x-kom hosting

Problem z Dyskiem

PiotrekPL
utworzono
utworzono

Witam.

 

 

Mam problem z dyskiem Western Digital WD800 80 GB.

 

Przy starcie komputera wyskakuje błąd z dyskiem 

 

Disk Boot Failure insert system disc and pres enter.

 

Resetowałem Bios 

Zmieniałem ustawienia w biosie i nadal to samo.

 

gamex
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmień żeby przed np masz  pierwszy  CD to ustaw zeby był Hard disc

żeby startował pierwszy Hard Disc 

w biosie 

 

Albo mogła Partycja paść :)

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Robilem to I jak instalowalem windowsa to nie wykrylo dysku I w biosie nie widac go

Zayfi
komentarz
komentarz

Już czas wymienić dysk.

PiotrekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm no tak mam go 5mc
O ale dziala w 2 kompie

Zayfi
komentarz
komentarz

działa w drugim czyli jest widoczny. To zrób skan HDTune.

Escudoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Może nie zrobić skanu HDTune, bo nie odpali komputera :) Daj znam screen ( A raczej zdjęcie ) z MHDD smart ( F8 ) i skan powierzchni dysku 2x F4, w razie czego w internecie znajdziesz mase rzeczy nt. Mhdd, jakbyś czegoś nie zrozumiał to pisz.

Zayfi
komentarz
komentarz
Może nie zrobić skanu HDTune, bo nie odpali komputera :)

 

No może go nie zobaczyć bo tyle wiemy o dysku co i nic.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Cześć to tak napiszę co zrobiłem odłonczyłem dysk od zasilania i wgl te kable co są przy dysku i przeniosłem dysk na 2 stopień aby kabel od zasilania wystarczył do nagrywarki bo nagrywarki nie miałem podłączonej.Gdy podłączyłem już spowrotem dysk i w raz z tym nagrywarkę odpaliłem komputer i tu bum ten błąd,wszystkie kable jeszcze podociskałem i nadal to samo to napisałem tutaj do was i zayfi napisał że czas wymienić dysk,no to jeszcze próbowałem podłączyć dysk do 2 kompa i dysk nagle zadziałał.Był wyświetlany w 2 kompie w biosie i teraz gdy podłączyłem spowrotem dysk do kompa to wywala inny błąd.

Boot from CD:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


No w sumie to ten sam ale pojawił się Boot from cd ale w biosie Hard Disc  jest ustawiony  jako 1 a cd 2.


.........................

Zayfi
komentarz
komentarz
odłonczyłem dysk od zasilania i wgl te kable co są przy dysku i przeniosłem dysk na 2 stopień aby kabel od zasilania wystarczył do nagrywarki bo nagrywarki nie miałem podłączonej.Gdy podłączyłem już spowrotem dysk i w raz z tym nagrywarkę odpaliłem komputer i tu bum ten błąd,wszystkie kable jeszcze podociskałem i nadal to samo to napisałem tutaj do was i zayfi napisał że czas wymienić dysk,no to jeszcze próbowałem podłączyć

 

Czy ty się jesteś w stanie skoncentrować młody człowieku? No dobra to pytanie to tylko żart.

 

Najlepiej bedzie jak zrobisz fotki wnetrza z uwzględnieniem jak są podpiete dysk i nagrywarka. Czy lecą na jednej taśmie?

 

dysk ma mieć ustawioną zworkę na Master a nagrywarka na Slave

 

Pokaż foty biosu jak widoczne są napędy

PiotrekPL
komentarz
hixmen
komentarz
komentarz

Może to złudzenie czy kabel taśma dorze docisnięta bo od góry jakby nierówno. Co do biosu to na pierwszym miejscu masz ustawione Card Reader w First Boot Device i zrób tak żeby dysk się wyświetlał przy tej pozycji bo jest w w Secound Boot Device. Widzę że masz do dysku podpięte trzy kable w tym dwa zasilające. Czy ta mniejsza biała wtyczka w środku musi być podpięta a nie sam molex tak jak w nagrywarce.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Ta mniejsza nie musi byc podlaczona hmm kable podociskalem zobacze to w biosie

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Piotrek co to za kabel wpiety do dysku na jakiejś dziwnej przyłaczce > ostatnia fota

 

http://iv.pl/images/93527988733440912386.jpg

 

widać wyrażnie że taśma niebieska ma wolne złącze i powinna byc podpieta do dysku zamiast tej kosmicznej końcówki. Co dysk robi w takim ustawieniu? Został celowo wymontowany do zdjęć? dysk ma leżeć płasko.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Dysk został celowo tak zdjenty do zdj to mam te kable pozmieniać tak ? odłączyć je od dysku i nagrywarki i płyty i podłączyć tak jak mowisz ? 


Ten mały kabelek tak co to jest ? to nie wiem ale był odłączony i myślałem że to może pomoże.


I go podłączyłem.

TheoMarque
komentarz
komentarz

 

Ten mały kabelek tak co to jest ? to nie wiem ale był odłączony i myślałem że to może pomoże.


I go podłączyłem.

 

FacePalm zaliczam. Zostaw ten komputer i oddaj go komuś kto wie do czego służą poszczególne kabelki. Podłączyłeś zasilanie do dysku nie tam gdzie potrzeba i przy odrobinie nieszczęścia zjarałeś sobie dysk.

 

Tak przy okazji, posprzątaj w tym komputerze, zamontuj dysk tam gdzie być powinien, uporządkuj kable i dopiero potem zdjęcia pokazuj.

PiotrekPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Czemu niby dysk się zjarał jak w 2 działa komputer w sumie mam 1 tydz bo go dostałem i nie podlaczalem zasilania było tak jak jest jeszcze 1 dzien przed oddaniem kompa kolega pokazywal i wszystko dzialalo w hdtune 0 błędow i wgl all dysk sprawny.

 

Ten kabelek podlaczyłem dopiero dzis bo to sie stało w sobote.

Escudoo
komentarz
komentarz

Z tego co widać dysk nie jest wykrywalny w Biosie, a to słabo. Po za tym, czy mi się zdaje, czy kolega podłączył ten kabel od zasilania w miejscu na zworki ?! Wiesz co, następnym razem zapytaj zanim coś podepniesz. Powiedz, czy ten dysk w ogóle startuje z systemem ( kręci się ? ), masz ustawione zworki na master ( bo skoro wpiąłeś ten kabelek to chyba zworkę wywaliłeś ) ?

hixmen
komentarz
komentarz

Przez wpięcie zasilania w miejsce zworek autor mógł uszkodzić tylko pytanie  w jakim zakresie. Elekronika dysku, taśma sygnałowa czy nawet kontroler albo jeden kanał na płycie głównej że samego dysku w biosie nie widać na kompie autora. To też zależ.y czy podłączone na jednym kablu bo nie wiem ile gniaz ide jest na płycie głównej. I jak [podłaczone urządzenia na jednym kablu sygnałowym czy osobnych. Bo jak narazie nagrywarkę widać w biosie. Z tego co pisze to że na drugim kompie dysk jest widoczny ale co z tego jak nie widać na Jego.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Przez wpięcie zasilania w miejsce zworek autor mógł uszkodzić 

Ale jak podpiołem to małe coś ? tak ? to małe coś podpiołem dopiero w czoraj a dysku nie widać od soboty.

 

Ale to małe coś miało tam być bo było na to miejsce ale podpiołem to dopiero w czoraj.

 

Nazwa płyty msi ms-7027 ver 1

 

 

Powiedz, czy ten dysk w ogóle startuje z systemem ( kręci się ? )

Mam odkręcić i zobaczyć?

Escudoo
komentarz
komentarz

Dobra bez głupot już. To coś nie miało tam być, to miejsce na zworki a nie na kolejne zasilanie! Zasilanie dostarcza Ci wtyczka molex, a tak to w nieodpowiednie miejsce dałeś kolejne napięcie ( 5V ? ) co mogło się skończyć różnie dla tego dysku. Teraz to nie ważne już kiedy to podłączyłeś bo mogłeś zmienić całą sytuację.

 

Mam odkręcić i zobaczyć?

No tylko tego by brakowało żebyś go rozkręcił. Spróbuj może coś jeszcze na talerzach napisać ! Chodziło mi o to czy jak przyłożysz do niego rękę to czujesz jakieś wibracje, powinieneś czuć, że dysk pracuje.

Do teraz nie dałeś odpowiedzi czy dysk jest ustawiony na master, spróbuj go tak ustawić i podłączyć sam dysk bez nagrywarki i sprawdzić czy BIOS go widzi, bo bez tego nawet się nie sprawdzi w jakim stanie ten dysk jest.

PS. Rady dot. komputera to jedno, ale moim zdaniem powinieneś zostawić ten komputer i dać go komuś kto wie co z nim zrobić. Chęć rozkręcania dysku w celu sprawdzenia czy się kręci, albo podpinanie zasilania w nieodpowiednie miejsce każe myśleć, że za chwilę to Ty ten komputer unicestwisz z powodu nierozpoznania dysku w Biosie :P

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
za chwilę to Ty ten komputer unicestwisz z powodu nierozpoznania dysku w Biosie

 

raczej z powodu niewiedzy.

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Brata niema ;c to mi nie pomoże ;c To zobacze czy coś słychać 


Dobra sprawdziłem słychać ale nie zabardzo  i jest trochę gorący.


Odłączyłem nagrywarke i nadal dysku nie widać w biosie.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Odłączyłem nagrywarke i nadal dysku nie widać w biosie.

 

Piotrek ten szary kabel od dysku wyrzuć. Kto widział żeby taśmę ata wciskać do oplotu.

Podłacz sam dysk do tej niebieskiej taśmy na której była nagrywaraka + zasilanie do dysku (Bez tej najmniejszej kostki) i zobaczysz że dysk pojawi się w biosie.

Wszystko masz robić na komputerze odłaczonym od prądu. Kabel z gniazdka wyjęty

 

 

Na obrazku zaznaczyłem czerwonym kolorem które przewody masz odpiąć.

 

[attachment=25358:pieter1.jpg]

 

Tą szeroką taśmę w oplocie wyrzuć do śmieci. Musisz kupić nową w sklepie za kilka zł.

 

 

PiotrekPL
komentarz
komentarz

Ej zayfi całkiem odpiąc ten  niebieski kabel  i podlaczyc tak jak byl ten szary ? bo tutaj na tym obrazku 

 

http://iv.pl/images/17266292410823067163.jpg masz tam ten szary kabelek podpięty do plyty to mam go odlaczyc i podlaczyc ten nibieski i potem do dysku,czy zostawić ten niebieski tak jak byl tylko podlaczyc go do dysku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.