x-kom hosting

[700] Grafika pod BF 4 na Ultra!

NightShadow
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , oto mój sprzęt: 

 

Gigabyte GA-970A- D3    Rev 1.0

 

AMD Phenom II x4 955 @3,7 GHz Black Edition (chłodzenie Boxowe) (Odblokowany mnożnik)

 

GeForce GTX 550 Ti OC 1 gb

 

2 x  4 Gb 1600 MHz Cl 9 HyperX

 

Zasilacz Chieftec 500w gpa-500s8

 

Obudowa : 

DEBUT MIDI 8300/8300B Chłodzenie: na tyle obudowy Fander Kocham Ciszę

 

Na Mobo brak chłodzenia na sekcję zasilania

 

Wersja biosu: F11c

 

Poszukuje karty graficznej która uciągnęła by bez ścinek na tym sprzęcie Battlefielda 4 na ULTRA w 1280x1024 . Myślałem już tak bardziej przyszłościowo nad GTX 660  OC 2 gb. W grę wchodzą tylko "nówki". Znalazłem coś takiego: http://www.komputronik.pl/product/206656/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_660_MSI_2048MB_PCI_E_2GB_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_kupon_Assassins_Creed_IV-Splinter_Cell.html i http://www.komputronik.pl/product/206658/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_660_MSI_2GB_GAMING_TWINFROZR_IV_OC_z_NVIDIA_GeForce_Experience_kupon_Assassins_Creed_IV-Splinter_Cell.html  . Praktycznie to samo ale mam pytanie. ta pierwsza jest pod PCI-e 3,0 a ta druga pod x16 ...  Ja na mojej plycie glownej mam tylko pci-e 2.0 x16 ... Czy duża róznica jest pomiędzy tymi dwoma kartami na różne złącza? A może polecacie jakas inna grafe do 700 zł [+/-] ?

 

EDIT! Z tym PCI 3.0 to moja pomyłka. na PCI 3.0 jest GTX 660 Ti a gtx 660 jest na x16 wiec tutaj wszystko ok...

cinomatic
komentarz
komentarz

R9 270X ale będziesz musiał dopłacić 30-40 zł :)

NightShadow
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm... A to nie GTX'y lepiej sprawują się jesli chodzi o troche słabiej wydajnościowo 4 rdzenie? ...

 

 

PS. Ten radeon jest na PCI-E 3.0 , ja na mobo mam tylko PCI-E 2.0 x16

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=56967

hmm... A to nie GTX'y lepiej sprawują się jesli chodzi o troche słabiej wydajnościowo 4 rdzenie? ...

Owszem ale na gtx660 na ultra nie pograsz i bf4 jest lepiej zoptymalizowany pod karty Amd.

Dzialalby tez na migistrali pcie 1.0 z tym nie ma problemu.
NightShadow
komentarz
komentarz

hmm... No też racja... Ale ja mam złącze PCI-E 2.0 x16 na MOBO a nie PCI-E 3.0 ... To chyba dużo będzie ograniczało? A jeszcze jak ma się sprawa procesora do BF 4 i tej grafy? Nie będzie przez niego jakichś spadków FPS lub lagów?

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm... No też racja... Ale ja mam złącze PCI-E 2.0 x16 na MOBO a nie PCI-E 3.0 ... To chyba dużo będzie ograniczało? A jeszcze jak ma się sprawa procesora do BF 4 i tej grafy? Nie będzie przez niego jakichś spadków FPS lub lagów?


W jednych momentach będzie ograniczal w drugich nie ale to samo by bylo w przypadku gtx660
NightShadow
komentarz
komentarz

to znaczy ze może przycinac? Czy nie bdzie lagów tylko tam troche niższe fps o 5-10 fps ? aktualnie mam GTX 550 Ti i ona troszke juz nie domaga ... poprostu potrzebuje grafy do tego sprzętu , żeby pograć w BF 4 bez żadnych lagów na ULTRA . Oczywiscie do 700 zlotych xD

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

to znaczy ze może przycinac? Czy nie bdzie lagów tylko tam troche niższe fps o 5-10 fps ? aktualnie mam GTX 550 Ti i ona troszke juz nie domaga ... poprostu potrzebuje grafy do tego sprzętu , żeby pograć w BF 4 bez żadnych lagów na ULTRA . Oczywiscie do 700 zlotych xD


Beż żadnych lagów to musiałbyś mieć przynajmniej I5 4440 i właśnie R9 270X. Osobiście bym przeszedł na Procesor Intela czyli kupiłbym teraz R9 270X a potem zbierał na nową mobo i Procesor. Bo zmiana Phenoma II x4 na FX-6300 dużo nie da bo te procesory są po prostu kiepskie. Ale patrząc na Twoją rozdziałkę GTX 660 może sobie poradzi na ultra bez mocnych spadków.
NightShadow
komentarz
komentarz (edytowane)

hmm... A te lagi to w jaki sposób mogą się objawiać? :D Przypominam ze procek jest podkrecony na 3,7 GHz .... Przy BF 4 nigdy nie osiągnął 100% uzycia... max 97% ale nie przycina wtedy...

 

A i jeszcze raz pytam o te złącza... Bo mam na MOBO tylko PCI -E 2.0 x16 a do r9 270x jest potrzebne 3.0 ...

 

 

Ja osobiście mam zamiar iść pod intela ale narazie myslę że lepiej kupić grafikę którą pozniej wzmocnie jakimś i5 :) 

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

masz tutaj jak to będzie wyglądać http://www.youtube.com/watch?v=HvHlarFLF_Y co prawda teraz poprawili trochę optymalizacje gry

Co do różnicy w migistrali pcie 2.0 x16 a pcie 3.0 x16 jest niezauważalna gołym okiem polega na lekkim obniżeniu przepustowości szyny więc luzuj ;) Wszystko będzie działac jak należy

Ja osobiście mam zamiar iść pod intela ale narazie myslę że lepiej kupić grafikę którą pozniej wzmocnie jakimś i5


Dlatego bierz R9 270X bo gtx660 nie jest przyszłościowy ze względu na obciętą szynę pamięci. A między GTX550Ti a R9 270X jest duża przepaść wydajnościowa.
NightShadow
komentarz
komentarz

Czyli r9 270x rowna sie wydajnosciowo z hd 7870 ? btw. od bety BF 4 duzo poprawili ;p wiec licze na jakies sensowne 40-60 fps na ultra bez lagów :D

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli r9 270x rowna sie wydajnosciowo z hd 7870 ? btw. od bety BF 4 duzo poprawili ;p wiec licze na jakies sensowne 40-60 fps na ultra bez lagów :D


Jest wydajniejsze o jakieś 5-10%.
Ja na swoim kompie mam 40-60 fps na high mały update przy wyłączeniu Origina w grze i zmianie uruchamiania gry na x86 mam 50-70Fps na ultra heh :)
NightShadow
komentarz
komentarz

U mnie opcja x86 nic nie zmienia ;p a co do r9 270x ... Zmieści mi się ona w budzie? (DEBUT MIDI 8300/8300B )


A , i jeszcze jaki model tej r9 270x byłby najlepszy no i tak w budżecie do max 800 złotych?

Drino
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie opcja x86 nic nie zmienia ;p a co do r9 270x ... Zmieści mi się ona w budzie? (DEBUT MIDI 8300/8300B )

A , i jeszcze jaki model tej r9 270x byłby najlepszy no i tak w budżecie do max 800 złotych?


Masz dwa modele:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=56967 który ma 279mm długości
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=57138 który ma 260mm długości

Teraz zmierz sobie długość miarką od tyłu obudowy(tam gdzie zaczyna się karta) do kieszeni na dyski

Kurde pojawia się problem teraz to zauważyłem twój zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 6+2 pin, a te karty wymagają 2x 6pin :/ tak samo jest w przypadku GTX660 trzeba będzie wymienić zasilacz pozostaje taka opcja:

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 192bit (1096/6008) 649 zł lub Gigabyte Radeon R9 270 OC 2GB DDR5 256bit (950/5600) 659 zł
Zasilacz: Corsair VS 450W 80 Plus 120mm 149 zł

Suma: 798 zł/808 zł

lub

Karta graficzna: MSI Radeon R9 270X Gaming 2GB DDR5 256bit (1120/5600) 749 zł lub Gigabyte
Zasilacz: Corsair VS 550W 80 Plus 120mm 185 zł

Suma: 934 zł
NightShadow
komentarz
komentarz

Hmm... Drino wydaje mi się , że wybiorę tą drugą opcję z radeonem :) Wydaje mi się on poprostu lepszy. a przynajmniej przyszłościowy :) a co do tego zasilacza.... To raczej nie będzie problem ale chyba wezme cos mocniejszego nic 450 W w razie jakiegoś OC :P 

Drino
komentarz
komentarz

Hmm... Drino wydaje mi się , że wybiorę tą drugą opcję z radeonem :) Wydaje mi się on poprostu lepszy. a przynajmniej przyszłościowy :) a co do tego zasilacza.... To raczej nie będzie problem ale chyba wezme cos mocniejszego nic 450 W w razie jakiegoś OC :P


Skoro tak to bierz R9 270X albo od MSI albo od Gigabyte zależy która Ci wejdzie do obudowy i zasilacz modularny http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=54340
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście test jest na intelu i ma się nijak do procesora AMD .Na pewno z twoim procesorem AMD i kartą AMD zaliczysz przyszłościowego ale doła a nie ultra .Przykład http://pclab.pl/art55318-3.html stracisz tylko z 6 klatek na minimalnych w singlu bo w multi to może się stać niegrywalne na ultra 

Drino
komentarz
komentarz

Oczywiście test jest na intelu i ma się nijak do procesora AMD .Na pewno z twoim procesorem AMD i kartą AMD zaliczysz przyszłościowego ale doła a nie ultra .Przykład http://pclab.pl/art55318-3.html stracisz tylko z 6 klatek na minimalnych w singlu bo w multi to może się stać niegrywalne na ultra


Planuje wymianę na Intela
NightShadow
komentarz
komentarz

Dokładnie. Następną rzeczą na którą będę zbierać to mobo pod intela i jakas i5 :) A tymczasem na moim amd wiem że da się dać bez lagów i z dobrymi FPS na ULTRA w MP BF 4. Mam znajomego który ma amd phenoma ii 965 3,4 GHz i gra na ultra bez sciny :) Co prawda procek leci na 95% uzycia no ale nie scina. A moj przy okazji jest na 3.7 GHz wiec jeszcze troszke wiecej :p

Gość
komentarz
komentarz

Ja widziałeś to u znajomego to u ciebie bedzie to samo

NightShadow
komentarz
komentarz

Haha nie głupi pomysł , tylko , ze mi sie z tym zbieraniem na procek i mobo troche zejdzie xD Tak pewnie najwczesniej na wakacjach gdzies pewnie bym mobo i procek kupil ;p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.