x-kom hosting

Czy service pack ma jakis wyplyw na wydajnosc w grach?(windows 7)

MawiK
utworzono
utworzono

Siema.Tak jak w temacie,czy service pack wplywa na wydajnosc w grach?aktualnie nie mam zadnego service packa,i w grze prototype 1 osiagam zaledwie 30-20fps,zalezy jakie miejsce.To jest dosc slaby winik jak na taka gre.I pytam czy,to ma jakis zwiazek z service packiem.I czy mogę odrazu instalowac service pack 3?

gpu-asus gts 250 dark knight 1gb,podkrecony na 790/1070/1944

cpu-core 2 duo e4400

ram-2gb ddr2

mobo-dell vostro 200

 

Igorrodz
komentarz
komentarz

Service pack to poprawki, łatki i zabezpieczenia - może dać wyższą wydajność w grach ale nie musi bo tu większa rolę ma sterownik karty graficznej czy płyty głównej. Niemniej instalacja service packa jest wymagana - zwiększa bezpieczeństwo w sieci oraz stabilność komputera (systemu operacyjnego).

Gość
komentarz
komentarz

w grze prototype 1 osiagam zaledwie 30-20fps,zalezy jakie miejsce

Sprawdz wynik 3dmarkiem06 czy mieścisz sie w normie

.I pytam czy,to ma jakis zwiazek z service packiem.I czy mogę odrazu instalowac service pack 3?

Teorie sa różne .Najskrajniejsza że przez service paki system wolniej chodzi

MawiK
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki pobralem najnowsze,i szczerze mowiac nie widze roznicy pomidzy nowymi,a tymi co mam z plytki.A do plyty glownej,to sam nie wiem jakie mam i wczesniej piszac temat ciezko znalezc stery pod windows 7.to moge odrazu instalowac service packa(aktualnie nie mam zadnego),czy trzeba po koleji?i 20-30fps w prototype,to normalne fps na moj sprzet,a w cmr dirt 50-55fps na ultra.

Temperatura karty grafcznej w stresie testowane occt-48/50 stopni,wiec to napewno nie moga byc temperatury.

Igorrodz
komentarz
komentarz

SP najlepiej instalować po kolei, najlepiej porzez windows update.

MawiK
komentarz
komentarz

Ogarne te serive packi,moim zdaniem ta gra jest jakas dziwna (prototype)Po zmianie na low fps sa takie same nie widac zadnej roznicy.I nie moge znalezc wymagan zalecanych tej gry sa tylko minimalne.

MawiK
komentarz
komentarz

ale nie wiadomo po ile maja klatek :)Tak jak pisalem ustawienia low,a high nie robi u mnie roznicy w fps.

Krycha``
komentarz
komentarz

Otwórz Menadżer zadań, zakładka wydajność a następnie pograj trochę i zobacz wykres użycia CPU - najlepiej daj tutaj screena.

MawiK
komentarz
komentarz (edytowane)

Spoko,to zabieram sie za granie :)


Po zminimalizowaniu odrazu zrobilem screna.

 


Zrobilem screna odrazu po zminimalizwaniu.

-http://ifotos.pl/zobacz/ddbmp_ehrhqxe.bmp/

sory,ale cos mi zlagowalo,i pare razy to samo napisalem.

Krycha``
komentarz
komentarz

To teraz go wstaw.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wyłącz może PhysX w grze.

MawiK
komentarz
komentarz

Jak to wylaczyc?

Krycha``
komentarz
komentarz

Spoko,to zabieram sie za granie :)


Po zminimalizowaniu odrazu zrobilem screna.

 


Zrobilem screna odrazu po zminimalizwaniu.

-http://ifotos.pl/zobacz/ddbmp_ehrhqxe.bmp/

sory,ale cos mi zlagowalo,i pare razy to samo napisalem.

Wstaw na inny hosting.

Krycha``
komentarz
komentarz

Wygląda więc na to, że karta graficzna w tej grze nie jest ograniczana przez procesor, co podejrzewałem (tak jest gdy bez znaczenia jakie wybierzemy ustawienia graficzne mamy tyle samo FPS).

Igorrodz
komentarz
komentarz

Jak to wylaczyc?

Najlepiej w ustawieniach gry a jak nie da sie to w ustawieniach karty grafiki, w panelu sterowania nvidia.

MawiK
komentarz
komentarz (edytowane)

w grze reczej takiego czegos nie ma,moze pod inna nazwa.a w panelu sterow takie cos jest i ustawione na automatyczne (zalecane),to chyba samo odpowiednio sie ustawia?Czy samemu,to wylaczyc?

Edit:sprawdzajac teraz w panelu sterowania nie ma mozliwosci wylaczenia,jest takie cos wybierz procesor physX,jest(automatyczne zalecane,ge force gts 250,procesor) co z tego wybrac?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Spróbuj - zawsze możesz włączyć z powrotem (w razie problemów).

MawiK
komentarz
komentarz

sprawdzajac teraz w panelu sterowania nie ma mozliwosci wylaczenia,jest takie cos wybierz procesor physX,jest(automatyczne zalecane,ge force gts 250,procesor) co z tego wybrac?

Gość
komentarz
komentarz

No przecież zawsze w menu gry było to do właczenia i wyłaczenia w opcjach albo nawet w ustawieniach grafiki

  • Dobra wypowiedź 1
MawiK
komentarz
komentarz

W grze nie ma :)

Gość
komentarz
komentarz

To jak nie ma w grze to i nie ma w ogóle .Bo wszystkie gry w jakie grałem to miały

MawiK
komentarz
komentarz (edytowane)

W ustawieniach gry pod jaka nazwa,to moze byc?

Gre pobralem z torrentow,prototype tptb,i moze dlatego mam tak malo fps?bym sprawdzil na innej grze bardziej wymagajacej,ale nie posiadam,wybiore sie do kumpla on tam wszystko ma i zobacze,czy to wina gry.

Gość
komentarz
komentarz

http://i38.tinypic.com/2zolyyp.jpg

Pod taka samą jak ta tegologia .Physx bo o tym chyba mówimy .Już sie pogubiłem :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.