x-kom hosting

Zamiana PII 955 BE na FX-8320+OC czy ma sens?

mSwietny
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

 

Mam obecnie:

CPU: AMD Phenom II x4 955 BE 3.6GHz

Cooler: Thermalright Macho HR-02
MOBO: Gigabyte GA-890GA-UD3D rev. 1.0
PSU: OCZ StealthXStream 2 600W
GPU: AMD 6950@6970 2GB
SSD: Samsung 840 PRO 128GB

 

Więcej tego Phenoma nie podkrecę, bo mam później crashe w Battlefield 4 multi nie wiem czy przez płytę czy zasilacz czy procek. Głównie grywam w Battlefielda 4 multi i na 955 mam ogromne spadki na LOW detalach.

Więc zanawiam się czy opłaca sie zmiana na FX-8320? Mam jeszcze płytę AsRock 870 Extreme3 rev. 1.0.

Będzie mi FX-8320 śmigał na tych płytach i czy da radę go podkręcić na nich?

Myślałem nad jakimś Intelem, ale musiałbym połowe więcej wydać na płytę, a lepszy procek mi potrzebny do BF4 narazie. Do tego gdzieś czytałem, że FX-8320 jest niedużo wolniejszy od i5-2500k.

Edytowane przez mSwietny

slivero
komentarz
komentarz

Więcej tego Phenoma nie podkrecę, bo mam później crashe w Battlefield 4 multi nie wiem czy przez płytę czy zasilacz czy procek. Głównie grywam w Battlefielda 4 multi i na 955 mam ogromne spadki na LOW detalach.

 

Miałem ten procesor i trochę dziwi mnie że nie możesz uzyskać wyższych zegarów . Ogólnie bez zmiany napięcia powinien robić te 3.7GHz . Jakiego napięcia używasz i jak robisz OC ? 

 

Do tego gdzieś czytałem, że FX-8320 jest niedużo wolniejszy od i5-2500k.

 

Nieprawda .

kozak245
komentarz
komentarz

Spadki na Low masz przy takiem cpu i gpu serioo?

Nie inwestował bym w fx tylko kupił płytke asrocka pro3 i do tego 2500k :)

Swojego phenoma puścisz za ponad 300zł, płyte pewnie za 200+,

Asrocka kupisz za ok 170zł;)

2500k za ok 650zł;)

I można coś kręcić , chłodzenie masz bdb,zasilacz tez :)

Chyba najlepsze rozwiązanie ;)

slivero
komentarz
komentarz

Spadki na Low masz przy takiem cpu i gpu serioo?

 

GPU które autor ma słabo komponuje się z CPU które posiada tym bardziej na tak niskim zegarze .

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ustawie na płycie 3.8 GHz i 1.475V to po graniu z 30 minut w BF4 mam crasha gry bez żadnego błędu. A jak dam z powrotem na 3.6GHz to nie mam tych crashy.

 

No zależy od testu widze. Jestem do tyłu z procesorami, stanąłem na czasach AMD 955  :P

 

Po testach to ten FX-8320 jest tylko jakies 25% szybszy od AMD 955 w BF4, a to trochę mało  :( Ogólnie to widzę Intele dużo lepiej się sprawują w tej grze.

 

Własnie też mnie wkurza, że mój AMD 6950@6970 910/1350 lepiej działa z Intelami... Jest szansa, że poprawią osiągi z FX-ami?

Edytowane przez mSwietny
slivero
komentarz
komentarz

Ogólnie to widzę Intele dużo lepiej się sprawują w tej grze.

 

W każdej grze .

 

Robisz OC za pomocą mnożnika czy szyny ?

kozak245
komentarz
komentarz

Kolega ma takie samego Phenoma i chodził na 3,8 na msi 770-c45 ale do tamtego tygodnia kiedy spalił mobo (mostek:)

I z tym gpu tylko nie zmodował do 6970 bo nie dało się;/

Ale te gpu z 2500k by ładnie smigało mysle ze wysokie bf4 :)

A własnie ile masz ramu bo bf4 lubi duzo ramu :)

Ale 8 to az nad to a znowu 4 to trochu mało czyli 8gb jest najlespzą opcja:E

rafalluz
komentarz
komentarz
Do tego gdzieś czytałem, że FX-8320 jest niedużo wolniejszy od i5-2500k.

 

Zależy od zastosowań. Po OC w silnie wielowątkowych zastosowaniach potrafi być szybszy. W jednowątkowych będzie wolniejszy, i to sporo.

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Głównie gram w Battlefield 4 przez neta ze znajomymi. Na 1920x1080 i LOW detalach mam 45-90 FPS-ów, a chciałbym mieć stałe 90-100. Zmiana rodzielczości na niższą prawie nie robi różnicy.

Mam nadzieję że zmiana CPU rożwiąże problem spadków FPS, bo w Singlu mam cały czas 90 FPS :(

Mam 4GB RAM, ale jak gram to mam max zajęte 3GB RAM.

OC robię za pomocą mnożnika. Kiedyś mi ten procek hulał na 4 GHz 1.5V przy temperaturach ~55 stopni, ale zacząłem mieć straszne lagi, to się okazało, żę zasialcz się popsuł. Jednak z nowym już nie pociągnał 4GHz.

Edytowane przez mSwietny
slivero
komentarz
komentarz

a chciałbym mieć stałe 90-100

 

A co masz masz monitor który potrafi wyświetlić taką ilość FPS-ów ?

 

Jeśli nie to stałe 60 FPS-y a 100 FPS-ów nie ma tak na prawdę żadnej różnicy .

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Ja bez zmiany napięcia zrobiłem 3,7 na thermaltake bigtyp vp. To dziwne że ty na macho robisz tylko 3,6. O troche dziwne że przy takim sprzęcie tak słabo bf chodzi. Na moim z 6870 na single bf4 na ultra [tylko że single, na multi pewnie by troche.gorzej było, ale nie low]

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Myszka lepiej reaguje na większej ilości FPS-ów. Do tego w CS:GO obraz jest dużo płynniejszy pomiędzy 60 a 125 FPS-ami.

Zablokuj sobie FPS na 30 klatek, a później na 120 i zobaczysz różnicę :) Do tego planuje przesiadkę na monitor 120Hz/144Hz w niedalekiej przyszłości.

 

Właśnie w multi na małej mapie z 32 graczam ta gra żre ze 100% wiecej CPU niż w Singlu :E

Edytowane przez mSwietny
slivero
komentarz
komentarz

Zablokuj sobie FPS na 30 klatek, a później na 120 i zobaczysz różnicę

 

30FPS  :E , mowa jest o 60FPS na monitorze 60HZ a 100FPS na tym samym monitorze i nie mów mi że na STAŁYCH 60FPS jest różnica .... .

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem jak to się dzieje, ale ja widzę różnicę pomiędzy 60 i 100 FPS. Myszka lepiej reaguje, łatwiej celować i obraz jest płynniejszy. Ogólnie większy komfort gry. Tak samo w CS:GO lepiej mi się gra na stałych 125 FPS niż na 60 FPS.

Problem w tym, że mi szaprie FPS-ami od 40 do 90 ciągle :|  Do tego monitor zmienie na 120 Hz w przyszlym roku.

 

Dobra, a tak w ogóle to podkręce tego FX-8320 na płycie Gigabyte GA-890GA-UD3D rev. 1.0 do tych dajmy 4.5 GHz? Bo jak mam kupić też nową płytę to już w ogóle nie ma sensu brać AMD :|

FX-8320 żera tyle samo prądu co 955 czy mniej?

Edytowane przez mSwietny
Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Tyle samo

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

mSwietny
komentarz
komentarz

To dobrze. Ten OCZ StealthXStream 2 600W powienien wystarczyc na OC procka i GPU.

Tylko czy ta płyta bedzie dobra?

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Będzie dobra do oc.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurde nie wiem czy FX-8320 po OC jest w stanie zapewnić stałe 100 FPS w BF4 niezaleznie od ustawien gry i karty :/

 

A jakiego Intela sie opłaca teraz kupić? Coś typu i5-2500k najbardziej opłacalnego?

Dostanę coś lepszego w tej cenie?

http://allegro.pl/cpu-intel-i5-4670k-4x-3-4ghz-6mb-lga-1150-box-23-i3824304787.html

Edytowane przez mSwietny
Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Zależy ile chcesz dać za sam procek.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Do 800 zł na CPU jak sprzedam obecny sprzęt. Do tego płyta za jakieś 300 zł. Chłodzenie mam.

Właśnie myślałem, że sama przesiadka na FX-8320+OC mi wystarczy, ale te 20-25% przyrostu mocy w porównaniu do AMD 955 to bardzo mało.

Taki i5-4570k+OC to pewnie będzie o 100% szybszy od amd 955? Do tego wystarczyłby mi na 2-3 lata raczej?

Edytowane przez mSwietny
Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Tak, dokładnie , ale nie 100% :E ale ten i5 co podałeś jeszcze po oc zjada phenoma bez problemu.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

Niby FX-8320 po OC by mi wystarczył, ale nie wiem czy lepiej nie bedzie od razu inwestycje na przyszlosc zrobic i kupic jakiegos Intela jak i5-4670k  :|

Edytowane przez mSwietny
kozak245
komentarz
komentarz

To racja od razu 1150 , mobo coś co pozwoli na Oc za ok 300-350zł kupisz ;) 

Zastanów się dobrze czy nie lepiej raz a bardzo korzystnie się wykosztować:)

mSwietny
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie też tak myślę. Tym bardziej, żebym nie żałował jak FX-8320 okaże się za słaby. Tylko nie wiem czy opłaca sie kupic np i5-4670k czy jednak coś tanszego, bo i tak znowu za 2 lata bede musial wymienić.

 

Aha. Zauważyłem, że mi chyba cewki piszczą przy sekcji zasilania płyty. Może przez to nie chce sie podkrecic procek na wiecej niz 3.6 GHz?

Edytowane przez mSwietny
kozak245
komentarz
komentarz

A jakoś bardzo głośno piszczą i długo ta płyta używana?

No kolego to już sie zastanów :) 

Jezeli lubisz sie bawic w Oc to 4670k jak najbardziej, jeżeli bez Oc się obejdzie to np i5- 4440 też jest wydajny :)

Sam lubię się bawić w Oc, ale na mojej płycie to szkoda coś kręcić bo się zaraz przegrzeje;)

Tak własnie mysle gdybys sprzedawał płyte napisz do mnie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.