktycznie każdy potrzebny program, a najlepsze jest to, że 98%programów pod linuxa jesz za FREE. Poza tym wiele popularnych programów windowsowych można uruchomić pod linuxem za pomocą Wine. A znajdż mi emulator programów linuxowych pod windowsa.
5.Jest tylko pare wersji w dodatku tylko visty wiec nie masz kłopotu z wybieraniem systemu a nie jak gdzies pisali musisz sprawdzic do czego chcesz linuxa i zainstalowac odpowiednia wersje

Właśnie o to chodzi. Masz wybór - instalujesz wersję odpowiednią do twoich potrzeb.

6.żadko sie zawiesza przynajmniej vista (wczoraj zaliczyłem druga zwieche ,ale to przez karte graficzna)

Pozostawiam bez komentarza.

Kamix
komentarz
komentarz
jest coś takiego jak pakiety RPM albo DEB,

Nawet nie musisz sam ściągać i instalować, jest coś takiego jak repozytia :)

Np. w Debianowych jest ok. 20 tysięcy programów i bibliotek. Ja dopiero kilka programów instalowałem sam. Reszte z repo, czasem dokładałem swoje(nieoficjalne) repo :)

ciaciama
komentarz
komentarz
Tylko mam apel NIE polecam żadnych ubuntu, kubuntu i innego tego rodzaju czegoś.

Właśnie Ubuntu i jego pochodne to dystrybucje Linuksa warte większej uwagi (przynajmniej dla początkujących).

A jeżeli ktoś nie wierzy że Linux to fajny system operacyjny to niech sam zobaczy wersje Linuksa liveCD (bez konieczności instalacji na dysku).

Windows to chłam (cokolwiek to znaczy, ale chyba nic pozytywnego).

Pozdrawiam.

Kamix
komentarz
komentarz
Właśnie Ubuntu i jego pochodne to dystrybucje Linuksa warte większej uwagi (przynajmniej dla początkujących).

Wczoraj instalowałem Kubuntu i dzisiaj wywaliłem :D

Chcesz distro dla początkujących ? openSuSE. Strasznie zamulał ten *buntu.

EDIT:

A jakie to są pochodne od Ubuntu ?

Same Ubuntu jest pochodne od Debiana unstable :)

Pozdrawiam

ciaciama
komentarz
komentarz
A jakie to są pochodne od Ubuntu ?

MEPIS ( http://jakilinux.org/linux/mepis/ )

A mi chodziło o Kubuntu i Xubuntu.

A Ubuntu pochodzi od Debiana Lenny.

EDIT

A w czym polecasz tak to SuSE? Ja zainstalowałem w tamtym tygodniu i wróciłem do Ubuntu (na jednym z komputerów).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.