x-kom hosting

Zamiana PII 955 BE na FX-8320+OC czy ma sens?

mSwietny
komentarz
komentarz

Kupiłem ją używaną za jakieś 200 zł na allegro do Phenoma II x4 550. Ale, że podobno lepsza od mojego AsRocka 870 Extreme3 ver. 1.0 to założyłem do niej mojego 955.

Cicho w miare ale da się usłyszeć :P

Mycobacterium
komentarz
komentarz

Do tego gdzieś czytałem, że FX-8320 jest niedużo wolniejszy od i5-2500k.

 

Pewnie na PClab.

Tylko tam można takie straszne pierdoły poczytać .. 

 

Więcej tego Phenoma nie podkrecę, bo mam później crashe

 

Próbowałeś zmieniać timingi oraz napięcie RAM'u  ? 

kozak245
komentarz
komentarz

Teraz przeczytałem przez mnożnik nie może skoczyć na ponad 3.6?

Troochę dziwne bo na msi 770-c45 mi phenom latał na na 3,8-4,0.

Na Twojej płycie powinnien spokojnie te 4,0 ghz zrobic;)

A na tym drugiej Twojej płycie sprawdzałeś ile pojdzie ?:)

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Na AsRocku śmigał na 4.0 GHz przy 1.5V, i NB 2600 MHz na 1.325V. W Linxie tempy ~60 stponi. 62 stopnie dobijał może na kilka sekund.

Ram mam GOODRAM 1600 MHz. Ustawilem napiecie 1.515V a i tak spada do 1.5V. Timingi ustawione tak jak mi w SPD wyskakuje w BIOSIE. 9-9-9-24.

 

Teraz ustwilem 3.8 GHz na 1.5V, a NB 2400 MHz na 1.25V. Napiecie w CPU-Z spada do 1.488V :|

Edytowane przez mSwietny
kozak245
komentarz
komentarz

A na tym teraz 3,8 działa stabilnie ?

Spróbuj dać dokładnie tak samo jak na tym asrocku.

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie da sie. Na Asrocku dalo sie co 100 MHz podkrecac, a na Gigabycie co 200 MHz mozna. Napiecie tak samo na Asrocku co 0.015V, a na Gigabyte co 0.025V. Wieksza skala jest :|

Musze pograc na 3.8 GHz wicej. Bo Linxa i Prime95 przechodzi, ale z BF4 wywala mnie.

 

W BIOSIE dalem 1.5V, a w CPU-Z i HWMonitor caly czas pokazuje 1.488V. Sekcja pada czy zasilacz? Ram tez zamiast 1.515V to 1.504V. Na lini 12.00V to spada do 11.904V.

Edytowane przez mSwietny
kozak245
komentarz
komentarz

Spróbuj dać w biosie ciut więcej niż 1,5V a na ramie na razie niech tak zostanie albo też możesz dać ciut więcej i spróbować go tak czy bedzie działał :)

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Narazie testuje 3.8 GHz na 1.5V. Ale i tak pisze ze mam minimalne 1.488V a maksymalne 1.504V napięcpie. Nie wiem czemu tak skacze. Na AsRocku tak nie skakalo.

 

"Pierwszy procesor nie spełnił moich oczekiwań, oc było tragiczne, ledwo robił 4.2ghz przy jakimś kosmicznym napięciu, vid miał 1.072 o_O, morele nie robiło problemów ze zwrotem, wszystko załatwione w netpunkcie od ręki. Drugi egzemplarz dużo lepszy, vid 1.008 i od razu widać wielką różnicę w oc, bo daje radę na 4.8ghz."

 

Balem sie, że kupie i5-4670k i będzie slabe OC przez to głupią psaste na IHS, ale zapomnialem, że do 10 dni moza wymienic :D

 

EDIT: 3.8 GHz na 1.5V sypie będami DirectX albo ze pamieci nie mam na karcie graficzenj. Dalem teraz 1.525V i zobacze.

Dalej mnie gra bombarduje DiretX błedami. Na 3.6 GHz tego nie mialem :|

Edytowane przez mSwietny
mSwietny
komentarz
komentarz

Jak juz to bede bral i5-4670k. Zamowie pewnie dopiero po nowym roku to szukam czy jeszcze cos innego sie bardziej oplaci :)

kozak245
komentarz
komentarz

Bardziej nie będzie nic w tej cenie ;)

Jak bd sprzedawła mobo któreś daj znać;)

To nie wiem co ztą płytą jak na tym asrocku mówisz że na 4 smiga;)

A sprawdzałeś czy teraz smiga czy kiedys tak smigal?

mSwietny
komentarz
komentarz

Z pół roku temu na AsRocku śmigał elegancko na 4 GHz 1.5V. Potem zaczął lagować. Na gwarancji wymienili mi zasialacz na nowy i powiedzieli, że to wina zasialacza była. Teraz na tym Gigabycie na max 3.8 GHz stabilnie działa. Nie pamiętam czy na AsRocku sprawdzałem po wymianie zasialcza.

Też mi się tak wydaje. Jeszcze i tak płytę jakąć do niego muszę znaleźć. Gdzieś czytałem, że jakieś APU AMD maja wyjść 14 stycznia. Może spadną ceny?

kozak245
komentarz
komentarz

Co do cen to nie powiem ale mogą spaść minimlanie :)

A możesz teraz sprawdzić na tym ascrocku ?:)

Bo jezeli na nim tez nie pojdzie wyzej to bedzie chyba raczej wina procesora ;)

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Z pół roku temu na AsRocku śmigał elegancko na 4 GHz 1.5V. Potem zaczął lagować. Na gwarancji wymienili mi zasialacz na nowy i powiedzieli, że to wina zasialacza była. Teraz na tym Gigabycie na max 3.8 GHz stabilnie działa. Nie pamiętam czy na AsRocku sprawdzałem po wymianie zasialcza.

nie zostawiaj na 1.5V, za dużo. 1.5 można zostawić na chwilę do testu, ale ogólnie nie radzę zostawiać takiego napięcia.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Gość
komentarz
komentarz

Jak standard to 1.42v .

Dziwi mnie predzej haswell gdzie jest np 1.1 a ludzie ustawiają na 1.4v

Podzespoly
komentarz
komentarz (edytowane)

Odnośnie bf'a,  Fx'y nie sądzę aby miała aż takie tyły w bf'ie

http://pclab.pl/art55318-3.html

4 mocne rdzenie ?, może dlatego że nie procek od intela z 6 rdzeniami kosztuje z 4 tysiące huh a bf ponoć leci na 6 rdzeniach.

Tak ode mnie to weź i tak i5-3570k faktycznie intele lepiej lecą w grach, nie polecam hasswelli ze względu na temp.

http://pclab.pl/art52713-4.html

Test porównaj i5-3570k do i5-4670k.

Edytowane przez Podzespoly
Gość
komentarz
komentarz

A co za różnica do K i tak trzeba wziać fortisa aby krecić . I5 4670K to obecnie najlepszy cpu


A fx jest cieniki  nie chce mi sie go porównywać z i5 bo nie ma sensu

mSwietny
komentarz
komentarz

Na 4.0 GHz i 1.5V do tego NB 2600 MHz i 1.325V śmigał przez jakieś pół roku z tempami poniżej 60 stopni :gobi:

FX-8320 jest tylko ~25% szybszy od PII 955 w BF4, a to malutko. Wolę już kupić nowego i5-4670k i mieć przyrost mocy prawie 100% zamiast 25% w grach. Mam pewność, że mi wystarczy na jakieś 3 lata.

Do tego lepszego procesora do gier od i5-4670k do 1000 zł nie znajde, prawda? :)

Gość
komentarz
komentarz

Prawda

mSwietny
komentarz
komentarz

Dobra jak już mam najlepszy procesor to jaka płytę teraz. Oczywiście też pasuje nówke. Wziąc coś taniego za około 300 zł czy jest sens dopłacać do płyt za około 450 zł zeby miec OC lepsze o 200 MHz?

Jak kupowalem amd 955 to kazdy mi polecal jak najtansze byleby z przyzwoita sekcja zasilania i radiatorami do niej za 300 zł plyty.

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

A co ma ta płyta lepszego, że kosztuje 130 zł więcej?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/

Jest sens dopłacać dla 100-200 MHz lepszego OC?

Jeszcze słyszałem, żeby brać na czipsecie Z87 zamiast H87.

 

Ten AsRock Z87 Pro4 ma jakieś takie ubogie chłodzenie :P Ale w sumie to jest 84 W a nie 125 W jak w AMD :>

Edytowane przez mSwietny
gamex
komentarz
komentarz

mogę kupić od cb tego phenoma i płytkę . za mam 380 zł ale max 400z ł 

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam chyba z 10 rzeczy do sprzedania albo wiecej, ale to za kilka dni ogarne co dokładnie na sprzedaż. Phenoma 955 bym zamienil sobie zamiast odblokowanego AMD x4 550 w drugim kompie.

Narazie szukam płyty do i5 :P

Edytowane przez mSwietny
gamex
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jak coś to Pisz do mnie ! chętnie kupię. tego phenuma i płytkę chyba ze miał byś ram 4 gb ddr3 . to i ram bym kupił (dorzucę jeszcze z 420 +[80 za ram ])

 

bo ja chce sobie trochę ogarnąć pc  pod bf4 bo kupiłem a tu takie rozczarowanie .. :D

Edytowane przez gamex

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.