x-kom hosting

Wentylatory a obudowa i płyta

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Huberto203 ,
Miroslav
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatura czego?

Huberto203
komentarz
komentarz

Temperatura Karty Graficznej. Wczoraj do 78*C podczas gry, ściągnąłem boczny panel z obudowy i obecnie dochodzi do 67*C max, ale kompletna obudowa i wentylatory to chyba bezpieczniejsze rozwiązanie prawda?

Miroslav
komentarz
komentarz

78C to nie jest dużo... Włącz sobie na 100% wentylatory na karcie to będziesz miał to samo, co te dodatkowe wentylatory, które chcesz kupić... Temperatura będzie niższa i głośność podobna jak te dodatkowe wentylatorki...

Huberto203
komentarz
komentarz

Wentylatory mam chyba na 100%, nie potrafie takiego czegoś ustawiać. 

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

@Miroslav co da to że ustawi na 100% jak wentylatory nie będą miały skąd powietrze pobierać? Na dodatek będzie głośno bo to Gigabyte.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Huberto203
komentarz
komentarz

Dokładnie o tym samym myślałem, będą szybciej pracować ale nadal tym samym (gorącym) powietrzem. Dlatego chyba będzie rozsądnie zamocować źródła świeżego i z pewnością zimniejszego powietrza prawda?

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Podstawa do wentylator z przodu i z tyłu, no nie ma haka. 

Ja sam teraz mam wentyl z przodu i z tyłu i po następnym upgrade mam zamiar domontować jeszcze dwa bo teraz nie mam slotów 3pin.

Miroslav
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja nie wiem, mam tego gigabyte 770 i zmapowałem na 50% obroty wentylatora. Max temp. to 80-82C i mi to nie przeszkadza. Przecież to nie gtx 750, żeby uznawać takie temperatury za piekarnik.

PS: Zresztą obudowy to ty też nie masz jakiejś super.

Huberto203
komentarz
komentarz

Może i nie super ale nie mam 500zł na jakąś obudowę z kosmosu :) 

Miroslav
komentarz
komentarz

Chodziło mi raczej o ilość otworów wentylacyjnych.

Huberto203
komentarz
komentarz

No tak, faktycznie nie ma tego za dużo, ale na upartego jak pisałem wcześniej myślę że uda mi się zamocować jeden wentylator na boku w tej dolnej kratce, i jeden z przodu 

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Dobre chłodzenie na te czasy to 2 z przodu, 1 z tyłu, 1 u góry i opcjonalnie jeden na boku. Na przykład ja w swoim Brutusie M23 nie mam nawet gdzie z boku zamontować.

Miroslav
komentarz
komentarz (edytowane)
jeden wentylator na boku w tej dolnej kratce, i jeden z przodu

Z tym może być problem przez ten je%aną za przeproszeniem płetwę czy co to jest. (na karcie graficznej)

Huberto203
komentarz
komentarz

No właśnie ta płetwa mi tu trochę nie pasuje ale wstępne pomiary wykazały, że wentylator powinien wejść i jeszcze ma zostać miejsce, zamocowałbym go na zewnątrz obudowy ale nie będzie to zbyt ładnie. Jeszcze będę mierzył dokładniej 

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Na zewnątrz obudowy? Odpuść sobie... Wieś tańczy, wieś śpiewa :p

Huberto203
komentarz
komentarz

Hehe :P nie no myślę że jakoś się to zmieści do środka, tylko mocowanie sobie obmyślę żeby to estetycznie wyglądało i będzie ok. Jeszcze się upewnie dokładnie i jutro pewnie skocze do x-kom`u na zakupy 

Huberto203
komentarz
komentarz

Kupiłem dziś te wentylatorki. W x-kom SilentiumPC Zephyr 120 kosztuje 25zł, poszedłem do apollo i za 28zł kupiłem 2 więc no jak by nie patrzeć prawie 2 w cenie 1 :D Muszę się jakoś zabrać za montaż tego i zobaczymy jak efekty 

Miroslav
komentarz
komentarz (edytowane)

No to później powiedz jak tam, bo jestem ciekaw.

PS: Cholera, u mnie jest lekki throttling przy kopaniu i teraz pytanie czy montować lepiej wentylator na przód czy na tył. Jak sądzicie? Na przodzie chodziłby wtedy 140mm silent wings 2. Za ew. wprowadzanie w błąd przepraszam, ale przy furmarku problem nie występuje :v.

PS2: Hehe, takie tam skajka temp limitu :v https://drive.google.com/file/d/0B-HrVaCdfQXmUE1LaGNueUhEQ2c/edit?usp=sharing

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Ja dziś domontowałem jeden z przodu i jeden z tyłu, czyli 2x przód, 1x tył i 1x góra i temperatura procka spadła prawie 10 stopni

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

tluk
komentarz
komentarz

Spory spadek ale raczej do przewidzenia :) Poczekaj do lata bo różnica może wtedy nie być aż tak duża ;)

Huberto203
komentarz
komentarz

Dobra, wentylatory zamontowane. Okazało się że brakło mi dosłownie 2cm kabelka i musiałem dokupić molex`a aby podpiąć wentylator który zamocowałem na przednim panelu bo nie dostawał :D Zaraz odpalam grę no i zobaczymy. Zdam relacje 

Miroslav
komentarz
komentarz

Uruchom furmarka, bo te gry to żadne porównanie.

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Heaven Benchmark na extreme i fullscreen najlepiej pokazuje temperaturę. W grze to se możesz :E

Huberto203
komentarz
komentarz

waży sobie troche ten program, ale pobiore 


Chyba zrobiłem ok, nie wiem do końca jak się to ustawia na początku tylko wybrałem opcje Extreme następnie Run i Benchmark i zaczęło się robić. Test robił się 5 minut na oko, temp max 69*C. jeszcze dostałem takie coś http://bankfotek.pl/image/1691113


Panowie wiecie może jeszcze jak mogę "podkręcić" wentylatory ? Bo zgodnie z tym co jest napisane na pudełku mają one 1100 obr na minute +/- 10% więc chyba mogę je podkręcić prawda? 

Miroslav
komentarz
komentarz

+/- 10 % to jest błąd pomiarowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.