x-kom hosting

Problem z Dyskiem

Zayfi
komentarz
komentarz

Szarą tasme od dysku odepnij całkiem od płyty i wywal do śmieci. A niebieską podepnij w to miejsce na płycie i do dysku. Jasne?

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Oprócz zaleceń Zayfi nie zapomnij jak odłączysz tą mniejszą białą wtyczkę zaznaczoną przez Zayfi założyć zworkę w pozycji Master na obudowie dysku powinien być schemat które zwarte piny odpowiadają za poszczególne tryby; master , slave, cable select. Bo tak nie bedzie żadnej zworki i nie wiem czy wtedy dany model dysku jest widoczny w biosie bez zworki . Oczywiście jak podłaczone z nagrywarką na jednej taśmie to nagrywarka ze zworką na slave. Jak nie masz zworki na dysku to weź od nagrywarki na czas sprawdzenia na dysku chyba że masz zworki w zapasie luzem.

Jak kabel tasma IDE to jest jeszcze zależność oprócz zworek które wtyczki jakiego koloru do poszczególnych urządzeń http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/anabolo%255Eata_cable_kopia,m.jpg&imgrefurl=http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/diagnozacd2.htm&h=240&w=320&sz=15&tbnid=1Tm7cj7NyfWYcM:&tbnh=92&tbnw=123&zoom=1&usg=__xT1dURIvRCcaLiNuTEo0ZBch_iA=&docid=u0zJSqJGjGtdKM&sa=X&ei=Ko7eUeCkJYWqOv7vgaAI&ved=0CFcQ9QEwBA&dur=632

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Ej tylko kurde ta zworka to te male kabelki ? bo tego nie ma tam ;c 

hixmen
komentarz
komentarz

A nagrywarka nie ma zworki żeby pożyczyc od niej na czas sprawdzenia dysku. Jakim cudem dysk był widoczny wcześniej jak zworki nie było chociaż są takie konfiguracje czasem że bez zworki. A na drugim kompie co dysk był widoczny to z tego wychodzi że bez zworki. Przepnij do drugiego gniazda jak masz dwa na płycie dysk i zobacz czy będzie widoczny, może gniazdo się spaliło.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Dam zdj jak to wyglada po odlaczeniu i podlaczeniu tej tasmy niebieskiej do 2 gniazda 


tzn tego samego gniazda tylko ten inny kabel 

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
To miałem wywalić

 

Tak, to miałeś wywalić.  Nie szukaj na razie zworki. Odpal tego kompa i sprawdź czy widac dysk w biosie.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Nadal to samo 


moze podlacze ten kabel niebieski pod 2 to miejsce tam gdzie byl przed tem 

Zayfi
komentarz
komentarz
moze podlacze ten kabel niebieski pod 2 to miejsce tam gdzie byl przed tem

 

Dobrze podłacz. Czy zasilanie dysku też podłaczyłeś?

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Dobrze podłacz

Mam podłączyć? Zasilanie jest podłączone 

Zayfi
komentarz
komentarz

No podłacz.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Nadal to samo 

Zayfi
komentarz
komentarz

Kiedy sprawdzałeś ten dysk na innym kompie?  Czy na CD nie ma zworki?

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Hahahah okazało się że jest zworka na nagrywarce !!! mam 2 nagrywarki to z jednej mogę wyciągnąc i to pomoże rozwiązać problem ? 

Zayfi
komentarz
komentarz
mam 2 nagrywarki to z jednej mogę wyciągnąc i to pomoże rozwiązać problem ?

 

No jest szansa że pomoże. A czy jak uruchomisz kompa i dotkniesz dysku ręką to czujesz że pracuje?

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Bardzo slabo slysze ale cos slychac i jest goroncy jak komp jest nastawiony a jak mam tom zworke ustawic to male cos 

hixmen
komentarz
komentarz

Ustaw na Master na obudowie dysku powinien być schemat w jakiej pozycji w danym dysku jest na Master czy inny tryb. I podepnij tylko dysk a nagrywarka odpięta.

Pisałem we wcześniejszym poście że można pożyczyć zworkę od nagrywarki nie masz nic do stracenia żeby spróbować. Ale jak wcześniej chodziło bez niej. I wymiana kabla i wpięcie do sąsiedniego gniazda nie pomoże to dziwne że na innym kompie dysk jest widoczny. Jak dysk wpięty jako jedno urządzenie na taśmie to co by mogło takiego się stać. Ja bym sugerował sprawdzenie jeszcze raz na drugim kompie co ten dysk był widoczny czy będzie teraz. Wpięcie dwóch wtyczek zasilających mogło pogorszyć stan dysku i powtórne sprawdzenie da przekonanie.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

No to tak na tym niebieskim kablu  zobaczylem ze on jest naderwany rozerwany jego kawalek

hixmen
komentarz
komentarz

na tym niebieskim kablu  zobaczylem ze on jest naderwany rozerwany jego kawalek
Niestety wymiana kabla jest konieczna . Chociaż nie daje gwarancji że pomoże to jeszcze sprawdź na drugim kompie ten dysk.
Escudoo
komentarz
komentarz

Daj dokładny model dysku, to powiemy Ci jak zworka powinna być ustawiona prawidłowo. Zaskakuje szybkie nagrzewanie się dysku, ale nie jesteśmy w stanie nic sprawdzić dopóki Bios go nie wykrywa. Sprawdź jeszcze raz wszystkie kable zanim będziesz pisał kolejne posty, przy prawidłowym podłączeniu sprawdź wszystkie wejścia ATA na płycie bo robi się tutaj śmietnik.

Zayfi
komentarz
komentarz
Daj dokładny model dysku, to powiemy Ci jak zworka powinna być ustawiona prawidłowo.

 

Jest podany w pierwszym poście i widać model na zdjęciach.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Dysk na 100% jest sprawny bo działa w innym kompie słychać że pracuje to co robimy Zayfi ten niebieski kabelek jest naderwany to powiecie jak mam ustawić tą zworke może zmienić kabel na tamten jaki był w tedy i zobaczyć czy zadziała?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
co robimy Zayfi ten niebieski kabelek jest naderwany to powiecie jak mam ustawić tą zworke może zmienić kabel na tamten jaki był w tedy i zobaczyć czy zadziała?

 

Powoli. To że słychać jak działa to za mało. Dysk jest widoczny spod drugiego systemu? Widać go w oknie mój komputer?

 

Na niebieskiej taśmie masz trzy złacza. Taka taśma umozliwia podłaczenie dwu napedów. Dysku i nagrywarki. Podepnij dysk do złaccza w srodku taśmy. Ale i tak nie zwolni cie to od kupienia nowej nie pogietej i zmasakrowanej taśmy. I nie kładź dysku na boku połż go na kilku grubych książkach na płasko

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Dysk na 2 kompie jest widoczny w biosie a w moj komputer to nie wiem 

 

Nom na niebieskiej tasmie mam 3 złacza i podłanczam to 1 nie środkowe co do dysku jest on wsadzony w kompie na płasko na boku był tylko do zdj 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.